#1 2008-09-04 14:40:27

Mocny Gaara
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-29

Recenzja mangi Death Note

Najlepsza chyba manga o tematyce kryminalnej która do tej pory ukazała się w Polsce . Jak na razie jest ich podajże 6 tomów do kupienia w kioskach . Sama treść opiera się na tym iż chłopak o imieniu Light ( Światło wersja ang ) jest najbardziej wykształconym młodzieńcem w Japonii . Jego sukcesy już mu się znudziły i cały czas myśli o niebieskich migdałach. Pewnego dni Bóg Śmierci Ryuk ( podajże bo nie wiem jak dokładnie się jego imię pisze ) postanawia ze swojej krainy przenieść się do świata ludzi gdzie po drodze gubi swój dziennik. Znajduje go Light który już wie co z nim chce zrobić. Przekształca się dosłownie w Kirę seryjnego mordercę przestępców ( naprawdę morduje złych ludzi) . Jego ataki na kryminalistów wstrząsają całym światem i to walki z nim przystępuje Interpol. Wysyłają do Japonii najlepszego detektywa jakiego aktualnie maja pod ręką o nicku "L" ( jego prawdziwe imię jest nieznane ) o arystokratycznym pochodzeniu brytyjskim. Manga opowiada o ich zawziętej rywalizacji a później nawet o współpracy bo nagle przenikają do świata ludzi kolejni bogowie śmierci co wie tylko o tym Light a nie nikt inny. Sytuacja od tej pory bardzo się komplikuje . Ojciec Lighta jest głównodowodzący w sprawie Kiry który naprawdę pragnie go schwytać smile_big . Manga sama jest bardzo dobra i ciągle trzyma w napięciu jezor jezor

Offline

#2 2008-09-04 14:49:15

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Recenzja mangi Death Note

To bardziej streszczenie jest, czy też wstępniak do fabuły jezor Ostatnie zdanie to za mało na reckę oczkod Zdałoby się też dodać w nazwie tematu, że chodzi o mangę.

No to żeby nie spamować, na razie na półce leżą dwa tomu, resztę się wkrótce dokupi i przeczyta xD Anime było świetne, więc chciałem sprawdzić, czy bardzo różni się od mangi. Do tej pory sobie nie odpowiedziałem na to pytanie, bo jeszcze nie tknąłem żadnego tomiku smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#3 2008-09-04 15:19:30

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Recenzja mangi Death Note

U mnie na półce leżą 2 pierwsze tomy i dalej kupować mi się nie chce. Nie, Nie dlatego, że manga jest kiepska czy coś w tym stylu, po prostu nie zauważyłem prawie żadnej różnicy w stosunku do anime, a jak nie ma różnicy to po czytać drugi raz to samo tylko w mangowej formie (Już wolę sobie drugi raz serię tv obejrzeć jezor)?

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2008-09-04 15:20:17)

Offline

#4 2008-09-04 16:03:46

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Recenzja mangi Death Note

zergadis0, jest różnica... ale chyba tylko w zakończeniu XDDD

Btw to manga naprawdę fajna, ale druga produkcja tego duetu mi się bardziej podoba (po prostu bardziej gustuję w komediach ^^) XD


Qashqai.png

Offline

#5 2008-09-04 16:40:49

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Recenzja mangi Death Note

Ok, to ostatni tom kupię smile_big.

Offline

#6 2008-09-04 17:38:35

Mocny Gaara
Użytkownik
Dołączył: 2008-02-29

Odp: Recenzja mangi Death Note

zergadis0 napisał:

U mnie na półce leżą 2 pierwsze tomy i dalej kupować mi się nie chce. Nie, Nie dlatego, że manga jest kiepska czy coś w tym stylu, po prostu nie zauważyłem prawie żadnej różnicy w stosunku do anime, a jak nie ma różnicy to po czytać drugi raz to samo tylko w mangowej formie (Już wolę sobie drugi raz serię tv obejrzeć jezor)?


No wiesz ale każda manga różni się od anime, tak samo jest z tą . Nie wiem tylko ile odcinków jest poświęconych na jeden tom i jakie wątki są wzięte pod uwagę jezor jezor

Ale mi bardziej spodobała się manga, bo anime mnie odstraszyło początkiem i jakością muzyki rokowej jaką puścili twórcy. Ale z tymi dwiema tomami to nie prawda bo są już w Polsce dostępne co najmniej 6 części tej mangi smile_big smile_big

Offline

#7 2009-03-25 17:46:22

nevver
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-03-25

Odp: Recenzja mangi Death Note

Death Note to bardzo fajna seria do pewnego momentu... Bodajże 18 odcinka kiedy ginie jeden z detektywów pracujących nad sprawą notesu śmierci, a także wówczas kiedy do jednej sprawy uzyskują super nowoczesne biuro itp. fakt że manga nie jest realistyczna, aczkolwiek w tamtym momencie wydaje się już kompletnie fikcyjna i naciągana...

Mocny Gaara napisał:

bo anime mnie odstraszyło początkiem i jakością muzyki rokowej jaką puścili twórcy

Dziwne, ponieważ spotkałem się z wieloma opiniami w których muzyka serii Death Note była wychwalana. Przyznam się że mi również przypadła do gustu ^^.
A w jaki sposób odstraszył Cię początek? ^^


Dairokkan.pl - Twój serwis o mandze oraz anime!
sygnax.jpg

Offline

#8 2009-03-25 18:07:32

Wojcirej
Użytkownik
Skąd: Dębica
Dołączył: 2007-05-11

Odp: Recenzja mangi Death Note

nevver napisał:

Death Note to bardzo fajna seria do pewnego momentu... Bodajże 18 odcinka kiedy ginie jeden z detektywów pracujących nad sprawą notesu śmierci...

Toż to nie taki zwykły detektyw, tylko sam L!


...

Offline

#9 2009-03-25 18:12:35

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Recenzja mangi Death Note

Nie wiem, czy tylko mi, ale jak tak, co wtorek oglądam na Tefałenie ten serial Dexter. To mam wrażenie, jakbym oglądał, Death Note. W sensie oczywiście, fabularnym, chodź trochę główni bohaterowie różnią się charakterami. Dużo rzeczy jest podobnych np. obaj zabijają przestępców, obaj pracuj w miejscu, w którym prowadzi się dochodzenie przeciw nim samym.


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#10 2009-03-25 18:26:15

2Pack
Użytkownik
Skąd: Starachowice
Dołączył: 2007-05-04

Odp: Recenzja mangi Death Note

Od 8 tomu anime przestaje być taką wierną "kalką" mangi (można to zauważyć chociażby po przekładzie ilości tomów/odcinki) Dlatego uważam, że prawdziwy maniak DN (a znam takich paru) powinien się zaznajomić z mangą, chociażby dla tych dodatków, które nie znalazły się w anime...

Wychodzę z założenia, że lepsza manga na półce niż kilka Marlborasów na wardze smile_big

Btw. Dexter - świetny serial... a takich w dzisiejszych czasach to z latarką szukać.

Offline

#11 2009-03-25 18:44:58

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Recenzja mangi Death Note

Wojcirej napisał:
nevver napisał:

Death Note to bardzo fajna seria do pewnego momentu... Bodajże 18 odcinka kiedy ginie jeden z detektywów pracujących nad sprawą notesu śmierci...

Toż to nie taki zwykły detektyw, tylko sam L!

Mógłbyś dać spojler? Nie każdy czytał/oglądał DN, a ten temat wręcz zachęca do przeczytania przed sięgnięciem po tytuł(bynajmniej jego nazwa). Ja bym się osobiście wkur***, gdybym po wejściu do tematu, który ma być recenzją, zobaczył taki spojler.

Co do mangi to na razie (8 tom) jest jednak kalką anime, zobaczymy co będzie potem. Wiem, że manga ma inne(bardziej sensowne imo) zakończenie. Osobiście nie wiem czemu zrezygnowano z zakończenia mangowego i zrobiono inne.
Mimo to, ja ze swojej strony zachęcam do sięgnięcia po DN. Jeśli nie oglądałeś anime, to od mangi nie będziesz w stanie się oderwać. Dowodem są moim kumple, którzy za anime i mangą niespecjalnie przepadają, a jak im pożyczy kilka tomów DN to oddali następnego dnia i pytali się kiedy wyjdą następne smile .

Offline

#12 2009-03-25 19:03:17

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Recenzja mangi Death Note

To teraz Wojcirej pojechał haha brawo dla tego pana respekt
Jako zgorzkniały przeciwnik tegoż anime jak i wszystkiego co z nim związane...
Czuję się w obowiązku postawić za to browara rotfl

Do dzisiaj zastanawia mnie fenomen popularności tej pozycji... oczkod

Ostatnio edytowany przez Isao (2009-03-25 19:04:12)

Offline

#13 2009-03-25 19:14:00

2Pack
Użytkownik
Skąd: Starachowice
Dołączył: 2007-05-04

Odp: Recenzja mangi Death Note

A mnie zastanawia fenomen czegoś takiego, jak: World of Warcraft, Counter Strike czy "pięknej" Megan Fox (dziwne połącznie, ale cóż xD ) Po prostu... rzecz gustów... tyle.

A o tego spojL'era, to bym się tak nie martwił. Każda rozmowa na temat DN wygląda mniej więcej tak: "Oglądałem Death Note'a, super anime, ale szkoda, że... umarł xD"

Offline

#14 2009-03-27 10:11:58

nevver
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2009-03-25

Odp: Recenzja mangi Death Note

2Pack napisał:

A o tego spojL'era, to bym się tak nie martwił. Każda rozmowa na temat DN wygląda mniej więcej tak: "Oglądałem Death Note'a, super anime, ale szkoda, że... umarł xD"

Pokaż spoiler
Bo jednak L to najciekawsza postać w całej serii ^^. Light to według mnie kretyn, który na początku pokazał że potrafi pomyśleć, ale im dalej w las tym głupszy się staje.
Misa? Ta dziewczyna jest tak wielką kretynką że sam dźwięk jej imienia mnie dobija ^^. Ryuuku? Trochę blada ta postać... Taka... hmm... nie wiem, czegoś jej brakuje. Członkowie grupy operacyjnej? Nic interesującego...
Jednym słowem interesujących postaci w DN nie ma zbyt wiele ^^. A po odejściu jednego z Panów detektywów nie ma ich praktycznie wcale...
O Mello i Near'ze nie piszę bo ich nie lubię ^^


Dairokkan.pl - Twój serwis o mandze oraz anime!
sygnax.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024