#1 2009-03-31 13:55:54

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Anime w polskim kinie

Jak myślicie wypaliłoby puszczanie w polskich kinach pełniaków? (Movie).


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#2 2009-03-31 13:58:39

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Anime w polskim kinie

Póki świadomość społeczna w Polsce się nie zmieni to poza specjalnymi eventami uważam że będzie ciężko. Ludzie nie doceniają tego typu twórczości, a szkoda...


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#3 2009-03-31 14:00:20

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

jinjej napisał:

Póki świadomość społeczna w Polsce się nie zmieni to poza specjalnymi eventami uważam że będzie ciężko. Ludzie nie doceniają tego typu twórczości, a szkoda...

No ale gdyby dopuszczalny wiek zrobiono powiedzmy 15-18 lat może w końcu do kogoś by dotarło czym jest anime. Jest przecież masa świetnych tytułów dla dorosłych.

Ostatnio edytowany przez owca1313 (2009-03-31 14:06:30)


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#4 2009-03-31 14:14:05

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Anime w polskim kinie

Problem polega na tym, że animacja z reguły ludziom kojarzy się z czymś infantylnym, a wiemy, że tak nie jest. Dla znacznej części nie mającej kontaktu z komiksami i seriami na ich podstawie ta forma przekazu sprowadza się do Bolka (i tu nie chodzi mi o TW) i Lolka oraz "klasyki" Disney'a. A to przecież wielka symplifikacja. Anime nie jest jednowymiarowe i zawsze cukierkowe. Nawet produkcje studia Ghiblii momentami są straszne (wiem bo puściłem siostrzenicom Spirited Away i momentami się bały). Powoli należałoby przez telewizję ludzi przyzwyczaić, bo kino raczej wielkich zysków by nie miało, co by z kolei przekładało się na zaprzestanie inicjatyw. Ba nawet fani M&A często bojkotują takie inicjatywy wypowiadając się nieprzychylnie o jakości tłumaczeń etc. To wszystko w mojej ocenie przemawia przeciw, choć ja osobiście jestem za.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2009-03-31 14:14:52)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#5 2009-03-31 14:15:59

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Anime w polskim kinie

Nie ma szans. W Polsce film animowany niestety jest postrzegany jako bajka dla dzieci. A te nieliczne wyjątki nie mają znaczenia. Tylko puszczanie anime na głównych kanałach, w czasie największej oglądalności może to zmienić, ale na to szanse są bardzo nikłe. smutny

Offline

#6 2009-03-31 14:17:01

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

jinjej napisał:

Problem polega na tym, że animacja z reguły ludziom kojarzy się z czymś infantylnym, a wiemy, że tak nie jest. Dla znacznej części nie mającej kontaktu z komiksami i seriami na ich podstawie ta forma przekazu sprowadza się do Bolka (i tu nie chodzi mi o TW) i Lolka oraz "klasyki" Disney'a. A to przecież wielka symplifikacja. Anime nie jest jednowymiarowe i zawsze cukierkowe. Nawet produkcje studia Ghiblii momentami są straszne (wiem bo puściłem siostrzenicom Spirited Away i momentami się bały). Powoli należałoby przez telewizję ludzi przyzwyczaić, bo kino raczej wielkich zysków by nie miało, co by z kolei przekładało się na zaprzestanie inicjatyw. Ba nawet fani M&A często bojkotują takie inicjatywy wypowiadając się nieprzychylnie o jakości tłumaczeń etc. To wszystko w mojej ocenie przemawia przeciw, choć ja osobiście jestem za.

Również z chęcią poszedłbym choćby na Naruto Shippuuden The Movie 2 Czy Bleach Fade to Black- Call Your Name. Jednak powoli zaczyna się coś zmieniać, choćby fakt puszczania przez AXN Death Nota i FMA z lektorem.


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#7 2009-03-31 14:22:10

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Anime w polskim kinie

Powinno się coś takiego przydarzyć jak przygoda większości z nas z kanałem RTL7.


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#8 2009-03-31 15:27:23

Tenshi
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-16

Odp: Anime w polskim kinie

Raz udało mi się pójść na anime do kina- był to Ruchomy Zamek Hauru (jakieś 4 lata temu w podrzędnym kinie). Od tamtej pory nie widziałam, żeby gdzieś puszczali, a szkoda. Widocznie polscy dystrybutorzy nie są zainteresowani i myślę, że to nieprędko się zmieni smutny

Offline

#9 2009-05-19 00:03:54

kralewna
Użytkownik
Skąd: Kwaczała
Dołączył: 2007-11-01

Odp: Anime w polskim kinie

Wielka szkoda, obejrzałbym sobie w kinie np. Ghost in the shell, zajefajne anime, klimatyczne, pamiętam o nim do dziś, a oglądałem go chyba lata świetlne temu na Canal+.

Offline

#10 2009-05-19 00:42:31

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

jinjej napisał:

Powinno się coś takiego przydarzyć jak przygoda większości z nas z kanałem RTL7.

Cóż kiedy na RTL7 leciało anime byłem jeszcze gówniarzem, któremu rodzice wpajali, że "japońskie bajki" są złe. Aktualnie i oni (rodzice) oglądają ze mną większość serii i świetnie się przy tym bawią. Bronią również imienia M&A wśród swoich znajomych. Nie żałuję jednak, ze tak się stało bo jednak i na tym programie była cenzura, a ja jednak chciałbym wiedzieć i obejrzeć wszystko.

EDIT by Quithe
Pytanie było nie na miejscu, proszę o udanie się z nim do odpowiedniego topiku ("poszukuję").


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#11 2009-05-19 11:16:09

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Anime w polskim kinie

owca1313 napisał:

Jednak powoli zaczyna się coś zmieniać, choćby fakt puszczania przez AXN Death Nota i FMA z lektorem.

AXN, ile % osób które mają telewizję w domu, ma AXN? A na kanałach tych najbardziej popularnych czyli TVP1, TVP2, Polsat, TVN... To jedynie Polsat miał coś wspólnego z anime, bo PoKeMoNy i coś tam pewnie jeszcze leciało. No i sławne RTL7, ale dostęp do niego też był jako tako ograniczony.

Prawda jest taka sporo osób wie co to anime, mniej co to manga. Ale, większość uważa to za bajki... Bo Polska to zaściankowy kraj i dla nich animacja równa się z bajką dla dzieci. Bo skoro większość nie zobaczy różnicy pomiędzy Utawarerumono (gdzie laska biega z mieczem wielkości szafy i mieli przeciwników, co autorzy nie omieszkali pokazać, a Lucy Star, które jest cukierkowe, aż do bólu... Taka już mentalność polaków.  Z chęcią bym poszedł na anime do kina, wiele bym dał żeby zobaczyć Tengen Toppa Gurren Lagann - Guren-hen w kinie...


FluxBB bbcode test

Offline

#12 2009-05-19 11:58:48

Marakore
Użytkownik
Dołączył: 2008-06-24

Odp: Anime w polskim kinie

Lat temu ze dwa chyba w Gdańsku był organizowany przegląd filmów studia Ghibli. Pamiętam że widziałam wtedy Hauru, Totoro i opowieści z Ziemiomorza w kinie. Ja osobiście byłam zachwycona szansą zobaczenia dzieł Miyazakiego na dużym ekranie, jednak frekwencja nie była rewelacyjna i to jest zapewne jest powodem dla którego anime nie jest wprowadzane do kina czy telewizji. Dystrybutorzy boją się strat i niskiej oglądalności. Chociaż z drugiej strony jak już taki, np. AXN zakupił prawa do kilku serii to, z tego co wiem, puszczane są one późno w nocy.

Offline

#13 2009-05-19 11:55:22

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

Marakore napisał:

Lat temu ze dwa chyba w Gdańsku był organizowany przegląd filmów studia Ghibli. Pamiętam że widziałam wtedy Hauru, Totoro i opowieści z Ziemiomorza w kinie. Ja osobiście byłam zachwycona szansą zobaczenia dzieł Miyazakiego na dużym ekranie, jednak frekwencja nie była rewelacyjna i to jest zapewne jest powodem dla którego anime nie jest wprowadzane do kina czy telewizji. Dystrybutorzy boją się strat i niskiej oglądalności. Chociaż z drugiej strony jak już taki, np. AXN zakupił prawa do kilku serii to, z tego co wiem, puszczane są one późno w nocy.

Death Note o 23 chyba , a FMA o 2 smile_big Ale z drugiej strony może to znaczyć również jedno - anime dla dzieciaków nie jest. Ja niestety mieszkam na zadupiu, a w Łodzi (najbliżej mam) takiego przeglądu nie zrobią. Ale cieszy mnie również fakt, że bodajże "Kino Domowe" wydaje gazety z dołączoną płytką z anime często podkreślając, że dla dzieci tytuł nie jest (m.in Ghost in The Shell, Ninja Scroll i Perfect Blue)

Ostatnio edytowany przez owca1313 (2009-05-19 11:55:54)


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#14 2009-05-19 11:56:17

Mender
Użytkownik
Dołączył: 2006-07-27

Odp: Anime w polskim kinie

W podstawówce jak chodziliśmy do kina to kilka filmów z Ghibli się trafiło, ale wtedy jakoś mnie to nie kręciło.

~btw dziwie się, że ciągle chcecie te animaxy czy anime na polszicie i tak większość z was ściąga z neta więc po co? (by oglądać dodatkowe reklamy co chwile?)

@down co do kina to się zgodzę, chociaż wolałbym azjatyckie filmy niż anime ale ok ^^. Co do postrzegania, że kreskówki są tylko dla dzieci, jak ktoś chce to niech sobie tak myśli. Zarówno filmy jak i kreskówki mają różne przedziały wiekowe.

Ostatnio edytowany przez Mender (2009-05-19 12:06:24)

Offline

#15 2009-05-19 11:58:10

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

Mender napisał:

W podstawówce jak chodziliśmy do kina to kilka filmów z Ghibli się trafiło, ale wtedy jakoś mnie to nie kręciło.

~btw dziwie się, że ciągle chcecie te animaxy czy anime na polszicie i tak większość z was ściąga z neta więc po co? (by oglądać dodatkowe reklamy co chwile?)

Osobiście chciałbym, żeby były puszczane movie w kinach no i zmieniło się postrzeganie anime jaki czegoś dla dzieci, a to zmienić może tylko wyświetlanie dobrych tytułów w Polsce.


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#16 2009-05-20 15:23:42

Rudyy
Użytkownik
Skąd: Gdansk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskim kinie

A ja się wypowiem trochę inaczej smile Ja się cieszę że w Polsce nie jest anime tak bardzo znane smile Bo zazwyczaj jak coś jest znane, i lecą za tym tłumy, to zaczyna być to ch..owe, chcielibyście by co drugi polak wchodził na to forum i pisał jakieś głupoty? Tak przynajmniej jest jakaś grupa ludzi w Polsce która wielbi to, poznała się na tym, i nie potrzebowała do tego wielkich mediów. Odnalazła się w tym , a nie robiła to na pokaz bo anime nagle w Polsce stałoby się modne smile

Mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem pozdrawiam!

Offline

#17 2009-05-20 15:26:57

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

Rudyy napisał:

A ja się wypowiem trochę inaczej smile Ja się cieszę że w Polsce nie jest anime tak bardzo znane smile Bo zazwyczaj jak coś jest znane, i lecą za tym tłumy, to zaczyna być to ch..owe, chcielibyście by co drugi polak wchodził na to forum i pisał jakieś głupoty? Tak przynajmniej jest jakaś grupa ludzi w Polsce która wielbi to, poznała się na tym, i nie potrzebowała do tego wielkich mediów. Odnalazła się w tym , a nie robiła to na pokaz bo anime nagle w Polsce stałoby się modne smile

Mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem pozdrawiam!

Oj nie uraziłeś bo słowa bardzo mądre. Anime jest w Polsce "modne" ale wśród dzieciaków niestety. Starsi fani zwykle są przez to postrzegani przez społeczeństwo jako świry co to "bajki" oglądają. Z resztą pokaz ataku na nas mieliśmy podczas programu Uwaga i oczernianiu DB i J.P.F.


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#18 2009-05-20 15:31:29

Rudyy
Użytkownik
Skąd: Gdansk
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Anime w polskim kinie

No i co z tego że były ataki, i że jesteśmy postrzegani jako świry, kładę na to .... smile Wole być postrzegany jako świr i mieć 4 znajomych od oglądania, niż być postrzegany jako modny i mieć 30 znajomych od anime. Platforma Obywatelska też jest ostatnio postrzegana jako świry, a nimi nie są smile_big (Bo nie chce by z moich podatków utrzymywać stoczniowców w nierentownym zakładzie)

Offline

#19 2009-05-20 15:34:36

owca1313
Użytkownik
Skąd: Łask
Dołączył: 2009-01-31

Odp: Anime w polskim kinie

Rudyy napisał:

No i co z tego że były ataki, i że jesteśmy postrzegani jako świry, kładę na to .... smile Wole być postrzegany jako świr i mieć 4 znajomych od oglądania, niż być postrzegany jako modny i mieć 30 znajomych od anime. Platforma Obywatelska też jest ostatnio postrzegana jako świry, a nimi nie są smile_big (Bo nie chce by z moich podatków utrzymywać stoczniowców w nierentownym zakładzie)

Wiem, ale niekiedy to potrafi nieźle wkur... Tym bardziej, że w mojej małej mieścinie znajomych nie mam prawie wcale do oglądania (prócz rodziców i kuzynki). No i niestety moim rodzicą też się obrywało za to, ze pozwalają "dziecku" (17 lat mam) oglądać złe bajki smile_big Przydałoby się jednak społeczeństwo uświadomić.


www.anime-fans16.bloog.pl

Od fanów dla fanów smile

Offline

#20 2009-05-20 16:53:23

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Anime w polskim kinie

owca1313 napisał:

Oj nie uraziłeś bo słowa bardzo mądre. Anime jest w Polsce "modne" ale wśród dzieciaków niestety. Starsi fani zwykle są przez to postrzegani przez społeczeństwo jako świry co to "bajki" oglądają. Z resztą pokaz ataku na nas mieliśmy podczas programu Uwaga i oczernianiu DB i J.P.F.

Ważne żeby robić to co się lubi i nie patrzeć na innych. Póki mamy internet i takie wydawnictwa jak Waneko i JPF. Nie ma się czego obawiać smile

Rudyy napisał:

Platforma Obywatelska też jest ostatnio postrzegana jako świry, a nimi nie są smile_big (Bo nie chce by z moich podatków utrzymywać stoczniowców w nierentownym zakładzie)

Inaczej byście kolego śpiewali, gdy od tego zależało wasze jutro... czy będzie co dać dziecku czy nie... Oj inaczej. Stocznia jest nierentowna, bo jest źle zarządzana.


FluxBB bbcode test

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024