#1021 2009-04-10 22:59:53

Sousuke_PL
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2006-08-26

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dragon Ball Kai smile_big


firmapucca2lu8.jpg

Offline

#1022 2009-04-10 23:41:01

wariacik
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

K-ON- zespół muzyczny w anime zawsze daje bardzo przyjemny efekt,
Valkiria Chronicles- zapowiada się bardzo japońska wersja Czterech pancernych...
Sengoku Basara - tego jednak powinni zabronić... chociaż efekciarska to będzie seria,

Offline

#1023 2009-04-10 23:48:48

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

K-ON - świetne, świetne, świetne... jestem naprawdę zadowolony, że akurat ten tytuł wybrałem do tłumaczenia (i mam nadzieję, że nie tylko ja xP).
FMA2 - może być... będę na pewno oglądał, w dodatku jest świetne tłumaczenie... ale ^^"... to jednak nie to, czego się spodziewałem.
Eden of the East - na 100% będę oglądał, jednak chwilowo czasu nie mam
Phantom - na razie nie jest źle, niektóre rzeczy mnie wkurzają (np. ruchy postaci... czasem wydają się być mega szybkie, jak strzał w gości przy helikopterze, a czasem wydawałoby się, że przeciwnicy 10 razy by zdążyli głównego bohatera ubić), ale myślę, że o ile autorzy czegoś nie zwalą, to seria wyjdzie naprawdę fajnie, jedno na tę chwilę jest na pewno - klimat.
Asura Cryin' - nim wydam osąd, muszę zaczekać... za wcześnie.
Tears to Tiara - może być naprawdę fajna seria, na pewno będę tłumaczył dalej, mam nadzieje, że do końca ^^.
Arad Senki - takie hmm... dziwne, ale w kilku miejscach mnie rozbawiło, więc nie ma bata i jedziem z tym dalej ^^... kreska mi się podoba.
Basquach - niezbyt mnie interesuje tematyka... ale dla samej kreski chyba obejrzę... bo grafika po prostu miodzio (przynajmniej z tego co widziałem).

Niom, tyle.

Offline

#1024 2009-04-11 00:47:11

lb333
Użytkownik
Dołączył: 2006-01-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak dla mnie najlepiej się zapowiada Eden, chociaż Japońce potrafią znakomicie spieprzyć serie, które dobrze się zapowiadają (Chaos;head na przykład z zeszłego sezonu). Póki co jest nieźle.
FMA2 - zaciekawiło mnie, choć zaczęło się od fillera, tak? Na pewno będę oglądał, chociaż może poczekam na całość.
K-ON - debilne dialogi i ogólna naiwność, ale da się znieść. Chociaż jestem zawiedziony, że dziewczynki nie grają Death Metalu.

Jest coś z ciekawą fabułą w tym sezonie?

Offline

#1025 2009-04-11 00:50:38

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

valkyria chronicles cross game fma2 i 07 ghost najbardziej mnie zaciekawiły z tego wiosennego sezonu

Offline

#1026 2009-04-11 00:55:48

rezor1991
Użytkownik
Skąd: wziąć na piwo?
Dołączył: 2008-03-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

dla mnie nowy sezon poki co stoi na 2003r xD zrobilem sobie liste anime ktore musze zobaczyc i ogladam od najstarszych xD z nowego sezonu tylko Hayate ogladalem, przymierzam sie jeszcze do Valkyria Chronicles. Niedawno gralem w gre (taka sobie) i ciekaw jestem jak sprawa z anime


100x100

Offline

#1027 2009-04-11 01:45:46

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

lb333 - to zależy co rozumiesz przez "ciekawą fabułę". Wydaje mi się, że ciekawą fabułę będzie miało Tears to Tiara (klimaty fantasy) i może Phantom (pierwowzór od tej samej firmy, co Chaos Head). Ale równie dobrze to Arad Senki może mieć niezłą fabułe, w malutkim stopniu przypomina mi Triguna xD. Tak naprawdę póki nie wyjdzie przynajmniej kilka odcinków, to pewności mieć nie można ^^.

Offline

#1028 2009-04-11 11:16:03

Asan
Użytkownik
Skąd: Białystok
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

K-ON - imo trochę podobne do Lucky Stara, ale dla mnie jest to jak najbardziej na +
Phantom - podoba mi się klimat tego anime
Higashi no Eden - jak na razie zrobiło na mnie najlepsze wrażenie, na pewno będę dalej oglądać
07-Ghost - pierwszy odcinek imo był trochę gejowski xD
Senjou no Valkyria - nie wiem, co o tym myśleć, w grę nie grałem, ale na pierwszy rzut oka na jakiś romans wojenny wygląda

Offline

#1029 2009-04-11 11:42:53

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Asan - nic dziwnego, że podobne do Lucky Star, skoro też oparte na (w pewnych miejscach podobnej) 4komie ^^.

Offline

#1030 2009-04-11 12:10:09

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja na razie widziałem z tych nowych anime tylko:
Fullmetal Alchemist - BONES i wszystko jasne, dla samej oprawy warto oglądać, może i fabuła będzie niezła (mangi nie tykałem, więc nie wiem co dalej będzie).
Sengoku Basara - PUT YA GUNS ON!, rewelacja jak dla mnie, zamierzona głupota i zrobienie tego z jajem dało świetną mieszankę, anime dla twardzieli mogących wczuć się w klimat koni z rurami wydechowymi i anty-grawitacyjnego galopu.
Dragon Ball Kai - HD? Taa, jedzie mi tu dywizja generała Maczka...

Jeszcze nie widziałem, ale na pewno będę oglądał Soten Koro i Eden of the East
Chwilowo czekam na stabilizację, kto co tłumaczy i wybranie najlepszej grupy, za miesiąc pewnie zacznę to dopiero oglądać.

Offline

#1031 2009-04-11 13:00:59

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pyuuu napisał:

Asan - nic dziwnego, że podobne do Lucky Star, skoro też oparte na (w pewnych miejscach podobnej) 4komie ^^.

a co ma forma do treści? choć K-ON! nie nazwałbym 4komą, a raczej czymś podobnym do 4komy... ale to tylko moje zdanie...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1032 2009-04-11 13:13:00

tajniak13
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Do tej pory ruszyłem tylko DB Kai i Cross Game i oba będę oglądał do końca.

Offline

#1033 2009-04-11 14:45:43

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

http://mangahelpers.com/s/fiva55/readon … 1239453840 - to nie jest 4koma?

Jasne, nie jest to typowa 4koma, gdzie masz 4 panele, tu jest ich 8, ale... zasada jest ta sama. Tak samo jest z np. Azumangą, która jakby nie było, jest uznawana za 4koma.

Co ma treść do formy? Sporo, bo większość 4kom ma podobne założenia, poza tym treścią też są zbliżone.

Ostatnio edytowany przez Pyuuu (2009-04-11 14:51:38)

Offline

#1034 2009-04-11 16:35:27

wariacik
Użytkownik
Dołączył: 2006-03-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Guin Saga- zapowiada się seria fantasy w klasycznym stylu (czyli bez moe elementów),

Offline

#1035 2009-04-11 23:06:06

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

lb333 napisał:

Jest coś z ciekawą fabułą w tym sezonie?

Wybacz, że tak późno...

Tears to Tiara - seria oparta na taktycznym rpg z elementami eroge... ale fabuła jest podobno dobra i ze scenkami za bardzo nie przesadzali
Phantom - ciekawie się zapowiada, może tego nie spartaczą.
Padora Hearts - sądząc po 1ep fabuła będzie ciekawa... albo dobrze udają, że będzie ciekawa intryga
07-Ghost - Po obejrzeniu 1ep z ciekawości zajrzałem do mangi i odcinek całkiem dobrze pokrywał materiał z pierwszego rozdziału... jeśli zniesiesz kreskę postaci to powinno ci się spodobać.
Valkyria Chronicles - O samej grze na której oparli anime nie wiele wiem, ale pierwszy odcinek kojarzy mi się trochę z Alison to Lilia i Spice and Wolf... w sumie nie wiem czemu smile

K-ON - debilne dialogi i ogólna naiwność, ale da się znieść. Chociaż jestem zawiedziony, że dziewczynki nie grają Death Metalu.

Spokojnie Soichi/Krauzer 2 też chciał grać w zespole popowym... a wiemy jak skończył smile (a że dziewczyny chcą grać rocka... węszę tu Black Metal evil)

Ja do mojej listy dopisałem jeszcze: Shangri-la, AsuraCryin', FMA i Tayutame

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-04-11 23:20:32)

Offline

#1036 2009-04-12 18:16:52

s0n1c
Użytkownik
Skąd: Tokyo-3
Dołączył: 2005-09-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Valkyria Chronicles - 1ep i mieszane uczucia. Na plus wykorzystanie muzyki z gry i chyba oryginali seiyuu. Na minus... przedstawienie poczatku histori. (O wiele gorsze i brakuje odpowiedzi kto?, gdzie?, dlaczego?) Aktualnie 6/10. Zobaczymy co dalej.


KiXBu

Offline

#1037 2009-04-13 15:04:13

m(e)st
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2006-02-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Cross Game - będę oglądał, pierwszy ep ciekawy, liczę, że ta seria będzie bardziej obyczajowa niż Major
Eden of the East - po pierwszym epie mogę powiedzieć, że to będzie najlepsze anime sezonu wszystko dopracowane, aż chce się obejrzeć następny ep
Full Metal Alchemist - pierwszy ep fillerowy ale i tak będę oglądał tą serię
K-ON! - spokojne anime, przyjemne w oglądaniu i to chyba tyle, pewnie będę to dalej oglądał
Phantom ~Requiem for the Phantom~ - jakaś tajna organizacja, dzieciaki z problemami, ale graficznie eleganckie, op przypomina ten z Darkera, ale poziom już nie ten sam, pierwszy ep nie był najgorszy więc zobaczę jeszcze następny
Sengoku Basara - to anime to jedna wielka komedia i dobrze, że twórcy też nie biorą tego na poważnie, przyjemność w oglądaniu tego jest spora:D
Shangri-La - dziwne to anime, nie najgorsze, ale postacie dziwne, ale zobaczymy co dalej
Valkyria Chronicles - ot takie sobie zwykłe anime, w pierwszym epie nic nie powiedziano kto z kim i dlaczego, trochę tego brakowało.

Offline

#1038 2009-04-13 15:42:49

Jukoka
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tylko Eden. Szczerze mówiąc, w całości obejrzałam tylko 2 serie anime na krzyż, za to zaczęłam oglądać chyba z 20 serii i nie dokończyłam oglądać, więc będę nadrabiać zaległości ^^
Nooo, może jeszcze obejrzę Tears to Tiara, na więcej raczej nie znajdę czasu.

Offline

#1039 2009-04-13 17:49:18

Shadowman
Użytkownik
Skąd: Blachownia
Dołączył: 2005-10-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak dla mnie 07-Ghost świetnie sie zapowiada.

Offline

#1040 2009-04-13 17:55:12

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja liznąłem wszystkiego po trochu.
Tytuły które od razu odpadły:
Ristorante Paradiso- raczej nudne to...
Queens Blade- są pewne granice, których nie przekroczę... nigdy jezor
Natsu no Arashi- odpadłem po oglądaniu urywków pierwszego epa
Tayutama, Tears to Tiara, Asura Cryin- nie zapowiada się na nic ciekawego

Te które jeszcze nie:
Sengoku Basara- jedyne co mnie jeszcze przytrzymało to znani Seyiuu, nie wróże dobrej przyszłości temu anime.
Slap up Party- obejrzę jeszcze jeden odcinek, ale myślę, że tylko tyle
Guin Saga, Pandora Hearts- ani to specjalnie ciekawe, ani specjalnie nudne zobaczę jak będzie dalej.

Te co nawet mi się spodobały:
K-ON- zawsze musi być choć jedna tego typu seria jezor
Eden of te East, Shangri-la- historia nawet mnie zaciekawiła
Basquash- dość ciekawy klimat
Valkyria Chronicles, 07 Ghost- ładna kreska, przyjemny klimat - to na razie wystarczy ^^

No i najlepsze na koniec:
FMA, HnG- a jakże inaczej smile_big
Phantom: Requiem for the Phantom- moim zdaniem najlepsza nowa seria tego sezonu, ciekawa historia, ładna kreska
Dodatkowym plusem ją świetne OP(Kokii) i ED(Ali Project).

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2009-04-13 18:07:53)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024