#1 2009-03-27 00:42:45

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

To Aru Majutsu no Index

Seria co prawda się już skończyła, jednak co o niej sądzicie?

Jak wiadomo (albo i nie) anime jest ekranizacją noweli, która ma obecnie 17 tomów (+ 2 short story)... pierwszy sezon objął tylko albo aż 6 tomów, więc pozostaje sporo materiału na kolejny sezon...

Pod koniec ostatniego odcinka zapowiedziano To Aru Kagaku no Railgun... manga o tym samym tytule ma obecnie 3 tomy i opowiada o wydarzeniach niedziejących się bezpośrednio w noweli, albo dziejących się, ale ukazanych z innej perspektywy...

I mały spoiler co do mangi To Aru Kagaku no Railgun:

Pokaż spoiler
pierwszy arc to wydarzenia sprzed noweli - afera z "Level Upper"
drugi to pierwsze spotkania Mikoto, Kuroko, Kazari i Ruriko
a trzeci to próby zatrzymania eksperymentu Level 6 jeszcze przed wydarzeniami w noweli


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2 2009-03-27 01:05:11

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: To Aru Majutsu no Index

Ja lekko się zawiodłem, spodziewałem się czegoś lepszego. To co miało być największym atutem, okazało się największym failem. Chodzi mi o fabułę, a dokładniej o próbę przedstawienia nauki i magii w jednym środowisku. Straszny miszmasz z tego wyszedł. Espry, magowie, kościoły, jakieś pole AIM i coś tam jeszcze, bla, bla. Momentami nie czaiłem OCB. Druga sprawa, to niektóre postacie drugoplanowe. Po kiego tam był ojciec Toumy i ten cały karzeł z Rosji? Co ich pojawienie się miało do fabuły?

Jedyne, co mogę zaliczyć jako porządny, mocny plus to kreska. Była ładna. Podobały mi się postacie i otoczenie.

Ocena w skali od 1 do 10: 6


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#3 2009-03-27 01:33:27

Yata-sama
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Straszny miszmasz z tego wyszedł. Espry, magowie, kościoły, jakieś pole AIM i coś tam jeszcze, bla, bla. Momentami nie czaiłem OCB.

Mimo rozbudowanego świata (który jest zaletą, nie wadą) wszystko było dokładnie tłumaczone, nie wiem jak można było się w tym pogubić.

Druga sprawa, to niektóre postacie drugoplanowe. Po kiego tam był ojciec Toumy i ten cały karzeł z Rosji? Co ich pojawienie się miało do fabuły?

Już wiem, wystarczyło nieuważnie oglądać:)

Sama seria niezła, ale brakowało mi głównego wątku, który scalałby poszczególne roździały, które sprawiały przez to wrażenie fillerów. No i cieszę się z zapowiedzi Railgun, manga jest świetna, więc czekam na to z niecierpliwością.

Offline

#4 2009-03-27 01:41:48

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: To Aru Majutsu no Index

Mi się bardzo podobało, i nawet mimo średnio przypadającej  mi do gustu głównej bohaterki uważam, że jest to najlepsza seria kończącego się właśnie sezonu i wręcz wzór, jak powinno się robić porządne shouneny - efektowna, inteligentna (no... przynajmniej jak na standardy gatunku), zaskakująca, z ciekawymi postaciami (no, poza główną bohaterką jezor) i ze świetną oprawą A/V. Jak dla mnie w swoim gatunku prawdziwy killer, któremu podskoczyć może naprawdę niewiele produkcji. 9/10.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2009-03-27 01:43:35)

Offline

#5 2009-03-27 11:06:17

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: To Aru Majutsu no Index

Yata-sama napisał:
Krzyżu napisał:

Straszny miszmasz z tego wyszedł. Espry, magowie, kościoły, jakieś pole AIM i coś tam jeszcze, bla, bla. Momentami nie czaiłem OCB.

Mimo rozbudowanego świata (który jest zaletą, nie wadą) wszystko było dokładnie tłumaczone, nie wiem jak można było się w tym pogubić.

Hm, normalnie?

Yata-sama napisał:

Już wiem, wystarczyło nieuważnie oglądać

No to może mi powiesz, co owe postacie wniosły do ogółu wydarzeń?
Hm, nic.

Yata-sama napisał:

Sama seria niezła, ale brakowało mi głównego wątku, który scalałby poszczególne roździały, które sprawiały przez to wrażenie fillerów

One nie sprawiały wrażenia, one po prostu były filerami. Nie twierdzę, że były to odstępstwa od mangi (nie czytałem), ale były to "świetne" odstępstwa od fabuły anime.

zergadis0 napisał:

...że jest to najlepsza seria kończącego się właśnie sezonu i wręcz wzór, jak powinno się robić porządne shouneny...

O jeb jezor No to mamy wręcz skrajne opinie smile.

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2009-03-27 11:58:15)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#6 2009-03-27 15:13:04

Yata-sama
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Krzyżu napisał:

No to może mi powiesz, co owe postacie wniosły do ogółu wydarzeń?
Hm, nic.

Do ogółu wydarzeń nic, przynajmniej w tym sezonie. Czy pojawią się w kolejnych sezonach i wniosą coś - nie wiem, nie znam noweli. Póki co są one ważne jedynie w danym roździale i skoro nie wiesz, co one tam robiły, to kiepsko oglądałeś.

Krzyżu napisał:

One nie sprawiały wrażenia, one po prostu były filerami. Nie twierdzę, że były to odstępstwa od mangi (nie czytałem), ale były to "świetne" odstępstwa od fabuły anime.

Ciekawe, że bez znajomości mangi i noweli wiesz, że są to odstępstwa od głównej fabuły, jeżeli po tym sezonie w sumie tej głównej fabuły jeszcze nie ma:)

Offline

#7 2009-03-27 15:17:37

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

Yata-sama do mangi nie ma co zalatywać, bo to anime jest na podstawie noveli oczkod


tumblr_static_bug.gif

Offline

#8 2009-03-27 15:21:47

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Anime nie było złe, ale zawsze mogło być lepiej. Odniosłem wrażenie, że w pierwszej serii chcą jedynie przedstawić kluczowe postacie (ale i tak brakuje jeszcze Itsuwy - tak kolejna podniesiona flaga jezor). Następna seria może być ciekawsza i posiadać jakąś spójną fabułę... w końcu wybuchnie wojna między Miastem Akademickim a Kościołem.



I tak anime jest na podstawie noveli, a nie mangi... novela ma już 17 tomów.



informacje pochodzą z forum animetsuki:

Pokaż spoiler
Wszystkie postacie z noveli
Od lewej do prawej:
1. Vent of the front
2. Laura Stuart
3: Lidvia Lorenzetti
4. Oriana Thompson
5. Kamijou Shiina
6. Misaka Misuzu
7. Index
8. Blondynka z SS2 (I think her name was not mentioned :/)
9. Himegami Aisa
10. Kuruwa
11. Tsuchimikado Maika
12. Girl from Misawa cram school
13. The heroine from the TV show Index is always watching :3
14. Kanzaki Kaori
15. Sherry Cromwell
16. SisterLucia
17. Itsuwa
18. Sister Angerene
19. Tsukuyomi Komoe
20. Uiharu Kazari
21. Aleister Crowley
22. Musujime Awaki
23. Yomikawa Aiho
24. Fukiyose Seiri
25. Sasha Kroichev
26. Kazakiri Hyouka
27. Ursula Aquinas
28. Anieze Sanctis
29. Misaka Mikoto
30. Shirai Kuroko
31. Accelerator
32. Last order
33. Vasilisa



Co do Itsuwy:
- Zwykle jest nieśmiała (tak zwykle... zresztą zobaczcie ostatni punkt)
- Zakochana w Toumie (też mi niespodzianka jezor)
- Prawdopodobnie ma ponad 18 lat bo jeździ na motocyklu, łodką i potrafi pilotować śmigłówiec
- W walce używa włóczni
- Według Tatemiyi Saiji, jest całkiem nieźle wyposażona (wystarczy luknąć grafikę wyżej)
- Świetnie gotuje
- Denerwuje Index
- Kiedy się denerwuje potrafi być straszna i zapomina o dobrych manierach



Co do ważnych zdarzeń (wypisuję z pamięci więc nie liczcie, że są poukładane chronologicznie):
- Accelerator pobity przez zwykłą osobę
- Mikoto na randce z Toumą... dostaje od Toumy coś na odczep się (co oczywiście ona źle to interpretuje), a zabawę przerywa Last Order
- Accelerator i Touma jadą do Włoch gdzie walczą z magiem, we Włoszech spotykają także Itsuwe
- Itsuwa myśląc, że Touma zginął masakruje jednego z magów (Aque)
- Mikoto dowiaduje się o stracie pamięci Toumy! (rozmawiała z nim przez telefon gdy zaatakował go mag... który(a?) o tym wspomiała)
- Poznamy rodziców Mikoto (i jak "fajnie" skomentowali jej matkę: "She's a Tsun!^^ (without dere)")
- Itsuwa zostaje ochroniarzem Toumy... co strasznie wpienia Mikoto i Index




To jeszcze macie cały spis haremu Toumy: Index, Misaka Mikoto, Misaka Imouto* (10032), Himegami Aisa, Fukiyo Seiri, Ursula Aquinas, Anieze Sanctis, Itsuwa, Kanzaki Kaori i Komoe sensei

*chodzi jedną z siostr/klonów Mikoto




Lubię przeglądać spoilery nevel, na których oparto anime (3 sezon Shany będzie bardzo ciekawy... smile)



ps. Teraz czekam na anime o "iskierce". mam nadzieję, że po nim zobaczymy 2 serię Indexa smile

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2009-03-27 15:46:46)

Offline

#9 2009-03-27 15:35:53

Yata-sama
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Następna seria może być ciekawsza i posiadać jakąś spójną fabułę... w końcu wojna między Miastem Akademickim a Kościołem

Dobrze wiedzieć, że jakaś fabuła w końcu będzie.

I tak anime jest na podstawie noveli... która ma już 17 tomów.

Jeżeli pierwszy sezon to tylko 6 tomów, to szkoda, że nie zrobili z tego 50 odcinków, skoro spokojnie mogli. A tak trzeba czekać półtora roku na następny sezon.

Offline

#10 2009-03-27 15:37:59

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: To Aru Majutsu no Index

Yata-sama napisał:
Krzyżu napisał:

No to może mi powiesz, co owe postacie wniosły do ogółu wydarzeń?
Hm, nic.

Do ogółu wydarzeń nic, przynajmniej w tym sezonie. Czy pojawią się w kolejnych sezonach i wniosą coś - nie wiem, nie znam noweli. Póki co są one ważne jedynie w danym roździale i skoro nie wiesz, co one tam robiły, to kiepsko oglądałeś.

A czy ja gdzieś napisałeś, że nie wiem, co one tam robiły? Nie.
Stwierdziłem, że nie podoba mi się, że nie wniosły nic znaczącego do fabuły.

Yata-sama napisał:
Krzyżu napisał:

One nie sprawiały wrażenia, one po prostu były filerami. Nie twierdzę, że były to odstępstwa od mangi (nie czytałem), ale były to "świetne" odstępstwa od fabuły anime.

Ciekawe, że bez znajomości mangi i noweli wiesz, że są to odstępstwa od głównej fabuły, jeżeli po tym sezonie w sumie tej głównej fabuły jeszcze nie ma:)

No, w sumie masz rację. W tym anime póki co nie ma żadnego głównego wątku, tylko same słabo posklejane historie. Kolejny fail tejże produkcji.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#11 2009-03-27 15:45:33

Yata-sama
Użytkownik
Dołączył: 2008-12-12

Odp: To Aru Majutsu no Index

Krzyżu napisał:

W tym anime póki co nie ma żadnego głównego wątku, tylko same słabo posklejane historie. Kolejny fail tejże produkcji.

Jak dla mnie to jedyny fail serii, ale co kto lubi.

Offline

#12 2009-03-27 15:47:16

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: To Aru Majutsu no Index

Moim zdaniem będzie na 70% będzie kontynuacja, anime imo jest na dobrym poziomie, a minusem faktycznie jest ten brak głównego wątku.


Pisak.png

Offline

#13 2009-03-27 15:54:22

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: To Aru Majutsu no Index

Jak to napisał ~Sacredus, pierwszy sezon jest po to, żeby przedstawić kluczowe postacie + kikla rzeczy np. dlaczego Akcelerator jest podłaczony do sieci Misaka.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#14 2009-04-18 18:59:47

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Jestem nim bardzo zawiedziony, a było takie świetne na początku tj 6 odcinków. Później zaczęło się przemieniać w coraz większy gniot, żeby na końcu stać się dnem.
Jak można w ogóle zrobić tak niespójne anime czyli na zasadzie trochę o wszystkim. Jakby jeden wątek ciągnęli przez całe anime było by dużo lepiej.
Łagodnie je ocenię więc 5/10

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-04-18 19:09:37)

Offline

#15 2009-04-18 19:33:42

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: To Aru Majutsu no Index

Taka była konstrukcja novelki... oczywiście mogliby rozciągnąć poszczególne arce na więcej odcinków, jednak nie wiadomo jakby się to odbiło na akcji...

dla przykładu pierwszy i drugi sezon Zero no Tsukaima (łącznie 25 odcinków) to 7 tomów novelki...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#16 2009-09-27 14:28:46

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

A ma być coś podobnego.
A Certain Scientific Railgun.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6460

Ciekawe czy będzie choć trochę lepsze od nieudanego i nudnego A Certain Magical Index.

Offline

#17 2009-09-27 14:42:44

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: To Aru Majutsu no Index

ledziux napisał:

A ma być coś podobnego.
A Certain Scientific Railgun.
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6460

Ciekawe czy będzie choć trochę lepsze od nieudanego i nudnego A Certain Magical Index.

Już dawno to było wiadomo, więc nie wiem po co to mówisz.
Jak będzie trzymało taki sam poziom jak Index to już będzie nieźle.


Pisak.png

Offline

#18 2009-09-27 15:00:47

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Pisak napisał:

Już dawno to było wiadomo, więc nie wiem po co to mówisz.
Jak będzie trzymało taki sam poziom jak Index to już będzie nieźle.

Mam nadzieję, że nie będzie trzymało takiego (niskiego) poziomu.
A mówię o tym bo mam taką chęć.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-09-27 15:01:51)

Offline

#19 2009-09-27 15:02:31

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: To Aru Majutsu no Index

Mam nadzieję, że będzie miało jeszcze gorszy poziom niż Index.


Pisak.png

Offline

#20 2009-09-27 15:16:08

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: To Aru Majutsu no Index

Pisak napisał:

Mam nadzieję, że będzie miało jeszcze gorszy poziom niż Index.

Mądry jesteś.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2009-09-27 15:16:43)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024