#21 2009-04-20 18:04:34

pomyk
Użytkownik
Skąd: Gdynia (Anime-People)
Dołączył: 2006-06-23

Odp: Programiści poszukiwani

I obecny programista w firmie Gratka oczkod

Offline

#22 2009-04-20 18:26:08

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Programiści poszukiwani

Nie wiem, w jakiej dziedzinie pomyk się specjalizuje, wiadomo, że sama znajomość PHP5+bazy nie wystarczy, trzeba znać się także na innych językach HTML, CSS, czy co tam jeszcze się przyda, no chyba, że ma to opanowane i jeszcze mnóstwo wolnego czasu, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby napisał nowy serwis, ale wydaje mi się, że do tego najlepiej by się nadał dobrze zgrany zespół, samemu byłoby trudno, nawet jeżeli jest się bardzo dobrym masterem.

Offline

#23 2009-04-20 18:30:08

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Programiści poszukiwani

Kane'a już nie liczysz? jezor A topik jest po to, by spróbować właśnie taki zespół utworzyć.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#24 2009-04-20 18:45:04

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Programiści poszukiwani

BigBang napisał:

trzeba znać się także na innych językach HTML, CSS

Pomijajac ze HTML jest smiesznie prosty, to nie ma wplywu na wydajnosc serwisu (co najwyzej plik wynikowy bedzie marginalnie wiekszy przez co sciagnie sie o ulamek sekundy wolniej). I to wlasnie optymalizacja dzialania bazy i skryptow (szczegolnie rozsadne przechowywanie podreczne wynikow) bedzie mialo najwieksze znaczenie

Decyzja o wykorzystaniu frameworka jest sluszna, nie ma co wywazac otwartych drzwi, kohana przypomina mi django i nie przewiduje wiekszych problemow z uzywaniem, przyjze sie temu rozwiazaniu blizej piszac jakas konkretna aplikacje.

Na jakich zasadach bedzie sie odbywal dostep do SVN? Do wakacji nie bede mial zbyt duzo czasu, ale jednoczesnie wystarczajaco wiele na pomniejsze rzeczy i sledzenie kodu.

Jak beda wykonywane zapytania do bazy? Jakis ORM, czy SQL?

Ostatnio edytowany przez m_jay (2009-04-20 18:45:40)


WoodenJesus.png

Offline

#25 2009-04-20 20:20:25

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Programiści poszukiwani

Quithe napisał:

Kane, jeśli z tego nic nie wyjdzie, przemyśl zbiórkę.

Zbiórka i tak nas czeka w najbliższym czasie - kończą się fundusze na serwer...

zmora150 napisał:

A może po prostu łatwiej będzie robić archiwum napisów, pakować je w paczki alfabetycznie w rar i jak ktoś będzie chciał starsze napisy będzie sobie pobierać paczki z danego roku.[...]

1) niekoniecznie może to być wygodne/fajne dla użytkowników,
2) obecny kod nie pozwala na swobodną rozbudowę serwisu - stoimy w miejscu jezor

wizard2000 napisał:

przedewszystkim przydalo by sie usunac nie aktywnych userow bo to tez smieci

Tego typu zabiegi mają marginalny wpływ na działanie serwisu (ale oczywiście, raz na jakiś czas wypada posprzątać smile).

BigBang napisał:

trzeba znać się także na innych językach HTML, CSS, czy co tam jeszcze się przyda

HTML, CSS i JavaScript to moja działka i tu nie będę potrzebował pomocy. Pomyk z PHP5 i MYSQL radzi sobie b.dobrze (ja jako-tako) więc nawet we dwóch damy radę spłodzić coś sensownego.

m_jay napisał:

Na jakich zasadach bedzie sie odbywal dostep do SVN?

Każdy wtajemniczony dostanie swój login i hasło, repo będzie na VPS'ie ANSI.

m_jay napisał:

Jak beda wykonywane zapytania do bazy? Jakis ORM, czy SQL?

Osobiście wolę SQL, ale ta sprawa nie jest jeszcze przesądzona.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#26 2009-04-21 14:44:04

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Programiści poszukiwani

Witam,
Poproszę o konto w SVN smile_big. OK, a tak na serio, to nie wiem na ile znajdę czasu, aby grzebać bezpośrednio przy kodzie. Ale zawsze się przyda "świeże" spojrzenie i wytknięcie błędów. A i "jako-takie" doświadczenie z pracą z małymi bazami posiadam. (takie 64kk rekordów na tabelę).

Na pewno też pomogę przy pisaniu i optymalizacji zapytań, i samej bazy.

2) Ktoś już zaczął pisać projekt? Bo jak nie będzie choćby ogólnego - to marnie nowe ANSI widzę...

m_jay napisał:

Pomijajac ze HTML jest smiesznie prosty, to nie ma wplywu na wydajnosc serwisu

I tak i nie. Niby prosty, ale te aplikacje bez oddzielonego widoku... Zmieniać to to jest naprawdę masakra.

m_jay napisał:

Decyzja o wykorzystaniu frameworka jest sluszna, nie ma co wywazac otwartych drzwi,

I znów: I tak i nie. Z frameworkiem będzie szybciej stworzone, ale z mojego doświadczenia wynika, że aplikacje pisane przy pomocy frameworków są wolniejsze i zawsze jakiejś funkcji w frameworku brakuje.

Quithe napisał:

Kane, jeśli z tego nic nie wyjdzie, przemyśl zbiórkę. Do tej pory trochę ludu się już zdeklarowało. Zbiórki na serwer też do tej pory były załatwiane w 2-3 dni, więc by co i teraz się uda smile Ale wiesz, to jakby co.

I tu się mylisz. Ile na serwer się zbiera? 200PLN? Przy takim czymś rozmowy zaczynają się od 30.000 PLN...

@Kane: Jakby nie było trzeba zacząć pisać projekt. Z chęcią się tym zajmę. (Znaczy się postaram się nagonić ludzi do roboty i później zebrać to wszystko do kupy) Przydała by się sekcja forum do tego. I zacznij też myśleć o BugTrack'u.

ps: duże przyspieszenie daje używanie memcached.


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#27 2009-04-21 20:39:37

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Programiści poszukiwani

bato3 napisał:
m_jay napisał:

Pomijajac ze HTML jest smiesznie prosty, to nie ma wplywu na wydajnosc serwisu

I tak i nie. Niby prosty, ale te aplikacje bez oddzielonego widoku... Zmieniać to to jest naprawdę masakra.

Ale co ma znajomosc HTML do badziewnego projektu silnika witryny?

bato3 napisał:
m_jay napisał:

Decyzja o wykorzystaniu frameworka jest sluszna, nie ma co wywazac otwartych drzwi,

I znów: I tak i nie. Z frameworkiem będzie szybciej stworzone, ale z mojego doświadczenia wynika, że aplikacje pisane przy pomocy frameworków są wolniejsze i zawsze jakiejś funkcji w frameworku brakuje.

Nie moge się nie zgodzic. Jednak nalezy znalezc kompromis pomiedzy tym co chce sie osiagnac, a czasem jaki mozna poswiecic. Gdyby nie to, rownie dobrze mozna by pisac w C a nie PHP smile.


WoodenJesus.png

Offline

#28 2009-04-22 01:58:57

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Programiści poszukiwani

@m_jay: W sumie nie ma się o co kłócić. Co do HTML - to miałem na myśli nie do końca to samo co Ty. OT: znasz różnicę w PHP pomiędzy pojedynczym, a podwójnym apostrofem?

Jak na razie nasza kłótnia przeradza się w spór o  natkę pietruszki, ale nie potrafię tego tak zostawić...
Nie znam frameworka kohana (ale poznam) i nie jestem w stanie powiedzieć jakie ograniczenia wprowadza. Bo wprowadza.
Ale nie chcę mówić, że użycie frameworka jest złe.
Dla mnie jet to rachunek kosztów i zysków. Jeżeli się okaże, że pewne operacje da się wykonać wielokrotnie szybciej w C/C++ i okaże się to opłacalne, to nie widzę problemu, żeby to, jako cgi-bin / bibliotekę dll/so wykonać. (Choć nie sądzę, że to będzie aż tak drastyczne i może wystarczyć napisanie fragmentów w czystym PHP.) Ale na tym etapie są to rozważania czysto teoretyczne. I dopóki nie będzie listy funkcjonalności wraz z planowaną częstotliwością odwołań, to możemy sobie o D. Marnie trolować. smile_big
I jak mówisz Assembler jest szybki, ale za to Javę da się wszędzie uruchomić.

@Kane: Znasz wąskie gardła? Może by się dało czasowo wyłączać niektóre funkcjonalności pomocnicze. Wtedy agonia ANSI mogła by zostać odsunięta nieco w czasie...

@m_jay:Tak jak czytam, to my się w zasadzie zgadzamy, ale mówimy o tym w inny sposób. Bo już się za bardzo zakręciłem...


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#29 2009-04-22 08:30:29

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Programiści poszukiwani

bato3 napisał:

@Kane: Znasz wąskie gardła? Może by się dało czasowo wyłączać niektóre funkcjonalności pomocnicze. Wtedy agonia ANSI mogła by zostać odsunięta nieco w czasie...

Znam, i zostało zrobione to co powinno być zrobione.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#30 2009-04-22 18:43:27

songo looz
Użytkownik
Skąd: Kozie
Dołączył: 2007-07-11

Odp: Programiści poszukiwani

Witam Panowie.
Jak tylko mogę chciał bym pomóc. Dlatego zaoferuję to co mam w sobie najlepszego. Dokładniej mówiąc jestem studentem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, dzięki czemu, mogę skromnie powiedzieć, że władam pismem i mową w stopniu zaawansowanym. ^^
Tak więc polecam się do korekt.
Dodatkowo od kilku lat pracuję w sklepie paintballowym przy obsłudze sklepu internetowego.
"Nic co ludzkie nie jest mi obce" tak więc polecam się.

wojciechowski_kamil_1988@wp.pl

Offline

#31 2009-04-22 20:46:06

BigBang
Użytkownik
Dołączył: 2006-05-23

Odp: Programiści poszukiwani

Nie rozumiem, co ma jakiś kierunek humanistyczny do problemów technicznych ANSI? To jest apel do programistów (patrz nazwa tematu), poza tym chcesz być korektorem czego? ANSI to tylko baza napisów, wiele treści tutaj nie znajdziesz, a umiejętności, jakie posiadają ludzie, zajmujący się/mający się zająć stroną są wystarczające, może chcesz być korektorem skryptów, ale o takiej funkcji nie słyszałem, w przeciwnym razie mam wątpliwości, co do twojej zdolności czytania ze rozumieniem, nie mówiąc o korekcie.

Offline

#32 2009-04-22 20:46:23

Maku
Użytkownik
Dołączył: 2005-08-02

Odp: Programiści poszukiwani

songo looz napisał:

Witam Panowie.
Jak tylko mogę chciał bym pomóc. Dlatego zaoferuję to co mam w sobie najlepszego. Dokładniej mówiąc jestem studentem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, dzięki czemu, mogę skromnie powiedzieć, że władam pismem i mową w stopniu zaawansowanym. ^^
Tak więc polecam się do korekt.
Dodatkowo od kilku lat pracuję w sklepie paintballowym przy obsłudze sklepu internetowego.
"Nic co ludzkie nie jest mi obce" tak więc polecam się.

wojciechowski_kamil_1988@wp.pl

no z pismem to chyba nie bardzo skoro czytać nie potrafisz.

Offline

#33 2009-04-22 21:55:29

Latarnik
Użytkownik
Dołączył: 2007-02-26

Odp: Programiści poszukiwani

songo looz napisał:

Witam Panowie.
Jak tylko mogę chciał bym pomóc. Dlatego zaoferuję to co mam w sobie najlepszego. Dokładniej mówiąc jestem studentem Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, dzięki czemu, mogę skromnie powiedzieć, że władam pismem i mową w stopniu zaawansowanym. ^^
Tak więc polecam się do korekt.
Dodatkowo od kilku lat pracuję w sklepie paintballowym przy obsłudze sklepu internetowego.
"Nic co ludzkie nie jest mi obce" tak więc polecam się.

wojciechowski_kamil_1988@wp.pl

Cztery błedy interpunkcyjne i jeden ortograficzny to nienajlepsza forma lansowania swojej osoby. Pomijam już taką subtelność, jak umiejętność czytania ze zrozumieniem. W kulturze też braki (panów przywitałeś, a pominąłeś panie). ostrzezenie

Offline

#34 2009-04-23 18:23:04

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Programiści poszukiwani

bato3 napisał:

@m_jay (...) OT: znasz różnicę w PHP pomiędzy pojedynczym, a podwójnym apostrofem?

Wiesz, teraz to mnie obraziles smile.

bato3 napisał:

@m_jay:Tak jak czytam, to my się w zasadzie zgadzamy, ale mówimy o tym w inny sposób. Bo już się za bardzo zakręciłem...

Generalnie tak. Peace...


WoodenJesus.png

Offline

#35 2009-04-26 04:11:10

TheFrost
Użytkownik
Dołączył: 2009-04-26

Odp: Programiści poszukiwani

Witam,

- zamiast Kohany proponowałbym Zend'a, o wiele mniejsze prawdopodobieństwo "brakowania czegoś" i o wiele lepsze zaplecze w postaci olbrzymiej społeczności.
- ORM w takiej aplikacji sprawi moim zdaniem więcej kłopotów niż pożytku. Lepiej oprzeć to na zwykłym SQLu (PDO).
- XHTML, proponowałbym jednak go użyć. Czemu się cofać w rozwoju? Nigdy nie wiadomo czy za 2 lata, nie przyda się fakt napisania widoków w tym standardzie.

Co do wydajności, jeżeli chce się uzyskać największą to całość pisze się tylko i wyłącznie pod daną aplikację. Żadnych dodatkowych bajerów "na przyszłość". Dopisuje się to co akurat jest wymagane do konkretnej sytuacji.

Struktura bazy danych to głównie odpowiednie zdefiniowanie indexów oraz typu pól, a rzadko wykorzystywane informacje trzymać w osobnych tabelach. Co wraz z unikaniem skryptów typu:

while(pobierzNapisy() as $id)
{
 pobierzInformacjeONapisach($id);
}

na rzecz:

$foo = pobierzNapisy();
$bar = pobierzInformacjeONapisach()->groupBy('id')

while() {}

da porządany efekt.

Pozdrawiam,
TheFrost

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024