#21 2009-04-20 21:40:48

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Info o napisach

Ktoś podał propozycję szablonu i max. 60 znaków na dodatkowe informacje - według mnie najlepsze rozwiązanie, bo tego "opisu" jest za dużo, o wiele za dużo.

ledziux napisał:

Ale pyskować nie musisz. Napisałem swoją opinię i zapewne prawdziwą i nie musi być po twojej myśli.

Ech... baka
Weź ty pisz na temat, a nie o komentarzach.

Offline

#22 2009-04-20 21:43:49

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Info o napisach

Quithe, pominąłeś podstawowy problem, który opisałem, skupiając się na czymś zupełnie innym, co jest dla mnie oczywiste (podejście zdroworozsądkowe). Chodzi o to, że jak ograniczysz długość komenta, to w pewnym momencie może zabraknąć miejsca (nawet jak się będzie informacje podawało bez lania wody, czy zbędnych dodatków). Poza tym - jak masz jakieś konkretne "ale" to pisz do autora i tyle. Może zmieni podejście? W mojej opinii - opisy mogą sobie być dłuższe, mi to np. nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało, ale nie jestem też za przesadnym rozwlekaniem. Moje opisy są jedynie dostosowane do schematu grupy, aby wszystko było tak samo. I tak, wiem, że są nieco rozciągnięte.
Quithe, tak szczerze powiedz - nudzi Ci się xP?

Offline

#23 2009-04-20 21:43:54

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: Info o napisach

Krótko jeszcze dopowiem, że dokładniejsze info można by dodawać w 1-szym komentarzu, zamiast pisać rozprawki w opisie napisów.

Offline

#24 2009-04-20 21:45:14

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Info o napisach

dulu napisał:

Ktoś podał propozycję szablonu i max. 60 znaków na dodatkowe informacje - według mnie najlepsze rozwiązanie, bo tego "opisu" jest za dużo, o wiele za dużo.

Moim zdaniem szablon nie jest idealną opcją dla wszystkich. Racja, jest dobry dla większości, ale nie dla wszystkich. Ale cóż, "mniejszość" będzie musiała się przyzwyczaić, jeśli owy wejdzie w życie. smile_lol

Offline

#25 2009-04-20 21:48:49

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Info o napisach

Envie - ja w ogóle proponuję żeby w nowym ansi napisy były nieco inaczej szufladkowane, ot chociażby aby był podział na grupy/osoby tworzące dane napisy. Tak samo jak to jest przy hardkach, byłoby dużo przejrzyście IMO. A najlepszym (aczkolwiek pewnie niemożliwym do zrealizowania) wyjściem byłoby coś takiego jak jest na anidb (oczywiście odpowiednio zmodyfikowane pod softsuby), to jest jednocześnie przejrzyste i wygodne ^^.

Ostatnio edytowany przez Pyuuu (2009-04-20 21:56:03)

Offline

#26 2009-04-20 21:49:58

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Info o napisach

Cieslaczek,
ale ten nasz "szablon" nie musi być strasznie sztywny, jeśli zostałby wprowadzony, w co wątpię[:P], to można by dać nieco swobody(każda grupa chciałaby mieć własny, wiadomo). Tylko żeby jakaś ta forma podstawowa została.

Ostatnio edytowany przez dulu (2009-04-20 21:51:05)

Offline

#27 2009-04-20 21:55:25

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Info o napisach

dulu, jeśli dadzą możliwość jego zmiany - wybieranie swojego typu, to nie sądzę, by była zachowana "podstawowa forma". xD

Pyuuu, moim zdaniem głupotą będzie dzielenie na "osobniki" i "grupy", ponieważ byłby jeszcze większy syf.

Ostatnio edytowany przez cieslak (2009-04-20 21:56:17)

Offline

#28 2009-04-20 21:55:36

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Info o napisach

Pyuu, powiedzmy że np. 300 znaków nie wystarczy? Nie podawałem ilości, nad nią trzeba by się zastanowić. I była to tylko jedna z opcji przemyśleń na ten temat.
I nie, nie nudzi mi się, po prostu jest to coś, co mnie irytuje, i jak się okazuje nie jestem w tym osamotniony oczkod
I jeszcze jedno, jeżeli taka forma infa nie jest chłytem martetindodym, który ma przyciągnąć wzrok, to dla mnie jest brakiem zdrowego rozsądku i próbą pokazania "patrzcie, jakie mam zajebiaszcze pomysły na wstawianie infa, na pewno każdemu się spodoba, a moje przemyślenia o anime i napisach i oczekiwania wobec komentujących są pierwsza klasa i każdy się ze mną zgodzi". Nie każdy łączy wszystkie wytknięte przeze mnie buble, a niektórzy tak. Więc nie brać tego jako tekst ogólnikowy, bo zaś będą obrazy majestatu jak przy poście Hiki o pijawkach jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#29 2009-04-20 21:59:49

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Info o napisach

Dulu - no zobacz - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6374 - przykladowy tytul... i... taki wielki syf jest xP?

Quithe - no właśnie niekoniecznie musi wystarczyć, naprawdę, to zależy od sytuacji. Co innego gdyby miała być trzymana informacja o ostatniej aktualizacji, a wcześniejsze do kosza ^^. Jak na moje takie udziwnione opisy  służą tylko celom marketingowym, ale to moje zdanie xP.

Offline

#30 2009-04-20 22:05:39

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Info o napisach

Pyuuu napisał:

Dulu - no zobacz - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6374 - przykladowy tytul... i... taki wielki syf jest xP?

To serwis informacyjny... Przykro mi, ale ja nie widzę twojej wizji. jezor

Offline

#31 2009-04-20 22:07:04

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Info o napisach

Cieślaczek, trochę kiepsko to napisałem, przyznaję.:P O jaki szablon mi głównie chodzi, coś w rodzaju AG albo KA. Można dać napis(początek) "napisy przygotowała..." w jakiś drobnych znaczkach, albo jak w AG, reszta jak leci, ale bez pierdół.

Pyuuu, dla mnie to za wiele, za dużo, jak Q pisał, spacji.:)


cieslak napisał:
Pyuuu napisał:

Dulu - no zobacz - http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=6374 - przykladowy tytul... i... taki wielki syf jest xP?

To serwis informacyjny... Przykro mi, ale ja nie widzę twojej wizji. jezor

Cieślaczek, wpisz sobie w naszą wyszukiwarkę.:P

Ostatnio edytowany przez dulu (2009-04-20 22:07:42)

Offline

#32 2009-04-20 22:09:49

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Info o napisach

Cieslak - a ansi to nie jest serwis informacyjny xD?

Offline

#33 2009-04-20 22:22:55

_Owik_
Użytkownik
Skąd: Goczałkowice
Dołączył: 2006-12-27

Odp: Info o napisach

heh
przeczytałem calusi topic i jakoś nie rozumie problemu????

co do tego mam parę pytań:]
jaki sprawia problem rozbudowany opis napisów??
w jaki sposób robi się syf??

Zrobić komuś napisy i jeszcze sie komuś nie podoba, że trza troszkę po kręcić kursorem by przejrzę całą stronę
mi osobiście nigdy nie przeszkadzało nawet umarzam to za bardzo dobry pomysł takie opisy już z daleka widać kto je zrobił i co w nich jest i jakie aktualizacje wykonane

czy nie mozna uszanować tego iż ktoś zrobił dla nas jakieś napisy i przy tym zrobił jakiś ciekawy opis??

Offline

#34 2009-04-20 22:26:36

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Info o napisach

Ale wiecie co... Chyba nie ogląda się anime z opisem napisów. Więc, wielkiej różnicy nie ma czy jest tam 1000 znaków, czy 100. Liczą się przede wszystkim napisy.... Czyż się mylę? Co nam po opisie super-mega-ultra zwięzłym, jak napisy będą... słabe? Albo ekstrawagancki opis w stylu Ja LuBiEm KoLoRoWe SzLaCzKi -=-=-=-=-=-*~**~**~ i koFFam PoKeMoNy... Jak będzie podobna sytuacja j/w. Opis chyba nie ma wielkiego znaczenia... JA uważam, że szablon byłby najlepszym rozwiązaniem... Bo i schludnie, czytelnie, bez PoKeMoNóFF itp. I można nawet taki szablon połączyć z rozwijanym... W sensie że najważniejsze info widać zawsze, resztę dopiero po kliknięci w np. "Pragnę więcej" czy coś w ten deseń smile

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-04-20 22:28:08)


FluxBB bbcode test

Offline

#35 2009-04-20 22:27:29

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: Info o napisach

Dobra, źle się wyraziłem odnośnie tego "serwisu informacyjnego"... Racja, ansi też takim jest, ale miałem tutaj raczej na myśli "serwis-download-subs". Na Anidb nie znajdziemy żadnych subów - o to mi chodziło. smile

Edit: Trochę już widzę tą wizję, która by wyglądała tak jak anidb i na samym dole linki do subów... Ale jakoś i tak mi się to nie widzi. jezor

Ostatnio edytowany przez cieslak (2009-04-20 22:31:19)

Offline

#36 2009-04-20 22:30:05

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Info o napisach

_Owik_ napisał:

heh

czy nie mozna uszanować tego iż ktoś zrobił dla nas jakieś napisy i przy tym zrobił jakiś ciekawy opis??

Niech lepiej ten, czas który wkłada w robienie bzdetnego  opisu, wykorzysta siedząc nad napisami. Będzie to lepsze i dla nas i dla niego.


FluxBB bbcode test

Offline

#37 2009-04-20 22:35:37

_Owik_
Użytkownik
Skąd: Goczałkowice
Dołączył: 2006-12-27

Odp: Info o napisach

Luk4S napisał:
_Owik_ napisał:

heh

czy nie mozna uszanować tego iż ktoś zrobił dla nas jakieś napisy i przy tym zrobił jakiś ciekawy opis??

Niech lepiej ten, czas który wkłada w robienie bzdetnego  opisu, wykorzysta siedząc nad napisami. Będzie to lepsze i dla nas i dla niego.

może też w ogóle nie robić napisów powiem prosto z mostu jak sie komuś nie podoba czyjaś praca to niech nie zagląda na Ansi w stawiają prace a ktoś im jeszcze łąske robi bo sie opis niepodoba oczkod


Ale zawsze mogło być coś w stylu z rozwijany opisem smile_big

Offline

#38 2009-04-20 22:38:31

spychacz
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2008-04-12

Odp: Info o napisach

Chyba starczy już tych dyskusji na coraz dziwniejsze tematy, co prawda nie udzielam się na forum, ale większość tematów czytam i szczerze mówiąc ostatnio na niektóre brak mi słów...
Chociaż te kolumny z opisami ciągnące się na całą stroną rzeczywiście są denerwujące, dlatego proponuje tymczasowe rozwiązanie przynajmniej dla posiadaczy firefoxa, wystarczy zainstalować wtyczkę Greasemonkey i załadować napisany przeze mnie skrypt do zwijania opisów, może nie jest to cudo, ale działa smile_big

Kod zapisujemy do pliku z rozszerzeniem *.user.js i otwiramy za pomocą ff z zainstalowana wtyczką.

// ==UserScript==
// @name            Ansi - Opisy
// @author            Spychacz
// @version            0.1
// @include            http://*animesub.info/szukaj.php*
// ==/UserScript==

var ilosc_znakow = 300;

var lista = document.evaluate('/html/body/center/table/tbody/tr/td[2]/table/tbody/tr/td[3]/table[@class="Napisy"]/tbody/tr[4]/td[2]', document, null ,7, null);

function zwin(elem) {
  if (elem.innerHTML.length>ilosc_znakow) {
    elem.innerHTML = elem.innerHTML.slice(0,ilosc_znakow)+'...<!--'+elem.innerHTML.slice(ilosc_znakow)+'-->';
  }
}

function rozwin(elem) {
    elem.innerHTML = elem.innerHTML.replace("...<!--","").replace("-->","");
}

function klik() {
  (this.innerHTML.indexOf("...<!--")==-1)?(zwin(this)):(rozwin(this));
}

for (var i=1; i<lista.snapshotLength; i++) {
    zwin(lista.snapshotItem(i));
    lista.snapshotItem(i).addEventListener('click',klik,true);
}

Offline

#39 2009-04-20 22:40:15

Pyuuu
Użytkownik
Dołączył: 2009-03-08

Odp: Info o napisach

Cieslak - przyzwyczajenie (druga natura człowieka), gdyby cos takiego wprowadzic, to przy np. takich seriach jak FMA byłoby dużo wygodniej, no i oczywiście możliwość ściagania paczkami (subów danej grupy). Mogę się założyć, że po krótkim czasie ludziom taki sposób prezentacji tych danych dużo bardziej by się spodobał ^^.

Offline

#40 2009-04-20 22:53:45

_Owik_
Użytkownik
Skąd: Goczałkowice
Dołączył: 2006-12-27

Odp: Info o napisach

spychacz napisał:

Chyba starczy już tych dyskusji na coraz dziwniejsze tematy, co prawda nie udzielam się na forum, ale większość tematów czytam i szczerze mówiąc ostatnio na niektóre brak mi słów...
Chociaż te kolumny z opisami ciągnące się na całą stroną rzeczywiście są denerwujące, dlatego proponuje tymczasowe rozwiązanie przynajmniej dla posiadaczy firefoxa, wystarczy zainstalować wtyczkę Greasemonkey i załadować napisany przeze mnie skrypt do zwijania opisów, może nie jest to cudo, ale działa smile_big

(...)
no problem z głowy jak się komuś opisy nie podobają to ten skrypt jest wielki yahoo
wielki dzięki ~spychacz

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024