#1 2009-04-23 22:01:41

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

(Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

//Edit start:
Pierwsza wersja listy propozycji zmian i nowych funkcjonalności: http://spreadsheets.google.com/pub?key= … Pjale16kDw
stan z 25 kwietnia 2009, 10:00
// edit end


Siemka,
Od razu zaznaczam, że na chwilę obecną ten temat jest samowolką. Ale ma służyć do przygotowania projektu nowego ANSI.

Jak wiecie, aktualne ANSI nie wyrabia i została podjęta decyzja o jego napisaniu od nowa.
Z tego też powodu istnieje możliwość dodania nowych funkcjonalności (możliwości) do nowej wersji. Chcę, abyście tutaj opisali swoje pomysły na ulepszenia i usprawnienia ANSI.
Nie bójcie się proponować jakiś funkcji. Będzie to dla nas znak, że takie coś by się przydało. Zaproponowanie funkcji nie gwarantuje, że będzie ona w nowym ANSI. Wszystko zależy od tego na ile to będzie potrzebne i czasochłonne w wykonaniu.
Każdy pomysł zostanie przedyskutowany.


Nawet jeżeli powiecie, że ANSI ma kawę parzyć. To to zostanie odnotowane. I oznaczone, że nie będzie wykonane. A to z prostego powodu - jak tę kawę odbierać.

Propozycja ulepszenia/nowej funkcjonalności powinna zawierać (dla wiedzących: scenariusze użycia):
- Krótką nazwę
- Historyjkę (najlepiej lekko zabawną) opisującą, co dana osoba robi i co otrzymuje.

Przykład i jednocześnie moja propozycja:
Filtry wyszukiwania
Aleks Wybredny właśnie zdobył 1-24 epizody anime: "Bleach". Jak zobaczył listę wyników, to złapał się za głowę. Ops, jaki wybór!..
Więc przeszedł do zaawansowanego wyszukiwania. Podał, że chce napisy dla releasu grupy "xxx", pochodzące od "zaufanych" tłumaczy, najlepiej od mebla.
No! Teraz można ściągać. Pozostało tylko zaznaczyć pola checkbox przy wybranych napisach i ściągnąć je za jednym razem.
Teraz pozostaje tylko cieszyć się swoim ulubionym anime po polsku.

Ostatnio edytowany przez bato3 (2009-04-25 10:00:50)


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#2 2009-04-23 22:09:20

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Że tak spytam.
A ty kto? bo nie kojarzę >.>
JA bym chciał taki wynalazek z MegaTokyo
0220pl.png

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2009-04-23 22:13:43)

Offline

#3 2009-04-23 22:22:42

mbell
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Informacja o komentarzu do napisów
Autor ( lub osoba zamieszczająca napisy ) ma możliwość, podczas dodawania napisów oraz przy modyfikacji, zaznaczyć checkbox aby być informowanym ( mail , wiadomość ) że pojawił się komentarz do jego napisów.

Fps oraz release jako obowiązkowe pola
Przy  dodawaniu napisów te wartości powinny być obowiązkowe.
Później przy wyszukiwaniu zaawansowanym , mogę podać release albo fps będzie to wygodne dla osób dla których fps napisów to czarna magia ( czyli tak na moje oko około 50% użytkowników)


gg - już działa
Google+     m.bellon.atas@gmail.com
Aktualnie oglądane :
* Usagi Drop * Ao no Exorcist * Tiger & Bunny

Offline

#4 2009-04-23 22:26:37

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Zgrzyt napisał:

Że tak spytam.
A ty kto? bo nie kojarzę >.>
JA bym chciał taki wynalazek z MegaTokyo

Jam jest projektant-programista.

Błędne zgłoszenie - brak motywacji i opisu.

A jak chcesz megatokyo:

Pokaż spoiler

Ściągasz system kontroli wersji: monotone
I dalej z konsoli:
C:\> mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn db init
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn pull megatokyo.it  it.megatokyo.*
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn -b it.megatokyo.www.test checkout directory_for_checkout/


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#5 2009-04-23 22:26:59

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

mbell napisał:

Fps oraz release jako obowiązkowe pola
Przy  dodawaniu napisów te wartości powinny być obowiązkowe.
Później przy wyszukiwaniu zaawansowanym , mogę podać release albo fps będzie to wygodne dla osób dla których fps napisów to czarna magia ( czyli tak na moje oko około 50% użytkowników)

z tym się zgodzę, ale tylko w przypadku wydawania mdvd lub innych klatkowych(bo są tylko 2 xD)


bato3 napisał:
Zgrzyt napisał:

Że tak spytam.
A ty kto? bo nie kojarzę >.>
JA bym chciał taki wynalazek z MegaTokyo

Jam jest projektant-programista.

Błędne zgłoszenie - brak motywacji i opisu.

A jak chcesz megatokyo:

Pokaż spoiler

Ściągasz system kontroli wersji: monotone
I dalej z konsoli:
C:\> mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn db init
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn pull megatokyo.it  it.megatokyo.*
C:\>mtn -d directory_with_repository/megatokyo.mtn -b it.megatokyo.www.test checkout directory_for_checkout/


zgrzyt bardzo dobrze opisał to, co mu na sercu leży... a ten spoiler nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o to, o czym pisał, więc nie wiem, o co kaman??

Ostatnio edytowany przez kappuchu (2009-04-23 22:29:21)


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#6 2009-04-23 22:27:27

Envie
Użytkownik
Skąd: Częstochowa
Dołączył: 2008-12-21

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

- Lepsza skala do oceniania napisów oraz możliwość  kasowania i edycji swoich komentarzy.

Offline

#7 2009-04-23 22:28:51

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Zgrzyt napisał:

Że tak spytam.
A ty kto? bo nie kojarzę >.>

dokładnie to samo pytanie mi się nasunęło.
Stare ansi (te przed cięciami) było całkiem fajne. Lista userów (w pełni połączona z forum) ściąganie wielu napisów naraz. Stary wygląd forum, normalne awatary, inne niż to forum (nie ma dnia bym nie widział choć jednego rozwalonego postu)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#8 2009-04-23 22:31:44

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

DiamondBack napisał:

(...)(nie ma dnia bym nie widział choć jednego rozwalonego postu)

Prosta sprawa: starczy użyć opcji "Zgłoś mod"


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#9 2009-04-23 22:32:29

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

mbell napisał:

Informacja o komentarzu do napisów
Autor ( lub osoba zamieszczająca napisy ) ma możliwość, podczas dodawania napisów oraz przy modyfikacji, zaznaczyć checkbox aby być informowanym ( mail , wiadomość ) że pojawił się komentarz do jego napisów.

Bardzo dobry pomysł. Jestem za.

mbell napisał:

Fps oraz release jako obowiązkowe pola
Przy  dodawaniu napisów te wartości powinny być obowiązkowe.
Później przy wyszukiwaniu zaawansowanym , mogę podać release albo fps będzie to wygodne dla osób dla których fps napisów to czarna magia ( czyli tak na moje oko około 50% użytkowników)

Całkiem zmyślne.

Envie napisał:

- Lepsza skala do oceniania napisów oraz możliwość  kasowania i edycji swoich komentarzy.

Tutaj jestem przeciw. Możliwość kasowania i edycji komentarzy zrobi jeszcze większy bajzel.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#10 2009-04-23 22:40:39

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

lilith_ napisał:
DiamondBack napisał:

(...)(nie ma dnia bym nie widział choć jednego rozwalonego postu)

Prosta sprawa: starczy użyć opcji "Zgłoś mod"

A co zrobi mod jak to tylko Kane może naprawić? No ale proszę bardzo
http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 12#p286912 ten topic - wystarczy kliknąć na pokaż spojler. Następny post poniżej - to samo


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#11 2009-04-23 22:43:55

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Nie, żebym był bardzo przeciw, ale obowiązek podawania FPSów to sztuczne podtrzymywanie przy życiu podstarzałych formatów.

Wprowadzenie zakazu umieszczania w bazie napisów TMP
Rysiu dostał w swoje łapki całkiem ciekawą, aczkolwiek mało znaną serię. "Przydałyby się do tego napiski" pomyślał, gdyż hardsub wykonano w języku staromandaryńskim (którym Rysio nie posługiwał się od ładnych paru lat). Wszedł na ansi i... znalazł. Niby pasowały i były jako tako poprawne językowo, ale całą przyjemność szlag trafiał, gdy cały ekran pokrył się kilkoma rzędami literek. Napisy pojawiały się i znikały, zupełnie jak gdyby żyły własnym życiem. Rysio nie był w stanie stwierdzić, kto, co i do kogo mówi. "Motyla noga, dlaczego akurat TMP...?"

Offline

#12 2009-04-23 22:46:51

mruq
Użytkownik
Skąd: Świebodzice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

DiamondBack napisał:

A co zrobi mod jak to tylko Kane może naprawić? No ale proszę bardzo
http://animesub.info/forum/viewtopic.ph … 12#p286912 ten topic - wystarczy kliknąć na pokaż spojler. Następny post poniżej - to samo

Ja tam nie wiem, u mnie się pokazuje dobrze? Chyba, że w pokaż spoiler ma być jakiś obrazek ;D

Offline

#13 2009-04-23 22:48:17

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Sir_Ace napisał:

Nie, żebym był bardzo przeciw, ale obowiązek podawania FPSów to sztuczne podtrzymywanie przy życiu podstarzałych formatów.

Wprowadzenie zakazu umieszczania w bazie napisów TMP
Rysiu dostał w swoje łapki całkiem ciekawą, aczkolwiek mało znaną serię. "Przydałyby się do tego napiski" pomyślał, gdyż hardsub wykonano w języku staromandaryńskim (którym Rysio nie posługiwał się od ładnych paru lat). Wszedł na ansi i... znalazł. Niby pasowały i były jako tako poprawne językowo, ale całą przyjemność szlag trafiał, gdy cały ekran pokrył się kilkoma rzędami literek. Napisy pojawiały się i znikały, zupełnie jak gdyby żyły własnym życiem. Rysio nie był w stanie stwierdzić, kto, co i do kogo mówi. "Motyla noga, dlaczego akurat TMP...?"


Kłaniam się za tę wypowiedź. Jestem całkowicie za!


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#14 2009-04-23 22:50:09

Beavis
Zbanowany
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Krzyżu napisał:

Tutaj jestem przeciw. Możliwość kasowania i edycji komentarzy zrobi jeszcze większy bajzel.

Zgadzam się całkowicie! Od tego rodzaju akcji będą odpowiedzialne osoby (czyt. moderatorzy).

Ja to mam kilka pomysłów związanych z większą integracją WL z całym serwisem ANSI smile więc pewnie nieraz się spotkamy, drogi projektancie-programisto smile_lol

Poza tym, co to podał mbell należałoby uwzględnić.

Kolejna rzecz... rozciągnięcie strony głównej! Tak na moje oko i rozdzielczość ekranu 1280 to ANSI (główna część) może być szersza i przez to efektywniejsza do przeglądania.

Kolejne sugestie w toku.

papa

Offline

#15 2009-04-23 22:50:25

ghostpl22
Użytkownik
Skąd: Prawie Warszawa xD
Dołączył: 2008-06-12

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

A forum też będzie wymieniane jezor? Jeśli tak, to więcej bb-codów i jakieś ułatwienie do flasha ^^ Np. możliwość wstawiania filmików z servisów hostingowych ^^ To dopiero by prezentacje projektów grupy miały jezor Po drugie, jak ktoś napisał skala oceny w komentach, 1-6 było by git oczkod Albo gwiazdki jak w niektórych serwisach oczkod Zmiana archiwum wstawianych napisów z zip na rar jezor i możliwość wstawki czystego ass-ka jako napów, też była by ciekawa jezor Wydziwiam, wiem, wiem jezor


ghostpl22.png

Offline

#16 2009-04-23 22:50:38

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

- większa skala w ocenianiu
- możliwość dodawania "użytkowników" do znajomych (w serwisie, nie na forum) - dzięki temu nie trzebaby wertować całej listy userów i wyszukiwać danej osoby by jej np. PM wysłać.
- przywrócić stare, jare forum smile_big
- sprzężenie profilu na serwisie z profilem z forum (jedno logowanie)
- rozwijane pole z opisem do danego subka (by się śmietnik nie robił jak to Q opisał w innym temacie)
- możliwość dodawania userów do "Ignore List" w wyniku czego nie będzie się od takiego delikwenta dostawać spamu na PW (ma to swoje plusy i minusy)

Na razie to wszystko, jak co to postaram się dopisać.

Offline

#17 2009-04-23 22:52:19

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

mbell napisał:

Informacja o komentarzu do napisów
Autor ( lub osoba zamieszczająca napisy ) ma możliwość, podczas dodawania napisów oraz przy modyfikacji, zaznaczyć checkbox aby być informowanym ( mail , wiadomość ) że pojawił się komentarz do jego napisów.

Zastanawiam się, czy lepszym/dodatkowym rozwiązaniem by było dodanie przy polu komentarza pola: Komentarz zawiera sugerowane poprawki do napisów.
Czyli dalej do tego powinno być dorobione szukanie napisów bez poprawek do wprowadzenia. A "właścicielowi" napisów po zalogowaniu powinna się ukazywać lista napisów do poprawki.



Niektórzy członkowie grupy mogą edytować napisy innych członków grupy
(Nie znam tematu, zakładam, że napisy może edytować tylko "właściciel-dodający")
Jacek Słomiany w roku 2006 był członkiem grupy Sru-chan i zrobił napisy między innymi do anime xxx.  Hela Zabiegana dopiero teraz, 3 lata później, znalazła czas aby obejrzeć te anime. Że też te ludzie nie widzieli błędów... - myślała sobie wysyłając propozycję zmian w napisach.
Xsawery Xenon Iks - jeden z współtwórców grypy Sru-chan (pełniący obowiązki sekretarki) dostaje info, że te napisy mają zgłoszoną poprawkę. Sprawdza, że Słomiany się wypalił i już nie uczestniczy w pracach grupy.
Nadaje uprawnienia do edycji Marioli UnderBrzózce i swoimi kanałami powiadamia ją, że ma nanieść poprawki.
Ta po skończonej pracy odznacza, że poprawki zostały wprowadzone.


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#18 2009-04-23 22:55:32

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bato3 napisał:

Zastanawiam się, czy lepszym/dodatkowym rozwiązaniem by było dodanie przy polu komentarza pola: Komentarz zawiera sugerowane poprawki do napisów.
Czyli dalej do tego powinno być dorobione szukanie napisów bez poprawek do wprowadzenia. A "właścicielowi" napisów po zalogowaniu powinna się ukazywać lista napisów do poprawki.

Wolałbym informowanie o komentach.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#19 2009-04-23 22:58:33

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Beavis napisał:

Kolejna rzecz... rozciągnięcie strony głównej! Tak na moje oko i rozdzielczość ekranu 1280 to ANSI (główna część) może być szersza i przez to efektywniejsza do przeglądania.

Musisz wiedzieć/pamiętać, że występuje pewna szerokość tekstu (bodajże 800px), którą człowiek jest w stanie efektywnie czytać. Chodzi o to, aby nie ruszać oczami na boki, jak czytasz tekst. Co wcale nie oznacza, ze boczne kolumny muszą być tak wąskie smile_big

Zjadacz napisał:

Wolałbym informowanie o komentach.

Jedno drugiego nie wyklucza

Ostatnio edytowany przez bato3 (2009-04-23 23:01:05)


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#20 2009-04-23 23:00:08

cieslak
Użytkownik
Skąd: Włocławek || Kuruoshii Anime
Dołączył: 2006-03-21

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

W końcu... Zatem... Byłoby fajnie, gdyby została dodana możliwość edytowania komentarzy. Do tego opcje pogrubienia, kursywy i podkreślenia w komentarzach oraz większa skala oceniania, to po pierwsze. Po drugie, jak wspomniał Zjadacz, informowanie tłumacza o komentarzach do jego subów. Po trzecie, możliwość dodawania czcionek do paczki z subami. Jeśli coś mi się jeszcze przypomni, to napiszę.

Ostatnio edytowany przez cieslak (2009-04-23 23:00:45)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024