#81 2009-04-25 08:59:45

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

MisQL napisał:

bato3, a nie lepiej dać możliwość dorzucania synchra userom? Zamiast takiego automatu, który to będzie tworzyć chyba lepiej, aby ktoś mógł dorzucić to synchro, a automat co najwyżej sprawdzi, czy zmieniony został tylko timing (aby treść była nienaruszona).

Synchro powinien akceptować autor. Bo zrobi sobie taki pan synchro, które wcale dokładne nie będzie i co? Jak to sprawdzicie? Przecież to niewykonalne. Może być np. poślizg 2 klatek, już nie będzie scene timingu. W kwestii tego typu łatek radzę zupełnie sobie odpuścić, olać temat, a skupić się na bardziej ważnych sprawach.


wladza1.png

Offline

#82 2009-04-25 09:46:02

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

MisQL napisał:

bato3, a nie lepiej dać możliwość dorzucania synchra userom? Zamiast takiego automatu, który to będzie tworzyć chyba lepiej, aby ktoś mógł dorzucić to synchro, a automat co najwyżej sprawdzi, czy zmieniony został tylko timing (aby treść była nienaruszona).

Ciekawa propozycja i jeszcze się nie wgłębiałem w implementację. Podejrzewam, że zrobić przesunięcie czasu będzie łatwiej, niż sprawdzić, czy coś w tłumaczeniach zostało zmienione. A jak wezmą i napisy posortują?

Dlaczego jestem przeciwny zatwierdzaniu przez autora synchra? Bo czy autor zatwierdza komentarze? Czy nowy użytkownik, na wejściu, ma zakaz wrzucania napisów? I chcę sobie zrobić ładne synchro, ale autor mnie blokuje....
Doda się kilka punktów do regulaminu.
Np.: to, że przesuwanie czasu nie może być używane do zmiany timingu sceny. Ma być używane tylko w sytuacji kiedy zostały wycięte np: reklamy.
A jak coś wyjdzie w praniu - to trzeba będzie poprawić. Albo regulamin, albo reguły dodawania. I

bodzio napisał:

Synchro powinien akceptować autor. Bo zrobi sobie taki pan synchro, które wcale dokładne nie będzie i co? Jak to sprawdzicie? Przecież to niewykonalne. Może być np. poślizg 2 klatek, już nie będzie scene timingu. W kwestii tego typu łatek radzę zupełnie sobie odpuścić, olać temat, a skupić się na bardziej ważnych sprawach.

No teraz to tracę co Ciebie szacunek. Przez to, że nie chcesz pozwolić na przesunięcie czasu o 2 klatki, ubijesz mi projekt przesunięcia czasu ze względu na brak reklam, czy openingu...
To podpada pod modyfikację pracy autora i już się zgodziliśmy, że jet zabronione.

@Quithe: Od początku mówię o przesunięciu fragmentów.
Ja bym to widział tak: przy napisach jest link: "ściągaj" i "konwertuj". Zastanawiam się, czy konwersji nie zrobić np.: we Flex-ie (flashu). Wtedy sama konwersja by nie obciążała serwera ANSI.

A dodawanie napisów (na potrzeby konwertera) widziałbym tak, że możesz być tak miły i określić ramy czasowe, kiedy jest wstęp, opening, samo anime, reklamy, ending i zapowiedź. Ale nie musisz. Jeżeli ktoś by to proponował, to te informacje musiałbyś zatwierdzić.

Co by było, gdyby przed dodaniem synchra trzeba by było:
- podać grupę, która wydała anime
- podać jakość i format
- wybrać napisy bazowe
- przyporządkować nazwę pliku do numeru epizodu
I dopiero teraz można dodawać synchro.
UWAGA: Obsłużyć sytuacje, gdzie jakiś kretyn pozmieniał nazwy plików i teraz po sieci krąży kilka wersji...

Ostatnio edytowany przez bato3 (2009-04-25 10:07:05)


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#83 2009-04-25 09:57:23

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bato3 napisał:
bodzio napisał:

Synchro powinien akceptować autor. Bo zrobi sobie taki pan synchro, które wcale dokładne nie będzie i co? Jak to sprawdzicie? Przecież to niewykonalne. Może być np. poślizg 2 klatek, już nie będzie scene timingu. W kwestii tego typu łatek radzę zupełnie sobie odpuścić, olać temat, a skupić się na bardziej ważnych sprawach.

No teraz to tracę co Ciebie szacunek. Przez to, że nie chcesz pozwolić na przesunięcie czasu o 2 klatki, ubijesz mi projekt przesunięcia czasu ze względu na brak reklam, czy openingu...
To podpada pod modyfikację pracy autora i już się zgodziliśmy, że jet zabronione.

Ja nie mam nic do przesunięcia czasu. Ale ma to być zrobione dobrze. Jeśli w moich subach będzie zastosowany linking, alpha timing, scene timing i nie ma flashingu, to po przesunięciu czasu ma być to samo. Poślizg 1 klatki nie wchodzi w rachubę. Oczywiście to już sytuacja ekstremalna i tylko przykład, bo raczej takiego tm tu w softach na ansi nie uświadczysz, co najwyżej w hardkach.


wladza1.png

Offline

#84 2009-04-25 10:00:10

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

lista otwartych/darmowych fontów (W odzewie na potrzebę)
Autor napisów będzie mógł proponować darmowe czcionki do umieszczenia w ANSI.
Przy umieszczaniu napisów będzie można wybrać, że napisy używają czcionek: xxx.
User przy pobieraniu pojedynczych napisów /paczki do serii będzie mógł zaznaczyć pole, że chce też pobrać czcionki.

Przypominam, że wcześniej były opcje:
24. można dodać zipa z czcionkami (odrzucony z powodów licencyjnych)
24. osobne pole na link do archiwum z fontami
57. skracanie linków w opisie
58. i to moje wyżej - lista wolnych fontów


kolejna aktualizacja:http://spreadsheets.google.com/pub?key=rIX19rIXBhDyRPjale16kDw


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#85 2009-04-25 10:06:19

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Zostawmy sprawę napisów na później, a zajmijmy się funkcjonalnością forum i strony.
Napisy to dość wrażliwy temat, powinien być omówiony gdzieś indziej.

Ja mam jeszcze taką propozycję:
-zmniejszenie max. ilości ostrzeżeń

BTW, a może zrobić tak, że powiadomienie o nowym komencie do naszych subów zostanie wysłane przez bota na gg? Tak jak np. na torrenty.org, gdy zapomnimy hasła do konta. Wtedy, gdy mamy w profilu zaznaczone "Powiadomienia na Gadu-Gadu", to specjalny numer wysyła nam info o nowym haśle smile.
Sądzę, że możliwości wyboru w profilu czy chcemy dostawać powiadomienia na PW, czy na GG, to dobry pomysł.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#86 2009-04-25 10:16:31

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Autor napisów będzie mógł proponować darmowe czcionki do umieszczenia w ANSI.

Kto będzie sprawdzał, czy faktycznie są darmowe? Osobiście popierałbym pomysł osobnego pola na link do archiwum z napisami.

Nie wiem czy już było, ale przydałaby się możliwość przeszukiwania całego forum, a nie tylko poszczególnych działów.

Offline

#87 2009-04-25 10:22:00

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bodzio napisał:

Ja nie mam nic do przesunięcia czasu. Ale ma to być zrobione dobrze. Jeśli w moich subach będzie zastosowany linking, alpha timing, scene timing i nie ma flashingu, to po przesunięciu czasu ma być to samo. Poślizg 1 klatki nie wchodzi w rachubę.

No teraz to nie wiem, co do mnie mówisz oczkod

Automaty są głupie. Jeżeli mówisz mu, że ma przesunąć czas o 17,328 sec od 0:03:07,739 do 0:19:30,255   i o 03:25,435 sec od  0:20:30,550 do końca to to zrobi. I już nasza w tym głowa, żeby robił tylko zmianę czasu.  (No chyba że przewidujemy jakąś konwersję do jakiś starych formatów)

Krzyżu napisał:

Zostawmy sprawę napisów na później, a zajmijmy się funkcjonalnością forum i strony.
Napisy to dość wrażliwy temat, powinien być omówiony gdzieś indziej.

Te przesuwanie czasu to propozycja nowej funkcjonalności strony. (SIC: I co łyso Ci? smile_big)

A na serio: Puki sobie teoretyzujemy, to jest dobrze. Można ustalić konsensus. Dlatego trzeba rozmawiać. (Choć może zróbmy sobie dzień przerwy, coby przetrawić pomysł)
Wyobrażasz sobie wojnę, gdybyś dostał od razu gotową funkcjonalność, którą opisałem na początku? cenzura fuj  smile_big


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#88 2009-04-25 10:44:00

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

-changelog z datą i opisem zmian w przypadku edytowania opisu/dodania synchro, poprawek, jakichkolwiek zmian w umieszczonych napisach

Obecnie data wstawienia napisów to data ostatniej aktualizacji. Czasem chciałoby się wiedzieć, jak stare faktycznie są napisy. Jeśli powyższa propozycja rozdzieli obie daty, to jestem za.

Co do zmiany timingu: jak sprawny będzie ten automat? Jeśli tak jak na napiprojekt to bez sensu: niby "napisy zostały dopasowane do twojej wersji filmu", a często jest tak, że trzeba samemu przesuwać, żeby "jakoś" pasowały;/ W takiej sytuacji lepiej, żeby było jak jest: użytkownik robi synchro, przesyła autorowi napisów, ten sprawdza i dodaje do paczki. Oczywiście paczki się mnożą, ale unika się nerwów i komentarzy, że miały pasować, a nie pasują.

Wygląd Ansi: właśnie ta surowość graficzna wyróżnia je wśród wielu fikuśnych stronek z pergaminowymi brzegami i obowiązkowym gołym cyckiem. Jest świetna w swej prostocie i rozpoznawalna. Oczywiście nie wyklucza to dodania innych do wyboru, ale myślę, że też powinny utrzymać podstawowy charakter.

Wygląd forum: proszę o wzięcie pod uwagę, że użytkownicy nie znają umiaru;] Jeśli się ich nie ograniczy to zaczną wstawiać wielkie avatary i rozbuchane sygnatury i skończy się na tym, że będzie w postach więcej grafiki niż treści. Są fora, na których można sie w tej dziedzinie wyszaleć, i niekoniecznie trzeba to przenosić na Ansi. Sygnatury na starym forum miały całkiem "rozsądną" wielkość.

A tak w ogóle, to respekt dla bato3, chyba się faktycznie zaangażował i wiosna przyjdzie i na Ansi D

edit: ja sobie doskonale wyobrażam taką sytuację: forum by padło pod zalewem protestów;]

Ostatnio edytowany przez hikikomori (2009-04-25 10:46:59)

Offline

#89 2009-04-25 11:07:39

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Aurius napisał:

Autor napisów będzie mógł proponować darmowe czcionki do umieszczenia w ANSI.

Kto będzie sprawdzał, czy faktycznie są darmowe? Osobiście popierałbym pomysł osobnego pola na link do archiwum z napisami.

Dlaczego daję nawet te wątpliwe pomysły? Bo później na pytanie: "Czemu nie ma Xxx_xx?" będzie można powiedzieć: "Bo to zostało odrzucone i wybrane inne rozwiązanie."

Aurius napisał:

Nie wiem czy już było, ale przydałaby się możliwość przeszukiwania całego forum, a nie tylko poszczególnych działów.

Tu nie było, ale na górze masz taki link: "Szukaj z Google"

I jeszcze propozycja
Forum: oznacz do cytowania
Można zaznaczyć fragment tekstu, kliknąć na przycisk: oznacz do cytowania.
A na koniec będzie przycisk "Cytuj (n)". A w polu pojawią się teksty podzielone na cytowania. (Widziałem to na forum gry Katsuro: http://board.katsuro.pl )



@hikikomori: Wreszcie ktoś mnie docenił smile
Nie znam sytuacji z napiprojekt. Wszystko robią ludzie. Automaty mogą tylko pomagać.
Jeżeli byśmy przewidzieli możliwość oceniania (pasują nie pasują) tych "plików synchro" - można by wychwycić te kiepskie.
Albo jakaś inna metoda. Chcę uniknąć sytuacji, gdzie synchro czeka na zatwierdzenie. I ja czekam tydzień, dwa miesiąc, bo nie mogę sobie pliku wygenerować.
A z Ci co mówią, że się będzie śmietnik robił też mają rację. I trzeba opracować takie procedury, żeby uniknąć takiej sytuacji.

OT: Ja się tu produkuję, a czego Wy używacie do przesunięcia czasu? Bo Sub-edit strasznie kaszni ASSy (i robi z nich SSA), a w AgieSub i SubtitleWorkshop nie znalałem opcji przesuwania czasu dla całych napisów.


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#90 2009-04-25 11:10:20

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bato3 napisał:

kaszni ASSy (i robi z nich SSA), a w AgieSub i SubtitleWorkshop nie znalałem opcji przesuwania czasu dla całych napisów.

Znasz angielski? Bo już teraz mnie załamałeś.

Ctrl+I w aegisub i zaznaczasz co cię interesuje...


wladza1.png

Offline

#91 2009-04-25 11:10:28

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

w aegi jest to jedna z łatwiejszych opcji xD

timing>shift times


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#92 2009-04-25 11:15:44

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

To ja tylko dla formalności zarzucę, że automat do synchra ma jedną poważną zaletę.
Mamy 5 plików z synchro do różnych grup. Ktoś wytyka błąd - trzeba poprawiać w każdym. W przypadku automatu raz i po robocie.

[edit]
Tzn. 3 kliknięcia i gotowe? Jak to się robi (poważnie pytam, bo nie miałem o tym pojęcia)? jezor

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2009-04-25 11:20:19)

Offline

#93 2009-04-25 11:16:58

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Sir_Ace napisał:

To ja tylko dla formalności zarzucę, że automat do synchra ma jedną poważną zaletę.
Mamy 5 plików z synchro do różnych grup. Ktoś wytyka błąd - trzeba poprawiać w każdym. W przypadku automatu raz i po robocie.

ale taką opcję ma też dla przykładu aegi, więc nie wiem, czy jest sens kombinować :]


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#94 2009-04-25 11:21:40

Aurius
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-16

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Tu nie było, ale na górze masz taki link: "Szukaj z Google"

Wiem o tym ;] Mówiłem o drugiej wyszukiwarce.

Co do pomysłu Envie - widoczny licznik postów poskutkuje IMO bezsensownym nabijaniem postów i dołoży tylko roboty modom.  Niech zostanie tak jak jest.

Offline

#95 2009-04-25 11:53:15

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

hikikomori napisał:

Obecnie data wstawienia napisów to data ostatniej aktualizacji. Czasem chciałoby się wiedzieć, jak stare faktycznie są napisy. Jeśli powyższa propozycja rozdzieli obie daty, to jestem za.

Właściwie to można nawet zrobić takiego z listą wszystkich zmian w formacie data:opis zmian. Pojawia się oczywiście pewien problem w momencie, gdy tych zmian jest dużo, co można by rozwiązać polem Lista zmian, po którego kliknięciu pop-upowało by okienko z tą listą.

Jeszcze co do wyszukiwania, Obecnie wyświetlają się wszystkie napisy, wszystkich autorów, którzy coś wrzucili. Propozycja:
Po wpisaniu wyszukiwanego tytułu wynik jest wyświetlany w postaci
Tytuł serii - autor 1 - liczba ep - [+]
Tytuł serii - autor 2 - liczba ep - [+]
itd.
Osoba szukająca napisów może sobie wtedy rozwinąć listę przyporządkowaną do autora i wtedy zobaczyć skrócony opis - czyli np. do której wersji pasują napisy, ocena ogólna. Dodatkowo checkboxy do zaznaczenia, opcje zaznacz/odznacz wszystko/pobierz.
Zastanowiłbym się też nad pakowaniem wielu napisów w jedną paczkę.

Kolejna sprawa: po 3 miesiącach od daty umieszczenia napisów autor traci możliwość ich usunięcia z serwisu. Pozostaje ona w gestii administratora.

Jeśli chodzi o czcionki - przecież jeśli mnie skleroza nie myli to czcionki da się dołączyć do pliku napisów. Jako załącznik w Aegi taka opcja jest. :p

- skala oceniania napisów 1-10

- Archiwum/baza napisów w postaci dodatkowej tabelki - właściwie nie wiem czy jest to potrzebne, ale mniej więcej polegałoby to na tym, że mamy alfabetyczny spis tytułów, które się pojawiły na ANSI z relacją do napisów - co wydaje mi się pozwoliłoby na zachowanie integralności danych w przypadku usunięcia konta autora/udostępniającego.

- W opisie pozycji:
-nick autora jest linkiem do jego profilu
-tytuł jest linkiem do wyszukiwania po tymże (czyli klikając w tytuł wyświetla nam się wynik wyszukiwania)
- gdyby wstawić również pole dla azwy grupy mogłoby ono służyć jako link do subforum danej grupy na ANSI.

edit:
Jeszcze co do słów hikikomori:
prostota to faktycznie zaleta i stosu fajerwerków, które obciążałyby łącza, rozjeżdżały posty i robiy z nich choinkę mówię NIE. jezor
Dlatego też jestem przeciw wsparciu dla flasha w postach - jak ktoś chce filmik pokazać, to wrzuca linka. ;]

Ostatnio edytowany przez Ariakis (2009-04-25 11:56:23)


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#96 2009-04-25 11:55:40

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

bato3 napisał:
Krzyżu napisał:

Zostawmy sprawę napisów na później, a zajmijmy się funkcjonalnością forum i strony.
Napisy to dość wrażliwy temat, powinien być omówiony gdzieś indziej.

Te przesuwanie czasu to propozycja nowej funkcjonalności strony. (SIC: I co łyso Ci? smile_big)

A na serio: Puki sobie teoretyzujemy, to jest dobrze. Można ustalić konsensus. Dlatego trzeba rozmawiać. (Choć może zróbmy sobie dzień przerwy, coby przetrawić pomysł)
Wyobrażasz sobie wojnę, gdybyś dostał od razu gotową funkcjonalność, którą opisałem na początku? cenzura fuj  smile_big

No stary, tak mi łyso, że zaraz napiszę do admina, żeby usunął moje konto.
Widzę, że mnie nie rozumiałeś. Trudno, nie mój problem.

Szczerze mówiąc, nie podoba mi się pomysł z jakimiś automatami, robiącymi synchro. Stara metoda mi się podobała. User robi sycnhro do jakiejś wersji i wysyła autorowi napisów. A od samego autora zależy czy te napisy przyjmnie.

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2009-04-25 11:56:34)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#97 2009-04-25 11:57:53

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Ariakis napisał:

Kolejna sprawa: po 3 miesiącach od daty umieszczenia napisów autor traci możliwość ich usunięcia z serwisu. Pozostaje ona w gestii administratora.

Nie wiem czy to by przeszło. Kiedyś tylko moderacja mogła wywalić suby, w momencie rozdmuchania kwestii legalności napisów, chyba jeszcze @taipan, dał możliwość usuwania napisów przez autorów. Dla mnie to dobra opcja, mogłem już wielokrotnie z tego korzystać, bez pisania pmów do moderacji. Dlaczego by z powrotem dążyć do zamknięcia tej opcji?

Ostatnio edytowany przez bodzio (2009-04-25 12:03:07)


wladza1.png

Offline

#98 2009-04-25 12:04:16

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Żebyś nie mógł odchodzić i przychodzić dwa razy w miesiącu XD


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#99 2009-04-25 12:53:18

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

Ups... I wyszło na to, że cała wojna była burzą w szklance wody. I wystarczyło się tylko zapytać, jak takie coś zrobić...
Chyba można zamknąć temat konwerterów i zgodzić się, że wystarczy dodać opis jak to się robi w AgieSub.

@Krzyżu: Przepraszam za swoje zachowanie. Zachowałem się jak gówniarz.

Właśnie może jakieś WIKI, żeby nieco lepiej zorganizować poradniki z forum? Jakoś tak bardzo nie lubię się przedzierać po informacje przez forum.


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#100 2009-04-25 13:12:39

Tiv
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-06

Odp: (Nowe) ANSI: koncert życzeń; chór narzekań

w wyszukiwarce forum proponuje dodać opcje "szukaj w tematach" dzięki temu wpisując Bleach nie będziemy otrzymywać miliarda wyników tylko takie które mają w tytule hasło Bleach

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024