#41 2009-04-20 22:55:12

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: Info o napisach

spychacz napisał:

Chyba starczy już tych dyskusji na coraz dziwniejsze tematy, co prawda nie udzielam się na forum, ale większość tematów czytam i szczerze mówiąc ostatnio na niektóre brak mi słów...

Co Ty widzisz dziwnego w tym temacie? Według mnie jest to całkiem sensowny temat. Czysto dyskusyjny. Ściśle związany ze stroną.

_Owik_ napisał:

Zrobić komuś napisy i jeszcze sie komuś nie podoba, że trza troszkę po kręcić kursorem by przejrzę całą stronę
mi osobiście nigdy nie przeszkadzało nawet umarzam to za bardzo dobry pomysł takie opisy już z daleka widać kto je zrobił i co w nich jest i jakie aktualizacje wykonane

Tak, tak, byle by było tłumaczenie, prawda? Reszta nieważna.

_Owik_ napisał:

może też w ogóle nie robić napisów powiem prosto z mostu jak sie komuś nie podoba czyjaś praca to niech nie zagląda na Ansi w stawiają prace a ktoś im jeszcze łąske robi bo sie opis niepodoba

Pewien słynny mędrzec ANSI prawił podobnie.

Ostatnio edytowany przez Krzyżu (2009-04-20 22:56:08)


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#42 2009-04-21 00:09:46

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Info o napisach

Krzyżu napisał:
spychacz napisał:

Chyba starczy już tych dyskusji na coraz dziwniejsze tematy, co prawda nie udzielam się na forum, ale większość tematów czytam i szczerze mówiąc ostatnio na niektóre brak mi słów...

Co Ty widzisz dziwnego w tym temacie? Według mnie jest to całkiem sensowny temat. Czysto dyskusyjny. Ściśle związany ze stroną.

_Owik_ napisał:

Zrobić komuś napisy i jeszcze sie komuś nie podoba, że trza troszkę po kręcić kursorem by przejrzę całą stronę
mi osobiście nigdy nie przeszkadzało nawet umarzam to za bardzo dobry pomysł takie opisy już z daleka widać kto je zrobił i co w nich jest i jakie aktualizacje wykonane

Tak, tak, byle by było tłumaczenie, prawda? Reszta nieważna.

_Owik_ napisał:

może też w ogóle nie robić napisów powiem prosto z mostu jak sie komuś nie podoba czyjaś praca to niech nie zagląda na Ansi w stawiają prace a ktoś im jeszcze łąske robi bo sie opis niepodoba

Pewien słynny mędrzec ANSI prawił podobnie.

Jak ma być coś zrobione... (powiem prosto z mostu) do dupy. To niech lepiej, zostanie to w fazie fantazji autora. Bo na świecie jest tyle dziadostwa, że więcej go nie potrzeba.

Uwaga PoKeMoNy atakują.... Uciekajcie... Po co trzymać poziom? Nie... No przecież niech zaleje nas kupa gówna... Bo ktoś robi coś za darmo, to od razu musi wszystkim się podobać i każdy musi to uważać, za kolejny cud świata. Jak coś jest beznadziejne, to trzeba o tym mówić, a nie ukrywać tego... Bo ktoś się wysilił i to zrobił... Człowiek jak korzysta z toalety też wkłada w to wysiłek... a co mamy? Gówno... Więc, lepiej gówna nie wywyższać i nie stawiać na równi z bardzo dobrymi fansubami.


FluxBB bbcode test

Offline

#43 2009-04-21 05:23:45

_Owik_
Użytkownik
Skąd: Goczałkowice
Dołączył: 2006-12-27

Odp: Info o napisach

Luk4S
w tym topiku jest omawiany problem z z opisami tych subów a nie ich poziom

Offline

#44 2009-04-21 07:02:01

Dragmaru
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2007-04-13

Odp: Info o napisach

Ja bym powiększył tylko obecny szablon o opcję :"Pasuje do wersji:", bo każde napisy są przeznaczone do którejś wersji odcinka i większość osób to wpisuje w opisie. Opis natomiast ograniczyłbym do tych 300 znaków i służyłby on np. podaniu linka do czcionek, czy jakimś innym, istotnym informacjom. W ten sposób osoba, która ściąga napisy wiedziałaby, że jeśli pojawia się opis z jakąś informacją, to należy go przeczytać.

Offline

#45 2009-04-29 12:24:18

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Info o napisach

Się szykuję do podjęcia tematu napisów dla nowego ANSI, więc tak sobie poczytałem.

I powiem, że mnie wkurzają niektóre formatowania napisów. No nie róbmy z ANSI NaszejKlasy...
Niektóre szlaczki mnie wkurzają - mam na nie l

Jeżeli by dać możliwość wstawienia obrazka (o ściśle określonych wymiarach) zamiast napisu:
"napisy przygotowała grupa" + miejsce na link do czcionek

A co ja czytam z opisów: czy pasuje i krótkie opisy wersji. Elaboratów nie lubię...

A na takie szlaczki mam alergię


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

#46 2009-04-29 12:57:59

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Info o napisach

Nie masz innych problemów? oczkod No ale fakt wystarczyło by ten tekst upakować

Autor: kappuchu
.-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..- 
Tłumaczenie i synchro na podstawie:. 
[SHS] 
.-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..-..- 

a reszte info dodać w napisach lub jako readme


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#47 2009-04-29 13:42:54

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Info o napisach

DiamondBack ma rację. Bez sensu jest podawanie osobno na czym był opierany przekład i do czego jest synchro.

Offline

#48 2009-04-29 13:46:35

Jasmine
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-01

Odp: Info o napisach

dulu napisał:

DiamondBack ma rację. Bez sensu jest podawanie osobno na czym był opierany przekład i do czego jest synchro.

Bez sensu to by było ściąganie 5 wersji subów, żeby w którejś paczce znaleźć odpowiednie synchro jezor Jakiś szablon albo limit znaków w opisach wystarczy.

Offline

#49 2009-04-29 14:02:02

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Info o napisach

Jas, mnie chodziło o osobno, tzw. w 2. linijce(albo znów ja czegoś nie zrozumiałem).:P Zrozumiem, jeśli ktoś nie napisze na "jakiej podstawie", (mało kto sprawdza zgodność, chyba że chce doczepić się celowo) ale podać synchro musi.:)

bato3 napisał:

Jeżeli by dać możliwość wstawienia obrazka (o ściśle określonych wymiarach) zamiast napisu:
"napisy przygotowała grupa" + miejsce na link do czcionek

Brzmi fajnie, soliści też by coś wymyślili. Tylko roboty pewnie przy tym będzie.

Offline

#50 2009-04-29 22:04:01

bato3
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Info o napisach

Akurat roboty przy tym wiele nie będzie. Co to za różnica, czy dodajesz 5, czy 6 pól do bazy danych. Zwłaszcza, że te obrazki musiały by być przechowywane np na serwerze zewnętrznym.

A przy tych napisach, co je podawałem za przykład, to mnie bardziej forma szlaczków przeszkadzała, niż to, że było to rozbite.
I to można było zmieścić w 1 linii. Po co stawiać [enter] po dwukropku skoro się tylko jedną pozycję wymienia


Japoński Cesarz wywieszając prześcieradło chciał udowodnić ludowi, że jego żona była cnotliwa, a oni zrobili z tego flagę.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024