#1 2009-04-27 23:03:49

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Kodowanie karaoke - problem...

Mam problem z skodowaniem karaoke.. pierwszy raz mi sie cos takiego zdarzyło ^^

Możliwe, ze skrypt karaoke ma za duzo linijek i przez to nie chce się skodować cały film?
Chciałem skodowac sam edning, po skodowaniu plik zamiast miec około 20 mb, ma zaledwie 3, a kiedy go włączam leci około 10s, potem do konca jest czarny ekran.
Myslalem, ze moze byc jakis bład w skrypcie i dal testu zrobiłem dwa pliki- pierwszy z 3ma pierwszymi linijkami karaoke, drugi z dwiema następnymi, oraz sprobowałem skodowac je osobno. W obu przypadkach, kiedy ładowałem do avs tylko jeden plik z tych dwoch, karaoke, oraz film kodowały się dobrze- do końca, ale kiedy do avs dodałem dwa pliki (albo połączyłem je w megui w jeden), problem znow się pojawił..

Ktoś wie ocb??

ps.
instalowałem od nowa megui, avisynth oraz vsfilter (wszystko najnowsze).

Offline

#2 2009-04-27 23:10:44

ghostpl22
Użytkownik
Skąd: Prawie Warszawa xD
Dołączył: 2008-06-12

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

A przerób karaoke na /k i skoduj całość, zobaczymy, czy to nie wina samego video/skryptu ^^


ghostpl22.png

Offline

#3 2009-04-27 23:12:47

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

ghostpl22 napisał:

A przerób karaoke na /k i skoduj całość, zobaczymy, czy to nie wina samego video/skryptu ^^

Zeby było śmiesznie, w kara jest jeden efekt- kf xD

Offline

#4 2009-04-27 23:47:35

kappuchu
Użytkownik
Skąd: Łódź [free shooter]
Dołączył: 2008-04-07

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

tymek88 napisał:
ghostpl22 napisał:

A przerób karaoke na /k i skoduj całość, zobaczymy, czy to nie wina samego video/skryptu ^^

Zeby było śmiesznie, w kara jest jeden efekt- kf xD

najprostsza metoda, zmień kodek... ewentualnie pogrzeb trochę w jego ustawieniach. Możliwe też, że skrypt jest błędny. Porównaj źródła, fps i inne pierdoły...


Dzień dobry. Kocham cię. Ten zapyziały świat niech o tym wie.

Offline

#5 2009-04-28 00:17:29

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

Lepiej sprawdź, czy źródło nie ma uszkodzonych klatek, przez które enkoder nie potrafi przejść.

Czasami zdarzały mi się takie dziwne źródła, a że nie chciał tej części wczytać, a to też mi się wieszał na danej klatce...:P

Najprostrza metoda: sprawdź, na której klatce się urywa i szukaj po googlach różnych sposobów albo przemagluj jakimś uncompresem "na palę", żeby ze złej zrobiło dobrą, mimo że dalej będzie zła i z tego spróbuj skodować. smile_big

Ostatnio edytowany przez Hatake (2009-04-28 00:20:39)

Offline

#6 2009-04-28 12:16:38

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

kappuchu napisał:
tymek88 napisał:
ghostpl22 napisał:

A przerób karaoke na /k i skoduj całość, zobaczymy, czy to nie wina samego video/skryptu ^^

Zeby było śmiesznie, w kara jest jeden efekt- kf xD

najprostsza metoda, zmień kodek... ewentualnie pogrzeb trochę w jego ustawieniach. Możliwe też, że skrypt jest błędny. Porównaj źródła, fps i inne pierdoły...

Hatake napisał:

Lepiej sprawdź, czy źródło nie ma uszkodzonych klatek, przez które enkoder nie potrafi przejść.

Czasami zdarzały mi się takie dziwne źródła, a że nie chciał tej części wczytać, a to też mi się wieszał na danej klatce...:P

Najprostrza metoda: sprawdź, na której klatce się urywa i szukaj po googlach różnych sposobów albo przemagluj jakimś uncompresem "na palę", żeby ze złej zrobiło dobrą, mimo że dalej będzie zła i z tego spróbuj skodować. smile_big


Probowałem chyba wszystkiego ^^
Przekodowałem cały odcinek jeszcze raz na xvid - bez napisow (dobrze sie skodowało), probowałem kodowac to karaoke na innym pliku wideo (inne anime, na ktorym karaoke do niego mi działało normalnie) i cały czas jest to samo ^^
Samo karaoke w aegisub na podglądzie, działa. Tak samo, jak pisałem juz wyzej, probowałem skodowac pierwszych 5 linijek i było to samo, ale kiedy z tych 5 linijek zrobiłem dwa osobne pliki (3 linijki i 2 linijki) i kodowałem te pliki pojedynczo (tylko jeden z dwoch), to działąło dobrze, ale nawet kiedy probowałem w avs wstawic te dwa pliki ass, na raz (2x texsub) to problem zmnowu sie pojawiał.

Offline

#7 2009-04-28 13:01:04

Mexis
Użytkownik
Skąd: Sanok
Dołączył: 2007-05-19

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

Czasem zdarzało mi się coś podobnego... problem wynikał zazwyczaj, jak doszedłem do wniosku ze zbyt dużego przeciążenia komputera. Dla tego też teraz jak coś koduje to zostawiam kodowanie na noc, gdy komp nie jest ekstremalnie używany...


7bc0b74cf5b3d433.jpg

Offline

#8 2009-04-28 20:17:59

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

Znalazłem "błąd" ^^
Ale to jest wręcz dziwne...
Wczesniej, juz na pierwszym przebiegu, na około 20% wywalał mi błąd kodeka (tak sie działo, kiedy kodowałem dwu-przebiegowo w x264, wczesniej nie było błędu, ale po około 10s trwania filmu, cały czas dalej był czarny ekran- to było na xVid). Kwkoncu doszedłem do tego co było przyczyną, ale jak pisałem wyzej.. dziwne to jest ^^ Po zmniejszeniu rozmiaru czcionki w stylu do 20 (wczesniej było 50), zakodowało się całe bez problemu. Kiedy znowu probowałem zmienic na 50 i sprobowac jeszcze raz- znowu był ten sam błąd ^^

Imo bez sensu...
Sprobuje jeszcze ręcznie zwieszyc fonta w kodzie samego karaoke za pomoca fs, potem fscx, zobaczymy czy sie uda ^^"

Offline

#9 2009-04-29 01:11:18

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

Dobra... Problemu co prawda nie udało mi sie rozwiązac, ale udało mi się to obejsc xD
Wiec jak narazie wszystko działa jezor

Offline

#10 2009-05-16 10:04:38

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: Kodowanie karaoke - problem...

Tymek napisał:

Mam jeszcze jeden problem, tym razem nei z fps...
Chodzi o BitRate - Kalkulator. W megui ustawiam (2 przebiegi) bit rate w kalkulatorku, tak aby plik wyjsciowy miał 289 mb (samo video), w skrypcie mam tylko:
DirectShowSource("D:\scaizka do filmu", fps=24.588, convertfps=true, audio=false)
+ skrypt ass z karaoke.
Po skodowaniu, plik video ma 320 mb ^^ Ktoś wie ocb??

SethZero napisał:

No i też możliwe że po wklejeniu karao do pliku też zwieksza swoją wielkość...możliwe

_Benus_ napisał:

Lol, od kiedy wkodowane karaoke zwiększa rozmiar pliku? No chyba, że dałeś kare jako softsub, chociaż tak nie wynika z twojej wypowiedzi.

Chyba znalazłem powód... ale to jest sprzeczne z tym co napisał _Benus_ ^^

Nie chec mi sie pisac tego samego jeszcze raz, wiec wkleje to, co napisałem na innym forum ;p
W tym przypadku bitrate ustawiałem tak, aby plik wyjsciowy miał 230mb.

"Jak się koduje napisy do filmu (hardsub), to wielkosc samego video, nie powinna się zwiększec, prawda?
Podczas kodowania w megui, zauwazyłem, ze pod koniec komp strasznie zaczął przymulac i było słychac jak procek pracuje  (cos około 94%). Pod koniec filmu (jako naisy koncowe), dodany jest plik z napisami ass. Jest to spory plik, bo wazy około 3mb. Zaglądałem do katalogu, w którym jest zapisywany plik wyjsciowy i wielkosc była normalna (przy ~94%) - 220 mb, ale po tym jak megui skodował do konca, wielkosc zwiekszyła się do 244.
Wydaje mi sie, ze te napisy mogą powodować przyrost mb, ale pierwszy raz się z takim czyms spotykam ^^"

?? ^^

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024