#1 2008-03-13 00:41:06

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Utawarerumono Game

Witam od niedawna gram sobie w te grę i wydaje mi sie ciekawa te graficzki co przeskakują są bardzo fajne (nie wiem jak to nazwać), ale różnią sie rysy postaci z gry z tymi z anime jezor Momenty kiedy walka sie zaczyna przypomina mi trochę Heroes3 jezor A graficznie to trochę jak Breath of Fire 4 oczkod Historia tez sie wydaje ciekawa, a jak wyglądają wasze opinie na temat Gry ??

[cytuj]Gatunek: ADV+SLG(S-RPG), Eroge, Visual novel[/quote]

Ps. nie jestem najlepszy w pisaniu opinii jezor

Gra do ściągnięcia z patchem tu, są tam również screeny opis parę filmików oczkod

Ostatnio edytowany przez zmora150 (2008-03-13 00:42:53)

Offline

#2 2008-03-13 01:17:11

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Utawarerumono Game

Przeszedłem tą grę kilka dni temu więc mam świeżą opinię. Jeśli chodzi o gatunek, to osobiście zdefiniowałbym ją tak: miks gry visual novel z taktycznym RPG zaprawiony (nielicznymi) elementami hentai.
Jeśli komuś podobało się anime, spodoba się i gra. Ja sięgnąłem po nią jako uzupełnienie po ukończeniu serii i mam poczucie, że warto było. Gierka jest niestety absolutnie liniowa (możemy co najwyżej decydować o kolejności oglądania wybranych scenek, ale i tak musimy zaliczyć je wszystkie) i w żaden istotny sposób nie odbiega fabularnie od anime, ale jednak warto się z nią zapoznać. Dlaczego? Bo anime zostało niemiłosiernie skrócone na rzecz wyrobienia się w tych 26 odcinkach i brakuje wielu ciekawych scen. [Za 'ciekawe' uznaję tu w pewnym sensie również scenki hentai, chociaż akurat dobrze, że ich nie ma w anime. Ale jakieś OVA z uzupełnieniem mogliby zrobić jezor] Pod koniec gry okazuje się, że z ostatnich odcinków serii TV zniknęło też sporo ważnych dialogów, jeżeli więc ktoś miał wrażenie, że nie do końca rozumiał o co się tam rozchodziło, powinien grę przejść.
Jeśli chodzi o rozgrywkę, to gierka nie szokuje niczym szczególnym, ale gra się dosyć przyjemnie, chyba że zdarzy nam się utknąć na dłużej przy którejś bitwie. Sama kreska jest ładna, dosyć podobna do tej w anime, oprawa muzyczna poza paroma ciekawszymi kawałkami ani nie zachwyca, ani nie zniechęca. Jest po prostu dobra. Trochę szkoda, że w dialogach nie nagrano audio i mamy same napisy, ale dobre tłumaczenie na angielski znajdujące się w patchu likwiduje przynajmniej barierę językową.

BTW Respekt dla osoby, która przejdzie grę na poziomie hard mode 3. Jak komuś się uda, to niech zarzuci obrazek który mu się odblokował na końcu, bo ja chyba nie zdołam...[wstyd]
BTW2 Ale żem się rozpisał...


5205.png

Offline

#3 2008-03-13 02:10:59

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Utawarerumono Game

Jedno pytanie: długie to? Ile godzin w przyblizeniu sie to przechodzi... sluchając dialogów wszystkich... Kiedys zamierzam zabrac sie za ow gre, poki co stoi w kolejce.

Offline

#4 2008-03-13 02:39:57

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Utawarerumono Game

Jak na razie gram dwa dni i końca nie widać jezor Gra wydaje sie ciekawa dlatego tez ja wrzuciłem do uploadu i na stronę do siebie oczkod Ale chyba w tydzień jej nie przejdziesz jezor

Offline

#5 2008-03-13 02:41:32

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Utawarerumono Game

Mniej więcej tak tak długie, jak przeciętna visual novel, czyli zależy od od tego jak szybko czytasz. jezor Jeśli chcesz przeczytać wszystko i w tempie potrzebnym do zbudowania klimatu... Hmmm... Na moje oko znacznie dłuższa od anime. A że anime ma 26 odcinków po 23 minuty...

zmora150 napisał:

Ale chyba w tydzień jej nie przejdziesz jezor

5 dni na spółkę z nocami smile_big Ale powiedzmy, że narzuciłem sobie dość długie sesje.[kombinuje]

Ostatnio edytowany przez groozin (2008-03-13 02:46:41)


5205.png

Offline

#6 2008-03-13 03:59:55

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Utawarerumono Game

Przeszedłem wiele Visuali, i zazwyczaj przechodzenie zajelo mi od 6-8 h . Oczywiscie sluchajac... bo mi sluchanie wystarczy ;P . A to rpg, wiec pewnodluzej zajmie. Dobrze ze to liniowka... nie bedzie wiekszego pieprzenia sie z doborem wypowiedzi by czasem czegos nie spieprzyc (i zmudnego zapisywania numerkow xD )

Offline

#7 2008-03-13 10:58:16

Freeman
Użytkownik
Skąd: Pabianice
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Utawarerumono Game

_KiRA napisał:

A to rpg, wiec pewnodluzej zajmie. Dobrze ze to liniowka... nie bedzie wiekszego pieprzenia sie z doborem wypowiedzi by czasem czegos nie spieprzyc (i zmudnego zapisywania numerkow xD )

Widzę, że zupełnie inaczej przyjmujemy przyjemność płynącą z gry.
Na czym polegają tu elementy RPG? Może bym sobie wreszcie przetestował grę tego typu.

Offline

#8 2008-03-13 11:22:23

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Utawarerumono Game

Skoro masz walki, to masz i lvl'e - na bank. NIe grałem w to, ale domyslam sie ze tak jest wnioskujac z informacji z neta. Tak czy siak jest to jRPG.

Offline

#9 2008-03-13 14:13:29

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: Utawarerumono Game

Mechanicznie część RPG przypomina nieco FF Tactics. Łazimy dwuwymiarowymi postaciami po dwuwymiarowej planszy, tłukąc dwuwymiarowych niemilców w trybie turowym. Przy okazji każdy nasz bohater jak i wróg ma przypisany do siebie żywioł (woda, ogień, etc.), więc aby zadawać jak największy damage (i mniejszy otrzymywać) najlepiej dobierać sobie cele na zasadzie kamień-nożyce-papier. Po walce zobywamy levele i przypisujemy punkty do jednego ze współczynników. Aha, jest jeszcze element zręcznościowy: jeśli mamy odpowiednio duży poziom techniki, możemy przedłużyć atak naszej postaci klikając w odpowiednim momencie.
Więcej szczegółówTUTAJ.
TUTAJ z kolei drobiazgowy FAQ o grze.

Ostatnio edytowany przez groozin (2008-03-13 14:19:39)


5205.png

Offline

#10 2008-03-13 18:08:16

zmora150
Zbanowany
Dołączył: 2007-01-15

Odp: Utawarerumono Game

Jak tak gram to te walki to utrapienie jezor Nie można iść jak to sie komu podoba na żywioł tylko trzeba taktykę jakąś opracowywać jezor Gram na "nomral" i jucz 2 razy przegrałem jezor Takie gry sa dobre Visual Novel + RPG oczkod Jak ktoś zna więcej takich to może podać tytuły (aby były po angielsku)

Offline

#11 2009-05-19 12:41:52

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Utawarerumono Game

A ja dzisaj zaczołem grać ^.^ I jak na razie gra zła nie jest, zobaczymy co będzie dalej, akutalnie doszedłem do 1 walki smile_big, a do gry skłoniło mnie anime, jestem teraz na 17 epku smile_big


tumblr_static_bug.gif

Offline

#12 2009-05-19 13:18:28

Trips
Użytkownik
Skąd: Wołomin
Dołączył: 2006-05-14

Odp: Utawarerumono Game

Przeszedłem tuż po wydaniu przez MM, jako że jestem fanem anime. Nawet na Hard 3 ponieważ nie lubię prostych gier. Przypominam sobie, że miałem niezłą załamke w bitwie, w której trzeba utrzymać Derihourai przy życiu.

Sporo humoru, frajdy z ataków specjalnych i bardzo przyzwoita fabuła. Oczywiście nikomu nie podobały się "evangeliony" ale ja tam na to przymknąłem oko i cieszyłem się silniejszymi przeciwnikami.
Co ciekawe usunięcie wszystkich scen ero niczego w tej produkcji nie psuje!

Jak najbardziej polecam zapoznanie się z tytułem ponieważ właściwie nie znam drugiego tak fajnego (VN +RPG). No może Battle Moon Wars od strony rpg, ale ja nie dałem rady się w nią wgryźć.
Co do czasu gry to wszystko zależy od poziomu trudności, oraz "osiągnięć" jakie chcemy zdobyć. A do zdobycia jest ich ponad kilkanaście.

Ostatnio edytowany przez Trips (2009-05-19 13:20:26)

Offline

#13 2009-05-19 16:48:08

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Utawarerumono Game

jeśli chcesz odblokować wszystkie scenki to na 1 raz nie wybieraj hard 3.
po potem zamiast odsłonić się dodatkowa po następnym przejściu wymaże się ta którą odsłoniłeś.
w grze jest mało ero-scenek więc nie wiem po co je usuwać.
a jedyna misja na którą nie znalazłem sposobu to ta z Derihourai, gdzie najefektywniej było walczyć na berserka smile_big
w anime też namówiła go do pomocy w ten sam sposób smile_big ??


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#14 2009-05-23 12:58:26

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Utawarerumono Game

~skam123, nie w anime już chciała, ale weszła Eruru i im przerwała smile_big I nie które motywy fajnie zekranizowali, np. ten z lalką ze specjalni. Jak na razie żadnych problemów z grą nie mam. Dobija mnie tylko masa tych dialogów do czytania smile_big (wielkość prawie jak Pan Tadeusz albo Potop), a aktualnie przeszedłem motyw Hakuro + Touka(ci co grali to wiedzą evil) Może mnie ktoś oświecić, ile jeszcze mi pozostało do przejścia gry?:D

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-05-23 13:04:06)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#15 2009-05-23 13:20:37

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Utawarerumono Game

z lalką Touki??
grałem w to prawie rok temu ale zdaje mi się że jesteś gdzieś mniej więcej w połowie, może trochę dalej.
a przy następnych próbach przejścia na wyższych lvl będziesz mógł wyłączyć dialogi (a mimo wszystko same walki na hard 3 trudno przejść w 1 dzień, w każdym razie mi się nie udało)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#16 2009-05-23 13:22:56

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Utawarerumono Game

Lalka Touki była dużo wcześniej, chodzi mi o grubszy motyw z Touka oczkod Co screena mam dać, żeby odświeżyć ci pamięć?:D A dialogi do robienia screena łatwo można wyłączyć (prawym ^.^)

EDIT: Szkoda, że w anime pominęli motyw z dzieckiem, ale może do tej serii OAV co ma wyjść go dorzucą.

Ostatnio edytowany przez KieR (2009-05-23 13:28:36)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#17 2009-05-23 15:08:06

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: Utawarerumono Game

Sam zacząłem gra... Oczywiście to wina KieR'a bo on męczył mnie screenamy z tej gry... a że ja mam słabość to takich rzeczy...

Narazie jest ciekawie, to co w anime trwało 1 minute, tu trwa 10 jezor Zobaczymy co potem smile



@Buuuuuuuuu!
Dziecko non-steama... Wyjdź do sklepu i kup cs'a jezor

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-05-24 19:57:16)


FluxBB bbcode test

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024