#121 2009-07-23 15:37:59

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Xam`d: Lost Memories

darmowy 7zip również nie ma żadnych problemów z krzaczorami i w ogóle imo dorównuje winrarowi ^_^

http://www.7-zip.org/

Offline

#122 2009-08-10 15:00:15

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Xam`d: Lost Memories

xamd1.th.jpgxamd2.th.jpgxamd22.th.jpg
Ostatnio coś się ożywiło w temacie Xam'd (dobra to już dawno temu było) ale warto o tym wspomnieć.
Wersja puszczana w japońskiej TV doczekała się drugiego openingu i aż dwóch nowych endingów.

Tutaj pobierzecie pliki mkv 720p HD z napisami zrobionymi przeze mnie, tylko angielskie słowa piosenek, nic nie tłumaczyłem bo po polsku brzmiało by to durnie (no dobra nie umiem tłumaczyć).

OP2 - [BOOM BOOM SATELLITES - BACK ON MY FEET]
ED2 - [KYLEE - Just Breathe]
http://www.mediafire.com/download.php?jmj2zmjmjmi

ED3 - [KYLEE - Over U]
http://www.mediafire.com/download.php?nzcm5iq2ynz

Dodatkowa akurat nowa informacja, to że [THORA] rozpoczęła wydawanie wersji 1080p Xam'd z Blu-ray.
Nie wiem czy moje napisy będą do tej wersji pasować, a i synchronizacji raczej nie wykonam, bo jeśli dali tam taki bitrate jak w Gundam 00 to mój złom już miejscami nie wyrabia.

Edit:
Pobrałem tylko OP i ED (creditless), wygląda to fantastycznie, ale nawet bez napisów w szybkich sekwencjach mam lekkie spowolnienia.
snapshot20090810151333.th.jpg

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-08-10 15:20:26)

Offline

#123 2009-08-10 15:21:04

damian2075
Użytkownik
Skąd: szczecin
Dołączył: 2007-11-11

Odp: Xam`d: Lost Memories

Wiesz może czy ta wersja japońska różni się czymś od tej z PSN (prócz op i ed), jakieś dodatkowe sceny ?

By napisy pasowały do wesji od THORA trzeba przesunąć na samym początku i po OP o kilka sekund do tyłu. Jak chcesz to moge ci podesłać synchro i byś dodał do swojej paczki

Offline

#124 2009-08-10 15:24:36

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Xam`d: Lost Memories

Tego nie wiem bo nie oglądałem wersji z TV, nawet jeśli coś dodali to jakieś kosmetyczne pierdółki, na pewno żadnych ważnych scen tam nie ma.

Poza LoGH obecnie świata nie widzę, jeśli jesteś chętny to zrób synchro i sam tu wstaw, masz moją zgodę (tylko żebyś jakiegoś SRT nie walnął). oczkod

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2009-08-10 15:26:20)

Offline

#125 2009-08-10 21:29:40

damian2075
Użytkownik
Skąd: szczecin
Dołączył: 2007-11-11

Odp: Xam`d: Lost Memories

Napisy już dodane do 1 i 2 epka, jak tylko będą następne epki to zrobię synchro.

Nie martw się ;P nie kożystam z innych napisów niż .ass

Offline

#126 2011-07-06 22:10:20

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Xam`d: Lost Memories

Po wielu marnych/przeciętnych anime postanowiłem wreszcie obejrzeć coś z wyższej półki i wybór padł na Bounen no Xamdou.
W dodatku obejrzałem je w wersji Blu-Ray.

Anime było bardzo wciągające więc te 26 odcinków w 2 dni obejrzałem i wtedy jest rewelacyjny klimat gdyż odcinki są łączone i razem tworzą wspaniałą całość. Anime ju od I odcinka bardzo mi się podobało (od razu polubiłem bohaterów), a jego zakończenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Niektóre odcinki jak na przykład 14 są szczególnie świetne.

Ta seria pozwala się oderwać od głupkowatych szkolnych anime z jakimiś tsundere czy innymi płytkimi postaciami.

A co było w tym anime najlepsze ? Oczywiście klimat, a poza tym postacie, fabuła, grafika i muzyka. Da się zauważyć podobieństwa do Eureka 7 z tym, że role głównych bohaterów są jakby częściowo odwrócone : ) (jednak wolałem Eurekę w tej roli). No i oczywiście Bounen no Xamdou oglądało się jeszcze przyjemniej. Konstrukcja tego anime jest prawie, że perfekcyjna gdyż nie pozwala się nudzić nawet przez chwilę. Nie zawalają całego odcinka jednym wątkiem lecz pokazują wiele różnych dziejących się równoległe i wszystko jest ciekawe.

Muzyka w wielu scenach było przepiękna dzięki czemu anime szczególnie mi się podobało. Jednak OP (i ED) zacząłem po jakimś czasie przewijać bo zaczął psuć mi klimat anime. Po prostu nie pasował do tego co się działo.

A co do grafiki to była piękna. Bardzo ładne, wysokiej jakości tła i  realistycznie wyglądające postacie. Animacja również była wysokiej jakości.

A odnośnie charakterów postaci to co ciekawe nikt nie był tak do końca zły choć z drugiej strony niektórzy byli prawie bez serca.
Ich zachowania były w większości realistyczne, a często rewelacyjne i inteligentne dialogi między nimi wyjątkowo mi się podobały.

A co do wad. Trochę ich było, ale to praktycznie margines w porównaniu do całości. Niektóre sceny były zbyt zaskakujące lecz nie w tym pozytywnym, ale negatywnym względzie.

Poza tym chociażby matka główna bohatera niby wyglądała na sensowną postać to wiele jej zachowań można włożyć między bajki jak np

Pokaż spoiler
prawie ciągłe te wstrętne zachowanie w stosunku do sympatycznego i ugodowego męża i ten dziwny odcinek jak biegała po ulicy bez butów (chcieli chyba pokazać jej determinację i poświęcenie).

Jak również chwilami twórcy chyba lekceważyli widza gdyż chociażby odnośnie Kujireiki

Pokaż spoiler
w jednym odcinku pokazali jak się przemieniła i zaczęła walczyć z wrogiem no i potem o niej zapomnieli pokazując ją dopiero wiele odcinków później, że nic się jej nie stało, a przecież byłem prawie pewien, że wtedy zginęła.

Uważam, że anime mogło być poważniejsze. Owszem ci dobrzy bohaterowie nie byli nieśmiertelni, ale jednak zanosiło się na znacznie większy dramatyzm. Wystarczyło by zmienić taki szczegół czyli wprowadzić brak możliwości

Pokaż spoiler
ocalenia człowieka po zamianie w istotę człekokształtną
żeby anime stało się o wiele smutniejsze. Jednak bardzo dobrze, że ogólnie nie było zbyt smutne.

Zalety:

- świetna kreska postaci i piękne realistyczne tła
- prawie bardzo dobrze skonstruowane charaktery postaci
- doskonale skonstruowana i ciekawa fabuła
- piękna muzyka

Wady:

- chwilami denerwujące dzieciaki (nie lubię tego w anime)
- irytujący po pewnym czasie OP i nawet ED
- beznadziejne zapowiedzi następnych odcinków, które musiałem omijać bo psuły nastrój (powiedział bym, że to chwilami prawie parodia)
- kilka dosyć mocno podkolorowanych i nierealistycznych scen
- mógłby być poważniejszy klimat

Jednak wady to szczegóły w odniesieniu do zalet więc oceniam to cudowne i klimatyczne anime 9/10.

W odniesieniu do większości szkolnych czy innych płytkich anime coś takiego jak Bounen no Xamdou było prawdziwą perełką.

Poniżej kilka pięknych kadrów bezpośrednio z anime.

90046545.th.jpg 99622171.th.jpg48112685.th.jpg 55457994.th.jpg

PS:

Jednak w anime nie wyjaśnili dwóch istotnych kwestii więc może ktoś ma jakiś pomysł na wyjaśnienie tego?

1. Odnośnie Haru.

Pokaż spoiler
Była Tamayobi, ale nie wiadomo dlaczego ? Przecież rodzice Haru nie byli Tessikami.

2. Odnośnie ostatniego odcinka.
Pokaż spoiler
Jak to się stało, że główny bohater mimo tego iż wyraźnie pokazali, że w całości zamienił się w kamień pojawił się na samym końcu anime w towarzystwie Haru jakby nic mu się nie stało ?

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-07-07 01:53:27)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024