#1 2009-07-12 17:18:05

Sanzoku
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: przed 2004-07-25

animeBLOG.pl

banner.jpg

Witajcie! Przed Waszymi oczami stoi nowy serwis o banalnej nazwie animeBLOG. Przeglądając zasoby internetowe, nigdzie nie mogłem natrafić na tego typu pomysł. Jest kilka stron, które po części realizują to, czym my chcemy się zająć w 100%. Ale częstotliwość aktualizacji jest bardzo rzadka – decyzja dodania nowej zajawki zależy od potrzeb redaktorów.

Z początku mieliśmy być wierną kopią angielskich blogów, które co tydzień aktualizują się z opisami nowych odcinków poszczególnych serii. Pomysł byłby trafny, gdyby u nas na rynku nie było takiej strony. Jednak znalazła się, dlatego nie chcieliśmy im robić konkurencji. Postanowiliśmy stworzyć coś, czego – według nas – jeszcze nie było. Działalność animeBLOGa oznacza już na starcie, że aktualizacje będą zależne od ilości wysypu nowych serii. W Japonii takich okresów jest od dwóch do czterech – głównie początki pór roku, ale i każdego miesiąca coś się znajdzie ;).

Po co i dla kogo?

AnimeBLOG powstało z inicjatywą informowania fanów polskiego fandomu, jakie nowe serie ukazują się danego miesiąca w Japonii. Będziemy w miarę na bieżąco aktualizować stronę, bowiem chcemy być rzetelni w tym co robimy i jednocześnie Waszym punktem informacyjnym.

Mamy cichą nadzieję, że zaglądając do nas rozwiejemy Wasze wszelkie dylematy typu „o czym jest ta seria?” lub „warto spróbować, czy nie?”. Tego typu rozterki zostawcie nam! My opiszemy serie, a Wy na podstawie tych krótkich „charakterystyk” zadecydujecie czy jest sens zaznajomić się z daną serią, czy lepiej sobie nie zakrzątać głowy.

Pierwszym sprawdzianem dla nas jest nadchodzący miesiąc październik. Zapowiedzi jest co nie miara, dlatego zaglądajcie do nas często i w miarę regularnie. Opisy nowych serii będą pojawiały się po tym, jak w Internecie pojawią się wersje zsubowane. Czasami mogą się pojawić komplikacje w postaci recenzji kontynuowanych tytułów. Nie jesteśmy aż takimi wodzirejami pośród japońskich produkcji (nad czym bardzo ubolewamy), dlatego tutaj pole do popisu zostawiamy dla Was!

-----------
Aktualnie szukam jednej, dwóch osób do pomocy przy tworzeniu strony. Sam nie wyrabiam z opisywaniem wszystkich nowości. Jeżeli ktoś byłby chętny - proszę o kontakt na PW (czy tu, czy na głównej ANSI).

Offline

#2 2009-07-12 17:22:35

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: animeBLOG.pl

oooo...
przyda się, przyda... w każdym bądź razie mi smile_big

Offline

#3 2009-07-12 17:26:39

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: animeBLOG.pl

Ja tam wole pozostać przy angielskich oczkod 100x lepsze ;] np. http://randomc.animeblogger.net/


tumblr_static_bug.gif

Offline

#4 2009-07-12 17:38:26

budyn
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2004-10-24

Odp: animeBLOG.pl

Milion razy, co nie?

Zawsze miło powitać kolejną stronę. Na pewno się przyda.

Ostatnio edytowany przez budyn (2009-07-12 17:39:11)

Offline

#5 2009-07-12 21:38:44

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: animeBLOG.pl

Napiszę to tak:
IMO do bani. Why?
Z nowego sezonu ile jest informacji o seriach? Uwaga... Aż dwie. No nieźle, tyle że serii wyszło... hm.. Needless, Umineko, TM 8.0, Princess Lover, Canaan, Bakemonogatari... No wiele, a na 100% więcej niż dwie. Co niektórych już drugi odcinek, jeżeli na stronie mają pojawiać się wybrane informacje... to ja nie widzę sensu.

Wchodzimy na stronę którą podał KieR i... dziennie pojawiają się ok 2 newsy. A u Was jeden news pojawia się co kilkanaście dni... Wybaczcie, ale aktywny serwis informujący co aktualnie możemy zobaczyć, powinien żyć. Tętnić życiem... A tu ledwie zipie, pewnie na kroplówce i respiratorze.

A teraz prawie dobre słowa:
Pomysł bardzo dobry, wykonanie tragiczne.

Podziękował smile
KieR ma rację, nieskończoność razy.


FluxBB bbcode test

Offline

#6 2009-07-12 22:30:03

Luii
Użytkownik
Skąd: Żywiec
Dołączył: 2009-05-17

Odp: animeBLOG.pl

strona ma 2 zasadnicze wady:
-wolno dodają nowe serie, a przecież cały internet o nich trombi i nie da sie o nich nie słyszeć.. macie za mało redaktorów? dajcie ogłoszenie, myśle, że ktos się zgłosi oczkod)
-nie edytujecie, w wielu seriach jest podana liczba odicnków, która z 13 po krótkim czasie rozszerzyła się na 24. Widziałem, że ludzie wam to zgłaszają w komentarzach, ale nie odpisujecie.

Co mi się podoba?
Strona jest ładna, mało jest takich polskich stron, więc każda nowa jest dobra, nawiązaliście współpracę z senpuu.net, co nie jest łatwe i na pewno sporo wam to dało. Macie ładnie tam wszystko posegregowane.

Kanał RSS nie działa, i brakuje forum oczkod tyle ode mnie

Offline

#7 2009-07-12 22:34:01

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: animeBLOG.pl

~Luk4s, nie 2 tylko 3 albo i nawet 4  ^.^
~Luii, właśnie dał ogłoszenie o braku redaktorów i naborze.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#8 2009-10-02 15:33:34

Sanzoku
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: animeBLOG.pl

Jeżeli lubisz pisać na temat świeżo wydanych produkcji i uważasz, że masz lekkie pióro - skontaktuj się ze mną: sanzoku.kS(at)gmail.com. Mamy już październik, nowe serie wychodzą i wypadałoby podzielić się opinią na ich temat z innymi fanami, którzy mają dylemat - zapoznać się z serią czy dać sobie spokój oczkod. Projekt, który bardzo ciepło i pozytywnie przyjął się na polskim rynku nie może od tak po prostu upaść. Wspólnymi siłami przyczyńmy się do jego dalszej egzystencji!

Wiadomo, że samemu nie uda mi się opisać wszystkich serii. Zwłaszcza, gdy chodzi o niektóre tytuły, będące kontynuacją...

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024