#1 2009-06-29 21:26:19

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

ANIME-TANSEI Otwarcie

Zacznę od tego, że jestem troszkę zestresowany. Dzisiejszy dzień jest bowiem dość ważny. Bynajmniej nie tylko dlatego, że mam 21 urodziny oczkod Chciałbym zostać zrozumianym wiec postaram się opowiedzieć wszystko pokrótce, aby dać wam jakiś ładny wgląd w sytuacje.

Geneza…
Bo ja zawsze lubiłem anime. Na początku był Doragonboru i Senkaiden Houshin Engi (łowca dusz) później Saint Seiya, Bebop, Gundam i … i… i… i wpadłem xD. Zostałem Otaku. To co się z tym wiązało to nie tylko oglądanie anime ale też przednia zabawa na konwentach oraz przyjemność poznawania innych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Wybierając anime nie wybrałem wyłącznie sposobu na spędzenie wolnego czasu. Wybrałem również temat do dyskusji.
Zawsze chciałem mieć swoją stronę internetową. Nie potrafiłem takiej zrobić więc swojego czasu zacząłem współpracę z serwisami które potrzebowały ludzi. Trwało to bardzo długo. Uczyłem się i poznawałem. Przez wiele lat byłem moderatorem lub redaktorem różnych serwisów M&A dzięki czemu jeszcze bardziej pokochałem internetowe fora oraz cały ten wirtualny świat spotkań ludzi wszelkiej maści. Największe plany wiązałem z pewnym serwisem który jednak porzuciłem gdy dostrzegłem szerzący się dekadentyzm w jak najbardziej pejoratywnym znaczeniu tego słowa. Jednak tyle rzeczy już wymyśliłem…tyle zrobiłem :/ a jeszcze drugie tyle chciałem zrobić… to nie mogło się tak skończyć. No ale nie chciałem być już ani modem ani redaktorem. Chciałem więcej… chciałem być adminem czegoś własnego. Postanowiłem wiec zebrać ludzi i zacząć swój własny kreacjonizm.

Udało się. Z sercem które bije jak szalone stoję przed wami i mówię, że się udało. Chociaż wiele osób chciało by nam się to wszystko zwaliło na głowę. Mieliśmy małe umiejętności zero kasy niewiele czasu a jednak NAM SIĘ UDAŁO. Wystarczyły szczere chęci. Zrobiliśmy (nie ja, nie oni lecz MY) serwis który teraz poświęcimy mandze i anime. Nie tylko tej mandze z pirackich torrentów (aczkolwiek też) ale przede wszystkim tej na naszym rynku.   

To co zrobiliśmy do tej pory to jeszcze za mało. To dopiero początek. Zrobiliśmy serwis.. który wymaga jeszcze wiele pracy. Na wstępie jednak potrzebuje on ludzi. Ludzi którzy będą go odwiedzać. Takich którzy go polubią smile_big i takich którzy nam pomogą poprzez swój własny mały udział. W końcu w tym wszystkim to właśnie ludzie są NAJWAŻNIEJSI. Bez ludzi nie ma nic…

Chciałbym wam pokazać małe i skromne

www.anime-tansei.pl   (logo na stronie zmienia się według zegara)

Zanim wejdziecie i zaczniecie mnie surowo oceniać poczekajcie jeszcze chwilkę. Chcę raz jeszcze zaznaczyć, że nie wszystko zostało ukończone na czas smile_big że jeszcze wiele rzeczy zmieni się na lepsze (mam nadzieję, że dzięki części z was która da nam szansę).

Co chcemy dać naszym userom?

- PODSERWISY tematyczne poświęcone konkretnym anime. Obecnie mamy jeden który wymaga jeszcze kilku poprawek JEDNAK nie jest on GŁÓWNYM Motywem przewodnim.
- INFORMACJE chcemy was informować o polskim rynku jak również o najciekawszych pozycjach w Japonii.
- RECENZJE czemu nie? Od czasu do czasu każdy lubi przeczytać jakaś reckę?
- KONKURSY – no ale do tego musimy mieć ludzi smile_big
- SPOTKANIA! To konwenty czy jakiś zlocie w wakacje! Lub po prostu na piwo gdy już się troszkę poznamy albo będziemy się chcieli zintegrować.
- DYSKUSJE czyli forum na którym będziemy mogli stukać w klawiaturę co nam dusza na język przyniesie!

Jednym słowem kolejny serwis M&A xD – krzyknął człowiek z tłumu.

TAK! Tyle, że ten jest NASZ co automatycznie stawia go troszkę wyżej xD i tu pojawia się nasza nazwa … My będziemy tym wspomnianym TANSEI. Chciałbym by nas kojarzono z pracowitością, szczerością i wysiłkiem jaki wkładamy w to co robimy. No to teraz chyba możecie iść oblekać 

Mam nadzieje, że chociaż cześć was postanowi zostać naszymi użytkownikami smile_big

Było by miło gdybyście nie zakończyli przygody na zostawieniu komentarzy tylko w tym temacie 

No i jestem zestresowany xD

PS.
Nie składajcie mi życzeń xD nie o tym jest ten temat jezor Mam nadzieje, że chociaż troszkę wam się spodoba (troszeczkę xD tyci tyci?)

Offline

#2 2009-06-29 21:47:36

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Jak na razie strona na 3+/5
Ostatnio takich stron się na mnożyło >.>
na + na pewno schludny aczkolwiek nudny wygląd strony. Poczekam miesiąc może dwa wtedy być może będzie coś ciekawego bądź strona najzwyczajniej w świecie podzieli los tego typu stron.

Offline

#3 2009-06-29 22:01:12

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

kalamir napisał:

Nie tylko tej mandze z pirackich torrentów (aczkolwiek też) ale przede wszystkim tej na naszym rynku.

A tam od razu pirackich. Ładniej brzmi, średnio legalnych, lub prawie legalnych.

Obecnie pusto, zobaczymy wkrótce. Ale duży plus na wygląd. Wygląda to bardzo prosto, ale ładnie, schludnie i przejrzyście. Gdy widzę naćkane strony różnymi postaciami z anime, to na wymioty mi się zbiera.

kalamir napisał:

Nie składajcie mi życzeń xD nie o tym jest ten temat jezor Mam nadzieje, że chociaż troszkę wam się spodoba (troszeczkę xD tyci tyci?)

Wszystkiego najgorszego... haha stary dziadu smile_big. No stronka tyci tyci to się podoba. Tylko zróbcie z tego tyci tyci takie duże tyci tyci xD

Ostatnio edytowany przez Luk4S (2009-06-29 22:02:01)


FluxBB bbcode test

Offline

#4 2009-06-29 22:03:47

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Na pewno będziemy dawać z siebie wszystko smile ale nie zrobimy niczego bez wsparcia ludzi którzy dla których warto by się starać. Graficznie się podoba? Ryan się ucieszy smile_big Jeszcze wiele rzeczy wymaga dopracowania, ale to na dniach. Tymczasem zapraszam chętnych do rejestracji i zostawiania komentów smile_big

// jezu ale ja mam spamerskie zdolności xD chyba się nie doceniałem.


// jeszcze jesteśmy na słabym serwerze jezor ale wkrótce powinniśmy przenieść się na znacznie mocniejszą maszynę

Ostatnio edytowany przez kalamir (2009-06-29 22:05:01)

Offline

#5 2009-06-30 13:32:10

Machu
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-12-18

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

No i pojawił się już pierwszy news. Może mało znaczący i większość osób już o tym wie, ale wraz nim serwis zaczął żyć.

Pozdrawiam.


grafa.jpg

Offline

#6 2009-06-30 13:56:34

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Ostatnio mam w zwyczaju wypowiadać się na temat nowych stonek, więc i o tej co nieco szkrobnę.

Wygląd fajny, na pierwszy rzut oka. Serwis utrzymany jest w kolorach jasnych/niebieskich, co sprawia, że przyjemnie się go przegląda. Forum -jeżeli chodzi o grafikę- też wygląda całkiem OK.

Zaraz po odpaleniu strony, zjechałem na sam dół, żeby zobaczyć czy czasem małym druczkiem nie widnieje napis "php-fusion". Naszczęście nie znalazłem. Ktoś zrobił serwis od podstaw - bardzo dobrze.

Czas na odnośniki. Nie chodzi mi o to, że są "animowane", tylko o to, że niektóre z nich nic nie zawierają. "Dział w budowie" - osobiście mi się to nie podoba. Nie lepiej poczekać z oficjalnym wystartowaniem stronki, aż napisze się tych parę artykułów/recenzji? Stronka robiłaby wtedy lepsze wrażenie pod względem zawartości.

Ogółem rzecz biorąc... Fajna strona, może czasem tam wpadnę.


P.S.
Wszystkiego naj Kalamir jezor. Dostaniesz nawet prezent ode mnie. Zarejestruje się na forum! smile_big Fajnie, nie? Cieszysz się, nie? smile_big


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#7 2009-06-30 14:03:23

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Jasne, że się ciesze smile_big jak również cieszy mnie twoja pozytywna opinia. Mam tylko nadzieje, że to nie będzie martwe konto i czasem coś dla nas skrobniesz oczkod

Czas na odnośniki. Nie chodzi mi o to, że są "animowane", tylko o to, że niektóre z nich nic nie zawierają. "Dział w budowie" - osobiście mi się to nie podoba. Nie lepiej poczekać z oficjalnym wystartowaniem stronki, aż napisze się tych parę artykułów/recenzji? Stronka robiłaby wtedy lepsze wrażenie pod względem zawartości.

Wiesz co, bo to jest troszkę bardziej skomplikowane xD Mieliśmy już dość ciągłego przedłużania budowy i t d. i w skrócie postanowiliśmy wykończyć co najważniejsze i wreszcie ruszyć. Dodatkowo doszła data moich urodzin. Czy nie lepszą motywacją jest - BUDOWA bo już ludzie są i wszystko działo i to musi jakoś wyglądać smile_big od
- MOŻEMY SIĘ z tym babrać jeszcze rok bo i tak nikt nie widzi xD Teraz nabierze to troszkę werwy a i może sami userzy zgodzą sie wypełnić niektóre luki. Właśnie to jest najfajniejsze w takich serwisach.

Offline

#8 2009-06-30 14:39:12

Machu
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-12-18

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Nie lepiej poczekać z oficjalnym wystartowaniem stronki, aż napisze się tych parę artykułów/recenzji? Stronka robiłaby wtedy lepsze wrażenie pod względem zawartości.

Znam pewien serwis, którego nazwy tu nie wymienie (:P) w którym redakcja nie chciała wypuszczać podserwisów do czasu aż nie będą w pełni skończone. Efektem czego od ponad 2 lat na stronie nie pojawiło się nic nowego.
Sądzę że lepiej jest tak jak powiedział Kal:

Czy nie lepszą motywacją jest - BUDOWA bo już ludzie są i wszystko działo i to musi jakoś wyglądać


grafa.jpg

Offline

#9 2009-10-31 11:11:46

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Minęło sporo czasu a i u nas się sporo zmieniło. Ponieważ jeszcze nie skorzystaliśmy z reklamy oferowanej przez kilka większych stron o tematyce M&A wciąż jestem zmuszony korzystać z tematów na forach.

Zmieniamy domenę na .COM wiec teraz anime-tansei.com

Buduje się serwis GitS jak ktoś czytał mangę lub i uwielbia anime to zapraszam do pomocy. Nie wymaga to wielkich nakładów sił a robota potrafi być przyjemna.

Jak wejdziecie na stronę główną to zobaczycie, że w budowie jest podserwis GUNDAM który obejmie wszystkie uniwersa. Jeżeli ktoś ma ochotę nas wspomóc to j.w

Dzięki Spiritowi przenieśliśmy sie na nowy serwerw ameryce który ma ileś (kosmiczna liczba) giga miejsca oraz nieograniczony transfer. Ktoś potrzebuje hosta? Zapraszam. W przyszłości uda zrobić się z tego użytek.
Serwis rozwinął się również od strony technicznej oraz graficznej. Na dniach powinno dość kilka skryptów które jeszcze bardziej usprawnią korzystanie z AT.
Fakt, faktem, mamy kilku miłych userów którzy coś u nas skrobną ^^ i bardzo jestem wdzięczny za ten wkład. Dacie nam szansę a zrobimy wiele, abyście nie poczuli zawodu. Poza tym panuje miła atmosfera ^^

Offline

#10 2009-10-31 11:37:52

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

kalamir napisał:

Jak wejdziecie na stronę główną to zobaczycie, że w budowie jest podserwis GUNDAM który obejmie wszystkie uniwersa. Jeżeli ktoś ma ochotę nas wspomóc to j.w

Wiesz, z motykom na słońce to się nie porywaj. Ale powodzenia ;D


FluxBB bbcode test

Offline

#11 2009-10-31 11:45:39

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Luk4S napisał:
kalamir napisał:

Jak wejdziecie na stronę główną to zobaczycie, że w budowie jest podserwis GUNDAM który obejmie wszystkie uniwersa. Jeżeli ktoś ma ochotę nas wspomóc to j.w

Wiesz, z motykom na słońce to się nie porywaj. Ale powodzenia ;D

Nie rozumiem? Sugerujesz, że Gundam jest nie do ogarnięcia? Z Universal Century oglądałem większość rzeczy, ale to nie ważne tak długo jak w ekipie jest Xuru - on oglądał wszystko + side story + mangi xD chłopak chyba nie ma życia (nie w takie definicji jak my byśmy zrozumieli) ale zrobię z tego użytek xD

Każde inne uniwersum gundama to 1 góra 2 pozycje + dodatek w postaci tomu mangi albo jakiegoś innego side story. W podserwisach będzie opis fabuły dane techniczne o tytułach - opisy postaci jak i mobili a gdzieniegdzie opisy odcinków lub inne bajery. Tak by ktoś kto nie zna Gundama mógł bez trudu ogarnąć temat. Dzisiaj miałem już przyjemność poprawiać dwa teksty, wiec będzie dobrze.

^^

Offline

#12 2009-10-31 11:50:36

Krzyżu
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2007-05-20

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Moim skromnym zdaniem, jeśli uda Wam się w przystępny i czytelny sposób przedstawić uniwersa, to będzie to strzał w dyszkę dla serwisu. Życzę powodzenia.


lastfmbuttonbykiokuh.png

Offline

#13 2009-10-31 12:01:06

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Zrezygnujcie z reszty, wyczerpująco, poprawnie i po kolei opiszcie wszystkie Gundamy - samo to wystarczy wam do wielkości oczkod

[edit]

Sam czekam na opis tego Gundama, bo nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, co potem i co z czym.

0079 (43 ep)
8 MS Team (12 ep)
0080 War in Pocket (6 ep)
0083 Stardust Memory (13 ep)
Zeta (50 ep)
ZZ (47 ep)
Odwet Chara (film)
F91 (film)
Victory (51 ep)

IGLOO - kiedy tam sobie chcesz (byleby po 0079)

Gratulacje - obejrzałeś pierwsze uniwersum Gundama (jeszcze tylko 6)! smile_big

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2009-10-31 12:20:33)

Offline

#14 2009-10-31 12:10:51

Luk4S
Użytkownik
Dołączył: 2008-08-10

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

kalamir napisał:

Nie rozumiem? Sugerujesz, że Gundam jest nie do ogarnięcia?

A nikt nie powiedział, że pokonanie słońca za pomocą motyki jest niemożliwe. Dopóki ktoś nie spróbuje, nie można mówić, że się nie da.

Sam czekam na opis tego Gundama, bo nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć, co potem i co z czym.


FluxBB bbcode test

Offline

#15 2009-10-31 14:02:14

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Sir_Ace napisał:

Gratulacje - obejrzałeś pierwsze uniwersum Gundama (jeszcze tylko 6)! smile_big

ha ha xD przeczytaj jeszcze mangi i obadaj wszystkie side story. W rzeczywistości tylko UC jest tak rozległe (pierwsze uniwersum) każde kolejne ma zazwyczaj jedną - może dwie serie.

Ok fajnie, że ludzie są zainteresowani. To motywuje. Tych najbardziej zapraszam w wolnej chwili na forum smile

Offline

#16 2009-10-31 15:06:12

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Wait, jakie side story? Chyba że chodzi ci o filmy kompilujące 0079 (te mam), Z i ZZ...

Offline

#17 2009-10-31 16:08:49

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Tylko z tym gundamem nie zróbcie czegoś na podobieństwo http://gundam.pl/ Oo (chyba, że to wasza domena), ktoś wykupił zrobił pierwszą stronę i... wisi tak prawie dwa lata już xD
Ale fakt, jeśli uda wam się jakoś w miarę konkretnie ogarnąć gundamki to myślę, że i ja chętnie będę zaglądać smile wszak naprawdę spoooro się tego naoglądało...

Ostatnio edytowany przez Isao (2009-10-31 16:09:33)

Offline

#18 2009-10-31 18:40:45

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Sir_Ace napisał:

Wait, jakie side story? Chyba że chodzi ci o filmy kompilujące 0079 (te mam), Z i ZZ...

To są filmy kompilacyjne na zasadzie:

streść 43 odcinki w 3 filmach po 120 minut z nowymi scenami ble ble ble xD i remasterką xD

nie - to nie nasza domena.  Dzięki bogom XD

Offline

#19 2009-10-31 19:36:01

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Switna stronka od razu przypadła mi do gustu smile Oby tak dalej smile

Offline

#20 2009-11-14 11:56:15

kalamir
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2004-10-29

Odp: ANIME-TANSEI Otwarcie

Szukam kogoś do pomocy przy tworzeniu działów dla LOST CANVAS - szczególnie mangi. Jeśli ktoś chętny się znajdzie to proszę o kontakt. Mamy dużo cukierków i bananów.

przypominam o zmianie domeny na www.anime-tansei.com

już wkrótce porządny update strony // opóźnienie było spowodowane problemami zawodowymi.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024