#1 2009-12-16 01:09:14

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Jak sama nazwa tematu wskazuje coś dla osób lubiących ową grę.
Ciekaw jestem ile osób z forum pogrywa baka (kilka na pewno się znajdzie, Chylę czoła ku stolicy jezor)

Wątek zakładam głównie dlatego, że szukamy jednej bądź dwóch osób chętnych do rozgrywki online smile

(rozchodzi się o współczesną wersję japońską riichi, oczywiście opcja gry 'na lajf' również jest możliwa, kwestia ustawienia się w odpowiednim miejscu i czasie)

Dla osób, które zawsze interesowały się tym jednak nie wiedziały,
z której strony to ugryźć, kilka linków poniżej jak i artykuł na wiki klik:

Mini_Mahjong_Mah_Jongg_Set_Foldable_Table_Carrying_Case.jpg

Dla zainteresowanych może kilka linków:

Zasady wprowadzone w europie przez European Mahjong Association pdf'ik

Miejsca gdzie można pograć online z żywymi przeciwnikami:
emahjong.net
Four Winds Mahjong
Mahjong Time
Nine Dragons Software - Publishers of Hong Kong Mahjong
RON2 (ロン2)
Tenhou - English Manual
Toupai Ou

Flashowa wersja tak do potrenowania:
GameDesign FLash Mahjong Game

Różności:
How to play Japanese Style (Riichi) Mahjong - A Beginner's Guide
Osamuko's Mahjong Blog
Reach Mahjong - The only way to Play
Reach Mahjong Blog
Tenhou English Language Manual
何切る掲示板 - Mahjong Image Board

Offline

#2 2009-12-16 01:49:45

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Wpadnij do nas, to pogramy, okazję masz już w piątek oczkod
Gdyby tak policzyć, ilu od nas gra, to będzie koło 20 osób. Problemem jest tylko to, że mamy jeden zestaw do gry (japońskiego mahjonga) i że jakoś nie mogę się zabrać do przetłumaczenia dwóch rozdziałów książki, więc gramy bez kilku zasad i bez punktów smile_big

Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w zestaw do gry, polecam sklep www.skarbychin.pl. Mają najlepszej jakości zestawy, z tych które znalazłem, i najlepiej wyglądające.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#3 2009-12-16 14:01:08

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

A podziękował ślicznie za zaproszenie smile
Z pewnością skorzystam z tym, że najwcześniej po nowym roku.
Teraz niestety brak czasu na podróże w tak odległe zakątki naszego jakże urodziwego kraju jezor

Swój zestaw zamawiałem z zagranicy (chiński dom aukcyjny), cena z przesyłką mniej więcej taka sama jak w podanym sklepie. Jakoś po świętach powinien być. Zestaw, zestawem przydałby się jeszcze takie cudeńko klik. Tylko ceny zaporowe, oscylują w granicha 4000~4500zł za sztukę.

With MP3 player

Bez komentarza... xD

Ostatnio edytowany przez Isao (2009-12-16 14:02:01)

Offline

#4 2009-12-16 14:57:46

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Najtańsze automatyczne stoły, przynajmniej wg "Great Mahjong Book" kosztują w przeliczeniu od 1000 zł, więc nie jest tak źle. Jednak układanie muru ma swój urok, szczególnie gdy tworzy się go po pijaku i liczba kamieni się nie zgadza w ścianach xD
Jeszcze co do stołu, najważniejsze, żeby miał ramę, to wiele ułatwia. A przynajmniej tak myślimy po tym, co widzieliśmy jezor Jak na razie starcza nam stolik z Ikei + śliski obrusik, który chłopaki dali Hiki na urodziny. Hiki: "jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma" oczkod
Posiadamy ten zestaw. Najlepiej się prezentuje, nie ma cyferek i walących po oczach kolorów oraz posiada japońskie kamienie dodatkowe (którymi nie gramy, bo Japończycy tego nie używają xD).

Co do przyjazdu, dogadamy się, ściągniemy jeszcze Zjadka z Shelly i Wajchę z Kaśką (oddadzą nam naszą wyrzynarkę w końcu smile_big).


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2009-12-16 15:04:42

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Taaa... ładny ten nasz zestaw, ale w mrokach naszej chaty ciężko się nim gra. Takie małe ostrzeżenie, gdyby ktoś poleciał na estetykę;] W planach nakładka z ramą na stolik. Wtedy będzie można osiągnąć efekt z Akagiego: mówisz Chou i robisz efektowny stuk kamieniami o bandę:) Co powiecie na rozgrywkę Iss&Is vs HQ Team?;]

Stawką może być qc do dowolnego projektu oczkod

Ostatnio edytowany przez hikikomori (2009-12-16 15:25:33)

Offline

#6 2009-12-16 15:12:24

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Isao napisał:

Zestaw, zestawem przydałby się jeszcze takie cudeńko klik. Tylko ceny zaporowe, oscylują w granicha 4000~4500zł za sztukę.

Eee tam... Zupełnie nie ma klimatu stołu namaszczonego śledziowym olejem. smile_big

Offline

#7 2009-12-16 17:37:57

KONG
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-16

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Super stół. Ja kupiłem taki gorszy i się roz...... Ale te gierki w SkarbyChinskarbychi.pl całkiem kurcze fajne, ja kupiłem na allegro ale były smutny gorsze

Chętnie do gry się przyłącze
KONG

Offline

#8 2009-12-16 19:13:08

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

hikikomori napisał:

Iss&Is vs HQ Team?;]
Stawką może być qc do dowolnego projektu oczkod

Taaa... jak tylko Iss nie będzie mieć nic przeciw to kto wie, może spróbujemy naszych sił (co tam najwyżej nas zniszczycie) ^_^

hikikomori napisał:

W planach nakładka z ramą na stolik. Wtedy będzie można osiągnąć efekt z Akagiego: mówisz Chou i robisz efektowny stuk kamieniami o bandę

Właśnie nad podobnym patentem się zastanawiałem i hmm nawet oglądając ostatnio kilka filmów* powiązanych z ową grą oO natrafiłem na takie najzwyklejsze rozkładane bez żadnych udziwnień przykładowo taki. Ceny oscylują w granicach 60~120$ za sztukę smile

Przy okazji tak odnośnie samych zasad, rozumiem, że gracie na najzwyklejszych zasadach japońskiego riichi bez żadnych 'czerwonych piątek pin' etc. (czy jak to się tam zwało)?
Grając ostatnio na jakimś zagranicznym serwisie trafiłem na taką dziwaczną wersję (hk international), że nie szło przez dłuższą chwilę okiełznać o co się rozchodzi. Sam HK jest prosty, śmiem wątpić, że najprostszy do nauki, jednak w połączeniu z jakimiś udziwnieniami naprawdę ciężko się grało.

DUDi napisał:

Eee tam... Zupełnie nie ma klimatu stołu namaszczonego śledziowym olejem.

Oj tam to nie problem xD zawsze przypadkiem może się coś wylać upaść czy coś na takowy stół w ramach 'chrztu bojowego'. :d

KONG napisał:

Chętnie do gry się przyłącze

No proszę, to w takim odezwij się do mnie na gadu ew. pm na forum.
Dziś mamy w planach pograć troszkę to i trzecia osoba by się przydała jak nic [;
Jedyny warunek hmm trzeba sobie założyć konto na http://www.emahjong.net/
Jest darmowe i prawdziwych danych osobowych nie trzeba podawać.
(No chyba, że ktoś ma w planach granie na kasę to inna bajka, póki co w takie rzeczy się nie bawimy, jeszcze xD)



*(Gdyby kogoś interesowało tytuły tych filmów w spoilerze.
Głównie są to komedie dość specyficzne, mogę zainteresowanych gdzieś wrzucić,  ^^)

Pokaż spoiler

Kung Fu Mahjong 1 (plakat)
Kung Fu Mahjong 2 (plakat)
Kung Fu Mahjong 3 (plakat)
House of Mahjong (plakat)
Karmic Mahjong (plakat)

Offline

#9 2009-12-16 23:25:07

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Tam zaraz zniszczymy, po części to gra na szczęście oczkod Poza tym Issinie dobrze idzie jezor
I tak, proste richii bez zabawy w konkretne układy, liczy się tylko wygrana. Na dodatkowe kamienie składają się: 2x5 Pin (koła), 5 Sou (bambusy) i 5 Man (znaki) oraz cztery kamienie pór roku (lub roślin, trudno rozróżnić, obrazki dość się różnią od tych, które widzieliśmy). W sumie bez 8 sztuk, żeby ilość kamieni w murze się zgadzała (po 17 w rzędzie).
Ze stołem się jeszcze zobaczy smile_big W obecnym mieszkaniu nie ma co myśleć nad nim, lepiej samemu zrobić ramę xP

PS. Akagi ep 2 i 3 przetłumaczone, czekają na korektę oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#10 2009-12-17 01:06:44

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Szczęście to podstawa, czasami krew zalewa jak się czeka na jeden kamień i... nic.
Skoro tak zwyczajnie bez żadnych udziwnień to zapewne, a co by się nie trudzić zbyt, nikt nie zwraca nikomu uwagi jeżeli wygra na układzie, który był w furitenie (bodaj nie można zameldować zwycięstwa na kamieniu, który wcześniej się wyrzuciło o ile pamięć nie myli).

PS. W takim razie czekam z niecierpliwością na Akagi [;
(oglądałem już co prawda, ale chętnie bym obejrzał z dobrym pl subem oczkod)

Offline

#11 2011-08-15 20:17:02

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Potrzebuję, ludziska, konsultacji odnośnie jednego mahjongowego zagrania. Na czyje PW mógłbym się z tym zgłosić? :]


Wydaje mi się, że to podstawy, więc nie powinno być trudno.

Offline

#12 2011-08-15 20:17:40

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

A to jest aż tak intymne zagranie, że nie możesz tutaj?

@dół:
No w sumie, sam nie przyznałbym się publicznie, że lubię stawiać klocki razem ze znajomymi na stoliku.

Ostatnio edytowany przez qwig (2011-08-15 20:35:30)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#13 2011-08-15 20:30:01

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

qwig napisał:

A to jest aż tak intymne zagranie, że nie możesz tutaj?

Na to wygląda.

Offline

#14 2011-08-15 21:28:02

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Ace, pytasz, jakbyś nie wiedział jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#15 2016-10-07 21:11:24

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Mahjong (Madżong, Mah Jong)

Próbuję odnaleźć film, w którym bohater wygrywa potyczkę zasłaniając ziarnkiem ryżu kreskę w piątce lub jedynce sou. Pamięta ktoś tytuł?

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2016-10-07 21:12:05)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024