#21 2010-02-02 16:34:00

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Można uśredniać na przykład suby tylko z ostatniego roku, albo ostatnie 100 dodanych. Wtedy te "słabe" początkowe suby by się nie liczyły.
Ale tak naprawdę to nie wiem czemu miała by ta średnia służyć.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#22 2010-02-02 16:52:13

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

100 subów? A ile jest osób, które zrobiły ponad 100 subów O_o?

Offline

#23 2010-02-02 17:01:11

Yoshimori
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-08-02

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Rzeczywiście przydałoby się jakoś zaznaczać w liście nowych subów po prawej, które są naprawdę nowe, a które to tylko uaktualnienia, bo robi się powoli chaos, a nie możemy doprowadzić do sytuacji, że ludzie nie będą z tego powodu poprawiać swoich subów, gdyż sądzę, że dążenie do ideału, nawet w postaci napisów, jest cechą jak najbardziej właściwą smile_big. Mógłby to być inny kolor czcionki, albo chociaż napis "uakt" obok nazwy odcinka (oczywiście mówię nadal o tej liście po prawej oczkod). Wierzę, że problem zostanie rozwiązany wraz z nową wersją ANSI.
Co do komentarzy to myślę, że powinny służyć tylko po to by potencjalny odbiorca wiedział mniej więcej z czym ma do czynienia, a jeśli nikt nie skomentował to sam najwyżej sprawdzi. Tworzenie jakichś Inkwizycji Fansuberskich jest IMO bezcelowe, bo zaraz będą posty typu "on mnie nie lubi, dlatego mi zaniżył smutny". Myślę, że odbiorca jest na tyle rozumny, że sam potrafi ocenić sub, który pobiera i nie musimy prowadzić go za rączkę.
Na temat "chłitów marketingowych" typu usuwania subów z powodu niskiej oceny lub nabijania sobie liczby pobrań poprzez ciągłe aktualizacje nawet nie warto się wypowiadać. Myślę, że większość ludzi dodających suby są na tyle dojrzali, że nie bawią ich podobne akcje nabijania postów na forach i cieszenie ryja "jestem lepsiejszy bo mam więcej postów od ciebie".
Tyle ode mnie.

P.S Blacksmitha zaktualizowałem, ponieważ wprowadziłem bardzo dużo poprawek różnej maści, co napisałem w komentarzu do ostatniego odcinka ^^.


Yoshimori.png

Offline

#24 2010-02-02 17:07:07

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Smoczek napisał:

100 subów? A ile jest osób, które zrobiły ponad 100 subów O_o?

Łącznie z tymi, którzy swoje pousuwali? Trochę by się ich znalazło.
Są też ludzie, co mają 400-500 jezor


wladza1.png

Offline

#25 2010-02-02 17:49:11

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Bodzio - jakies konkretne przykladu ;p? I nie mowie o seriach, w ktorych odcinek ma po 3 minuty, bo to troche bez sensu ;P.

Offline

#26 2010-02-02 17:59:32

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Smoczku liczba 100 była tylko przykładem, który jako pierwszy przyszedł mi do głowy, może być inna liczba. Ale sądzę, że taka ilość subów była by dobra do średniej. To są jakieś 4 serie po 25 odcinków. Problem rozchodzi się o to, że do taką średnią może psuć ocena za pierwsze napisy, które były kiepskie. W miarę doświadczenia tłumacz robi lepsze suby. Taka ilość jest dobra do średniej bo przy 100 subach nie jest taki problem poprawić błędy (zakładam, że w napisach wystarczy poprawić parę ortograficznych czy interpunkcji, a nie że całe suby nadają się do robienia od razu)niż w przypadku ilości którą podał bodzio.
Na zakończenie powtarzam, że liczba 100 jest tylko przykładem.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#27 2010-02-02 18:01:04

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Cieslak, Sagiri, Magic, Besamir (ma ponad 300).

Ja swoje usunąłem w większości, bo wtedy miałem do poprawy ponad 200, dziękuję, postoję >.<

Ostatnio edytowany przez bodzio (2010-02-02 18:02:04)


wladza1.png

Offline

#28 2010-02-02 18:08:11

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Jest jeszcze suzaku.:p

Offline

#29 2010-02-02 18:08:13

Smoczek
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

No właśnie Cieslak (nie wiem jak reszta z wymienionych) robi napisy do Chi's Sweet Home, bajeczki o kotku, ktora ma po kilka minut na epek (chyba coś koło 3), więc ciężko mówić o 300+ odcinkach.
Ale okej, zdarzają się takie ososby, są jednak, moim zdaniem, rzadko spotykane. Sorry, zrobienie napisów, w najlepszym przypadku, przy średnio przegadanej serii zajmuje 2-3 godziny czyli 100 napisów = 200-300 godzin. To dosyć sporo. A jak się robi napisy nieco dokładniej, etc. to może to zająć nawet jeszcze więcej czasu.
Ale ogólnie - IMO pomysł kompletnie bez sensu, tj. z tą średnią. Za to średnia mogłaby się sprawdzić w przypadku grup (takich jak np. KA, AG czy Butazaru), chociaż IMO trochę zbyt mało widzów jest i byłyby przekłamania, zbyt łatwo byłoby też takową średnią sfałszować.

Ostatnio edytowany przez Smoczek (2010-02-02 18:08:55)

Offline

#30 2010-02-02 18:46:07

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Ogólna (średnia) ocena subów.

Tak z ciekawości rzuciłem okiem.

~cieslak
ilość udostępnionych napisów: 531 napisów
Chi`s Sweet Home: Atarashii Ouchi ep90

Zamiast pomysłów o średniej lepszy byłby zwyczaj wrzucania napisów do wszystkiego co nie jest pojedynczą OVA lub filmem w paczkach. Przydałoby się również zwiększenie jej rozmiarów, który wynosi chyba 300KB i nawet pierwszy sezon LoGH mi się nie mieści.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024