#1 2006-01-30 13:00:24

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Słowo wstępu
Jak już co niektórzy wiedzą, wprowadziliśmy system ostrzeżeń, celem 'wyznaczania małych kar' dla niesfornych użytkowników (wcześniej można było dostać tylko upomnienie na PM'a lub BANa. smile)
Można dostać maksymalnie 4 ostrzeżenia, z czego otrzymanie czwartego jest równoznaczne z BANem (tak jak w przedstawionym poniżej równaniu)
ostrzezenieostrzezenieostrzezenieostrzezenie = ban
Otrzymane ostrzeżenie samo 'znika' po 90 dniach od dnia w którym się je otrzymało, lub jeśli zostanie ręcznie 'zdjęte' przez kogoś z redakcji (czyt. Administratora lub moderatora)
Ostrzeżenia są widoczne na forum, tuż pod avatarkiem (o ile się ja ma) i w profilu (wraz z datą otrzymania i wyjaśnieniem za co się je otrzymało:))

Za co redakcja będzie ostrzegać oczkod
Przede wszystkim za:
- naruszanie regulaminu (wszyscy go oczywiście znacie oczkod)
- spamowanie, pisanie nie na temat, od rzeczy itp.
- wklejanie wielkich tapet do postów/sygnaturek (ogólnie, działania utrudniające życie innym uczestnikom forum)
- za wszelkie inne wykroczenia smile

Co robić gdy zauważę wyżej wymienioną sytuację?
- napisać PM'a do moderatora lub
- kliknąć przycisk 'Zgłość Mod.' na poście który wymaga interwencji moderatora

Pozdrawiam, i wielu owocnych tematów życzę smile

Edit poprawiłem czas "znikania" ostrzeżenia na zgodny z prawdą, tj. 90 dni.

Ostatnio edytowany przez Kane (2006-09-21 12:27:52)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#2 2006-01-30 13:50:05

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Kane napisał:

- za wszystko co nie spodoba się moderatorowi oczkod

Powiem wprost, po emotce sądzę, że to żart. Niestety moim zdaniem nie w tym miejscu co trzeba. Nie każdy go zrozumie. Poza tym, z początku zastosowana buźka skojarzyła mi się z grymasem zniesmaczenia, zniechęcania, dopiero później zajarzyłem, że puszcza oczko. To moje prywatne odczucie. Wracając do tego (nie wiem, czy to żart) ale redakcji moze w takim wypadku nie spodobać sie wszystko, od zastosowanej buźki, przez akapity, po błędy interpunkcyjne, skałdnię czy ortografy. Radziłbym to sprecyzować, bo mimo, ze taki wpis występuje często na róznorakich forach tematycznych (ostatnio z czymś podobnym zetknąłem się na stronie ASG-Across) to w przyszłosci moze to wywołac kontrowersje, szczególnie gdy pójdą w ruch pierwsze osty, a ludzie będą się upierali, że nie zrobili nic sprzecznego ani z regulaminem, ani z tym tematem. Lipa bedzie tłumaczyć ludziom co jest nie tak, skoro nigdzie nie było to sprecyzowane. Temat ten powinien być umieszczony w troszkę zmienionej formie jako coś takeigo "Zanim zaczniesz korzystać z forum to przeczytaj", by uniknąć niewiedzy "nowych".

Ostatnio edytowany przez Winged (2006-01-30 13:51:07)


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#3 2006-01-30 14:09:42

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Hej Wing smile (jak zawsze konkretny)

Tak, mnie też ta buźka kojarzy się z grymasem... na razie lepszej nie mam, ale zrobię oczkod
Co do wspomnianego zapisu, to jest to pół-żartem, pół-serio. Chodzi o to, że nie wymyślę ci tu przecież _każdej_ możliwej przyczyny/wykroczenia które kwalifikowało by się do dania upomnienia w formie ostrzeżenia. Więc aby uniknąć późniejszych gadek 'że tego nie było w tym wątku' napisałem co napisałem smile


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#4 2006-01-30 14:32:23

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

No właśnie, ale sam zapis może być opacznie zrozumiany przez inncyh. Chodzi o to, że sprawa może trochę bulwersować jako sam zapis. W końcu traktujecie pracę na stronie poważnie i wątpię, żeby ktoś dostał jako argumentację otrzymania ostrzeżenia adnotację, że nie podobało się to moderatorowi. Może po prostu nic nie pisać (w tamtym punkcie), bo w dużej mierze korzystanie z forum reguluje sam regulamin, albo wprost "inne, które w społeczeństwie/Internecie uchodzą za odstępstwa od normy" jezor. Sam zapis chociaż jest żartem (pół znaczy się smile) może być przez ludzi przyjęty z wrogim nastawieniem. Mówiac krótko, jeśli traktujemy to jako żart, to moim zdaniem nie powinien on sie znaleźć w tak ważnym topicu. Jeśli ze strony serio to jego forma powinna być zmieniona na poważną. Akurat tu lepiej chyba unikać dwuznaczności. Większość zajarzy o co tu tak naprawdę chodzi. Jednak niestety znajdą się też tacy, co nie zajarzą (takich coraz więcej), a zmiana mogłaby zaoszczędzić jakiś problemów. No, ale to moje zdanie, ja rozumiem i postaram sie nie dostać ostrzeżenia.
Acha, raczej koniecznym wydaje się zapis stanowiący o formie założenia nowego tematu. Oczwiście, można nie znaleźć, ale czasami tematy o Naruto są zbyt nagminne i widoczne. Jest to częsta sytuacja i myślę, że powinna się znaleźć, albo w regulaminie, albo w jakimś doklejonym wątku dotyczącym ostrzeżeń na forum.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#5 2006-01-30 14:44:54

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Nie bież życia z byt poważnie bo zrobi cię w konia oczkod
Ale dobrze... zmieniłem ten zapis ponieważ uznaję zasadność twoich poniższych argumentów:
przez ludzi przyjęty z wrogim nastawieniem
lepiej chyba unikać dwuznaczności
zmiana mogłaby zaoszczędzić jakiś problemów

smile
BTW, co do wątków typu 'kiedy będą napisy do naruto czekam już całe 5 minut', to nie będę za to rozdawał ostrzeżeń, bo pytać każdy może, no chyba, że jest to nagminne o danego osobnika smile Pomysł przyklejonego wątku jest dobry, zrealizuję go smile

Ostatnio edytowany przez Kane (2006-01-30 14:45:32)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#6 2006-01-30 15:12:16

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

No i teraz tu już nie ma się czegoś przyczepić. smile_big
Życia nie traktuję serio, ale do Animesub mój stosunek jest dziwny tak, że aż trudno mi go opisać. Powiem wprost, chcę, by wszystko tu było ok i jak najlepiej. Stąd też te moje rozliczne uwagi dotyczące wszystkich nieprawidłowości czy jakichkolwiek odstępstw od normy. Cóż nie wiem skąd mi sie to wzięło. smile_lol


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#7 2006-01-30 15:23:02

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Może po części stąd, że tutaj wszystkie uwagi userów brane są po uwagę? smile No i nieźle się tu zaaklimatyzowałeś, w końcu łączy nas wspólne hobby oczkod

Ostatnio edytowany przez Kane (2006-01-30 15:23:15)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#8 2006-01-30 15:32:01

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Coś w tym musi być, fakt nigdy co powie user nie jest lekceważone, a wszystkie wychwycone błędy poprawiane przez co aż ma się chęć na nie zwracać uwagę, bo się czuje, że nasze zainterresowanie i próby pomocy znajdują odbicie w pracy administratora czy moderatorów.
No i hobby też łączy ludzi, ale w końcu nie przez to ma się ochotę, by strona była perfekt. Po prostu ja lubię animesub, lubię tu siedzieć. Jak jest zimno, czy jestem jak dętka po imprezie (obecnie drugi dzień odpoczywam po studniówce) to nie ma jak sobie poczytać i podyskutować bez większego przemęczania się o tym co się lubi. Podsumowywując, bo wkrótce off topic wyjdzie. Animesub rules. respekt


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#9 2006-01-30 15:45:06

Supprzem
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Chlip. Winged jak ty to pięknie powiedziałeś[placze] Wszyscy powinni pracować by to forum było coraz doskonalsze.

Teraz to nawet nie ma się o co przyczepić. Dość długi ten ban. Brrr aż mnie ciarki przechodzą.


mod-vs-spam.gif

Offline

#10 2006-01-30 15:57:09

Xardos
Użytkownik
Skąd: Legnica
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Co robić gdy zauważę wyżej wymienioną sytuację?
- napisać PM'a do moderatora
- kliknąć przycisk 'Zgłość Mod.' na poście który wymaga interwencji moderatora

LoL nie ładnie uczyć sprzedawania jezor żartuje oczywiście.

A tak serio to ostrzezenia muszą być, ale nie za byle co, jedynie konkrety co naprawde może denerwowac strasznie innych.

Ostatnio edytowany przez Xardos (2006-01-30 15:58:56)

Offline

#11 2006-01-30 16:03:30

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Mamy pytanko jak będą wyglądać te [ban]y, bedą rozdawane na ip czy na uzytkownika ? i czy bedą blokować dostęp do sezamku czy tylko do forum ?
BTW fajen te ryjki ukryty <---ninja los


Zabuzasan.jpg

Offline

#12 2006-01-30 16:37:04

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Zabuzasan napisał:

Mamy pytanko jak będą wyglądać te [ban]y, bedą rozdawane na ip czy na uzytkownika ? i czy bedą blokować dostęp do sezamku czy tylko do forum ?

Na użytkownika, ban z 4 ostrzeżeń to nadal ten sam smile
Blokuje możliwość pisania czegokolwiek gdziekolwiek, poza PM do Moda/Admina.

Zabuzasan napisał:

BTW fajen te ryjki ukryty <---ninja los

Dzięki oczkod


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#13 2006-01-30 16:49:39

pawel198804
Użytkownik
Skąd: Białystok (BuntaiTeam)
Dołączył: 2005-12-05

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Kane napisał:

- wklejanie wielkich tapet do postów/sygnaturek (ogólnie, działania utrudniające życie innym uczestnikom forum)

Mam pytanie co do tego punktu. A jeżeli temat tego wymaga ? Na przykład słynne "Najładniejsze dziewczyny z anime" to w tym temacie userzy nawet apelują o wklejanie dużych tapet aby nie było trzeba gdzieś tam klikać itd. Pozatym skoro teraz tematy mają podziały na strony więc nie ma już zbytniego problemu z długim ładowaniem się tematu.

Offline

#14 2006-01-30 17:00:14

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

pawel198804 napisał:

A jeżeli temat tego wymaga ? Pozatym skoro teraz tematy mają podziały na strony więc nie ma już zbytniego problemu z długim ładowaniem się tematu.

Jeśli wymaga to oczywiście okej, ale tam też można przegiąć, np: wkleić 10 tapet dużej rozdzielczości, trudno potem taki wątek przeglądać. Apeluję o umiar, nie wszyscy userzy mają łącza 0.5 Mbita w górę.


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#15 2006-01-30 19:20:12

duch_84
Użytkownik
Skąd: Sieradz
Dołączył: 2005-03-26

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Zaraz chwila moment![brakslow]
Minka ostrzezenie i ban może być tylko przez redakcję, czy przez wszystkich użytkowników forum. Tak się składa, że w południe użyłem minki ostrzezenie, przy recenzji Perfect Blue. Nie chciałem tu nikogo karać, a tylko odnieść się do treści filmy.[baka]

Ostatnio edytowany przez duch_84 (2006-01-30 19:22:47)

Offline

#16 2006-01-30 19:27:29

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

duch_84 napisał:

Zaraz chwila moment![brakslow]
Minka ostrzezenie i ban może być tylko przez redakcję, czy przez wszystkich użytkowników forum.

No cio ty? To emotki powszechnego użytku (gdyby były zastrzeżone to nie mógłbyś ich użyć oczkod)


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#17 2006-01-30 19:55:04

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Kane napisał:

No cio ty? To emotki powszechnego użytku (gdyby były zastrzeżone to nie mógłbyś ich użyć oczkod)

No to masz ban      oczkod

Ostatnio edytowany przez robak (2006-01-30 19:55:33)

Offline

#18 2006-01-30 20:01:09

Winged
Użytkownik
Skąd: Szczytno/Toruń
Dołączył: 2004-10-01

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Ha, czy ostrzeżenia są przyznawane tylko za działalność na forum, czy także za oceny na wyrost, ocenianie komentarzy niesprawiedliwie, wieczne głosowanie w sondach itd. W końcu tamte zachowania też wypaczają różżnorakie sprawy związane z działalnością serwisu, a czasami się trafiają.


"Dla ludzkich zachowań nie mam nic poza życzliwością i nic poza śmiechem na pocieszenie bliżnich"
John Irving, "Świat według Garpa"

Offline

#19 2006-01-30 20:27:15

Kane
Administrator
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2003-12-29

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

robak napisał:

No to masz ban      oczkod

Ale za co? jezor

Winged napisał:

Ha, czy ostrzeżenia są przyznawane tylko za działalność na forum,

Za wszystko, w końcu BAN 'forumowy' == ban 'w serwisie'


Imperare sibi maximum est imperium

Offline

#20 2006-01-30 21:38:32

robak
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2005-10-13

Odp: Za co możesz dostać ostrzeżenie? :-)

Kane napisał:

Ale za co? jezor

Tak chcialem sprawdzic(moze do czegos byc sie przyznal oczkod), a moge zglosic cie modowi?? smile_big

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024