#1 2008-12-19 06:39:44

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Grandia II undub

Czas sobie przypomnieć rewelacyjne klasyki jRPG, które się poprzechodziło po kilka/kilkanaście razy, takim klasykiem jest Grandia II. Nie ma może superanckiej grafiki na miarę crysisa, Gears of Wara czy innego graficznego badziewia, za to ma cudowną i wciągającą fabułę. No ale po co ja to piszę, skoro każdy tą grę już na pewno zna smile . Jeszcze jak była dostępna w sprzedaży w polsce pecetowa wersja to sobie sprawiłem oryginał, jednak znudził mi się angielski dub (nie jest zły, ale słysząc 10 raz to samo... sami wiecie). Tak więc założyłem ten temat gdyż szukam wersji undub (JP audio + ang napisy) tej gry (PC lub PS2 - bez znaczenia), albo samego japońskiego audio (to sobie podmienie po prostu) + CG movie (ale to nie dość że cutscenki są to jeszcze wszystkie czary). Widziałem na youtube filmy (przykład), więc jestem pewny, że takowa wersja istnieje. No właśnie, na youtubie się kończy. Wertując googla, przeszukując największe internetowe torrentownie nie natrafiam na nic innego jak wersję angielską (pc i ps2), w więszkości nieseedowane. Nigdzie nie ma wersji undub. Więc mam takie pytanie, jeśli ktoś jest w posiadaniu takiej edycji, to czy mógłby zripować i upchnąć (RS, MU?), albo wrzucić na torrenta. No chyba że ktoś wie, skąd ją ściągnąć, to prosiłbym o linka.

Podobnego tematu nie znalazłem na Ansi więc założyłem. Może on również słuszyć do dyskusji o samej grze - żeby nie zarzucono off-topu.

PS. nie pogardziłbym też innymi częściami, tj. Gradnia na psx i Grandia III na ps2 w wersji undub jezor .

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2008-12-19 06:43:55)

Offline

#2 2008-12-19 13:28:10

Citizen
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-22

Odp: Grandia II undub

A dobre to?Mógłbyś mi streścić system walki?Czy to coś jak Final fantasy, czy też prawdziwe tury.A może walki w czasie rzeczywistym jak Star Ocean.No i główne pytanie czy fabuła jest powiązana z jedynką czy tak jak w FF każda cześć jest niezwiązana ze sobą?

Offline

#3 2008-12-19 15:02:58

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Grandia II undub

Hmm... żeby nie kłamać, bo ostatnio grałem w to kilka lat temu. System walki jest w trybie rzeczywistym, występuje coś takiego jak pasek akcji (wiadomo, im wyższy level, tym szybciej ikonka postaci leci ku swojej turze) - ciężko mi to określić, jednakże przyjemnie się gra. Powiązania z jedynką to to chyba nie ma (może światem). Poza tym w jedynkę nie grałem (no grałem trochę, ale jakoś mnie nie wciągnęło - granie gówniarzami -.-).

Pooglądaj filmiki na youtube... w mig obczaisz o co kaman w tej grze. Imo jak na tamte lata to pozycja kultowa.

Offline

#4 2008-12-19 15:58:30

Kroko
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-08-08

Odp: Grandia II undub

Fabuła gry nie jest powiązana z żadną części. Jest tak samo ja FF, inny świat, inni bohaterowie, inna fabuła, te same czary(chociaż dochodzą nowe) i przedmioty(też kilka nowych dochodzi).

Jak większość jRPG gra jest liniowa, przedstawiona fabuła możne i nie ma takiego rozmachu jak w FF, ale zła nie jest. Kilka ciekawych zwrotów akcji jest. Ciekawy jest system rozwoju czarów. Zamiast otrzymywania nowych czarów co ileś tam lv, ulepsza się specjalne jajka które podczepione pod postać pozwalają jej używać czarów. Oczywiście każdy z bohaterów ma swój unikalny zestaw umiejętności.
system walki jest taki jak widać na podanym filmiku, pasek inicjatywy rośnie, gdy osiągnie pewien poziom pojawia się menu komend. Możesz wybrać atak normalny, atak krytyczny(anuluje akcje przeciwnika), magie, itemy itp. Po wyborze pasek leci dalej aż dojdzie do końca wtedy bohater/potwór wykonuje daną akcje.

Ostatnio edytowany przez Kroko (2008-12-19 16:05:07)


If being powerless is evil, does it mean that power is justice?

Offline

#5 2008-12-21 21:04:01

Tomeis
Użytkownik
Dołączył: 2006-02-28

Odp: Grandia II undub

Może nie ma unduba, bo dopiero ktoś zaczął robić oczkod  Tak sobie myślę na podstawie http://www.romhacking.net/forum/index.php?topic=7474.0
(mam nadzieję, że za ten link głowy nie polecą )
Ja bym prędzej zainteresował się wersją na Dreamcasta JAP, skoro grałeś tyle razy po angielsku.
Albo zapytaj się autora filmiku Grandia II Undub na youtubie, skąd można to mieć.


Odnośnie samej gry to jest fajna i wciąga smile Warto zagrać.

Ostatnio edytowany przez Tomeis (2008-12-21 21:04:41)

Offline

#6 2008-12-22 01:56:14

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Grandia II undub

Dreamcast fajna sprawa, tylko czy istnieje jakiś dobry działający emulator (wiem, że są, ale czy działają poprawnie). Fakt, mógłbym się zainteresować wersją czysto japonśką, tylko że nie znam perfecto tego języka, a w rpgi ciężko się gra po JP. Ale dzięki.

Co do unduba... ja na to poluje od lal xD . Pare lat temu ktoś mi mówił że takowa wersja jest (tylko to były wtedy te brudalne, zapomniane czasy, kiedy to tylko wybrańcy mieli neta jezor), więc zacząłem jej poszukiwać.

Offline

#7 2009-04-09 20:01:37

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Grandia II undub

Loool, trochę odświerzę temat. Przeszukując płyty sprzed lat znalazłam Grandia II JP edition, lol xD , nie wiem skąd, nie wiem jak się tam znalazły, ale minimum dwa lata cake był nie ruszany xD. Nie wie ktoś czy da się jakoś filmy/audio zripować i połączyć to z wersją PCtową, albo jak zrobić unduba z angielskimi napisami?

Offline

#8 2010-02-17 00:36:17

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: Grandia II undub

Że się tak pozwolę dołączyć do tego tematu i go troszkę odkurzyć. Ma ktoś namiary na Grandie II ale z jap. audio bo szukam od pewnego czasu i ni jak coś znaleźć nie mogę, mam na kompie ver. eng ale jakoś mi te głosy nie podchodzą.


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024