#1501 2010-03-29 17:06:15

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak dla mnie to jest kilka pozycji, które będę oglądał na bieżąco:

   
Angel Beats!
Hakuouki
Saikyou Bushou-den Sangoku Engi (o ile ktoś będzie tłumaczył na angielski, no ale ma być japoński dubbing, więc liczę na to, że jakaś dobra grupa się tym tytułem zajmie)
Senkou no Night Raid
RAINBOW Nisha Rokubou no Shichinin

A na później (kiedyś tam jak będę miał czas, żeby zrobić sobie maraton z całym sezonem no i pożyczać kolejne tytuły) biorę:

HEROMAN, B Gata H Kei, Kaichou wa Maid-sama!, Ichiban Ushiro no Daimaou, Arakawa Under the Bridge,  Mayoi Neko Overrun!, K-ON!!, Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru, Saraiya Goyou i Yojou-han Shinwa Taikei

Dużo tego trochę w tym sezonie, wiele ciekawych pozycji smile

Offline

#1502 2010-03-29 18:36:03

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobrzy jesteście... sezon tak na dobrą sprawę się jeszcze nie zaczął, a Wy już wiecie co na pewno będziecie oglądać o.0

Zapewne sam zabiorę się za kilka tytułów - nawet parę mam już na oku (m.in. Angel Beats!)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1503 2010-03-29 18:51:34

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM ja tak mam, wybieram co będę oglądał i oglądam. Jeszcze nigdy nie porzuciłem jakiegoś tytułu bo nie mam jednego ulubionego gatunku. Mi do wyboru wystarczy czasami jeden obrazek z anime by wiedzieć, czy mi się spodoba ale zazwyczaj jakiś opis, fotki i promo i ok.

Offline

#1504 2010-04-01 23:30:49

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A właśnie mi się przypomniało. Czy wie ktoś może coś na temat Suzumiya Haruhi no Shoushitsu. Trafiłem na to jakiś czas temu.

Link do Tanuki-Anime


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#1505 2010-04-02 07:56:18

akira1984
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

film jest dopiro w kinach emisja zaczeła sie 06 lutego 2010 w japoni
Suzumiya Haruhi no Shōshitsu

Offline

#1506 2010-04-02 10:11:17

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

B Gata H Kei ogladalem dzisiaj w nocy TV. Smieszne i ciekawe anime.
Angel Breats rowniez jest interesujace.
Jak do tej pory na pozycji numer jeden jest Railgun. Wszedzie reklamowane. Doslownie na kazdym kroku, nawet w metrze. Na 100% wpisze je na liste "koniecznie do obejrzenia"
Rainbow widzialem w czasopismach i w TV. Niezla kreska i fabula tez niebanalna.
Mam jeszcze 2-3 inne tytuly na oku, ale teraz sobie ich nie przypomne...

Btw, co to za nowy Full Metal Alchemist? Widzialem kilka dni temu w TV. Jak gdyby alternatywna wersja... Ktorys tam z kolei odcinek to byl... Nie OVA. Ktos cos wie o tym?

Ostatnio edytowany przez marcin2 (2010-04-02 10:12:39)

Offline

#1507 2010-04-02 10:30:48

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marcin2
coś do tyłu jesteś
Railgun się już skończył
FMA to nowa wersja ma mieć łącznie 63 odcinki. Podobno warto zobaczyć, bo różni się od tej wcześniejszej i jest bliższa mandze, wyszło już 50 odcinków (ja sobie ten tytuł zostawiam na maratonik kilkudniowy, jak cała seria już wyjdzie smile )

Ostatnio edytowany przez DaBiDo (2010-04-02 10:31:52)

Offline

#1508 2010-04-02 11:41:25

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tego co jak dotąd obejrzałem:
Kiss x Sis - jak ktoś lubi sisconowe klimaty (ja lubię smile_big) to must see, jak nie to w sumie nie ma po co oglądać, bo poza tym nic tutaj nie ma.
Working!! - bardzo fajna komedia, jak dla mnie takie trochę połączenie Seitokai no Ichizon + K-ON! + tym razem klimat restauracji.
B Gata H Kei - o ja j***ę... WTF did I just watch!? Szczerze... normalnie załamuję się jak widzę animca, w którym główna bohaterka narzeka że ma AŻ 15 lat i jest dziewicą, a do tego ma szczytny cel: przelecieć 100 facetów... ale w sumie ogląda się całkiem zabawnie jezor, ot, taka komedia na zasadzie "to takie idiotyczne że aż śmieszne" smile_big.
Heroman - w sumie trudno coś konkretnego po pierwszym epku powiedzieć... wiemy mniej więcej tyle co to, że jest rewelacyjny soundtrack, świetna animacja i klimat rodem z najbardziej oldschoolowych komiksów od Marvela i DC. Hit na pewno będzie, ale czy zasłużony - ciężko powiedzieć.

Offline

#1509 2010-04-02 12:00:14

SevenMaster
Użytkownik
Skąd: ポズナン
Dołączył: 2008-07-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Aj, prawie zapomniałem się spytać. Co warto obejrzeć z poprzedniego sezonu? Drrr, Baka to Test to Shoukanju? Ew. Hanamaru Youchien i Hidamari Sketch?

Offline

#1510 2010-04-02 12:04:52

marcin2
Użytkownik
Skąd: z butelki
Dołączył: 2007-02-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A nie ma byc czasem drugiego sezonu czy ova do Railguna?
Lookne potem dokladniej ;p
Poki co thx za info ^^

Offline

#1511 2010-04-02 12:40:13

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

SevenMaster napisał:

Aj, prawie zapomniałem się spytać. Co warto obejrzeć z poprzedniego sezonu? Drrr, Baka to Test to Shoukanju? Ew. Hanamaru Youchien i Hidamari Sketch?

Według mnie tylko Durarara!!, Cobra i Katanagatari, (jeżeli widziałeś poprzednie Nodame Cantabile to oczywiście również i Finale). Reszty nawet nie dotykałem, ale jak chcesz K-ON! w wojsku z ładnymi widokami to spróbuj Sora no Woto (anime durne i przewidywalne, ale soundtrack był całkiem miły dla ucha).

Przy okazji najlepsze co widziałem na razie z nowego sezonu to nagrane wstawki ze Stanem Lee na oficjalnej stronie Heromana. Powinni wywalić ending i w jego miejsce je wrzucić. oczkod

Offline

#1512 2010-04-02 12:40:25

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Może kiedyś będzie. Na dzień dzisiejszy nie widziałem nigdzie żadnej wzmianki o tym.

Offline

#1513 2010-04-02 13:00:21

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

SevenMaster napisał:

Aj, prawie zapomniałem się spytać. Co warto obejrzeć z poprzedniego sezonu? Drrr, Baka to Test to Shoukanju? Ew. Hanamaru Youchien i Hidamari Sketch?

Drrr - oczywiście, chyba najlepsze w tym sezonie, Baka to Test jest naprawdę głupie, ale zarazem zabawne jak diabli, ja bym jak najbardziej polecała oczkod Hanamaru Youchien - jak lubisz dużo słodyczy, moeness etc. no to możesz sobie obejrzeć XD. Hidamari sama nie oglądałam. Za to z czego co oglądałam poleciłabym jeszcze Katanagatari, ewentualnie Ookami Kakushi i Sora no Oto (jak chcesz pooglądać moe w wojskowych strojach z ładną muzyczką i widoczkami w tle XD). A jak masz ochotę na trochę cycków smile_big to polecam Seikon no Qwaser. Głupie to to jak but, ale w sumie fajnie się ogląda i CYCKI~ >8D ofc wersję bez cenzury polecam XD


Qashqai.png

Offline

#1514 2010-04-02 13:33:27

DaBiDo
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-03-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

SevenMaster

Jeżeli chodzi o Cyce to jest ich aż nadmiar w Ladies vs Butlers nawet fajne smile
Baka to Test są zabawne momenty, ale ogólnie anime faktycznie jest durne i nie polecam.
Durarara!! na początku mi się nie za bardzo podobało, ale tak około odcinka 8/9 robi się ciekawie. Polecam.
Dance In The Vampire Bund takie sobie. Genialne nie jest, ale słabym też nazwać nie można (choć mogłoby być lepsze)
Hanamaru Kindergarten właśnie oglądam. Ja lobię słodycz i więcej na tym anime się uśmiałem niż na całym Baka to Test (żałuje, że nie oglądałem na bieżąco zamiast tego drugiego anime).
Nodame Cantabile Finale, wiadomo, jeśli wcześniejsze się podobało, to trzeba koniecznie zobaczyć

marcin2

Tylko jakieś speciale.

Offline

#1515 2010-04-02 23:55:30

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

Cam ripy, ale da się obejrzeć.

REDLINE - Zajebiste, stoi za tym koleś odpowiedzialny za odjechane Trava, co zresztą widać. Obłędna animacja studia Madhouse.

High School of the Dead - Fanservice pośród napływających fal zombie + gore, Japan wtf?

King of Thorn (Ibara no Ou) - Więcej gore.


Powiem wam że byłem sceptyczny co do mangi High School of the dead, ale jak zaczalem ją czytać to wyciągnąłem wszystko co wyszło jednym ciegiem, co wiecej rozpoczeła mi sie faza na zombie (zakonczona ostatnio przeczytaniem poradnika "Jak przetrwać atak zombie" Maxa Brooksa- teraz wiem że żadna pandemia mi nie groźna jezor) fanservice w mandze jest wszechobecny, ale ponury klimat mangi zupełnie go rownoważy, poza tym jeszcze masa rzeczy dla militarnych otaku... ehhh poprostu polecam.

Jesli anie bedzie w połowie tak klimatyczne jak manga to zapowiada sie hit (oczywiście wszystko mozna popsuć)

King of the thorns to też świetna manga, z niecierpliwością czekam na anime


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#1516 2010-04-04 17:59:04

kralewna
Użytkownik
Skąd: Kwaczała
Dołączył: 2007-11-01

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Odstępując od tematu, widział ktoś anime Ikkitousen Xtreme Xecutor w jakiejś sensownej rozdziałce(Ryuumaru-Commie mnie dobiło tym 640 na 480 - czasy prehistoryczne się kłaniają), a co do nowego sezonu, nie jest źle Kissxsis, K-ON 2 i kilka innych animców. Bedzie sie działo  wow!!!

Offline

#1517 2010-04-04 20:06:44

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tego co widzę na oficjalnej stronie, to jak na razie wyemitowano to jedynie na AT-X.
A tam, chociaż już od jakiegoś czasu jest AT-X HD, potrafią jeszcze nadawać anime w 4:3.

Natomiast na innych kanałach będzie dopiero za tydzień - ale na pewno ocenzurowane.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1518 2010-04-04 20:23:48

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Obejrzałem parę nowych serii, jestem trochę podłamany, mam nadzieje, że wyjdzie jeszcze coś dobrego.
Z tego co oglądałem:
Angel Beats - nie wiem czemu, ale trochę skojarzyło mi się z Haruhi, może wyjdzie z tego coś dobrego, trzeba zobaczyć w jakim kierunku to się rozwinie
Heroman - to chyba będzie coś na wzór amerykańskich kreskówek, nie wróże dobrej przyszłości, ale na razie będę oglądał
Kiss x Sis - strasznie głupie i oklepane to, ale co mi tam, też na razie tego nie porzucę jezor
Ichiban Ushiro no Daimaou - ze wszystkiego co oglądałem do tej pory to to mi najbardziej przypadło do gustu, nie zapowiada się to na anime wysokich lotów, ale póki co może być
B Gata H Kei - piętnastolatka nie mogąca się pogodzić z tym, że w swoim wieku wciąż jest dziewicą, mająca z cel zostanie przelecianą przez stu facetów? nie, dziękuję, pierwsza dropnięta seria sezonu

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2010-04-04 20:24:07)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#1519 2010-04-04 21:36:09

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Angel Beats - taa... podobieństwo do Haruhi strasznie bije po oczach:

Pokaż spoiler
angelbeatsvsharuhicompa.jpg

Niestety, ale pierwszy odcinek wcale mnie nie zachwycił. Do tego fragmenty koncertu wyglądały imo dziwnie i dość kiepsko.
Możliwe, że zbyt wiele od tego oczekiwałem. Ale na pewno obejrzę kolejny odcinek - zgodnie z sugestią twórcy z jego wywiadu.

Heroman - szczerze to liczyłem na coś bardziej ambitnego, ale się jeszcze zobaczy. W końcu to studio BONES i Stan Lee...
Nie wiem czemu, ale jakoś skojarzyło mi się to z Robotboy - taka kreskówka z CN, którą zdarzyło mi się kilka razy "obejrzeć".

Ichiban Ushiro no Daimaou - możliwe, że to wina crapowatego obrazu na CR, ale strasznie kiepawo to wyglądało... zweryfikuje się to w następnym odcinku.

B Gata H Kei - nie wydaje mi się, by jej "myślenie" było czymś niecodziennym i dziwnym.
Powód do dalszego oglądania (związany z obsadą) już znalazłem, więc jedynie kiepska fabuła może mnie zniechęcić jezor.

Kaichou wa Maid-sama! - chociaż to shoujo (nie żebym miał coś do tego gatunku, po prostu rzadko mi się zdaża je oglądać), to w sumie przyjemnie się oglądało oczkod


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1520 2010-04-04 22:39:40

zergadis0
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-04-09

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Angel Beats - nakręciłem się na tą serię niemal jakby drugi Evangelion miał wyjść, a wyszło... w sumie trudno powiedzieć jak wyszło. Sam pomysł jest z jednej strony bardzo ciekawy, z drugiej strony - przynajmniej na obecny moment sama fabuła ledwo trzyma się kupy i chwilami zahacza wręcz o idiotyzm. Oprawa A/V trzyma wysoki poziom, ale szczerze powiedziawszy spodziewałem się jeszcze lepszej (+kto uważnie oglądał lub przegląda sankaku complex wie, że animatorzy parę faili zaliczyli jezor). Ogólnie może wyjść z tego bardzo dobra produkcja, ale może wyjść też crap, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że z jednej strony za fabułę jest odpowiedzialne Key (czyli niby powinno być bardzo dobrze), ale z drugiej strony samą produkcją anime zajmują się P.A. Works, które stworzyło zarówno naprawdę dobre True Tears jak i mocno średnią Canaan oraz Aniplex, które również ma na swoim koncie zarówno lepsze jak i słabsze pozycje.

Ichiban Ushiro no Daimaou - chyba największe zaskoczenie tego sezonu, wstępnie po trailerach uznałem to za taki crap, że nawet nie warto go sprawdzać, zachęciła mnie jedynie wysoka średnia ocen na MALu, no i... wow! Fabuła nie jest może bardzo ambitna, ale za to jest bardzo zabawna i sensownie przemyślana, postacie również da się bez problemu polubić smile_big. Przynajmniej na obecny moment gdybym miał taki wybór to przekazałbym budżet Angel Beatsów panom odpowiedzialnym za to anime, bo przynajmniej pierwszy odcinek fabularnie podoba mi się dużo bardziej niż w przypadku powyższej serii jezor, a niestety grafika dość mocno kuleje. Gdyby tak jeszcze sobie odpuścili pewne formy fanserwisu... niby mi to nie przeszkadza, ale jakoś dziewczyna ze sznurem zamiast majtek mnie nieco zniesmacza...

Kaichou wa Maid-sama! - nie wiem, może to tylko ja odnoszę takie wrażenie... ale czy przypadkiem nie mamy obecnie sytuacji na zasadzie: jeżeli coś jest skierowane pod męską widownie to ekranizują każdy crap, który ma szansę się sprzedać, natomiast typowe shoujo wychodzą bardzo rzadko, ale jak już to zazwyczaj bardzo dobre? Świetna komedia, śmiałem się co parę sekund, bishounenowatość Usuia o dziwo prawie mi nie przeszkadza, natomiast Misaki mimo irytującego pierwszego wrażenia jest bardzo sympatyczną postacią smile_big. Kolejne bardzo pozytywne zaskoczenie, zwłaszcza że też bym serii nie sprawdził gdyby nie wysoka średnia na MALu smile_big.

Hakuouki - mój poziom tolerancji na bishów został właśnie przekroczony jezor. Za to warto obejrzeć pierwszy epek z fake subami od grupy chonmage, są baardzo zabawne smile_big.

Ostatnio edytowany przez zergadis0 (2010-04-04 23:09:49)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024