#1 2010-04-10 00:20:18

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Problem z Raw'ami w mp4

Witam
Otóż ostatnio dotknął mnie dziwny problem, niektóre wersje raw najnowszych anime ( najczęściej te pierwsze w HD,które się ukazują )w mp4, nie działają poprawnie, mianowicie obraz jest o sekundę albo dwie szybszy niż dźwięk, a czasami na odwrót. Przez co nie da się patrzeć. O dziwo problem zaczął występować dopiero kilka dni temu, nigdy wcześniej niczego podobnego nie uświadczyłem. Dzieje się to tylko z niektórymi rawami w mp4. Nie jest to na pewno spowodowane przez zbyt duże obciążenie procesora. Mam win Xp sp3 i używam K-Lite Codec 585 MEGA ( na starszych wersjach jest to samo) i wmp classic home cinema wchodzącego w skład pakietu. Próbowałem przeinstalować kodeki, a także usunąłem cały pack i zainstalowałem codec cccp, jednak problem pozostał, oczywiście zawsze tylko te konkretne wyżej wymienione przeze mnie pliki. Co dziwne niektóre programy, używające chyba swoich kodeków ( tak mi się wydaje) np. aegisub czy nero show time odtwarzają te pliki bez problemu. W innym odtwarzaczu używającym jednak jakiś codeków z packa problem jednak występuje ( WMP ). Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną tego stanu rzeczy, niech się nim podzieli. Dla przykładu:
[Leopard-Raws] Ichiban Ushiro no Daimaou - 02 RAW (MX 1280x720 x264).mp4 <= ten raw i wszystkie inne o tym samym rozmiarze nie działają poprawnie
[Dm258. Raws] Ichiban Ushiro no Daimaou - 02 RAW (1280x720 h264 fps23.974 AAC).mp4 <= ten raw mimo iż zajmuje o kilka mb więcej i nie różni się jakością video i audio od poprzedniego już działa normalnie, pragnę tylko zauważyć, że różnią ich tylko nazwy x264 i h264 ( sam do końca nie wiem czym one się różnią), jednak wiele innych rawów w x264, także późniejsze rawy tego samego anime działają ( wygląda to tak jakby tylko pierwsze rawy anime w x264 mają wyżej wymieniony problem) poprawnie, także nie wiem czy to zależy coś od tego kodowania.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2010-04-10 01:06:39)

Offline

#2 2010-04-10 01:51:54

wpieniacz
Użytkownik
Skąd: Monheim (Niemcy), Bytom
Dołączył: 2009-04-05

Odp: Problem z Raw'ami w mp4

sprobuj uzyc wewnetrznego filtra mp4 w mpc    40585391.th.jpg

Offline

#3 2010-04-10 10:39:41

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Problem z Raw'ami w mp4

Zrobiłem, jak powiedziałeś, można uznać, że problem rozwiązany. Większość rawów wcześniej nie działających, teraz działa już dobrze albo poprawnie tj. w niektórych  dalej jest pewna rozbieżność  między audio i video, ale tylko ułamki sekund, także jest to ledwie zauważalne i można spokojnie oglądać. ( chodzi o media Player classic bo np. nero show time działają bez żadnych rozbieżności, jak zresztą wcześniej). Niemniej wielkie dzięki.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2010-04-10 10:55:49)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024