#1541 2010-04-18 15:35:09

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Akurat odnośnie satana 666 nie ma potwierdzonej informacji, że zostanie zekranizowana oczkod I nic na to nie wskazuje, więc się tak nie ekscytujcie oczkod Bo imo 99% szans, że nie będzie, przynajmniej w tym roku ;]

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-04-18 15:36:03)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1542 2010-04-18 15:35:51

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tylko niech potem mangowe płaczki nie przeżywają, że zmieniono zakończenie odchodząc od papierowego odpowiednika. Bones zrobiło tak przy Soul Eater i zrobi tak znowu, osobiście mi to leży bo oglądam ich serie głównie dla wypasionej animacji.

Offline

#1543 2010-04-18 15:47:55

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zara, Soul jeszcze nie jest skończony, więc byliby chamy, gdyby dali takie zakończenie, jak ma być w mandze (pewno je znali, nawet przy starym Fullmetalu autorka mangi mówiła, że zdradziła im jej plan na zakończenie XD) : P 666satan chyba jest już zakończone, nie? W takim wypadku raczej będzie jak z Brotherhoodem, wszystko zgodnie z mango.

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2010-04-18 15:52:34)


Qashqai.png

Offline

#1544 2010-04-18 16:25:06

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Im raczej nigdy nawet nie zależało, żeby bawić się w przypadku czegoś takiego jak SE w jakieś zakończenie od autora.  Zresztą końcówka z "COURAGE PUNCH" na czele mi się podobała (zwieńczenie oraz hołd dla kretynizmu panującej w shonenach).

Jak dla mnie to Bones może śmiało brać na tapetę kolejne shounenki i połowę śmiecia wywalać dorzucając coś od siebie przy okazji. Jak słyszę, że jakieś studio zrobiło coś złego podczas adaptacji mangi to mi się śmiać chce i przypominam sobie ten odcinek SZS, gdzie ścigano reżysera, który podążał za swoją wizją artystyczną.

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2010-04-18 16:25:44)

Offline

#1545 2010-04-18 17:07:59

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pewno nie zależało... w ogóle to ciekawe, czy zrobią drugą serię *niekoniecznie remake, lol*. xDD

Szczerze to adaptacje odchodzące od mangi osobiście lubię, bo oglądamy inną historię, a nie znowu to samo... Podwójna zabawa, znaczy się? Tak jak z mangą i pierwszym anime Fullmetala XDD tylko później szkoda się robi, że niektórych rzeczy nie było zanimowanych, ale cóż zrobić (no, przy FMA... zrobić drugą serię! XDD). xD chociaż i tak wolę kompletnie oryginalne anime, jak Eureka, Xam'd albo Darker. Przynajmniej nie trzeba słuchać narzekań, że to było tak, chociaż w mandze było inaczej (well... sama czasem narzekam na Brotherhooda z moją manią... ale mnie najbardziej denerwują nie jakieś zmiany w fabule, ale jak np. zmieniają projekt postaci, często z odcinka na odcinek co lepsze XD).


Qashqai.png

Offline

#1546 2010-04-18 18:50:42

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobra, ja zabrałem się jeszcze za parę chłamów z tego sezonu i nabazgrałem krótkie opinie początkowych epizodów. Zobaczymy, co z tych serii wyjdzie później. Jak mi się zachce, to łyknę jeszcze Gianta, Rainbova i Sarai-ya Goyou. Póki co kolejna porcja:

Angel Beats – (po dwóch odcinkach) O! Haruhi w fioletowych włosach! Czyli mamy już rzeszę fanów. Wyczekiwałem na ten tytuł ze względu na scenarzystę i się – póki co – nie przeliczyłem. Nie podoba mi się za bardzo grafika. Wygląda tak… komputerowo. Muzyka całkiem, całkiem, ale nic szczególnego. No i fabuła, która według mnie jest najlepsza w serii. Dużo tajemnic, życie pośmiertne i takie tam. Ma to coś, dzięki czemu chce się czekać na następne odcinki. Oceniłbym na coś między dobrą a bardzo dobrą serią.

Arakawa Under the Bridge – (po jednym odcinku) Tym razem Bakemonogatari z kosmitami! Grafika, bohaterowie i ogólnie klimat bardzo podobne. Cóż się dziwić, obydwa tytuły to sprawka Shaftu. No ale przejdźmy do rzeczy.  Tytuł ciekawy, taki no… Bakemonogatarowy? Grafika? No… też. Muzyka. W 1. Odcinku nie było opa i eda, więc odpaliłem sobie drugi, żeby posłuchać. Kawałki fajne, moim zdaniem jedne z lepszych w tym sezonie.  Co do samej historii to zapowiada się ciekawie, można się trochę pośmiać, walnąć parę facepalmów, więc nie jest źle. Tytuł póki co na dobry z plusem.

Ichiban Ushiro no Daimaou – (po dwóch odcinkach) Tutaj mi się kojarzy z Zero no Tsukaimą i Fairy Tailem. Z założenia lubię takie serie. Magiczny świat, dużo lasek i władcy demonów – jednym słowem dobra seria na małe odmóżdżenie i odpoczęcie. Grafika ładna, muzyka zwyczajna, nic specjalnego. Liczyłem na trochę lepszą fabułę i jakieś ciekawe walki zamiast multum panty shotów i cycków, których pełno w innych seriach. Wiem, jestem naiwny jezor. Bądź co bądź, Korone dodaje trochę humoru serii, więc można się i pośmiać. Póki co jest całkiem dobrze.

Kiss x Sis TV – (po jednym odcinku… ale to wystarczająco) Oglądałem OVA, więc nie spodziewałem się niczego innego. Aż strach patrzeć, jak ludzi ogarniają fetysze z siostrami, przez co ten tytuł dostaje multum pozytywnych ocen. Nie ma to jak dotrzeć do widzów przez ich seksualne marzenia. Grafika nie jest zła, muzyka… mhmh, sam nie wiem. Fabuła jest bardzo rozbudowana, w jednym odcinku przedstawiono zawiłe relacje między bohaterami i pokazano nam, jakie fetysze mają Japońce! Ba, to nie wszystko! Zdołano pokazać aż dwa staniki i trzy pary majtek. Łał. Cóż, od serii nie wyczekujmy cudów. Robią ecchi z rzeczami, których w niektórych hentajcach nie ma, ale gołych cycków mniej niż w przeciętnym shounenie. Sam nie wiem, co o tym myśleć. Chociaż oglądając to, lepiej nie myśleć.

K-ON!! – (po dwóch odcinkach) – Oglądałem pierwszą serię, więc zabrałem się i za drugą. Pierwsze wrażenie – „Łee… mogli zrobić lepszy opening",  drugie wrażenie – „Łee… mogli zrobić lepszy ending". Poza tym praktycznie to samo co w jedynce. Dużo ciastek, słodyczy, moe moe, azu-nyan, słodkich gitar i takich tam. W grafice dużej zmiany nie widzę, poza tym, że jest inna rozdziałka niż w pierwszej serii. Muzyka… w pierwszej serii bardzo podobał mi się ending, op też był całkiem fajny. W drugiej ending jest przeciętny, op nawet fajny. Jak dla mnie, póki co, trochę słabiej niż w jedynce.

Mayoi Neko Overrun! – (po jednym odcinku) – Po paru początkowych scenach moja myśl to: „Aha, pewnie jakieś zwykle ecchi z mnóstwem scen z majtkami". I, o dziwo, się myliłem. Scen z majtkami nie było tak mnóstwo! No, ale nie zabrakło loli i specyficznych głosów z Raildexa, co wychodzi na plus. Grafika całkiem, całkiem, muzyki już nie pamiętam, więc pewnie nic specjalnego. Trochę śmiechu, fabuła prosta. Ot taka historyjka z magicznymi kotkami. Póki co ujdzie. Oceniłbym na coś pomiędzy przeciętniakiem a dobrym, takie szkolne 3+


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1547 2010-04-18 19:46:08

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja tam nie śledzę większości nowości, ale niektóre dla ciekawości jeszcze zobaczę.

Na pewno arcydziełem jest na razie Angel Beats szczególnie za przepiękną kreskę/animację.

Z drugiej strony najlepszym elementem K-On jest ending i wyraźnie lepsza jakość.
Prawdę mówiąc nie ma co ulepszać względem I sezonu więc polepszenie jakości kreski to bardzo dobre posunięcie.

Na pewno lepiej jest podchodzić optymistycznie do nowych anime nawet jeśli po obejrzeniu całości okażą się słabsze.

Nie lubię tych co ciągle narzekają i tylko wyszukują jakieś pseudo wady.

Widzę, że na anidb K-On jak na razie ma średnią 8.39 , a Angel Beats 7.49 . Co do Angels Beats mam nadzieję, że poważniejsze trochę również będzie, ale bez takich głupich scen jak przeszłość głównej bohaterki w II odcinku.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-04-18 20:01:10)

Offline

#1548 2010-04-18 20:00:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ledziux napisał:

Co do Angels Beats mam nadzieję, że poważniejsze trochę również będzie, ale bez takich głupich scen jak przeszłość głównej bohaterki w II odcinku.

Głupich? Akurat jej przeszłość jest bardzo kluczowa...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1549 2010-04-18 20:03:49

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM napisał:

Głupich? Akurat jej przeszłość jest bardzo kluczowa...

Nie mówię, że nie jest kluczowa, ale pisałem o irracjonalności tych scen (czyli nie ważny sens lecz ważne żeby było okrutne) no chyba, że będzie jakieś wyjaśnienie tych scen z przeszłości (mówię o tym napadzie).

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-04-18 20:05:09)

Offline

#1550 2010-04-18 20:26:33

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ledziux napisał:
FAiM napisał:

Głupich? Akurat jej przeszłość jest bardzo kluczowa...

Nie mówię, że nie jest kluczowa, ale pisałem o irracjonalności tych scen (czyli nie ważny sens lecz ważne żeby było okrutne) no chyba, że będzie jakieś wyjaśnienie tych scen z przeszłości (mówię o tym napadzie).

Nie uznałbym tego za coś irracjonalnego... ale mniejsza.
Zresztą sam seria też nie jest jakaś wybitna, więc takie 'niedociągnięcia' przejdą...


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1551 2010-04-18 20:28:16

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak dla mnie ich przeszłość nie była irracjonalna... Jeśli myślisz, że takie rzeczy się nie dzieją, to muszę cię rozczarować :f
Poza tym ich wspomnienia są najbardziej poważnym elementem tego anime (reszta to imo ackja/komedia jezor).

Offline

#1552 2010-04-18 20:30:26

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kensai napisał:

Jak dla mnie ich przeszłość nie była irracjonalna... Jeśli myślisz, że takie rzeczy się nie dzieją, to muszę cię rozczarować :f
Poza tym ich wspomnienia są najbardziej poważnym elementem tego anime (reszta to imo ackja/komedia jezor).

Nie wykluczam całkowicie takich zdarzeń, ale biorąc pod uwagę miejsce i motywacje przestępców to nie ma w tym krzty sensu.

Mam nadzieję, że poważne sceny będą w teraźniejszości, a nie tylko we wspomnieniach.

FAiM napisał:

Zresztą sam seria też nie jest jakaś wybitna, więc takie 'niedociągnięcia' przejdą...

Chciałbym żeby jako całość była wybitna choć za taką kreskę/animację ma od razu u mnie bardzo dużego plusa.

Podobała mi się taka scena w II odcinku.

Pokaż spoiler
Czyli to jak się po niej wspinał. Może nic wielkiego, ale fajne to było.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2010-04-18 20:33:26)

Offline

#1553 2010-04-18 20:41:28

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ledziux napisał:

Na pewno arcydziełem jest na razie Angel Beats szczególnie za przepiękną kreskę/animację.

No cóż... dla jednego arcydzieło, dla drugiego Rozczarowanie Roku i wieje nudą... Ale kwestia gustu.
Dobrze, że Durarara!! jeszcze się ciągnie, bo nie ma co oglądać. Nawet K-ON!! oglądam bardziej dla formalności.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1554 2010-04-18 21:24:44

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tak przechwalacie tego Angel Beat, tylko uważajcie, żeby nie skończyło się tak samo jak z Chaos;Head ;] Tak, nie chwal dnia przed zachodem słońca oczkod Osobiście jeszcze serii nie widziałem, z nowego sezonu w ogóle może dopiero 1 tytuł miałem przyjemność oglądać ;]

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-04-18 21:26:10)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1555 2010-04-18 21:47:43

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Cóż, właśnie 3 odcinek skończyłem i dalej sądzę, że zapowiada się bardzo dobrze. Nie będzie wprawdzie jakiegoś pro uber hitu, ale imo bardzo dobry tytuł. Co do zakończenia, to się nie martwię, bo Meada Jun pokazał już m.in w takich grach jak Air, Clannad czy Kanon, że potrafi wymyśleć całkiem niezłą historie i dobrze ją zakończyć, a za Angel Beats wziął się bardziej niż za inne tytuły.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1556 2010-04-18 21:56:29

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Angel Beast! w moim odczuciu to reinkarnacja Haruhi Suzumiyi - główna bohaterka ma prawie dokładnie taki sam charakter.
Co do innych rzeczy w tym anime, to nie wiem, czy będzie to hit, czy klapa. Końcówka trzeciego odcinka - a właściwie występ tej dziewczyny - był całkiem sympatyczny. Zobaczymy co dalej.

Kaichou wa Maid Sama... Jako osoba lubiąca mangę - której kupiłem trzy tomy - anime uważam za zupełnie do niczego. Dołożyli całą masę spraw domowych, zmiękczyli charakter głównej bohaterki... W anime jest ona w sumie zwykłą, tylko nieco ostrzejszą dziewczyną. W mandze balansuje po bardzo cienkiej granicy między żelazną dziewicą a suką. I ma to swój urok. A wersja telewizyjna... No, to nie jest to samo.

Pod mostem jest chyba niezłe, jeszcze się zobaczy.

Offline

#1557 2010-04-19 01:11:26

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Krzych Ayanami napisał:

Angel Beast! w moim odczuciu to reinkarnacja Haruhi Suzumiyi - główna bohaterka ma prawie dokładnie taki sam charakter.
Co do innych rzeczy w tym anime, to nie wiem, czy będzie to hit, czy klapa.

No faktycznie główna bohaterka bardzo skojarzyła mi się z Haruhi, a to oczywiście duża zaleta bo Haruhi ciężko było nie lubić.

Anime nie dzielą się na hity lub klapy. Stanowcza większość to anime dobre i bardzo dobre. Dla niektórych dobre mogą oznaczać przeciętne.

Offline

#1558 2010-04-21 01:22:47

opcy
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2005-05-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kensai napisał:

Jeśli chodzi o Hakuouki, to się raczej kobiet nie doczekasz. Pomijając to, że to już taki typ anime, to tematyka też nie przemawia za postaciami kobiecymi oczkod

Główna bohaterka jest kobietą... chyba że coś źle zrozumialem, konwencja anime troche przypomina mi Saiunkoku Monogatari- główna bohaterka i biszo chłopcy wokół.

Co do Angel Beats - to uważam że może być dobre (na razie 3 odcinek i mnie wciągnęło - a to ostatnio rzadkość), podobnie Ichiban (android z poczuciem humoru mnie urzeka), oczywiście podobieństwa do Zero no Tsukaima i Haruhi zauważalne... ale akurat te serie mi się podobały więc przeżyje.

Hit sezonu (powtarzam sezonu, nie ogólnie)? Dla mnie Arakawa (kojarzy mi się z Azumangą) i Rainbow - wg mnie dawno nie było podobnych anime.

Ogólnie początek sezonu średni, zapowiada się lepiej niż 2 poprzednie, ale fajerwerków się nie spodziewam.

Ostatnio edytowany przez opcy (2010-04-26 22:52:40)


To nieprawda że nie ma ze mnie porzytku... zawsze moge służyć jako zły przykład smile

Offline

#1559 2010-04-24 17:07:16

Krzych Ayanami
Użytkownik
Dołączył: 2009-07-02

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Podjął dwie próby obejrzenie Kiss x Sis.
Przy pierwszej odpadłem z gwizdem gdzieś w 4 minucie. Przy drugiej mniej więcej w połowie.
Cytując opinie o "No Money": to anime puka w dno od spodu, nie oglądać choćby dopłacali.

Offline

#1560 2010-04-24 18:44:31

Robson88
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2010-03-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pierwsze odcinki Kiss x sis ova były nawet ok. pomyślałem sobie że seria tv bedzie lepsza, ale niestety  twórcy poszli w calkiem innym kierunku niż ja to sobie wyobrażałem. Daje sobie z tym anime spokó
j.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024