#1 2010-04-30 03:00:50

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Banding...

Nie wiem, czy taki temat jest, jak jest, to moderatorzy, proszę was, przenieście go do niego, ja mam lekką banie, nie chce mi się szukać, a problem przezwycięża mnie, żeby napisać o nim JUŻ TERAZ. smile_big

A więc:

02:56:13 straylife (5994534)
siemasz suchy, z tej strony hatake, wybacz ze cie niepokoje, ale mam pytanie a wiem ze ty jeden z niewielu bedzie w stanie mi odpowiedziec konstruktywnie i dydaktycznie na moje pytanie, a bedzie ono dosc trywialne. a wiec: ostatnio opuiscilem sie troche w sprawach kodowania enkoderem x264 i wlasnie nadrabiam. wiadomo, nowe opcje, nowe doswiadczenie, nauka od nowa w kodowaniu, jak to poustawiac, zrozumiec jak dziala, jedna rzecz a zarazem dwie: zeby kodowac juz coś swietnie, o dobrej jakosci i bardzo malym rozmiarze dziela mnie dwa kroki: pierwszy to szczegoly ktore mozna by bylo usunac nie pogarszajac wizualnej jakosci, a ktore zwieksza kompresowalnosc - ale to akurat jest najmniejs yproblem bo cudow nigdyu nie zrobisz, jak cale anime to dynamiczna scena, ale drugi ktory mnie nurtuje, to banding... teoretycznie trywialna rzecz. sprawa wyglada tak ze, calkowicie sobie zdaje sprawe, ze banding mozna usunac debandem z ffdshow, gradfunem i gradfunmodem z avisynth, poza tym mozna go w duzej mierze zakryc tez szumem. wiem tez z jakich powodow najczesciej ten banding powstaje. problem pojawia sie otóz, bo wiadomo szum = więcej bitów do wykorzystania na obraz, co niezbyt mnie cieszy, a plikow typu kira po 500 mega nie mam zamiaru robic, a bez szumu gradfuny nie pomagaja. wiem, ze nie pomoga, bo banding pojawia się PO kodowaniu, przed jest go bardzo malo luib w ogole. wiadomo znika dopiero wtedy jak zakoduje na baaaardzo wysokiej jakosci, co jesdt niepozadane u mnie, jak wspomnialem wczesniej. denerwuje mnie to, bo nie wiem jak sobie z tym poradzic. koduje juz na ponad 2000 kbps, koduję na kwantyatorze ponizej 22, na jakosci 15, i jakosc jest ŚWIETNA, tylko ten banding... jakies tipsy, porady, advice? ;d wybacz za moja dosc zakrecona wiadomosc, ale akurat teraz mnie wzielo na jej napisanie, a odrobinke popilem xD jesli bedizesz chcial, to moge tez to napisac na forum, tak jak to preferujesz zazwyczaj,  co dla mnie nie jest problemem, bo dzielic sie wiedza, to najwieksza   

02:56:14 zaleta, dzieki jeszcze raz wielkie
02:57:27 straylife (5994534)
ps: od cholery naczytaem sie tez doom9 i doom10 i wyprobowalem kazdy iuch sposob, bpp, kalibracja monitora, kodowanie z wylaczonym deblockiem, kodowanie bez AQ, kodowanie bez MBTree i... ni cholery, dalej ten szajs jest...

Tekst z rozmowy na Gadu, bo zagadałem do Suchego pierw, ale że Suchy woli takie sprawy na forum publicznym więc czym prędzej spieszę, a pisać 2 razy mi się nie chce. jezor
Wszelkie propozycje, wszelkie sugestie, wszystko mile widziane. W takich sytuacjach, to naprawdę, rzadko pytam, ale w tym momencie wysiadłem...

Offline

#2 2010-04-30 07:49:39

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Banding...

Pytanie 1: z czego kodujesz? Dvd/dvd-rip/dtv?
Pytanie 2: czy nie chodzi o HNK?
Pytanie 3: dlaczego  nie zagadałeś do Taia?


wladza1.png

Offline

#3 2010-04-30 14:12:00

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Banding...

Odpowiedź 1: Blu-ray Rip
Odpowiedź 2: Nie.
Odpowiedź 3: Zagadałem, jednak to, co się dowiedziałem, już wiedziałem.

Offline

#4 2010-04-30 15:51:02

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Banding...

a plikow typu kira po 500 mega nie mam zamiaru robic

A co, chcesz z BD kodować do 120mb? Poza tym nie parabolizuj tak. Jak koduje, to max na 450mb (nie na 500), gdzie 100mb zajmuje samo audio. Jak umiesz odejmować to se odejmij i zobacz jaki wynik ci wyjdzie z video. No i tylko raz mi się to zdarzyło (w Umineko), inne BD koduje na 350 (czyli dolna granica 720p). To jest BD. Chcesz mieć dobrą jakość z wypasioną ostrością i wszystkimi szczegółami, to nie możesz skąpić bitów. Inaczej przerzuć się na DTV, bo BD bez tych wszystkich szczegółów to już nie idealne BD.

Offline

#5 2010-04-30 16:14:32

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Banding...

Dobra, nie tłumacz się.  Tak po prostu napisałem, żeby dać rozeznanie, o co mi chodzi.

Offline

#6 2010-04-30 18:15:39

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Banding...

Napisałem na gg, jak coś, tam możemy podyskutować na ten temat, tutaj będzie to za długo trwało.


wladza1.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024