#1581 2010-05-07 16:07:10

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hm... czemu to wygląda jak amerykańska kreskówka?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#1582 2010-05-07 18:57:04

dzadzar
Użytkownik
Skąd: otw
Dołączył: 2007-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Prawie jak atomówki smile_big

Offline

#1583 2010-05-07 19:06:10

akira1984
Użytkownik
Dołączył: 2008-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

kreska jak Katanagatari.

Offline

#1584 2010-05-07 19:52:50

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

~Akira, nie wiem gdzie xD
~dzadzar~, idealne porównanie xD To samo pomyślałem na starcie smile_big


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1585 2010-05-07 20:06:53

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Widząc sztab ludzi z Gainax jaki za tym stoi oraz "interesującą" fabułę liczę właśnie na coś w stylu Dead Leaves.

Offline

#1586 2010-05-10 23:40:51

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jako że anime z nowego sezonu doszły do fazy, w której można już powierzchownie zacząć oceniać, a więc...

Angel Beats! - Początkowo miałem mieszane uczucia, ale po 6 odcinkach mogę powiedzieć, że akcja idzie w właściwym kierunku i w właściwy tempie. Z odcinka na odcinek coraz bardziej  się rozkręca, coraz więcej akcji. Jeśli chodzi o postacie, nie są zbytnio orginalne, ale likeable (Kanade rządzi). Jeśli chodzi o muzykę to jest genialna, opening jest wspaniały (bardziej pasuję mi ten grany na fortepianie niż ten rock'owy). Anime wali na oczy swoją komercyjnością, aczkolwiek według mnie może sobie na to pozwolić. Maeda Jun wypowiedział się, że AB będzie waliło na głowę jego poprzednie dzieła, czy tak się stało? Myślę, że nie i raczej się tak nie stanie, ale myślę, że spokojnie można tę serię zaczliczyć do tych lepszych. Czy jest to hit tego sezonu? Dla mnie z pewnością tak, chociaż jest pare innych dobrych i wartych uwagi tytułów.

Kaichou wa Maid-sama! czyli moje drugie ulubione anime z wiosennego sezonu. Romantyczna komedia - shoujo z wspaniałymi postaciami w tle. Zawsze miałem fetysz na pokojówki, pewnie z tego powodu tak mi się podoba, ale muszę przyznać, że można się uśmiać, może nie tak jak przy Gintamie, ale zawsze coś. Jakimś wielkim fanem shoujo nie jestem, ale myślę, że Kaichou wa Maid-sama! może zastąpić nam ukończony już sezon Kimi ni Todoke.

Arakawa Under the Bridge - Anime z dziwną fabułą i z mega ultra super dziwnymi bohaterami, którzy na pewno są największą perełką w tej serii. Każda z postaci ma swój unikalny charakter, gdzie warta wyróżnienia jest Maria. Jest to trochę nieprzewidywalne anime, ale mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie i będzie trzymało swój dobry poziom jaki teraz prezentuje. SHAFT FTW!

B Gata H Kei - Tutaj jest raczej średnio-słabo, z wskazaniem na słabo. Fabuła może i orginalna, ale głupia. Następną kulą u nogi są postacie, które według mnie są beznadziejne. Mam taką cichą nadzieję, że pod koniec serii, ta główna bohaterka zostanie rozdziewiczona przez pierwszego lepszego żula spod spożywaczka.

Giant Killing - Pozytywne zaskoczenie tego sezonu. Mało oglądam sportowych anime, ale to przykuło moją uwagę. Podoba mi się to, że główny bohater nie jest już piłkarzem, tylko właśnie trenerem/menedżerem. Dość orginalne podejście, bo jak to można było się spodziewać, że głównym bohaterem będzie jakiś tam młodzik, co chciałby się stać światowym piłkarzem, który "po trupach" dąży do celu.

Ichiban Ushiro no Daimaou - Wydawał się średniak, ale jakoś mnie przyciągnął do siebie bardziej niż inne średniaki. Nie wiem co mam powiedzieć o tym tytule, więc przejdźmy dalej...

Ikkitousen: Xtreme Xecutor - Ogólnie to co w wcześniejszych sezonach, nagość, bitwy itp.

K-ON!! - To anime nadal jest o muzyce?

Kiss x Sis (TV) - Stanowczo słabsze od OAV'ek, gdzie mogli sobie na więcej pozwolić, tutaj zaś czuję niedosyt.

Mayoi Neko Overrun! - Typowy średniak, nic nowego.

Rainbow - Anime z ciekawą fabuła, ale nie w moich klimatach, co nie znaczy, że mi się nie podoba.

Saraiya Goyou - Naprawdę trudno powiedzieć coś o tym anime, niezbyt mi się ono podoba, ale coś mnie przy nim trzyma smile_big

Working!! - O i następna z moich ulubionych serii w tym sezonie. Lekka komedyjka w fajnym gronie przyjaciół.

Ostatnio edytowany przez Pisak (2010-05-11 16:01:59)


Pisak.png

Offline

#1587 2010-05-14 16:19:27

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pewnie każdy już to widział, bo krąży na /a/ chyba ze dwa tygodnie, ale wrzucę (to jakaś wczesna wersja, więc masy rzeczy pewnie nie ma).
Lato 2010
summersucks.th.png


Z tego sezonu w końcu zdołałem oblukać co nie co i przynajmniej dla mnie nie jest najgorzej.
Arakawa Under the Bridge - Specjalnie mnie to jakoś nie jara, ale durnotę zawsze się przyjemnie ogląda.
Giant Killing - Fanem piłki nożnej wielkim nie jestem i nie znam wszystkich pokemonów z najważniejszych klubów pierwszej ligi, ale ogląda się to całkiem dobrze.
RAINBOW - Produkcja z cięższym klimatem zawsze jest miło widziana, czuć naciąganie wszystkiego, ale nie jest źle.
Heroman - Całkiem spoko kreskówka, no dobra to jest super durne, ale ogólnie ścieżka dźwiękowa jak i animacja jest na wysokim poziomie. Dodatkowo na /m/ wspominali, że w nowym odcinku "shit just got real". oczkod
House of Five Leaves - Czułem, że to będzie fajne, ale po seansie spodobało mi się jeszcze bardziej.
Tatami Galaxy - To samo, kolejna dobra seria, której większość pewnie nie obejrzy bo zrazi ich od razu oprawa lub wygląd postaci.

Offline

#1588 2010-05-14 16:34:27

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kuroshitsuji, Kurenai i Shiki pewnie się zobaczy, później się pomyśli. Nie zapowiada się na jakiś wybitny(znów) sezon, ale może jakaś tam perełka się schowała.

Offline

#1589 2010-05-14 16:45:04

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Świat się kończy, bo Madhouse się stacza... smutny
W tym sezonie tylko Arakawa, a w następnym... Może Shiki, jeśli nie będzie zbytnio śmierdziało Higurashi (już mi się przejadło). A jak nie, to wracam do starego cyberpanku i Gundamów.

Offline

#1590 2010-05-18 21:35:20

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Heroman
Kilka zdań o odcinku 2. Spojlery!
Na samym początku mamy przypomnienie poprzedniego odcinka. Bohaterski robot ratuje laskę i jej ojca, po czym zwyczajnie odchodzi, a w tle oglądamy stojące radiowozy. Rozumiem, że widok sporego mecha w przeciętnym japońskim mieście to normalka, ale akcja przecież rozgrywa się w USA. Po wcześniejszych wyczynach robota w ścianie pokoju głównego bohatera została dwumetrowa dziura. Co robi nasz protagonista? Zakrywa ją folią i zwyczajnie idzie do szkoły. Najwyraźniej USA zwalczyło już problem włamań. Co ciekawe babcia, z którą mieszka zdaje się tego nie zauważać. W następnej scenie kosmici wysyłają latające stożki na Ziemię. Z tych na środku ulicy wychodzą 3 wielkie, karaluchopodobne kosmiczne kreatury. Amerykanie reagują na to okrzykami "Łał to kosmici" i "Ej to mój samochód". Dopiero na widok robala rzucającego w dal policjantem zaczynają uciekać. Policja formuje barykadę i zaczyna ostrzał kosmitów. Jako, że kule nie robią na tych spodziewanego wrażenia, jeden z ofcierów stwierdza "Pistolety na nie nie działaja", a drugi inteligentnie dodaje "To jakieś potwory". Przed finałową walką kosmici grzecznie czekają, aż główny bohater wykona wygibasy niczym Sailor Moon i wykrzyknie "Heroman start!". Nie mogło też zabraknąć epickiego zakończenia: więcej wygibasów i okrzyk "Heroman wykończ!".


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#1591 2010-05-18 21:53:14

B-Rabbit
Użytkownik
Dołączył: 2010-01-31

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Highschool  of the dead czytam  mange , pomimo , że fabuła jest dość prosta anime może bardzo fajnie wyjść ze względu na siekę z zombiakami
owka Black * na pewno nie zawiedzie
Sengoku 2 jak dla mnie 1 była świetna w sam raz na odstresowanie się
Kuro pewnie utrzyma swój poziom . Nurarinhion i shiki to pozycje które liczę , że mnie zaskoczą . Więc aż tak strasznie sezon się nie zapowiada jezor

Offline

#1592 2010-05-18 22:10:59

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

lipa3000, nikt Cię nie ostrzegł, że to anime jest raczej dla osób psychicznie chorych, lub poniżej dwunastego roku życia? (W obu przypadkach mam siebie na myśli). smile_big

Offline

#1593 2010-05-18 22:21:57

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra, czytałem, że to anime pod typowo amerykańską widownię (co zresztą widać na każdym kroku, w samym pierwszym odcinku można naliczyć z 4 flagi USA). Ale mimo tylu bzdur mam zamiar dalej to oglądać. smile_big Ostatnio jakoś ciągle umartwiam się takimi anime. Może jeszcze coś naskrobię o kolejnych odcinkach.


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#1594 2010-05-18 23:02:25

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To rozpisuj się lepiej w topiku o tym animcu jezor Sam pewnie sprawdzę, gdy wyjdzie całość, tak dla zasady.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#1595 2010-05-19 14:49:38

hasyly
Użytkownik
Dołączył: 2009-09-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jako, że jesteśmy po półmetku wiosennego sezonu wiec wypadałoby się zacząć rozglądać za sezonem letnim. Tak wiec po kolei...

Shukufuku no Campanella - Odpada, już mnie zęby bolą od słodkości..

Shiki - Przy Higurashi odpadłem w połowie, wiec tego pewnie tez nie przetrawię...

Seikimatsu Occult Academy - Za dużo jeszcze o tym tytule nie wiadomo ale jak na razie zapowiada się ciekawie.

Kuroshitsuji 2 - Jak dla mnie pozycja obowiązkowa. Mam tylko nadzieję, że seria nie straci na zmianie głównych bohaterów.

Mitsudome - kolejna szkolna haremówka... kreska absolutnie do mnie nie przemawia, wiec odpada.

Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi - Trudno nie skojarzyć tego z Toradora, to samo studio, podobne postacie. Oby tylko nie była to powtórka z powtórki... w każdym razie na pewno będę to oglądał.

Sekirei ~Pure Engagement~ - Pierwszego sezonu nie oglądałem i jak na razie nie mam zamiaru.

Highschool of the Dead - Szkoła, a w niej wielkie cycki i zombiaki. Zestawienie wystarczające żeby mnie zniechęcić do obejrzenia tego tytułu...

Asobi ni Ikuyo! - Horo w kosmosie? o.O nie, podziękuje...

Amagami SS - Zapowiada się na jakiś przyjemny romans. Po obejrzeniu pierwszego odcinka może się skuszę.

Sengoku Basara Ni - patrz. Sekirei

Nurarihyon no Mago - Kiedyś przeleciałem parę chapterów mangi, jak niczego nie schrzanią to będzie to numer 1 lata. W DEEN przeważnie średnio dawali sobie radę z grafiką,  ale zobaczymy jak pójdzie im tym razem. Tak wiec oby do lipca.

Digimon Cross Wars - Za stary już jestem na to...

Strike Witches 2 - patrz. Sekirei, Sengoku Basara i Digimon...

Co do OVA..

Black★Rock Shooter - Czekam na ta owke od kiedy była zapowiedziana.

Kure-nai - Kurenai czeka już od jakiegoś czasu na mojej liście do obejrzenia... jak się za nie zabiorę to owke też obejrzę.

Hen Zemi - Trailer wyglądał zachęcająco. Owka w sam raz na jakieś pochmurne popołudnie.

Ostatnio edytowany przez hasyly (2010-05-19 14:50:39)

Offline

#1596 2010-05-19 15:21:53

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co do nowego sezonu:

- Sekirei ~Pure Engagement~ - Pierwszy sezon był super. Jest to moja ulubiona haremówka, więc czekam na nią z wytchnieniem.
- Asobi ni Ikuyo! - No cóż... Sprawdzę.
- Strike Witches 2 - Nie wiem, jak to było możliwe, że 1 serię obejrzałem, ale wątpię, że ruszę drugą.
- Sengoku Basara Ni - Pierwszy seria była całkiem spoko, więc pewnie obejrzę.
- Kuroshitsuji 2 - Jw. Chociaż myślę, że nie przypasują mi nowi bohaterowie.
- Seikimatsu Occult Academy - Na pewno sprawdzę.
- Shukufuku no Campanella - Raczej sobie odpuszczę.
- Nurarihyon no Mago - Fabuła wydaje się być dosyć interesująca, na pewno sprawdzę.
- Mitsudomoe - Mam już dosyć takich anime, więc sobie odpuszczę.
- Ookami-san to Shichinin no Nakama-tachi - Po trailerze wydaje się ciekawe, chociaż bohaterka podobna do Taigi trochę mnie zniechęca.
- Highschool of the Dead - Przejrzałem trochę mangi, więc jestem pewien, że będę oglądał, jeśli wszystko pójdzie dobrze i Madhouse nic nie zepsuje, to będzie hit sezonu. (Chociaż wiadomość, że Madhouse się bierze za produkcje tego typu jest trochę szokująca - to nie w ich stylu)
- Densetsu no Yuusha no Densetsu - Nie wygląda na ciekawe, a produkcje od studia ZEXCS nie są wysokich lotów, więc pewnie nic z tego dobrego nie wyjdzie.
- Seitokai Yakuindomo - Uwielbiam tego typu anime, na pewno sprawdzę.
- Amagami SS - Serie typu Hatsukoi Limited czy Kimikiss pure rouge niebardzo mi odpowiadają, więc raczej nie będę oglądał.
- Shiki - Must see.

Ostatnio edytowany przez Pisak (2010-05-19 15:24:34)


Pisak.png

Offline

#1597 2010-05-19 20:30:42

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wersja od chartfaga.

1274288584979.th.jpg

Offline

#1598 2010-05-19 20:54:30

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Może tutaj się spytam - wie ktoś, dlaczego żadna grupa nie wzięła się za nowe Romance of the Three Kingdoms?


"Skazany na zajebistość"

Offline

#1599 2010-05-19 21:00:43

krwiopalczasty
Użytkownik
Skąd: Wszędzie i nigdzie [Baka Inu]
Dołączył: 2009-01-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tego ci widzę to wolą robić w 5 grup jedno anime ^^ niż trochę pomyśleć i wziąć się za coś jeszcze nieprzetłumaczone no ale ludzi nie zmienisz


cutey20493v2.gifsyg150px.jpg inu150px.png

Offline

#1600 2010-05-19 21:58:45

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Bo moe i majtkowe syfy łatwiej się tłumaczy, oraz więcej osób to obejrzy. Pomimo, że jestem fanem takich produkcji to muszę przyznać, że jednak animacja w tym nowym RotTK ssie strasznie niemiłosiernie (jest tak sztuczna i dziwna, że oczy mnie od tego bolą). Lepiej już obejrzeć sobie starszą wersję, lub czekać na lepsze czasy, kiedy będzie to wyglądać przynajmniej jak Souten Kouro.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024