#201 2010-05-26 13:18:26

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

adi90a napisał:

Właśnie od tego należało by zacząć czyli od zidentyfikowania grupy docelowej. Jeśli będzie PG13 (a prawie na pewno będzie) to nie ma co liczyć, że którykolwiek z reżyserów zaserwuje nam porządne i klimatyczne widowisko oczkod Tylko czy istnieją w ogóle jakieś szanse, że któryś z nich weźmie się za to? Były już podawane jakieś informacje kto jest rozpatrywany na stanowisko reżysera? Boje się tylko drugiego DB jezor

Zacznijmy od tego, że jaka by nie była ta grupa docelowa, to film maksymalnie dostanie pg13. Po pierwsze ze względu, na gigantyczny budżet, bo taki będzie na pewno, po drugie film na fali mody, zapewne zostanie zrobiony z myślą o 3d, po trzecie to jest ekranizacja kreskówki, więc kto to widział żeby bajka była dla dorosłych, przynajmniej u nas w Polsce pokutuje to przekonanie.
Ps. czy ktoś wie kiedy można się spodziewać jakiegoś bdripa od Thory??

Offline

#202 2010-05-26 13:34:00

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

nover napisał:

patch poprawia dźwięk, dodaje napisy angielskie (da się wyłączyć smile ) i konwertuje do mkv.
miodzio smile

Dzięki wielkie, właśnie to chciałem wiedzieć smile

haitani napisał:

Zacznijmy od tego, że jaka by nie była ta grupa docelowa, to film maksymalnie dostanie pg13. Po pierwsze ze względu, na gigantyczny budżet, bo taki będzie na pewno, po drugie film na fali mody, zapewne zostanie zrobiony z myślą o 3d, po trzecie to jest ekranizacja kreskówki, więc kto to widział żeby bajka była dla dorosłych, przynajmniej u nas w Polsce pokutuje to przekonanie.
Ps. czy ktoś wie kiedy można się spodziewać jakiegoś bdripa od Thory??

Skąd pewność, że będzie to film z dużym budżetem? End of Evangelion został w stanach wydany jako NC-17 (no children under 17), także myślę, że nie ma problemu ze zrobieniem z tej historii filmu dla starszego widza. Jednak zważywszy na to co się sprzedaje i na czym można dobrze zarobić, to w najbliższym czasie nie dostaniemy więcej jak "Transformers" (oby chociaż było na co popatrzeć jezor) o ile uda się uzyskać na to odpowiedni budżet. Choć z drugiej strony, taki Dark Knight zarabiał chyba świetnie a nie był przecież "typową" adaptacją.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2010-05-26 13:36:54)

Offline

#203 2010-05-26 13:55:23

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Żaden pierwszoligowy reżyser (czyli taki, którego filmów krytycy mogą nie lubić, ale filmy przynoszą ogromne zyski) nie weźmie się za adaptację mało znanej ogółowi bajki z Japonii, która dodatkowa zawiera jakieś religijne podteksty.

Offline

#204 2010-05-26 15:10:14

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zarathustra napisał:

Żaden pierwszoligowy reżyser (czyli taki, którego filmów krytycy mogą nie lubić, ale filmy przynoszą ogromne zyski) nie weźmie się za adaptację mało znanej ogółowi bajki z Japonii, która dodatkowa zawiera jakieś religijne podteksty.

Religijne podteksty zostaną albo zepchnięte na drugi plan albo całkowicie pominięte lub zastąpione czymś. Przykładem niech tu będzie adaptacja "Kodu Da Vinci" i "Aniołów i Demonów". Po szumie jaki zrobił Kod, w Aniołach motyw Kościoła został na maksa ugrzeczniony. Więc tu albo ugrzecznienia motywu albo zastąpienia go czymś lekkostrawnym, chociażby inwazję kosmitów.

adi90a napisał:

Skąd pewność, że będzie to film z dużym budżetem? End of Evangelion został w stanach wydany jako NC-17 (no children under 17), także myślę, że nie ma problemu ze zrobieniem z tej historii filmu dla starszego widza. Jednak zważywszy na to co się sprzedaje i na czym można dobrze zarobić, to w najbliższym czasie nie dostaniemy więcej jak "Transformers" (oby chociaż było na co popatrzeć jezor) o ile uda się uzyskać na to odpowiedni budżet. Choć z drugiej strony, taki Dark Knight zarabiał chyba świetnie a nie był przecież "typową" adaptacją.

Co do budżetu potencjalnego filmu, obecnie budżet większości blockbusterów oscyluje ok. 200 mln zielonych. Pierwsze Transformers kosztował ok. 150 mln. Watchmeni dobrze powyżej 100 mln. Myślę że jeśli ten film miałby jakoś wyglądać, to budżet nie mniej niż 100 mln zielonych. Poza tym za efekty, jeśli to nadal aktualne, ma odpowiadać WETA, jest to firma w czołówki, więc już chociaż to powinno świadczyć o tym, iż potencjalny budżet do najmniejszych należeć nie będzie. Do tego robimy taki sam myk jak Peter Jackson przy Władcy Pierścieni i bierzemy mniej znanych aktorów, żadne megagwiazdy, które wywindowały by budżet pod niebiosa.
Co do kategorii wiekowych, to nie ma znaczenia że pierwowzór miał wysoką kategorię. Przykładem tutaj niech będą filmowe adaptacje gier, np. Max Payne i Hitman. Obie pozycje krwawe i brutalne, tylko dla dorosłych. Adaptacja - kategoria pg13, coby gówniarzeria tez mogła iść do kina i dać producentom zarobić. Przy Hitmanie wystąpiła też sytuacja o której pisałem wyżej. Studio się wpie... w kompetencje reżysera w efekcie czego on poleciał ze stołka, film został przemontowany a reżyser się teraz do niego nie przyznaje. Baaa, żeby było śmieszniej nawet Michael Bay walczy ze studiem, które chce go zmusić do transów 3 w 3d, czego reżyser nie chce.

Ostatnio edytowany przez haitani (2010-05-26 15:16:33)

Offline

#205 2010-05-26 16:18:44

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

In December 2005, Fortune Magazine reported in an article about ADV Films that it had raised "about half of the $100 million to $120 million" needed to produce the film.[3]  It's not completely clear if this money was raised by ADV alone or if part of that amount was contributed by Gainax.

więc można się spodziewać budżetu ponad 100mln

a za efekty specjalne ma odpowiadać Weta Digital

Weta Digital won awards for its visual effects for Peter Jackson's The Lord of the Rings film trilogy, including an Academy Award for Visual Effects for its work on The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring  (2001), The Lord of the Rings: The Two Towers (2002), The Lord of the Rings: The Return of the King[2]  (2003). Two years later, Weta Digital won another Academy Award for King Kong.[3]  Weta Digital has won an Academy Award for Avatar (2009)[4].

ponoć sam Hideaki Anno ma być pomocnikiem głównego reżysera więc można się spodziewać wszystkiego
"źródło angielska wikipedia"


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#206 2010-05-26 17:52:30

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

haitani napisał:

AI może nie jest najlepszym filmem Sci-fi, ale wyskakiwanie z tekstami o zakazie kręcenia to już spora przesada. Już niecały rok później Spielberg popełnił świetny "Raport Mniejszości".

Wojny światów nie widziałem, ale "Raport Mniejszości" mi nie podszedł. Kompletnie. Według mnie Spielberg jest zbyt mało popieprzony. Scott z kawałka prozy Dicka zrobił klimatyczne i przytłaczające widowisko. Spielbergowi ta sztuka po prostu nie wyszła.

Jeśli filmowy NGE miałby ostatecznie powstać to mam tylko jedno życzenie. Chciałbym go móc bez żenady polecić znajomym (nie koniecznie jako naszpikowanego biblijną symboliką niszczyciela umysłów). Nawet jeśli będzie to zagęszczony Transformers, to niech tylko da się go obejrzeć (film akcji w stylu Dark Knight'a to byłby już cud miód i orzeszki).


WoodenJesus.png

Offline

#207 2010-05-26 18:13:14

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zarathustra napisał:

Żaden pierwszoligowy reżyser (czyli taki, którego filmów krytycy mogą nie lubić, ale filmy przynoszą ogromne zyski) nie weźmie się za adaptację mało znanej ogółowi bajki z Japonii, która dodatkowa zawiera jakieś religijne podteksty.

z tego co pamiętam to kilka znanych osób przyznało się że jest fanem evangeliona, nawet w kilku filmach widziałem jak się dzieciaki bawiły w stanach figurkami aniołów i były spekulacje że Jerry Bruckheimer (Armagedon, piraci z karaibów) i Steven Spielberg się tym interesowali czy studio ogłosiło że chce ich do produkcji czy coś takiego.
ale nie wiem gdzie to czytałem bo to było z 2 lata temu. (właśnie angielską wikipedie czytałem i tam też jest o tym mowa)
bo do tego że evangelion wywołuje emocje i zapada w pamięć chyba nie muszę nikogo przekonywać:D

a 100mln budżetu może przyciągnąć uwagę każdego!!!
(na oficjalnej stronie Apple z trailerami filmów była nawet zapowiedź 1 odnowionej kinówki gdy wchodziła na rynek w stanach, a do tej pory z Anime widziałem tam tylko jakąś produkcje studia Ghibli, a zaglądam tam regularnie od 3 lat od kiedy mi kumpel pokazał trailery w HD)


jednego znalazłem
Robin Williams ogłosił że jest fanem Evangeliona

Ostatnio edytowany przez skam123 (2010-05-26 20:20:23)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#208 2010-05-26 18:50:55

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Spielberg zrywa już chyba z reżyserią i jedynie angażuje się jako producent ostatnio. Nolan, albo Scott w życiu nie zabraliby się za japońskie pierdółki dla nastolatków. Ogólnie uważam, że 98% informacji odnośnie tej produkcji w internecie to fanowskie "pierdu pierdu" i nie warto nawet na to zwracać uwagi.

Myślę też, że ten film nawet gdyby miał trzysta milionów dolarów budżetu i tak fanom serialu by się nie spodobał ostatecznie. Wiadomo w końcu jakimi prawami rządzić się musi filmowa branża w pewnych kwestiach, szczególnie kinie masowym.

Offline

#209 2010-05-26 19:06:29

przemoc
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-07-13

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Załatany BDRip od D-RAWS (z napisami od Youhei) prezentuje się lepiej od poprzednich DVDRipów.

Ostatnio edytowany przez przemoc (2010-06-01 15:22:08)

Offline

#210 2010-05-26 21:36:54

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zarathustra napisał:

Spielberg zrywa już chyba z reżyserią i jedynie angażuje się jako producent ostatnio. Nolan, albo Scott w życiu nie zabraliby się za japońskie pierdółki dla nastolatków. Ogólnie uważam, że 98% informacji odnośnie tej produkcji w internecie to fanowskie "pierdu pierdu" i nie warto nawet na to zwracać uwagi.

Myślę też, że ten film nawet gdyby miał trzysta milionów dolarów budżetu i tak fanom serialu by się nie spodobał ostatecznie. Wiadomo w końcu jakimi prawami rządzić się musi filmowa branża w pewnych kwestiach, szczególnie kinie masowym.

Ale o jakich informacjach mówisz? Przecież praktycznie niczego nie wiadomo bo z racji czasu jedne informacje się przedawniają, a inne pojawiają ale z reguły nic konkretnego (pomijając fakt, że tą czy inną historię można wrzucić na warsztat w każdej chwili, jeśli tylko pojawi się zapotrzebowanie na podobną produkcję). W lutym pojawiła się informacja, że pomysł nie umarł i toczą się nad nim jakieś bliżej nie określone prace papierkowe? Jest też to o czym pisałeś czyli obawy nawiązań do religii oczkod

Co do tego, że nie spodobał by się fanom to jest to normalne bo jak pisałem wcześniej każdy lubi w tym tytule coś innego. Jednak jest różnica między produkcją pokroju nawet tych Transformesów a takim Dragon Ballem jezor Mi wystarczy, że będzie to materiał znośny do obejrzenia. Choć nie ukrywam jednocześnie, że chciałbym produkcji klimatycznej, brutalnej i ukierunkowanej na aspekty psychologiczne (bo to w NGE lubię) czyli coś w czym mogli by się wykazać nawet reżyserzy z wyższej półki (zgadzam się, że za PG13 żaden z nich się nie weźmie oczkod).

EDIT. Pojawiły się nowe suby (jest nawet tłumaczenie niektórych piosenek) i torrent z dodatkami jak sądzę. Wiecie gdzie szukać oczkod

Ostatnio edytowany przez adi90a (2010-05-26 22:00:34)

Offline

#211 2010-05-27 10:29:49

eme
Użytkownik
Skąd: Sławno
Dołączył: 2005-07-11

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Jeszcze nie oglądałem filmu, bo czekam na pl napisy, ale z tego co widziałem przeglądając fragmenty to całą fabułę zbudowali od podstaw w przeciwieństwie do pierwszego filmu, który trzymał się raczej mangi. A wiadomo coś kiedy będzie trzecie część?? Bo zakładam, że jak pomiędzy 1 i 2 były dwa lata przerwy to 3. pewnie wyjdzie w 2011.
PS orientuje się ktoś co z mangą?? Bo znowu jest długa przerwa, ostatni chap był już w styczniu.

Offline

#212 2010-05-27 12:55:13

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

haitani napisał:

Ps. czy ktoś wie kiedy można się spodziewać jakiegoś bdripa od Thory??

A musi być od thory?
Jest już 1080p od WiKi http://www.nyaatorrents.org/?page=torre … tid=133176

Offline

#213 2010-05-27 14:06:36

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

skynet napisał:
haitani napisał:

Ps. czy ktoś wie kiedy można się spodziewać jakiegoś bdripa od Thory??

A musi być od thory?
Jest już 1080p od WiKi http://www.nyaatorrents.org/?page=torre … tid=133176

Po prostu staram się ściągać od najlepszych. Poza tym bardziej mi zależało na wersji 720p niż fullhd.

Offline

#214 2010-05-27 14:36:41

skynet
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-28

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ja też czekam na 720p bo 1080p nie mam na czym obejrzeć oczkod
Ale jeżeli chodzi o jakość to ripy z blue-ray od różnych grup różnią się tylko rozmiarem.
Pewnie że na płytkę wrzucę wersje thory jak tylko będzie dostępna, tylko właśnie kiedy będzie dostępna.

Offline

#215 2010-05-27 16:02:26

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

eme napisał:

w przeciwieństwie do pierwszego filmu, który trzymał się raczej mangi.

Film nie mógł się trzymać mangi... bo niby od kiedy NGE jest na podstawie mangi?

eme napisał:

A wiadomo coś kiedy będzie trzecie część?? Bo zakładam, że jak pomiędzy 1 i 2 były dwa lata przerwy to 3. pewnie wyjdzie w 2011.

Nie, nic jeszcze nie wiadomo...

eme napisał:

PS orientuje się ktoś co z mangą?? Bo znowu jest długa przerwa, ostatni chap był już w styczniu.

To co zwykle... poprzednim razem przerwa trwała gdzieś z dwa lata, więc...

haitani napisał:

Po prostu staram się ściągać od najlepszych.

Niby od kiedy, Thora jest "najlepsza"?


K5Cqyo6.png?1

Offline

#216 2010-05-27 16:38:42

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

FAiM napisał:
eme napisał:

PS orientuje się ktoś co z mangą?? Bo znowu jest długa przerwa, ostatni chap był już w styczniu.

To co zwykle... poprzednim razem przerwa trwała gdzieś z dwa lata, więc...

Na ile się orientuje to manga miała się skończyć na 12-tym tomie, którego premierę w Polsce JPF zapowiedział na lipiec.

FAiM napisał:
haitani napisał:

Po prostu staram się ściągać od najlepszych.

Niby od kiedy, Thora jest "najlepsza"?

Najpopularniejsza (łatwo dostępna), najpewniejsza (oczywiście kosztem wysokiego bitrate i sporej wagi). Swoją drogą poleć jakąś lepszą grupę wydającą HD oczkod Bez sarkazmu, po prostu chciałbym poznać dobrą alternatywę.

Offline

#217 2010-05-27 16:44:25

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Jest najlepsza w dawaniu kiepskich fontów do anime i rozpychaniu plików byczym bitrate.

Offline

#218 2010-05-27 17:23:41

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

The DVD and Blu-ray release of Evangelion 2.22 You Can (Not) Advance  has proven a record-breaking success, with a total of 320,000 copies being sold on the first day alone.

Oricon is reporting the Blu-ray edition sold 195,000 copies, and the DVD 124,000 on the opening day, setting a new record for BD sales at the expense of the previous daily sales record holder, the late Michael Jackson. It may be on track to become one of Japan's top selling Blu-ray discs of all time.

To date, the preceding Evangelion 1.* releases have sold 521,000, suggesting the sequel is already on track for exceeding those already impressive figures by a substantial margin. Late night anime are lucky to sell 10,000 copies, further illustrating the gulf between Evangelion and most other non-Ghibli anime.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#219 2010-05-27 20:35:47

Bond
Użytkownik
Dołączył: 2010-05-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Kiedy można się spodziewać subów????

Offline

#220 2010-05-27 21:49:00

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Subki są już gotowe, ale czekają na ostatnie poprawki stylistyczne i kilka bajerów. Poza tym waham się czy dodać już piosenki, czy poczekać na jeszcze solidniejsze tłumaczenie. Prawdopodobnie wstawię napisy dzisiaj w nocy lub jutro wcześnie z rana.


5205.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024