#241 2010-05-29 00:10:36

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje


A ja głupi myślałem że czerwona woda jest bardziej klimatyczna... Jakoś od razu nabrałem większego rispektu dla tego filmu...

Ostatnio edytowany przez m_jay (2010-05-29 00:12:30)


WoodenJesus.png

Offline

#242 2010-05-29 02:53:37

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Ok, film obejrzałem i muszę stwierdzić że... fajny, ale nieco słabszy niż 1.11 (albo po prostu padnięty byłem i wkurzony półtoragodzinną próbą odpalenia tego filmu -.0 ). Ale tylko nieco.

Pokaż spoiler
Anioły zostały gruntownie przebudowane (z początku nie wiedziałem czy to anioły czy pochodne aniołów), jedyny aniołek, którego rozpoznałem od początku to mój ulubiony kozak - 10 Anioł xD . Muzyka, hmm... taka sobie. Szkoda, że nie użyli bardziej ryjących mózgownicę kawałków tylko jakiś chór dzieciaków albo inne słitaśne kawałki. Za to odkąd pojawił się dziesiątek, nastał istny hardkor, mniam jezor . Pochłąniecię Rei (za to że przeżyła - podobno - twórcą grats, moja ulubienica musi tym razem przeżyć, po prostu musi jezor) przez niego zwalił mnie znóg i spowodował wytrzeszcz oczu - podobnie z przybraniem kobiecej formy. Berserk (?) Evy to isnty majstersztyk. Choć to, zgodnie z tym co powiedziano w filmie, wyższa forma smile_big . Szkoda tylko że po napisach końcowych zepsuto lekko końcówke, bo to co się wydarzyło przed endingiem wciska w fotel. Nie zmienia to faktu, że czekam na film 3, jak również na wydanie w Polsce 1.11 i 2.22 (może niebawem, mam nadzieję). Wg film na 8/10. Warto oglądać.

Poza tym zgadzam się z konceptem, że to kontynuacja EoE jezor. No i jeszcze jedno, nadal nie pojmuję czemu woda w niektórych miejscach jest czerwona (krew? oO) a w niektórych błękitna - pomijam akwarium.

PS. Sorry za lekki bojkot jezor Padnięty już jestem, a chciałem coś napisać póki jestem świeżo po seansie ;P . Najwyżej później poprawię tekst.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2010-05-29 02:56:24)

Offline

#243 2010-05-30 09:07:34

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

groozin napisał:

Pokaż spoiler
to Model 06 znajdujący się na Księżycu nosi maskę Lilith, z którą Eva 01 połączyła się przecież w Endzie. Możemy też zauważyć jak demontują mu hełm bardzo podobny do tego z pancerza Evy 01. Czerwona smuga na Księżycu kojarzy się z kolei ze strumieniem krwi, który wytrysnął z piersi wielkiej Rei. No i oczywiście komentarze Kaworu z obu części filmu, sugerujące, jakby była to któraś z kolei próba wprowadzenia świata na właściwe tory.

Jak uważacie?

Mimowolnie zebrało mi się na przemyślenia:

Pokaż spoiler
Jeśli Eva 06 miała by być Evą 01 z poprzedniej iteracji to co z jej pilotem? Chodzi mi o fragment kiedy Kaworu odwraca się w kierunku statku którym leciał Gendo i wypowiada "Hajimemashite otousan". Czyżby Kaworu był inkarnacją poprzedniego Shinji'ego z EoE który stworzył tą wersje świata?

To tyle moich dywagacji, na ile to jest sensowne dowiemy się w może w części trzeciej.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2010-05-30 09:09:07)


WoodenJesus.png

Offline

#244 2010-05-30 10:55:45

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

znając evangeliona to się nie dowiemy nigdy i znowu zostaniemy tylko z przypuszczeniami.


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#245 2010-05-30 11:39:52

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Jak już coś, to w czwartej - chociaż też wątpię jezor.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#246 2010-05-31 15:59:23

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

niestety muszę się przemęczyć z DVD, więc poleci ktoś najlepszą wersję żeby na DVD poszło??
czy może jest sposób żeby podłączyć kompa do nowego (2 lata) kineskopa?? bo kumpel mówił że na kineskopach nigdy nie będzie tak dobrze wyglądać jak na LCD czy LED.

to co z tymi napisami??
szukałem ale znalazłem tylko do 2.0

Ostatnio edytowany przez skam123 (2010-05-31 16:18:08)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#247 2010-05-31 17:33:47

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Napisy zatytułowałem jako 2.0, bo tak nazywa się film. Dzięki temu nie będę musiał się rozdrabniać jeśli wyjdzie potem 2.23, 2.24, tylko wrzucę wszystko do jednego worka. Tak samo zrobiłem poprzednio.

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego Kaworu nazwał Gendou ojcem, to wedle pewnej tezy ma w planach tym razem wyjść za mąż za Shinjiego i chce się już zakumplować z teściem smile

Dla ciekawskich poniżej zamieszczę jeszcze kilka mniej lub bardziej niemożliwych teorii wygrzebanych z otchłani neta:

Pokaż spoiler

-Skąd wzięła się Mari? Została stworzona przez Shinjiego, gdy ten resetował świat, jako jego wizja kobiety idealnej, łączącej charakterek Asuki, wyrozumiałość Rei i - ekchm - "kształty" Misato
-Inna wersja: Mari została stworzona przez Asukę, gdy ta była jeszcze połączona z innymi podczas dopełnienia
-Teraz jazda po krawędzi: Mari JEST Asuką ze starego NGE, dlatego też "nowa" Asuka ma na nazwisko Shikinami, aby odróżnić ją od mającej się ujawnić Soryu. Kaworu z kolei przyleciał, by chronić przed nią nowy świat, który Shinji wykreował tak, że może być w nim bohaterem.
-Z innej beczki: dlaczego Shinji na koniec Enda chciał udusić Asukę i co oznaczało "Kimochi warui" (wg. Basaka "Jakie to żałosne")? Shinji stworzył swój nowy, lepszy (dla niego) świat i próbował zabić Asukę jako ostatni element łączący go ze starym. Stąd taka oziębła reakcja Asuki.
-Zostały też rozwiane wątpliwości odnośnie wyższości (więksiejszości) biustu Rei nad biustem Asuki. Chociaż ten temat został już poruszony lata temu w Audio CD "After the End"
1274772343963.th.jpg

A tutaj jeszcze graficzna prezentacja czyjejś opinii o filmie (nie zgadzam się z nią, ale fajnie wygląda smile):
1275132019893.th.jpg


5205.png

Offline

#248 2010-05-31 17:52:38

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

skam123 napisał:

niestety muszę się przemęczyć z DVD, więc poleci ktoś najlepszą wersję żeby na DVD poszło??
czy może jest sposób żeby podłączyć kompa do nowego (2 lata) kineskopa?? bo kumpel mówił że na kineskopach nigdy nie będzie tak dobrze wyglądać jak na LCD czy LED.

to co z tymi napisami??
szukałem ale znalazłem tylko do 2.0

Sposoby na podłączenie jak najbardziej są (musisz sprawdzić jakie wyjścia ma Twój tv i kupić odpowiednie kable), a jakość powinna być chyba zbliżona do tego co da Ci odtwarzacz DVD (pytanie czy wolisz kupić kable czy konwertować film i przerabiać napisy aby Ci poszły na odtwarzaczu DVD). LCD czy LED wyglądają lepiej przede wszystkim ze względu na przystosowanie do wyższej rozdzielczości (kineskop powinien mieć za to lepsze kolory oczkod choć przy porządnym LCD czy też "zwykłym" LED też już nie jest tak źle z kolorami). Jeśli się mylę to ktoś mnie pewnie poprawi jezor

groozin napisał:

Napisy zatytułowałem jako 2.0, bo tak nazywa się film. Dzięki temu nie będę musiał się rozdrabniać jeśli wyjdzie potem 2.23, 2.24, tylko wrzucę wszystko do jednego worka. Tak samo zrobiłem poprzednio.

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego Kaworu nazwał Gendou ojcem, to wedle pewnej tezy ma w planach tym razem wyjść za mąż za Shinjiego i chce się już zakumplować z teściem smile

Dla ciekawskich poniżej zamieszczę jeszcze kilka mniej lub bardziej niemożliwych teorii wygrzebanych z otchłani neta:

Pokaż spoiler

-Skąd wzięła się Mari? Została stworzona przez Shinjiego, gdy ten resetował świat, jako jego wizja kobiety idealnej, łączącej charakterek Asuki, wyrozumiałość Rei i - ekchm - "kształty" Misato
-Inna wersja: Mari została stworzona przez Asukę, gdy ta była jeszcze połączona z innymi podczas dopełnienia
-Teraz jazda po krawędzi: Mari JEST Asuką ze starego NGE, dlatego też "nowa" Asuka ma na nazwisko Shikinami, aby odróżnić ją od mającej się ujawnić Soryu. Kaworu z kolei przyleciał, by chronić przed nią nowy świat, który Shinji wykreował tak, że może być w nim bohaterem.
-Z innej beczki: dlaczego Shinji na koniec Enda chciał udusić Asukę i co oznaczało "Kimochi warui" (wg. Basaka "Jakie to żałosne")? Shinji stworzył swój nowy, lepszy (dla niego) świat i próbował zabić Asukę jako ostatni element łączący go ze starym. Stąd taka oziębła reakcja Asuki.
-Zostały też rozwiane wątpliwości odnośnie wyższości (więksiejszości) biustu Rei nad biustem Asuki. Chociaż ten temat został już poruszony lata temu w Audio CD "After the End"

A tutaj jeszcze graficzna prezentacja czyjejś opinii o filmie (nie zgadzam się z nią, ale fajnie wygląda smile):

To ja muszę powiedzieć, że sie zgadzam w dużej mierze z tą opinią filmu jezor Choć nie ma co przesadzać, mogło być poważniej ale nie jest przecież jakoś strasznie cukierkowo oczkod

Teoria o kontynuacji bardzo ciekawa i wydaje się jak najbardziej trzymać kupy.

Pokaż spoiler
Wychodzi na to, że Shinji trochę inaczej zapamiętał biust Rei w pewnej pamiętnej scenie i stąd ma ona obecnie większy (ewentualnie liczył na powtórzenie tej sceny) jezor Mi podczas seansu rzuciło się w oczy, że coś on przesadzony ale nie przypuszczałem, że ma to jakiekolwiek znaczenie i będzie tematem do dyskusji (uważam, że ma powiększony względem serii TV, choć moja teoria czemu to akurat żart).
Zastanawia mnie teraz o co chodzi z tą Asuką i zmianą jej nazwiska. Marii ani ładniejsza ani charakter ma ciekawszy wg mnie oczkod
Tak btw czy tylko mi skafander kosmiczny Gendo skojarzył się z tymi w anime Royal Space Force: Wings of Honneamise? (pierwszy film pełnometrażowy Gainaxu)

Wybacz pozbawienie twojego posta obrazków ale nie mogłem z nimi wysłać posta ;/ Jakiś błąd mi wyrzuca.

Ostatnio edytowany przez adi90a (2010-05-31 18:18:50)

Offline

#249 2010-05-31 18:41:01

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

kurczę, nawet wielkość biustu Rei jest poddawana dyskusjom.
a bałem się że kinówki stracą tą cechę którą tak polubiłem w wersji TV.
smile_big
o ile pamiętam w pierwszej połowie serii TV też była dosyć cukierkowa atmosfera.

Pokaż spoiler
(mi się tam zdawało że Asuka się w nim podkochuje, nie mówiąc o ReiII)

to już z 5 lat od kiedy to oglądałem może warto sobie ją przypomnieć przed seansem filmu, chociaż boję się że przy ponownym seansie seria straci w moich oczach.

to na TV z kompa mogę załączyć BR-ripa ??
mam kilka kabli do karty graficznej dołączone w standardzie, w tym przejściówkę na czincze (czy jak to się piszę), ale kumpel chciał sobie anime oglądać i pożyczył ją ode mnie i mówił że lipa z obrazem bo śnieży czy coś.
na 36 calach starczy 780 czy 1080 ściągać??

http://animesub.info/szukaj_old.php?pTi … gelion+2_0
to to są już napisy do wszystkiego (razem z piosenkami?? czy one nic nie wnoszą do fabuły, tylko do klimatu)?? na wersję 2.22??

Ostatnio edytowany przez skam123 (2010-05-31 18:46:21)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#250 2010-05-31 18:45:58

jacellow
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2009-04-29

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Niby czemu miałaby stracić? Ja tam oglądałem kiedyś raz za razem, za każdym razem wychwytywałem coś nowego, coś co umknęło podczas pierwszego seansu. Seria jest tak bogata, że znudzić się może dopiero po dwucyfrowym rewatchu... I think so smile

Offline

#251 2010-05-31 18:55:26

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

jacellow napisał:

Niby czemu miałaby stracić? Ja tam oglądałem kiedyś raz za razem, za każdym razem wychwytywałem coś nowego, coś co umknęło podczas pierwszego seansu. Seria jest tak bogata, że znudzić się może dopiero po dwucyfrowym rewatchu... I think so smile


ale evangelion to ciągle dla mnie nr.1 i nie chciałbym stracić tego "odczucia" smile_big zwłaszcza że teraz mogę ją porównać do innych podobnych serii i boje się że tym samym straci trochę w moich oczach, zwłaszcza że opinie o niej są bardzo podzielone.
a do tego biorąc pod uwagę że w tamtym okresie (początki smile_big), oglądałem głównie serie jak green green, onegai teacher, grenadier, czyli nie wymagające myślenia od oglądającego smile_big to mogło to zauważalnie powiększyć pozytywny efekt odczuć po seansie smile_big

to jak z tą wersją na 36' TV??
starczy 780 czy ściągnąć 1080??

Ostatnio edytowany przez skam123 (2010-05-31 18:56:07)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#252 2010-05-31 19:03:22

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

skam123 napisał:

http://animesub.info/szukaj_old.php?pTi … gelion+2_0
to to są już napisy do wszystkiego (razem z piosenkami?? czy one nic nie wnoszą do fabuły, tylko do klimatu)?? na wersję 2.22??

Wszystko jest robione pod 2.22, ale jeśli będziesz miał inne wydanie niż któreś z wymienionych, może być nieco przesunięta czasówka. Piosenek jeszcze nie ma, ale nie będziesz stratny z tego powodu. Wnoszą tyle co znajomość słów "Turn back time" z Enda, czyli nic. Mają co prawda fajny kontrast pomiędzy niewinnymi słowami, a dramatycznymi wydarzeniami rozgrywającymi się na ekranie, ale to się czuje już z samej melodii. Oglądajcie śmiało i wypisujcie błędy jeśli znajdziecie smile


5205.png

Offline

#253 2010-05-31 19:10:49

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zależy jakie TV i jakim kablem...

I nie ma znaczenia co puścisz, bo i tak zostanie to przeskalowane do rozdziałki jaką obsługuje dane TV.

EDIT
Czyli z Asuki zrobili pettanko tsundere xD

Ostatnio edytowany przez FAiM (2010-05-31 19:17:52)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#254 2010-05-31 19:15:03

adi90a
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-08

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

skam123 napisał:

kurczę, nawet wielkość biustu Rei jest poddawana dyskusjom.
a bałem się że kinówki stracą tą cechę którą tak polubiłem w wersji TV.
smile_big
o ile pamiętam w pierwszej połowie serii TV też była dosyć cukierkowa atmosfera.

Pokaż spoiler
(mi się tam zdawało że Asuka się w nim podkochuje, nie mówiąc o ReiII)

to już z 5 lat od kiedy to oglądałem może warto sobie ją przypomnieć przed seansem filmu, chociaż boję się że przy ponownym seansie seria straci w moich oczach.

to na TV z kompa mogę załączyć BR-ripa ??
mam kilka kabli do karty graficznej dołączone w standardzie, w tym przejściówkę na czincze (czy jak to się piszę), ale kumpel chciał sobie anime oglądać i pożyczył ją ode mnie i mówił że lipa z obrazem bo śnieży czy coś.
na 36 calach starczy 780 czy 1080 ściągać??

http://animesub.info/szukaj_old.php?pTi … gelion+2_0
to to są już napisy do wszystkiego (razem z piosenkami?? czy one nic nie wnoszą do fabuły, tylko do klimatu)?? na wersję 2.22??

Seria rządziła się swoimi prawami (fanserwis i te sprawy), a tu mamy do czynienia z filmami kinowymi, w których za przykładem starych kinówek oczekuje trochę poważniejszej formy (z paru scen można było zrezygnować po prostu jezor). 

Jeśli masz kable to najlepiej sprawdź jak to się prezentuje w Twoim zestawieniu (w teorii BD-rip pójdzie ale jego jakość będzie skalowana w dół). Jeśli twój telewizor nie jest hd-ready bądź full-hd (a kineskopy raczej nie są) to jakość będzie w najlepszym przypadku dorównywała DVD oczkod Z tym śnieżeniem.. hm, przyznam że sam raz podłączałem własny TV (pełne 21 cali xD) ale nie zwróciłem specjalnie uwagi na jakość wyświetlanego filmu (obraz pulpitu wyświetlany na TV był natomiast nieprzyjemny). Raczej wersja 1080 na nic Ci się nie zda bez telewizora full-hd (chyba, że myślisz przyszłościowo albo masz mozliwość u kogoś na takim TV obejrzeć) oczkod

EDIT. a ja się tu rozpisuje jezor

Ostatnio edytowany przez adi90a (2010-05-31 19:17:12)

Offline

#255 2010-05-31 19:23:06

Hatsumi
Użytkownik
Skąd: Bełchatów
Dołączył: 2008-06-26

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Wojna o biusty heh wiadomo ze Rei wygra ;p ale to nie jedyna rzecz która była męczona o ile pamiętam chyba największy burze  wywołał fragment rozmowy Miedzy Misato a Shinji w EoE cyt.

Pokaż spoiler

Słuchaj Shinji, wsiądź do EVY jeszcze raz
i zakończ to wszystko.

Zrób to by znaleźć odpowiedzi na pytania
"Dlaczego tu przybyłeś?", "Dlaczego tu jesteś?".

Znajdź odpowiedzi... A potem...
Gdy wszystko się skończy... musisz wrócić.

Obiecaj.

Teraz, idź.

Tak całują się dorośli.
Resztę zrobimy, gdy wrócisz.

Nowy Evangelion mnie sponiewierał nic już nie jest takie jak było Asuka

Pokaż spoiler
pilotem testowym EVA03  i Mari pilotująca Eva02
wtf wszystko co znalem wyparowało lub odwróciło sie o 180 stopi Oby 3.0 wprowadzi jakiś ład bo na razie jestem jedynie w szoku nie wiem co myśleć chyba jedynie podpisać się pod teoriami podanymi przez groozin xD


I'm not doing shit today!

Offline

#256 2010-05-31 19:28:14

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

skam123 napisał:

ale evangelion to ciągle dla mnie nr.1 i nie chciałbym stracić tego "odczucia" smile_big zwłaszcza że teraz mogę ją porównać do innych podobnych serii i boje się że tym samym straci trochę w moich oczach, zwłaszcza że opinie o niej są bardzo podzielone.

Wiem co czujesz oczkod. W moim wypadku (po obejrzeniu dwóch kinówek) seria tv może tylko zyskać (ciemniejsza zarówno wizualnie jaki i klimatycznie). Jak już wspomniałem IMO kinówki są mimo wszystko bardziej pozytywne i bardziej ułożone. Swoją droga też mnie korci żeby znowu NGE obejrzeć (moje pierwsze świadomie obejrzane anime i żeby nie było główna przyczyna wszelkich skaz na psychice oczkod).


WoodenJesus.png

Offline

#257 2010-05-31 19:30:02

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

No dobrze, ale nie musieli robić z Asuki pettanko xD


K5Cqyo6.png?1

Offline

#258 2010-05-31 19:56:56

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Już rok temu się dziwiłem czemu z Asuki zrobili Big Boss'a i uśmiechała się na tej końcowej migawce. Mam nadzieję, że ześwirowała i będzie próbować wszystkich zabić w kolejnych częściach. oczkod

Film sam w sobie całkiem spoko jak na kino akcji, chociaż od przesilenia tego CGI miejscami miałem niezły butthurt.

Offline

#259 2010-05-31 19:59:16

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Zarathustra napisał:

Film sam w sobie całkiem spoko jak na kino akcji, chociaż od przesilenia tego CGI miejscami miałem niezły butthurt.

Fakt, CGI ssało na całej linii. Często sztuczne i nieapetyczne.


WoodenJesus.png

Offline

#260 2010-05-31 21:57:53

groozin
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2006-07-15

Odp: NGE Rebuild of Evangelion - Błogosławmy komercje

Wyjaśniła się kolejna zagadka.

Pokaż spoiler
Shinji chciał po prostu odzyskać walkmana smile_big
tapew.jpg


5205.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024