#1 2010-04-06 20:33:12

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

[Mró-chan] Elfen Lied

62346890.jpg
Anidb

Lucy jest istotą człekokształtną, posiadającą rogi i silne zdolności telekinetyczne. Pewnego dnia ucieka z laboratorium, mordując większość pracowników. Postrzelona wpada do morza i traci pamięć. Znaleziona przez dwójkę ludzi, teraz łagodna jak baranek, zostaje przez nich przygarnięta. Tymczasem wojsko poszukuje zbiega...
Opis pochodzi z serwisu azunime.net

O projekcie:
Lider Projektu: KiRA
Tłumaczenie: KiRA
Tłumaczenie piosenek: Rambo
Korekta: Aria (1-4), Jasmine, Piotroz (11-13)
Timing: waski_jestem
Typesetting: KiRA, Bakura
Plansze: Mexis
Karaoke: Bakura
Efekty: KiRA
Kodowanie: KiRA
Quality Check: BEBZ (1-2), Mexis (3-4 i dalej), Renik (na razie nie oddał)

Dane Techniczne:
Video: 848x480, x264, 1500kbps
Audio: AAC+, 128 kbps, 2.0
Źródło: DVD-ISO

Download:
Zapraszam na forum ;]

No cóż, wypadałoby coś w końcu wydać. Projekt miał już zostać wydany conajmniej rok temu (w sumie plany były na 2 lata wstecz, no ale... jest jak jest w tym polskim fansubbingu). To się na korekte czekało (z jednego rewelacyjnego korektora musiałem zrezygnować, gdyż on się odciął od fansubbingu na dobre), nasepnie projekt poszedł w odstawkę bo mi się zapomniało (albo też sprawy prywatne, upierdliwa rodzinka i inne zajęcia), kolejna rzecz to timer (dzięki za chęci) i korektorka (dzięki Jas za pomoc i cierpliwość smile ) - ci też potrzebowali trochę czasu na zrobienie swojego, a ja nie chciałem za bardzo ponaglać (korekta została wykonana profesjonalnie, timing również bardzo dobrze się udał, choć nie obyło się bez poprawek). Potem to z QC były problemy (najpierw na BEBZa się niemiłosiernie długo czekało, to go olałem i dałem komu innemu - thx Mex za poratowanie ;P ) , gdybym zaś miał czekać na drugiego QCera (który zniknął z jakiegoś tam powodu, to kolejną obsuwę możnaby było liczyć w miesiącach... przekodowywać mi się nie chciało też - 1 ep to półtora dnia na nowych ustawieniach filtrów (znowu thx Mex jezor) to trochę jest). No i w końcu nadszedł ten dzień, że mró daje jakiś tam znak życia. Choć to tylko 4 epy, ale za to jak zrobione (dopicowane na maxa, tak mi się wydaje, bo i QC nie miało zastrzeżeń). Kolejne epy powinny się pojawiać co jakiś czas (bliżej nieokreślony). No i może niebawem coś od mró się pojawi jeszcze... No, to byłoby na tyle. Miłego oglądania.

PS. Żeby ściągnąć epki, trzeba się zarejestrować na forum. Radzę przeczytać regulamin, żeby nie było nieprzyjemności oczkod .
PS2. W tym temacie będę informował o kolejnych epkach, co by niezaśmiecać piaskownicy, żeby nie wyglądało to tak jak na f.pl.

Offline

#2 2010-04-06 20:39:31

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

_KiRA napisał:

PS2. W tym temacie będę informował o kolejnych epkach, co by niezaśmiecać piaskownicy, żeby nie wyglądało to tak jak na f.pl.


Zawsze tak powinno być smile Anime oglądałem, ściągnąłbym 2 raz dla zobaczenia samych efektów i TS, ale trzeba się logować, a mi to za dużo czasu zajmuje oczkod Jakbym jeszcze tej serii nie widział, to wtedy bym jeszcze był zmuszony do zarejestrowania się oczkod

EDIT: Moja ciekawość przezwyciężyła rejestracje smile_big

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-04-06 20:46:23)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#3 2010-04-06 20:45:32

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Znając życie, to prędzej czy później ktoś te linki wykradnie (np. taki Oin, albo ktoś z zarejestrowanych). A i może moje niegdyś prywatne, a teraz już publiczne, forum wreszcie odżyje.

Offline

#4 2010-04-06 20:53:40

Siewca
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-16

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

powiekszanie e-penisa iloscia uzytkownikow zarejestrowanych na forum, Boze, nie jestesmy malymi dziecmi wiec sie tak niezachowujmy...

Offline

#5 2010-04-06 20:55:40

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Nie do końca jest tak, jak piszesz. Chodzi mi o zmartwychwstanie forum, które przez ostatnie 2 i pół roku było w kiepskim stanie. Powrotu do jego byłej świetności, kiedy to dyskusje były żywe i ciekawe. Ale to odległe czasy starego Mró.

Offline

#6 2010-04-06 21:01:38

Siewca
Użytkownik
Dołączył: 2010-02-16

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

jak tam chcesz ale wenwtrzne fora grup z definicji sa martwe, w koncu jak moga tetnic zyciem skoro nawet servisy o fansubach swieca pustkami... ale powodzenia, ja pasuje jestem zbyt duzym leniem na rejestracje smile

Offline

#7 2010-04-06 21:14:38

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Kto będzie chciał, ten ściągnie. Do niczego nikogo nie zmuszam jezor

Offline

#8 2010-04-07 01:11:46

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

_KiRA napisał:

No cóż, wypadałoby coś w końcu wydać. Projekt miał już zostać wydany conajmniej rok temu (w sumie plany były na 2 lata wstecz, no ale... jest jak jest w tym polskim fansubbingu). To się na korekte czekało (z jednego rewelacyjnego korektora musiałem zrezygnować, gdyż on się odciął od fansubbingu na dobre), nasepnie projekt poszedł w odstawkę bo mi się zapomniało (albo też sprawy prywatne, upierdliwa rodzinka i inne zajęcia), kolejna rzecz to timer (dzięki za chęci) i korektorka (dzięki Jas za pomoc i cierpliwość smile ) - ci też potrzebowali trochę czasu na zrobienie swojego, a ja nie chciałem za bardzo ponaglać (korekta została wykonana profesjonalnie, timing również bardzo dobrze się udał, choć nie obyło się bez poprawek). Potem to z QC były problemy (najpierw na BEBZa się niemiłosiernie długo czekało, to go olałem i dałem komu innemu - thx Mex za poratowanie ;P ) , gdybym zaś miał czekać na drugiego QCera (który zniknął z jakiegoś tam powodu, to kolejną obsuwę możnaby było liczyć w miesiącach... przekodowywać mi się nie chciało też - 1 ep to półtora dnia na nowych ustawieniach filtrów (znowu thx Mex jezor) to trochę jest). No i w końcu nadszedł ten dzień, że mró daje jakiś tam znak życia. Choć to tylko 4 epy, ale za to jak zrobione (dopicowane na maxa, tak mi się wydaje, bo i QC nie miało zastrzeżeń). Kolejne epy powinny się pojawiać co jakiś czas (bliżej nieokreślony). No i może niebawem coś od mró się pojawi jeszcze... No, to byłoby na tyle. Miłego oglądania.

PS. Żeby ściągnąć epki, trzeba się zarejestrować na forum. Radzę przeczytać regulamin, żeby nie było nieprzyjemności oczkod .
PS2. W tym temacie będę informował o kolejnych epkach, co by niezaśmiecać piaskownicy, żeby nie wyglądało to tak jak na f.pl.

Jezu, po co się z wszystkiego tłumaczysz? A później się dziwisz, że ludzie się czepiają... Sam im mówisz najdrobniejsze szczegóły. Wydaj i kuniec, bosz... Nikogo nie obchodzą dzieje projektu, ziom. smile_big Bo poszedłeś do kibla się odlać i projekt wyszedł 15 min później... Tak, tak to wygląda. Bez obrazy, czy coś. Po prostu niepotrzebne to wszystko. Ale tak. Masz rację. Zapisz sobie to i zaksięguj. Przecież tworzysz historię i być może kolejne pokolenia fansubingu będą to odkrywać i archiwizować jako historyczne i legendarne dokumenty. Nie jesteś osobą publiczną i sławną, a tym bardziej komercjalną, w dodatku wylansowaną na skandalach, żeby się tłumaczyć.

_KiRA napisał:

(w sumie plany były na 2 lata wstecz, no ale... jest jak jest w tym polskim fansubbingu)

Jest takie powiedzenie. Umiesz liczyć, licz na siebie.

Offline

#9 2010-04-07 01:26:13

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Jezu, po co się z wszystkiego tłumaczysz? A później się dziwisz, że ludzie się czepiają... Sam im mówisz najdrobniejsze szczegóły.

Bo ja nie mam nic do ukrycia xD .

Bez obrazy, czy coś. Po prostu niepotrzebne to wszystko. Ale tak. Masz rację. Zapisz sobie to i zaksięguj. Przecież tworzysz historię i być może kolejne pokolenia fansubingu będą to odkrywać i archiwizować jako historyczne i legendarne dokumenty. Nie jesteś osobą publiczną i sławną, a tym bardziej komercjalną, w dodatku wylansowaną na skandalach, żeby się tłumaczyć.

Może i tak xD . W sumie inna kontrowersyjna osoba również zapisuje się na kartach historii polskiego fansubbingu jezor . Ktoś to musi tworzyć, a nie tylko na ircu gadać o chlaniu i o obrabianiu dupy innym.

Jest takie powiedzenie. Umiesz liczyć, licz na siebie.

Dlatego jak mam na kogoś czekać to to olewam w cholerę i wydaję. Dość zwlekania. Jakbym miał na Renika czekac to wydałbym to zapewne po powrocie zza Atlantyku, czyli na wakacje.

Offline

#10 2010-04-09 18:04:59

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Obejrzałem 1 ep, jest ok.
Technikalia: Obraz w porządku, kara i kredki uber efekciarskie, efekty dobrze zrobione (ale te teksty z kartek w stołówce mogliście sobie darować). Przy timingu nie podobało mi się spóźnione pojawianie się dialogów (pewnie wklepane od razu jak postać mówi, ale wiadomo, że mają małe opóźnienie na pojawienie się), podobnie ze znikaniem, w sumie tak pół na pół. Przy typie dialogowym na dialogi bardziej by się sprawdziły niebieskawe nakładki niż główne brązy (lepsza czytelność), że większe i grubsze, to już nawet nie wspominam smile_big Font na przeszłość jest bardzo nieczytelny.
Tekst: zasadniczo w porządku, bez większych zgrzytów (przez type'a może mi coś umknęło), ale przydałyby się twarde podziały i miejscami krótsze zdania. Samo tłumaczenie w porządku, ale miejscami miałem wrażenie przekolorowania (typu kuzynka wołająca "wyluzuj"). Totalnie rozwaliło mnie zostawienie oja... i danie przypisu - spokojnie można było to przetłumaczyć. Tak samo zajazd mógł zostać zajazdem albo przypis dać na planszach. Co do plansz, ładne, ale, moim zdaniem zbędne (trzeba było wstawić przepis na onigiri jeszcze jezor). W tekstach było tam coś nie w porządku (błąd gramatyczny, jakaś spacja przed kropką).

W sumie +4/5 się należy. Nie wiem, czy obejrzę resztę epów ponownie, jakoś mnie nie wciągnęło, chyba za stary jestem xD


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#11 2010-06-04 23:05:19

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Jednak udało mi się przed wyjazdem. Zapraszam do ściągania kolejnych dwóch epków z Elfen Lied, które są jak zwykle do ściągnięcia z mojego forum. Kolejne będą, jak wrócę z Ameryki (czyli nie wcześniej niż za 2 miesiące -> miesiąc na robociznę ;P ), co za tym idzie, biorę sobie miesięczny urlop fansubberski - zresztą, i tak mało co robię ostatnio, ale zawsze jakiś urlop od tych wszystkich szopek.

SSIJ!!

Wysokich transferów.

Offline

#12 2010-06-04 23:43:01

MuSeSu
Użytkownik
Skąd: Biedrusko
Dołączył: 2009-04-14

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Fajnie... jeszcze frytki bym prosił do zestawu plus oczywiście dietetyczna cola... oczkod

Musisz być zalogowanym użytkownikiem, żeby przeglądać ten dział.

Offline

#13 2010-06-04 23:47:30

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

Nom, nie ma lekko ;] .

Offline

#14 2010-06-05 14:40:55

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: [Mró-chan] Elfen Lied

_KiRA napisał:

Nom, nie ma lekko ;] .

Pewnie po 500 mb na ep. Temu tak ciężko.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024