#21 2010-06-26 14:23:16

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Haali Media Splitter

Piszę tu bo nie chce zakładać nowego tematu a mianowicie mam dwa problemy z napisami. Pierwszy jak na samej górze jest napisane - w plikach .mkv w których już są wmuksowane jakieś napisy nie chce mi automatycznie odtwarzać polskich subów .ass które znajdują się razem w folderze z anime. Wyłączenie angielskich subów na stałe jakoś mi się udało ale żeby ładowało polskie suby automatycznie już zawsze jakoś nie mogę tego ogarnąć. Drugi zaś problem dotyczy tego że napisy jak już są to są obniżone o jakiś centymetr od miejsca w którym być powinny, zamiast dostosowywać się do rozdzielczości wyświetlanego obrazu dostosowują się do rozdzielczości monitora. Jak udaje mi się uporać z tymi problemami poprzez instalowanie paru starszych komponentów już nie pamiętam jakich anime się tnie gdy na ekranie pojawi się zbyt dużo napisów naraz czyli najczęściej w karaoke na początku i na końcu.

Mam zaisntalowane K-Lite_Codec_Pack_604_Mega na Windows 7, to i to 32bit oraz korzystam z Media Player Classic - Home Cinema 1.3.1976.0

Z pewnych przyczyn muszę korzystać z K-Lite, MPC lubię a windowsa nie chce więc proszę nie pisać mi żebym zaczol korzystać z czegoś innego.

Mało się znam ale problem leży chyba w DirectVobSubie, vsfiterze albo Haali Media Splitterze. Już szukałem o tym na forum i problem jest w tym że opcje które powinny działać nie działają.


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#22 2010-06-26 14:34:36

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Haali Media Splitter

ScharingaN napisał:

Wyłączenie angielskich subów na stałe jakoś mi się udało ale żeby ładowało polskie suby automatycznie już zawsze jakoś nie mogę tego ogarnąć.

Bo wyłączyłeś chłopczyku automatyczne wczytywanie, nie ważne czy ang. czy polskich


ScharingaN napisał:

Drugi zaś problem dotyczy tego że napisy jak już są to są obniżone o jakiś centymetr od miejsca w którym być powinny, zamiast dostosowywać się do rozdzielczości wyświetlanego obrazu dostosowują się do rozdzielczości monitora.

w DVS override placament? - tu masz te opcje...

ScharingaN napisał:

Jak udaje mi się uporać z tymi problemami poprzez instalowanie paru starszych komponentów już nie pamiętam jakich anime się tnie gdy na ekranie pojawi się zbyt dużo napisów naraz czyli najczęściej w karaoke na początku i na końcu.

w DVS zakładka MISC i tam masz pre-buffer zaznaczyć ptaszkiem

Pokaż spoiler
ScharingaN napisał:(jakiś bełkot)
Mam zaisntalowane K-Lite_Codec_Pack_604_Mega na Windows 7, to i to 32bit oraz korzystam z Media Player Classic - Home Cinema 1.3.1976.0

Z pewnych przyczyn muszę korzystać z K-Lite, MPC lubię a windowsa nie chce więc proszę nie pisać mi żebym zaczol korzystać z czegoś innego.

Mało się znam ale problem leży chyba w DirectVobSubie, vsfiterze albo Haali Media Splitterze. Już szukałem o tym na forum i problem jest w tym że opcje które powinny działać nie działają.

Jakiś bełkot, wiadomo k-lite oprócz CCCP(dla starych kompów) + ew. CC 2.0 to jedyne opcje, dodatkowo k-lite ma ponoć jakieś wsparcie dla 64bitów


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#23 2010-06-26 14:50:18

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Haali Media Splitter

Dodaj w MPC w filtrach zewnętrznych  DirectVobSub i zaznacz aby tego używał. W MPC wyłącz auto-wczytywanie napisów.
NA Win 7 Mpc po zainstalowaniu nie ma go ustawionego i dlatego napisy są wczytywane przez player a nie DirectVobSub i dlatego mają takie położenie a nie inne gdyż player odczytuje je w inny sposób.

edit:
Jeszcze jedna sprawa. Jak by po tej operacji DirectVobSub nie odpalał się automatycznie to w zakładce output w MPC zmieniaj ustawienia na overlay mixer, vmr , evr i inne i patrz na którym się ładuje automatycznie i wtedy tego zostaw.


Masz ustawione tak:
beztytuugtc.th.png
20503150.th.png

Ostatnio edytowany przez tornadoretkinia (2010-06-26 15:14:06)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#24 2010-06-26 14:59:19

ScharingaN
Użytkownik
Skąd: Tczew
Dołączył: 2010-01-21

Odp: Haali Media Splitter

Do LagoonCompany:
Po pierwsze nie wyłączyłem tego automatycznego wczytywania a po drugie nic z  tego co tu napisałeś nie pomogło.

Do tornadoretkinia:
Miałem zaznaczone te auto-load subbitles. Wielkie dzięki teraz już wszystko mi chodzi.

Do geass:
Wielkie dzięki teraz pozostaje mi ustawić te automatyczne wczytywanie jakoś. Ten "Position subtitles relative to the video frame" niby był odhaczony ale jednak nie był. jezor

Do dulu:
Też dzięki za pomoc chociaż nie zdążyć skorzystać. jezor

Ostatnio edytowany przez ScharingaN (2010-06-26 15:25:20)


animew.png
banerkd.png
mangaql.png

Offline

#25 2010-06-26 15:01:28

geass
Użytkownik
Skąd: Słopnice/Limanowa
Dołączył: 2008-04-28

Odp: Haali Media Splitter

Miałem ten sam problem gdy włączę wykorzystanie grafiki do obróbki video (H264/AVC(DXVA)) DirectVobSub przestaje się ładować. Dlatego muszę ładować napisy przez MPC(File->Load Subtitle...), a żeby napisów nie obniżało wejdź w View->Options...->Subtitles->Default Style i zaznacz opcję "Position subtitles relative to the video frame".
Gdyby ci karaoke źle działało w Subtitles zaznacz opcję "Allow animation when buffering" oraz przy "Sub pictures to buffer:" daj wartość około 5.
Mam nadzieje że ci to pomoże ewentualnie mogę ci zrobić szybko screeny gdzie co jest smile_big


KILLTECH.png

Offline

#26 2010-06-26 15:17:51

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Haali Media Splitter

Ja miałem taki sam problem, ScharingaN, jak ty, nie ładowało mi napisów. Przy instalacji K-lite odhaczyłem vobsuba i zainstalowałem go oddzielnie. Chodzi jak złoto.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024