#1741 2010-09-09 16:14:59

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Star Driver: Kagayaki no Takuto też może być dobre, Bones, mecha, akcja.

Logo: 25953.jpg


To coś w tle mi tego cośa z Xamda przypomina xD


A tak to jeszcze planuję rzucić okiem na: Bakumana, Ironmana, Indexa 2, 2 serii To-love-Ru, Togainu no Chi (może być ciekawe, świat po 3 WŚ, organizacja przestępcza) może dojtą jeszcze jakieś serie, ale wszystko będzie zależeć od mojego zaplecza czasowego.

Ostatnio edytowany przez KieR (2010-09-09 16:20:53)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1742 2010-09-16 20:30:48

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zakończyła się wielka kupa tego sezonu. Pora się podetrzeć, spuścić wodę i zapomnieć. Mowa oczywiście o Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi.

Ale najpierw ciekawostka. Zauważyliście, że używane w anime gazy bojowe działają tylko na złych? W przedostatnim odcinku Powalona Czarownica wypuszczała gazy, które dusiły wszystkich, tylko nie drużynę dobrych. W ostatnim odcinku Ryoushi strzelił nie wiadomo czym w gangsterów (pewnie nigdy się nie dowiemy, czym była wystrzeliwana z procy broń chemiczna) i działała ona tylko na yakuzów, a na stojącą obok dziewczynę już nie.

Tak czy inaczej, bez drugiej serii się nie obejdzie. Głównemu Złemu za porwanie prawie całej ekipy Banku nie zrobiono nic. Pozostawiono go, by mógł obmyślać jeszcze bardziej diaboliczne plany. Tak jak przewidywałem ileś postów temu, związek Ookami i Ryoushiego się nie rozwinął. Seria zakończyła się w tym samym momencie, w którym się zaczęła. Stracone ~240 minut życia.

Zazwyczaj nie toleruję komentarzy w subach, ale notka pod koniec ostatniego odcinka jakie to było 'wielkie g' bardzo poprawiła mi humor.

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-09-16 20:33:33)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#1743 2010-09-16 20:37:46

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co do wyżej wymienionej serii, to zauważyłam, że prawie każda postać graficznie jest kalką jakiegoś innego bohatera anime.
I nie, jednak najbardziej się nudziłam przy Amagami SS i K-on!!, więc Ookami jeszcze jakoś przełknę.

Ostatnio edytowany przez coellus (2010-09-16 20:38:28)


Ty dulowaty userze!

Offline

#1744 2010-09-16 22:03:01

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

lipa3000 napisał:

Zakończyła się wielka kupa tego sezonu. Pora się podetrzeć, spuścić wodę i zapomnieć. Mowa oczywiście o Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi.

Kwestia gustu. Dla mnie to całkiem przyjemna komedia. Nie wiem czego Ty się spodziewałeś, ale ja już po pierwszym odcinku praktycznie wiedziałem czego oczekiwać. Nic mnie nie rozczarowało, ani nie zawiodło, parę razy się pośmiałem (np. z Kuroko i jej komentarzy, odniesienń do innych serii), czasem dziwiłem się naiwności, czy też głupocie twórców tego anime, lecz w żaden sposób nie nazwałbym tego kupą. Dla mnie Ookami-san jest zdecydowanie lepsza niż inne komedie tego sezonu które oglądałem.

Offline

#1745 2010-09-17 00:00:12

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ookami-san to fajny zapychacz czasu, pośmiać się miejscami można, ale mi tam w tej roli zdecydowanie lepiej sprawdził się K-On. 6/10 postawiłam, było w porządku jezor w tym sezonie z tego, co oglądałam, najbardziej nie podoba mi się Amagami SS, bo po prostu nudzę się na tym, jak diabli. Nie wiem, czy będę dalej oglądać (a obejrzałam 5 odcinków). Nadal najbardziej podoba mi się Akademia Okultyzmu, i nie sądzę, żeby ostatni odcinek zmienił moją opinię o tej serii - jest świetna, chociaż odcinek z tego tygodnia był bardzo... yyy... "nie spodziewałam się tego". A, no i Shiki też rządzi~ i Kuroshitsuji II też mi się bardzo podoba, co mnie zaskoczyło, bo pierwsza seria anime nie wywołała na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia, natomiast przy ostatnich rozdziałach mangi, które czytałam mocno się wynudziłam. Claude i Alois naprawdę dodali temu nudnemu duo jakim jest Sebastian i Ciel trochę koloru, na pewno jest śmieszniej, niż w mandze czy pierwszej serii. A po tej akcji to w ogóle zostałam fangirlem Claude'a i, co za tym idzie, jeszcze bardziej podoba mi się ta seria smile_lol.

Z następnego sezonu, jako fanka BONES, najbardziej oczekuję Star Drivera. Kreska kojarzy mi się z Takeshim Obatą, co w sumie idzie na plus. Design mecha kojarzy mi się z muszkieterem, podoba mi się. smile_big muzyka w trailerze brzmi trochę jak z Eureki 7. Z trailera dało się też wyczuć, że ta seria będzie FABULOUS niczym Code Geass, co również mocno mnie nakręciło. smile_lol
Oczywiście wyczekuję też Bakumana, zastanawiając się jednocześnie, które wątki z mangi obetną. Bo obetną pewnie sporo; nie dość, że jest tam masa długich monologo-dialogów (xD), co zapewne zużyłoby sporo czasu antenowego, to na ten moment jest 100 rozdziałów, co nawet w przypadku mangi, w której mało się gada, zapewne równałoby się obcięciu części materiału (skoro robią 24? odcinkową serię) :<
Zachęcona produkującymi studiami, na pewno obejrzę też Soredemo Machi wa Mawatteiru i Kuragehime. Kusi mnie też detektyw Yakumo i The World God Only Knows. Z kontynuacji - Arakawa, Letter Bee i SnO: Forte. No i nie mogę się doczekać Koe de Oshigoto! smile_big
Swoją drogą, kiedy będzie anime Hoshi no Samidare, noo~? ;______;


Qashqai.png

Offline

#1746 2010-09-17 22:27:27

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Szczerze to tak źle w sezonie letnim, jak i w wiosennym, nie było. Może nic do końca jeszcze nie obejrzałem, ale kilka serii jest naprawdę dobrych, przynajmniej jak na razie. Z wiosny Yojouhan Shinwa Taikei, Sarai-ya Goyou (jestem tylko po pierwszych epkach), Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin (na bierząco z FroZen) i Break Blade. Z lata tylko Black Lagoon: Roberta`s Blood Trail i Cat Shit One. Żadna pozycja nie jest wybitna, ale w porównaniu do innych da się oglądnąć. Najlepiej prezentuje się Cat Shit One, ale niestety następny ep dopiero za rok, niby; i The Tatami Galaxy. smile

Jesień też się jakoś prezentuje. Iron Man - jeśli będzie przynajmniej odrobinę podobny do Batmana, będzie git; tylko czekać do premier dyvydy i blureja. Panty & Stocking with Garterbelt - jestem tego samego zdania co Zar, będzie hit. I może Psychic Detective Yakumo - ale to wyjdzie w praniu, czy jest godne, aby je zlukać. oczkod

Ostatnio edytowany przez arystar (2010-09-17 22:29:35)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1747 2010-09-22 15:26:56

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Postanowiłem sobie sprawdzić, czy nie ma jakiegoś nowego trailera z REDLINE (takie pro zajebiste anime, dowody poniżej). Ten pierwszy ma już ze dwa miechy, ale go nie widziałem, dwa kolejne wyszły niedawno.

REDLINE (LONG Version)
REDLINE (ROBOWORLD)
REDLINE (Special VERSION)

Offline

#1748 2010-09-22 15:39:33

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

~Zarathustra, ogólnie ten film nawet rok temu w niektórych krajach wyszedł:
Vintage: 2009-08-14
Premiere date:
2009-08-14 (Locarno International Film Festival)
2010-09-02 (Australia, Reel Anime)
2010-09-11 (New Zealand)
2010-10-09 (Japan, Shinjuku Wald9 Cinema)

Tylko czekać na DVD/BD bo trailery całkiem, całkiem ^.^


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1749 2010-09-22 16:04:57

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Raczej był puszczany na pokazach zamkniętych, teraz dopiero mają zorganizować jakieś pokazy objazdowe, na które chyba każdy będzie mógł wbić.
Film skierowany jest głównie do widza zachodniego, wiadomo jaka klapa spotkałby go w Japonii. oczkod

Offline

#1750 2010-09-22 16:12:34

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Trailery nie są całkiem, całkiem - są zajerfakerjedwabiste!!! IMO, jeśli Redline będzie miało to coś z Travy, to będzie przekozak. Jeszcze do tego, co wypisałeś, Kier, można dopisać Deutschland, gdzie ma miejsce Fantasy Filmfest. .l. <- link. oczkod Teraz tylko czekać na dividi i blurej. Ktoś wie kiedy to nastąpi?

Ostatnio edytowany przez arystar (2010-09-22 16:13:27)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1751 2010-10-06 17:07:35

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobra, nowy sezon już się zaczął. Na pewno niektóre osoby już oglądnęły lub czytają mangę, na podstawie której jest zrobione anime, więc prosiłbym o zdanie na temat:

The World Only God Knows - na trailerze to dużo nie było, więc prosiłbym o zdanie kogoś, kto czytał mangę. Ciekawy tytuł?

Panty & Stocking with Garterbelt - sam nie wiem co o tym sądzić. Przypuszczam, że produkcja nastawiona głównie na humor, więc pytam czy można się pośmiać?

Shinrei Tantei Yakumo - ktoś może powiedzieć, jak to się zapowiada po pierwszym odcinku?

MM! - po pierwsze - czy ma ktoś link do traileru, bo nie mogę znaleźć? Czy to taka ecchi-szkolna komedyjka pozbawiona w większości fabuły, jakich pełno w każdym sezonie, czy może coś ciekawszego? Dało się uśmiechnąć chociaż przy oglądaniu pierwszego odcinka?


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1752 2010-10-06 17:14:58

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

The World Only God Knows - na trailerze to dużo nie było, więc prosiłbym o zdanie kogoś, kto czytał mangę. Ciekawy tytuł?

Według mnie najlepszy w tym sezonie, albo na równi z Bakuman'em. Historia orginalna, ale jak widać będzie to bardzo komercyjna wersja. Kiedyś był nawet news, że długość serii będzie zależeć od sprzedaży DVD. Niedawno też wycieka informacja, że będzie 2 sezon Kami nomi zo Shiru Sekai w 2011 roku, co śmieszne, dowiedzieliśmy się tego jeszcze przed wydaniem pierwszego odcinka - pierwszej serii, czyli tak jakby studio już było pewne swojego sukcesu.
Mangi przeczytałem może z 20 chapów na sprawdzenie, więc całości ocenić nie mogę, ale jeśli ktoś lubi się pośmiać i nie przyszkadza mu koleś, który w każdym odcinku, lub co 2-3 odcinki będzie podrywał inną dziewczynę, powinno być ok.
Jeśli widziałeś tylko 1 trailer Kami nomi, to powiem Ci, że są jeszcze 2 trailery, ale chyba nie ma sensu ich oglądać, bo za 3h będzie odcinek na CR.

Trailer MM! - http://video.yahoo.com/watch/8174473/21689809

Ostatnio edytowany przez Pisak (2010-10-06 17:18:32)


Pisak.png

Offline

#1753 2010-10-06 17:22:39

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Panty & Stocking with Garterbelt - sam nie wiem co o tym sądzić. Przypuszczam, że produkcja nastawiona głównie na humor, więc pytam czy można się pośmiać?

http://animesub.info/forum/viewtopic.php?id=256200&p=1

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2010-10-06 17:24:16)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#1754 2010-10-06 17:22:45

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

Shinrei Tantei Yakumo - ktoś może powiedzieć, jak to się zapowiada po pierwszym odcinku?

Jak dla mnie "beznadzieja" na granicy z "takie se". Ale to tylko 1 odcinek.


Ty dulowaty userze!

Offline

#1755 2010-10-06 17:36:18

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Panty & Stocking with Garterbelt - najbardziej śmiechowa seria roku, opłaca się zmarnować te 20 minut.
Shinrei Tantei Yakumo - myślałem, że będzie coś lepszego, a tu taki słaby średniak; strasznie CG zajeżdża, a to na plus serii nie idzie.
MM! - trailer(?).
The World Only God Knows - to samo, co inne ecchi\szkolne komedyjki, nawet nie sprawdzę.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1756 2010-10-06 17:41:07

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No to MM i Yakumo sobie odpuszczę. A i zapomniałem o jeszcze jednej serii: Star Driver. Fajne to? Po Bonesach się można wiele spodziewać, ale ostatnio ich Heroman to mnie zawiódł na całej linii.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1757 2010-10-06 17:47:38

Pisak
Użytkownik
Skąd: Katowice
Dołączył: 2008-01-03

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sado napisał:

No to MM i Yakumo sobie odpuszczę. A i zapomniałem o jeszcze jednej serii: Star Driver. Fajne to? Po Bonesach się można wiele spodziewać, ale ostatnio ich Heroman to mnie zawiódł na całej linii.

Tak pytasz się o wszystkie serie, najlepiej jest samemu sprawdzić jeden odcinek i się przekonać.

Według mnie w Star Driver za szybko akcja poszła do przodu, dziwne nazewnictwo, ogólnie średnio mi się podobało po 1 odcinku.


Pisak.png

Offline

#1758 2010-10-08 18:14:59

Arst
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-05-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tego sezonu obejrzałem już:
Iron man

Pokaż spoiler
Spodziewałem się czegoś lepszego, fabuła po pierwszym epku nie powala, a nie zapowiada się, aby było lepiej w późniejszych. Sama animacja też mi nie podeszła, takie zwykłe coś, a nie wielkie połączenie amerykańskiego pomysłu z japońską animacją, co świetnie wyszło w przypadku Animatrixa czy Batmana. Mam nadzieje, że Worverina tak nie zwalą. Ogólnie rzecz biorąc, sprawdzę jeszcze z 2 epki i wtedy zobaczę, czy oglądać dalej, czy sobie odpuścić

Togainu no Chi
Pokaż spoiler
Nie jest złe, ale zapowiada się na sporo krwi, a ta cenzura po prostu dobija. Obawiam się też, że może coś być z Yaoi, bo przyjaźń Akiry z jego kumplem wygląda na coś więcej...

Star Driver
Pokaż spoiler
Dużo akcji, dużo różnych rzeczy, koleś w pedalskim robocie, ale całość póki co mi się podoba smile

Tegami Bachi Reverse
Pokaż spoiler
Kontynuacja pierwszego sezonu, jeśli komuś się on spodobał - tak jak mi, to obejrzy i ten, jak nie, to nie ma co zaczynać od Reversa,  bo się nie zrozumie fabuły smile

Hyakka Ryouran: Samurai Girls
Pokaż spoiler
Po jednym z trailerów spodziewałem się Echii wymieszane z ninja, ale póki co jest to na tyle ograniczone, że nie przeszkadza w oglądaniu, a tła, jak dla mnie, są boskie, a krople atramentu klimatyczne smile_big

The World God Only Knows
Pokaż spoiler
xD - to chyba najlepszy komentarz

Super Robot Taisen OG: The Inspector
Pokaż spoiler
Trochę się zawiodłem po pierwszym epku, ale zobaczymy, co przyniosą kolejne


Zniszczmy świat, aby stworzyć go na nowo.

Offline

#1759 2010-10-08 18:58:26

dzadzar
Użytkownik
Skąd: otw
Dołączył: 2007-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Arst napisał:

Togainu no Chi

Pokaż spoiler
Nie jest złe, ale zapowiada się na sporo krwi, a ta cenzura po prostu dobija. Obawiam się też, że może coś być z Yaoi, bo przyjaźń Akiry z jego kumplem wygląda na coś więcej...

Toż to shounen-ai jest.

Offline

#1760 2010-10-08 19:00:55

ksenoform
Użytkownik
Skąd: Sosnowiec
Dołączył: 2007-10-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Arst czytałeś opis do Togainu no Chi?? http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=7477

Categories      Action, Dating Sim - Visual Novel, Post-apocalyptic, SciFi, Shounen Ai - similar

dosłowne tłumaczenie męska miłość, łagodniejsza forma niż Yaoi.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024