#21 2010-09-28 20:54:59

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

casca.jpg

GRIFFITHHHHHHHHHHHHH!!!

1285695494040.th.jpg

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2010-09-28 20:57:18)

Offline

#22 2010-09-28 21:19:58

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Berserk!

A gdzie ten cały brud starej serii? Nie podoba mi się to, ale co począć, takie czasy. Oby tylko adaptacja im wyszła i ekranizowała całość smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#23 2010-09-28 21:32:34

shakkin
Użytkownik
Dołączył: 2009-09-16

Odp: Berserk!

Pożyjemy zobaczymy ;D Stara seria była wspaniała (może i okrojona) ale wspaniała ;D Zobaczymy co teraz pokażą... Klasę albo dno ;D

Offline

#24 2010-09-28 21:36:51

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Berserk!

Wyśmienita wiadomość. Moja ulubiona manga ponownie zekranizowana. Oby tylko tego nie spierniczyli.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#25 2010-09-28 21:49:11

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Quithe napisał:

A gdzie ten cały brud starej serii? Nie podoba mi się to, ale co począć, takie czasy. Oby tylko adaptacja im wyszła i ekranizowała całość smile_big

Chyba się nie spodziewałeś Quithe, że w reklamówce zamieszczą jak Guts rozcina kogoś i się flaki wylewają? oczkod
Zresztą stara seria była mocno ocenzurowana i pocięta (co i tak robiło z niej ciekawe anime, ale do mangi to się nie umywało). Oby za produkcją stanęło dobre studio i postanowiono robić OAV, oraz obrać ścieżkę Hellsing Ultimate. To załatwiłoby kwestię durnej cenzury (tym sposobem nie pominą czegoś tak ważnego dla fabuły jak gwałt na Gutsie za młodu).

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2010-09-28 21:51:27)

Offline

#26 2010-09-28 22:05:38

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Berserk!

A ja jednak twórcom współczuję. W końcu reanimują legendę - presja jak na pilotach Tupolewa.
80% widzów stwierdzi "I tak manga była lepsza", a 50% "Starsza seria była lepsza". Tu już nie chodzi o to, by zrobi jak najlepiej, tylko żeby jak najmniej spieprzyć oczkod

Chociaż dawno temu czytałem, że pan Miura jest pod tym względem bardzo wybredny - nie pozwalał swojej mangi ekranizować, bo nie zgłosił się nikt, kto mógłby zrobić  to porządnie. Skoro teraz projekt zatwierdził i pobłogosławił...

Teraz tylko modlę się, żeby Madhouse albo 4C zgłosiło się do Urasawy (po PLUTO i 20th Sencury Boys) i Niheia (Blame!). Dopiero wtedy będę mógł spokojnie umrzeć.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2010-09-28 22:08:52)

Offline

#27 2010-09-28 23:10:25

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Berserk!

Zarathustra, właściwie to chodziło mi o kreskę, starą smile


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#28 2010-09-28 23:26:33

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Berserk!

FUCK YEAH! Cudowny moment. Te piętnaście sekund zmieniło moje życie. Światłość bijąca od białego jastrzębia, napierający z właściwą sobie furią Guts i skrzyżowanie dwóch ostrz które odmieniło losy setek tysięcy istnień... I came...

Pokaż spoiler
manlytears.jpg

Ostatnio edytowany przez m_jay (2010-09-28 23:27:12)


WoodenJesus.png

Offline

#29 2010-09-28 23:44:54

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Nie radzę się tym jednak sugerować, to co widać to zapewne swoiste promosy. Coś jak pierwsze animacje przy Hellsing Ultimate sprzed wielu lat, wszystko potem zostało przemodelowane.

Co do kreski rzeczywiście nie wygląda na lata dziewięćdziesiąte, ale nikt już tak nie robi anime (nawet Gundam Unicorn stylizowany na lata osiemdziesiąte to już nie to).

griffith.th.jpg

Nie da się zaprzeczyć, że nowy Griffith bardziej przypomina swojego mangowego odpowiednika (chociaż chyba za dużo żarł). Ale jak już pisałem takie urywki z promo na bank zmienią swoje oblicze w pełnej wersji. Pomijając jednak kreskę animacja miażdży płynnością (szczególnie ten Griffith z początku) coś czuję, że paluchy w tym maczało Studio 4°C.

Niech ktoś założy temat i modek przeniesie rozpoczętą dyskusję, bo osiem stron zaraz tak zleci tutaj. oczkod

Offline

#30 2010-09-29 19:04:04

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

1285711013054.jpg

Widziałem że Rafaga zaliczył gutspoke'a i założył temat, który szybko poleciał. Jeśli jakiś mod to czyta i mu się zechce to niech przeniesie kilka ostatnich postów z tematu "Nowy sezon anime już za pasem" właśnie tutaj. smile


berserkg.th.jpg

Wychodzi na to, że te stare obrazki jednak były autentyczne, zapewne wkrótce w kolejnych reklamówkach będzie można je obejrzeć.

Offline

#31 2010-09-29 19:14:04

Harz
Użytkownik
Skąd: Słupsk
Dołączył: 2007-04-24

Odp: Berserk!

Hmm, te anime rzeczywiście takie dobre ^^"? Czytałem sobie w temacie "Nowy sezon anime już za pasem", jak się jaraliście niczym szczerbaty na suchary, i dało mi to do myślenia. Obejrzałem 1 epek, i fajerwerków nie było :s(Nie mówię tu o kresce itp) Jakoś nie chciało mi się dalej oglądać.

Warning:Ten post nie ma za zadania, wszczynać flame'u. Po prostu się pytam.


Temee-0.png
"Why? Because Trolling is a Art!"
                                    ~Pablo Picasso

Offline

#32 2010-09-29 19:19:15

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Berserk!

Harz napisał:

Hmm, te anime rzeczywiście takie dobre ^^"? Czytałem sobie w temacie "Nowy sezon anime już za pasem", jak się jaraliście niczym szczerbaty na suchary, i dało mi to do myślenia. Obejrzałem 1 epek, i fajerwerków nie było :s(Nie mówię tu o kresce itp) Jakoś nie chciało mi się dalej oglądać.

Warning:Ten post nie ma za zadania, wszczynać flame'u. Po prostu się pytam.

Mangę przeczytaj. Anime to tylko wycinek z mangi i to dość krótki i przycięty. Manga jest świetna, najlepsza, jaka dotąd czytałem. Początkowo kreska może trochę się nie podobać, ale później Miura ma taki styl, że gęba opada, jak się patrzy na strony.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#33 2010-09-29 20:00:36

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Harz napisał:

Hmm, te anime rzeczywiście takie dobre ^^"?

Nie, jest pocięte scenariuszowo i wykastrowane z wielu postaci, plus całkiem mocno oprawa się już zestarzała, największym plusem był OST Hirasawy.

Harz napisał:

Czytałem sobie w temacie "Nowy sezon anime już za pasem", jak się jaraliście niczym szczerbaty na suchary, i dało mi to do myślenia. Obejrzałem 1 epek, i fajerwerków nie było :s(Nie mówię tu o kresce itp) Jakoś nie chciało mi się dalej oglądać.

No my się jaramy tym, że ma powstać (oby) seria OVA idąca wiernie z mangą, a nie tą starą wersją telewizyjną.

Przeczytaj sobie chociaż połowę mangi jaka wyszła w ciągu dwudziestu lat i jak pozbierasz szczękę z podłogi to wróć. oczkod

Offline

#34 2010-09-29 20:02:35

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Berserk!

Zarathustra napisał:

Wychodzi na to, że te stare obrazki jednak były autentyczne, zapewne wkrótce w kolejnych reklamówkach będzie można je obejrzeć.

Jeśli tak to przynajmniej minimalny poziom posoki mamy jak widać zapewniony (i przy okazji jest pewność że prace już trwają od jakiegoś czasu). Bardzo ciekawi mnie jak potraktują co bardziej perwersyjne sceny - nie wyobrażam sobie cenzury w jakiejkolwiek postaci.

Harz napisał:

Hmm, te anime rzeczywiście takie dobre ^^"? Czytałem sobie w temacie "Nowy sezon anime już za pasem", jak się jaraliście niczym szczerbaty na suchary, i dało mi to do myślenia. Obejrzałem 1 epek, i fajerwerków nie było :s(Nie mówię tu o kresce itp) Jakoś nie chciało mi się dalej oglądać.

Pierwszy odcinek (podobnie jak początek mangi) specjalnie nie masakruję i jest przykładem tego czego w anime nie uświadczysz. Pozostałe zdecydowanie bardziej stawiają na fabułę, są bowiem retrospekcją pokazującą jak budowały się relację między kluczowymi bohaterami i dlaczego świat się spieprzył. A jeśli po obejrzeniu całości (włącznie z niespodzianką jaką dostajemy na końcu) nie weźmiesz się za mangę to gratuluję siły woli.

Sado napisał:

Manga jest świetna, najlepsza, jaka dotąd czytałem. Początkowo kreska może trochę się nie podobać, ale później Miura ma taki styl, że gęba opada, jak się patrzy na strony.

Zdecydowanie smile. Poniżej pakiet edukacyjny czyli trzy MMV ukazujące zajefajność rysowanego berserka.

http://www.youtube.com/watch?v=-PE22PP4lKw
http://www.youtube.com/watch?v=c9fIN5QVKD8
http://www.youtube.com/watch?v=y-Uvc2-J … re=related

EDIT:
Mam cichą nadzieje że Susumu Hirasawa dostanie zlecenie na skomponowanie kilku utworów. Ostatnio nadrobiłem braki w twórczości Satoshiego Kona, co poskutkowało powstaniem nagłej potrzeby przesłuchania paru OSTów.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2010-09-29 20:19:03)


WoodenJesus.png

Offline

#35 2010-09-29 20:25:19

Wolfram
Użytkownik
Dołączył: 2006-08-10

Odp: Berserk!

Zarathustra napisał:

http://img689.imageshack.us/img689/7900/berserkg.th.jpg
Wychodzi na to, że te stare obrazki jednak były autentyczne, zapewne wkrótce w kolejnych reklamówkach będzie można je obejrzeć.

Należy dodać, że te stare obrazki pojawiły się już w 2008 roku...

PS zapraszam na stronę z podpisu. ;-)

Offline

#36 2010-09-29 23:23:11

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Berserk!

Jeśli ktoś jeszcze wątpi, że to 4C będzie się tym zajmować, to w newsie na ANN jest update.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2010-09-29 23:24:37)

Offline

#37 2010-09-29 23:26:58

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Berserk!

Update: Director Hiroyuki Kitakubo wrote in his Twitter account on Tuesday that he heard that 4[blank]C is making Berserk as a full-CG anime.

Hmm, full-CG, ciekawe, jak im to wyjdzie smile_big (Jakby ktoś nie znał skrótu: CG - Computer Graphic)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#38 2010-09-29 23:52:53

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Berserk!

To świetnie bo dawne anime Berserk! było genialne i jego największą wadą był brak zakończenia.

Ważne żeby w nowym anime kreska była podobna jak w mandze.

Offline

#39 2010-09-30 00:08:22

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Berserk!

Kenshiro napisał:

jego największą wadą był brak zakończenia.

Świetne smile_big Prawie jak "Noga była fajna, ale brakowało jej zakończenia (czyt. całej reszty ciała)" jezor

[edit]
Żeby nie było dramy, bo pan na K. znowu czegoś nie zrozumie - brakowało nie tylko zakończenia, ale i środka (i ścisłego początku).

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2010-09-30 00:10:04)

Offline

#40 2010-09-30 00:27:05

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Berserk!

Wolałbym tradycyjną animację (statyczne ujęcia) i CGI pociągnięte cel-shadingiem w dynamicznych scenach młócki. Skoro jednak miałoby to powstać w całości oparte o grafikę komputerową to może sponsorzy węsząc kasę wyłożyliby trochę więcej i oprócz HD wszystko było również w 3D. Biorąc pod uwagę, że miałaby to być OVA rozłożona na wiele lat, a studio Studio 4°C lubi eksperymentować z oprawą jest to całkiem możliwe.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024