#21 2010-12-06 01:53:29

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Co z tymi postami?

lil - to czemu nie dostałem, jak mi Q cisnął, że mi dał warna? I to dwukrotnie się zdarzyło. smile Sprawdź sobie skuteczność i funkcjonalność, bo zdaje się, że coś ci umyka. Musiałem się wyładować na forum dość bezpośrednimi słowami, żeby moderator łaskawie zareagował i mi odpisał i jeszcze zrobił to z wielką łaską, że musiał odpisać.

Moderatorzy się tak powołują na ten regulamin, a wszyscy dobrze wiedzą ile razy był on łamany i było przymykane na to oko. Szczególnie podpunkt 4 i 5 w punkcie o treści na forum. Ten regulamin to w ogóle powinna być taka umowna regulacja, a nie jakiś dokument prawny, jak to teraz jest.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-12-06 01:54:15)

Offline

#22 2010-12-06 02:03:47

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co z tymi postami?

Ja tam nie wiem czy Ci dał czy nie oczkod Ja reaguję w momencie jak dostaję info, że jakiś user dostaje za coś warna. Wtedy dodaję kopiując co dany moderator wpisał w uzasadnieniu plus podaję od kogo ten warn.

Żaden mod nie będzie rozpatrywał jak działa inny smile Jeśli ktoś ma jakieś ale do kogoś z moderacji to zawsze może zgłosić to adminowi podając uzasadnienie. Tylko takie logiczne a nie, że komuś się zdaje, że mod się na niego uwziął.

Umowa regulacyjna mówisz? Tylko co w momencie kiedy tylko jedna strona się tego trzyma a druga nie? I czemu mamy decydować, które przekleństwo już ją łamie a które jeszcze nie? W regulaminie jest jasno napisane kiedy dany post może polecieć bądź zostać ocenzurowanym. Moderator też człowiek, nie ma nas nie wiadomo ilu żeby udało się wyłapać wszystko. Zawsze ktoś się odezwie, że a jego skasowaliśmy a tamtego nie. Tego się nie da przeskoczyć. Starczy, że każdy nie będzie się oglądał tylko na siebie ale np zgłosi przeoczenie moda, albo sam będzie takim "modem" i będzie prostował innych. Troszkę dobrych chęci i wszystko można załatwić smile

A teraz dobranoc smile


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#23 2010-12-06 02:17:54

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Co z tymi postami?

To zamiast usuwać całą dyskusję, w której znajdą się ew. małe elementy przeczące już z regulaminem, można po prostu upomniec usera, żeby nie zapominał o regulaminie i że jest tak i tak. Userzy, to też nie są chodzące roboty, mające wkuty regulamin do łba. smile

Dam sobie rękę uciąć, że user odpisałby wtedy, że już nie będzie i że spoko. A tu dup. Cała dyskusja ucięta i ludzie jakby nie mają prawa wypowiedzi. No mówię, komuna. smile

Nie wiesz, czy dał czy nie. smile_big No to proszę się wypowiadać za jednym razem klarownie i wyraźnie, a nie dopowiadasz wraz z rozwojem dyskusji. Tego się wymaga od moderatora.

Źle mnie rozumujesz z modowaniem. Skoro nie macie zbyt dużo czasu na moderowanie, to nawet lepiej, bo moderator powinien jak najmniej ingerować w jakiekolwiek dyskusje i ich rozwój. Ma jedynie przypilnować, żeby nie zaszła w bok za daleko (czyli odchyły w bok są jak najbardziej na miejscu), a jeśli rozwinie się offtop (czyt. osobna dyskusja) to można wyodrębnić do nowego tematu i niech sobie gadają.

Założyli temat, bo im forum umarło i co z tym fantem zrobić? Moderke upsrawnić, a raczej odebrać im połowe uprawnień!

Offline

#24 2010-12-06 04:21:05

Wakabayashi
Użytkownik
Skąd: opolszczyzna
Dołączył: 2008-04-18

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

I co, tak bez większego echa to przeszło? Nie wierzę.

Spoko Hatake, echo rozniosło się po całej Polsce, dzisiaj w Fakcie napiszą oczkod. Jestem z Tobą, precz z moderacją! Ale tak btw to skasowali Ci coś istotnego, bo serio nie wiem, a godzina późna więc moja pamieć szwankuje trochę.

Offline

#25 2010-12-06 11:57:10

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Co z tymi postami?

Dostałeś w tym roku jednego warna, i to od Zjadacza (17 września). Ode mnie mogłeś co najwyżej dostać ostrzeżenia wstępne, że następnym już będą wpisywane warny. Popadasz w jakąś paranoję czy co? oczkod


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#26 2010-12-06 13:07:41

Baka78
Użytkownik
Dołączył: 2010-05-09

Odp: Co z tymi postami?

Podepnę się w temat tak nieco z boczku...

lilith napisał:

Co do usuwania napisów to za każdym razem jest podawany powód usunięcia, a PM wysyła automat. Przy komentarzach i postach już takowego niestety nie ma.

Kilka tygodni temu zostały usunięte wstawione przeze mnie napisy (pierwsze i za razem ostatnie) - nie otrzymałem żadnej wiadomości, choćby nawet z automatu.

Miłej konwersacji.. smile

Offline

#27 2010-12-06 13:22:20

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Co z tymi postami?

Baka78 napisał:

Kilka tygodni temu zostały usunięte wstawione przeze mnie napisy (pierwsze i za razem ostatnie)

Moderacja raczej nie usuwa napisów, jeżeli sprawa nie jest poważna. Czyżbyś może umieścił napisy kogoś innego bez jego zgody?

Offline

#28 2010-12-06 13:31:36

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Co z tymi postami?

Nighthanter napisał:
Baka78 napisał:

Kilka tygodni temu zostały usunięte wstawione przeze mnie napisy (pierwsze i za razem ostatnie)

Moderacja raczej nie usuwa napisów, jeżeli sprawa nie jest poważna. Czyżbyś może umieścił napisy kogoś innego bez jego zgody?

Albo do jakiegoś trailera. W innych wypadkach napisy raczej nie zostają usuwane.

Ostatnio edytowany przez dulu (2010-12-06 13:43:56)

Offline

#29 2010-12-06 13:52:03

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Co z tymi postami?

Hatak jest bardzo prosty sposób na problemy z danym forum - odejdź od niego ot co. To forum i tak jest już poniżej poziomu nieistniejącego już anfo i przypomina podwórkowe forum trzepakowych kumpli od wina. Sam wchodzę tylko jak ktoś mi podeśle link do jakiegoś tematu i jest mi z tym dużo lepiej jak bywałem tutaj częściej oczkod (i większości tutaj zgromadzonych pewnie też)

Ostatnio edytowany przez DiamondBack (2010-12-06 15:31:12)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#30 2010-12-06 20:49:50

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Co z tymi postami?

DiamondBack napisał:

Hatak jest bardzo prosty sposób na problemy z danym forum - odejdź od niego ot co. To forum i tak jest już poniżej poziomu nieistniejącego już anfo i przypomina podwórkowe forum trzepakowych kumpli od wina. Sam wchodzę tylko jak ktoś mi podeśle link do jakiegoś tematu i jest mi z tym dużo lepiej jak bywałem tutaj częściej oczkod (i większości tutaj zgromadzonych pewnie też)

Sposób prosty, ale czyny trudniejsze. Skoro rejestrowałem się na forum, które było dobre, to teraz staram się cokolwiek "wywalczyć", żeby wróciło do starych czasów.

Q:

Taa, gdyby było samo to, zostawiłbym, ale wszystkie się przeplatały, a bawić się w edycję każdego posta nie będę. Chcecie gadać o pustych laskach, luz, ale grzeczniej. To, że nie dostałeś warna weź to za lepsze rozwiązane.
Autocenzura na forum jest, ale Kane jej najwidoczniej nie włączył, a kilka słów dodawałem do bazy. Muszę mu o tym przypomnieć.

Faktycznie, napisałeś, że nie dałeś mi warna, ale zaistniała sama sytuacja takiej możliwości. W dodatku ile już Kane'owi o tym przypominacie? Rok? Dwa lata? I o 1000 innych spraw. To samo z edycją postów. Ile ich było. 3? Guzik się wyklikał w myszce?
I teraz dla porównania:
Jakoś półtorej roku temu miała miejsce taka sama dyskusja, czyli o tych pustych laskach, i była ona o wiele ostrzejsza i bezpośrednia niż to kulturalne rozmawianie, bo brał w niej udział Zgrzyt, Diamond, ja i paru innych. Jakoś nic nie było.


Wakabayashi - no, urywają dyskusję. I pisałem, że nie chodzi tu tylko o mnie, ale o każdego użytkownika forum, któremu coś zniknęło w trochę bardziej radykalny sposób niż zwykle.

Kurna, nie mogę usunąć i wiem czemu, muszę do Kane'a się z tym zgłosić. W takim razie sam ją usuń albo będzie warn ;]

Z tego, co pamiętam, to nie wulgaryzm w niej przeszkadzał, a jedynie to, że była parę pikseli za duża, tak? Poza tym, pomijając już forum i posty, nielogicznym postępowaniem jest kasowanie komuś sygnatury i dawanie za to bana (pomijam ekstremalne przypadki, jak już mówiłem), skoro mamy tu na forum opcję "pokaż/nie pokazuj sygnatury". Jakby takiej opcji nie było, to inna sprawa... Ale to też tak już bokiem, bo dalej głównie chodzi o forum i kasowane posty gorzej niż na ANFO.

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-12-06 21:03:18)

Offline

#31 2010-12-06 21:20:28

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Co z tymi postami?

Źle pamiętasz, chodziło o wulgaryzm w niej. Wielkość jest z góry ustalona, istnieje także zapis, że moderatorzy mogą takową usunąć. Jednak za samą wielkość nikt Ci warna nie wlepi, chyba że będziesz notorycznie to powtarzał.
Tak ciężko Ci nie używać wulgaryzmów? Musisz mieć zewnętrzne ograniczenie do tego? Proponuję założyć obrożę kopiącą prądem jezor
Dyskusja taka może i była, może wtedy modem jeszcze nie byłem, może byłem zajęty czymś innym i przegapiłem.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#32 2010-12-06 23:28:22

DiamondBack
Użytkownik
Skąd: Ostrzeżenia: 5 (z 4)
Dołączył: 2007-01-25

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:
DiamondBack napisał:

Hatak jest bardzo prosty sposób na problemy z danym forum - odejdź od niego ot co. To forum i tak jest już poniżej poziomu nieistniejącego już anfo i przypomina podwórkowe forum trzepakowych kumpli od wina. Sam wchodzę tylko jak ktoś mi podeśle link do jakiegoś tematu i jest mi z tym dużo lepiej jak bywałem tutaj częściej ;) (i większości tutaj zgromadzonych pewnie też)

Sposób prosty, ale czyny trudniejsze. Skoro rejestrowałem się na forum, które było dobre, to teraz staram się cokolwiek "wywalczyć", żeby wróciło do starych czasów.

Przestań ;) nie ty jeden podnosiłeś motykę. Tu jest admin, który jest a go niema ;) mod Q który ma w dupie co się dzieje na forum i jaka panuje na nim atmosfera. Jeśli nie jest się osobą którą on zna osobiście jesteś potencjalny do zbanowania. Sam dostałem bana za "odezwanie się do innego usera, który ze złości zaczął na mnie [cenzura]" - tak, dostałem bana, za sam fakt, że nie łamiąc regulaminu sprowokowałem kogoś do ataku na mnie. :) - zdrowe myślenie czyż nie?
Moje posty też leciały. Nie ważne, że były na temat czy nie. Nie ważne, że nie łamały regulaminu. Ważne, że były pomiędzy atakami innych osób. A że moderacji nie chce się moderować - tylko ograniczają się do samego hurtowego wywalania + sypanie warnami/banami to tylko pogarsza sytuacje :) ale nasuwa się tutaj jedno pytanie - po [cenzura] się pchali na moda skoro nie chce im się moderować? A po to by dalej szerzyć tu własny prywatny folwark.

ps. Celowo używam wulgaryzmów, bo tak [cenzura] hipokryzji jak na tym forum to nigdzie nie widziałem. Q tak ciężko ci sprawnie moderować? Proponuję kojec na jaja kopiącą prądem.
Tu jest potrzebna totalna czysta - inny admin i modzi (prócz tych co zostali wybrani w miarę "demokratycznie") a to nigdy tutaj nie nastąpi. To forum jest martwe ;)

Ostatnio edytowany przez Quithe (2010-12-07 01:06:00)


Jestem osobą nietolerancyjną. I prosiłbym to uszanować.
http://letty.pl/

Offline

#33 2010-12-07 00:06:47

Baka78
Użytkownik
Dołączył: 2010-05-09

Odp: Co z tymi postami?

dulu napisał:

Albo do jakiegoś trailera.

"Time of Eve movie".

Nighthanter napisał:

Moderacja raczej nie usuwa napisów, jeżeli sprawa nie jest poważna. Czyżbyś może umieścił napisy kogoś innego bez jego zgody?

Niestety tak - przyznaję się, że skorzystałem z napisów do OVA 1-6 (z poprawkami) bez zgody autorów tych tłumaczeń. Nie zgłębiłem dokładnie regulaminu napisów i dopiero na forum zostałem "oświecony".
Zabolał mnie jedynie brak choćby automatycznego PW o powodzie usunięcia napisów. Tyle. Nic wielkiego smile

Offline

#34 2010-12-07 00:34:32

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co z tymi postami?

Baka78 napisał:

Niestety tak - przyznaję się, że skorzystałem z napisów do OVA 1-6 (z poprawkami) bez zgody autorów tych tłumaczeń. Nie zgłębiłem dokładnie regulaminu napisów i dopiero na forum zostałem "oświecony".
Zabolał mnie jedynie brak choćby automatycznego PW o powodzie usunięcia napisów. Tyle. Nic wielkiego smile

Hm no to dziwne. Może automat się przywiesił. Zawsze przy usuwaniu napisów wyskakuje okienko, gdzie trzeba wpisać powód usunięcia. Inaczej nie da się wywalić napisów.


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#35 2010-12-07 03:46:48

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Co z tymi postami?

O, DB się przyłączył. smile_big
Czas tę motykę uskutecznić, może akurat. smile_big
Wiesz, jak ja kandydowałem, tzn zgłaszałem swoją chęć modowania Kane'owi, to że tak powiem dość dobitnie mnie oświecił, że nie mam tu czego szukać. Czuję się komfortowo. Oo Zaraz przypomina mi się administracja mojej spółdzielni, gdzie tylko wrzucić granat i wysadzić wszystko w pizdu.

Q - wulgaryzm? No dobrze, tylko czy ten wulgaryzm był na tyle rażący i na tyle upierdliwy w moim poście, że trzeba było usuwać? Z tego, co pamiętam, to były w nim bodajże 3, jak nie 2, dość ostre słowa, które w dodatku nikogo nie obrażały. Po to jest algorytm cenzury, żeby ci, co nawet takie słowa ich rażą, nie musieli na to patrzeć. Jak z kimś rozmawiasz i ktoś lubi wrzucić wulgaryzm w swoją wypowiedź, to też mu banujesz usta taśmą izolacyjną i zamykasz konwersację? Forum to publiczne rozmowy, więc praktycznie na jedno wychodzi. I co teraz zamierzysz z postem Dajmonda? Naprzeklinał gorzej ode mnie, ale jemu cenzura zadziałała, więc pewnie nie będzie problemu i post zostanie tak? Jeśli zostanie, to będzie pierwsza mądra rzecz dokonana przez moderatora od dawien dawna na tym forum. Macie motywację, żeby poprawić cenzurator, który nie wyłapał pewnych odmian w moim poście.

Baka78 - a podpisałeś je jako swoje, czy wrzuciłeś je jako ty, tylko napisałeś, że są to napisy tego i tego jegomościa, tyle że zrobiłeś własną korektę?
To też jest parodia. Nietykalna własność do napisów dla autora, który sam robił na cudzej własności, w dodatku nabytej lewym obejściem, jakim jest internet.
Potrafię zrozumieć, że autor może sobie zastrzec, tudzież pilnować swoich napisów, by nikt mu ich "nie kradł" albo grzebał w nich i przypisywał sobie, ale jak ktoś zrobi korektę i wrzuci z podpisem oryginalnego autora, to jaki problem? Z tego, co wiem, to taka możliwość jest tylko wtedy, kiedy autor nie odpowiada na PM i nie ma z nim jakiegokolwiek kontaktu. Po co ta słowna biurokracja? Napisy to freeware txt, nikt się tu nie prosi o łaskę aktora.


Niektóre zamysły administracji tego forum są dobre, tylko że w ogóle się to nie sprawdza, bo to nie jest forum dla kółka wzajemnej adoracji, tylko forum na którym niegdyś były i dziesiątki userów naraz.
Się, kuźwa mać, poprawnie politycznie zrobiło na forum. Wielcy moraliści (to by było zaprzeczenie, bo Polak, który nie klnie, hahaha xD)

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-12-07 03:49:48)

Offline

#36 2010-12-07 07:15:44

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

Naprzeklinał gorzej ode mnie, ale jemu cenzura zadziałała, więc pewnie nie będzie problemu i post zostanie tak?

Jakie 'zadziałała'? Chyba pod edycji moderatora, bo przekleństw było od groma i nic nie było ocenzurowane. Nie każdy ma ochotę widzieć takie przekleństwa na forum, zwłaszcza gdy na codzień w środkach komunikacji miejskiej, na mieście itd. słyszy tego niezliczoną ilość. Niech tylko "chamy chamstwo szerzą". A za perfidne przeklinanie należy się warn.


wladza1.png

Offline

#37 2010-12-07 09:58:31

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Co z tymi postami?

Domyślam się, że macie przedni ubaw, co, chłopaki? DB, który "nie rozumie", co to flaim i Hatake, który używa jedynie nierażących wulgaryzmów - wojownicy o wolność i sprawiedliwość;] Wyobraźcie sobie, że to forum to takie dziwne państwo, np. Indonezja, w którym za żucie gumy w miejscu publicznym idzie się do paki. "Co za debilne prawo, będę żuł, co i gdzie mi się podoba!", a potem, gdy was gliny/modzi zgarną, krzyczycie, że się waszą wolność ogranicza. Zostaliście ostrzeżeni, że nie wolno, bo admin tego kraju sobie tego nie życzy i mimo to łamiecie prawo. Czego się spodziewacie? Że się regulamin zmieni, bo wam się nie podoba? Że sobie wybierzecie własnego moda, który będzie was głaskał po główkach? Jak chcecie żuć gumę na ulicy, to nie jedźcie do Indonezji, a jak się wam w Indonezji podoba, to nie możecie tej gumy żuć. Nie wiem, co tu jest trudnego do zrozumienia.

Jeśli rozmowa jest wulgarna, a w dodatku zawiera wulgaryzmy, to żeby nawet nikogo personalnie nie obrażała, może być usunięta, to chyba jasne.

Offline

#38 2010-12-07 10:32:34

Nighthanter
Użytkownik
Dołączył: 2007-03-04

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

Napisy to freeware txt, nikt się tu nie prosi o łaskę aktora.

Freeware od razu nie oznacza, że open source.

Offline

#39 2010-12-07 11:19:56

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Co z tymi postami?

bodzio napisał:
Hatake napisał:

Naprzeklinał gorzej ode mnie, ale jemu cenzura zadziałała, więc pewnie nie będzie problemu i post zostanie tak?

Jakie 'zadziałała'? Chyba pod edycji moderatora, bo przekleństw było od groma i nic nie było ocenzurowane. Nie każdy ma ochotę widzieć takie przekleństwa na forum, zwłaszcza gdy na codzień w środkach komunikacji miejskiej, na mieście itd. słyszy tego niezliczoną ilość. Niech tylko "chamy chamstwo szerzą". A za perfidne przeklinanie należy się warn.

I tu mamy żywy dowód na parodię, kabaret i co jeszcze. Temu wycenzurowali, a mi wywalili wszystkie posty i innym też. Gratuluję rozsądku i jasności umysłu u bodzia i u moderatorów.

Nighthanter - to se zakoduj suby jakimś hasłem albo napisz je w C++, to ci się nie dostaną. Czytałeś ty w ogóle, co pisałem wyżej?

Offline

#40 2010-12-07 11:50:26

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Co z tymi postami?

Napisy, jak każda praca, podlega prawom autorskim, ale prawo i technika nie są obecnie na tyle rozwinięte, aby można je skutecznie chronić.
Imo wszystkie wulgarne posty (albo obraźliwe) powinny lecieć z miejsca z odpowiednią nagrodą dla autora. Nie każdego interesuje taki sposób "dyskusji". Nie potraficie rozmawiać normalnie, to załóżcie swoje forum, gdzie będzie można jeździć po każdym, albo przestańcie się udzielać.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024