#41 2010-12-07 11:57:32

Isao
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2005-12-27

Odp: Co z tymi postami?

hikikomori napisał:

Domyślam się, że macie przedni ubaw, co, chłopaki?

A jak :d chyba nawet nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, jak człowiekowi się humor poprawia czytając takie bzdety z samego rana smile

wojownicy o wolność i sprawiedliwość;]

Zapomniałaś hiki dopisać, że jeszcze stojący w pierwszym rzędzie w obronie uciśnionych i nękanych przez innych złowrogich siejących bezwzględną dyktaturę xD

to se zakoduj suby jakimś hasłem albo napisz je w C++

No way... odpalasz HEX'a i nici z tego twojego C++ xD


A tak całkiem poważnie to... o co w ogóle ta jednoosobowa święta wojenka przeciw niesprawiedliwości na fandomowym forum?
Serio... posty zawsze i wszędzie znikały w mniejszym bądź większym stopniu i znikać będą bez konkretnych powodów... ot cała filozofia, a że ktoś info o tym nie dostał cóż, kwestia silnika forum, które nie jest jakimś super zajefajnym pod względem funkcjonalności i mnogości dostępnych opcji (Miałem okazję przeglądać opcje moderatorów i naprawdę nie dają rady, podstawy podstaww). Chcecie takich pro-uber bajerów, a co by każde powiadomienie, info o edycji, pierdnięciu etc przychodziło na email/pm or whatever, even maybe more, somethin' like shitty sms, to nie widzę większego problemu... zrzutka na jakiegoś vbulletin'a i będziecie wiedzieć, kto gdzie, za co, dlaczego, z kim, kiedy, gdzie, jak, w jaki sposób, po jakiemu etc.
To jak? Najbardziej uciśnieni i krzycząco-rozpaczliwie-płaczący... myślę, że jak wykupicie pakiecik na kilka lat wstecz Kane chętnie przygarnie takowe cudo na podmianę owego forum oczkod
 
Osobiście jakoś mi to lotto koło nosa, też zdarzało się, że mi nagle coś znikało tak bez powodu, info o usuniętym poście szczerze nigdy nie dostałem, choćby jakieś tam ostatnio w temacie 'o wszystkim i niczym', bodaj o stukaniu na fbl czy czymś takim.. i co? A no i nic... Jakoś nie widzę sensu w wykłócaniu się o 'te kilka cyferek niżej w profilu, w napisanych/wysłanych postach'. oczkod
O warnach się wypowiadać nie będę, bo skoro ktoś dostał, to najwidoczniej zasłużył. ew mod ma zły dzień/okres, nudził się, za dużo wypił bądź też powiedzmy sobie szczerze, po prostu delikwenta nie lubi (delikatnie rzecz ujmując), prosta piłka. Wszyscy jesteśmy ludźmi... normalna kolej rzeczy...

ps: a jak się dalej nie podoba to zapraszamy na http://www.sweetbrokacik.pl podobno "JeSt jUsH nAs PrAfJe SzEsC tYsIeNcY !!", więc może warto dołączyć do takiego looffcianego i koffanego grona, a nie płakać o bóg wie co... X_X podsumowałbym to jeszcze krótkim kawałkiem piosenki, ale jakoś nie chce mi się go wycinać)


Imo wszystkie wulgarne posty (albo obraźliwe) powinny lecieć z miejsca z odpowiednią nagrodą dla autora. Nie każdego interesuje taki sposób "dyskusji". Nie potraficie rozmawiać normalnie, to załóżcie swoje forum, gdzie będzie można jeździć po każdym, albo przestańcie się udzielać.

Tak samo przesiąknięte totalnym fanatyzmem przeplatanym z debilizmem i chorym uwielbieniem do czegoś, przez co nie dopuszcza się do wiadomości, że ktoś może mieć odmienne zdanie od naszego własnego w kwestiach gustów i pochodnych, jak np to, że torraborra i inne laczki strajki ssą Oo no nie?
(to ostatnie to pytanie retoryczne t... uhu)
A tak w ogóle to uśmiałem się po pachy... ubaw, że hej :d podpiąłbym jeszcze pod powyższy cytat posty pewnego użytkownika, które pasują idealnie, jednak powstrzymam się, bo skończy się na tym, że oberwie mi się... za jego własne posty... (w sensie, że rzekomo własnie go obrażam, o zgrozo) xD


ps2 co by nie było, całego tematu nie czytałem (3~4 ostatnie posty), generalnie tl;dr, odpisuję na podstawie tego co usłyszałem od znajomego. Lowu anduu pissu :*

Ostatnio edytowany przez Isao (2010-12-07 12:05:57)

Offline

#42 2010-12-07 13:34:06

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

O, DB się przyłączył. smile_big
Czas tę motykę uskutecznić, może akurat. smile_big
Wiesz, jak ja kandydowałem, tzn zgłaszałem swoją chęć modowania Kane'owi, to że tak powiem dość dobitnie mnie oświecił, że nie mam tu czego szukać. Czuję się komfortowo. Oo Zaraz przypomina mi się administracja mojej spółdzielni, gdzie tylko wrzucić granat i wysadzić wszystko w pizdu.

Wiesz Hatake, po przeczytaniu tego akapitu można mieć wrażenie, że cała ta dyskusja jest tylko po to żeby Ciebie wziąć na moda. Bo w ogóle jest nie do pomyślenia, że Kane śmiał Twoją wcześniejszą kandydaturę odrzucić.

DiamondBack napisał:

Tu jest potrzebna totalna czysta - inny admin(...)

Że się tak spytam jak widzisz wywalenie admina, który jest prawnym właścicielem serwisu?

hiki dobrze prawi, czytajcie co pisze (oczywiście ze zrozumieniem) smile Rewolucja wam nie wyjdzie, ale zawsze możecie spróbować swoich sił na f.pl Choć tam znikają też posty mówiące o znikających postach ]:->


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#43 2010-12-07 19:01:35

Baka78
Użytkownik
Dołączył: 2010-05-09

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

Baka78 - a podpisałeś je jako swoje, czy wrzuciłeś je jako ty, tylko napisałeś, że są to napisy tego i tego jegomościa, tyle że zrobiłeś własną korektę?
To też jest parodia. Nietykalna własność do napisów dla autora, który sam robił na cudzej własności, w dodatku nabytej lewym obejściem, jakim jest internet.

Wersja druga. W opisie na stronie i w samych napisach podani byli autorzy tłumaczeń, które zostały wykorzystane (trochę tłumaczyłem sam, bo wersja kinowa miała kilka scenek więcej niż OVA). Zrobiłem synchro, efekty (na podstawie subów EN) i trochę korekty.
Często robię synchra do oglądanych anime, ale nie wrzucam ich na stronę. W tym przypadku trochę się namęczyłem i postanowiłem zrobić wyjątek, tylko chyba za bardzo się pośpieszyłem nie pisząc PW do tłumaczy... smile

Offline

#44 2010-12-08 05:37:32

Hatake
Użytkownik
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Dołączył: 2004-12-15

Odp: Co z tymi postami?

Baka78 napisał:
Hatake napisał:

Baka78 - a podpisałeś je jako swoje, czy wrzuciłeś je jako ty, tylko napisałeś, że są to napisy tego i tego jegomościa, tyle że zrobiłeś własną korektę?
To też jest parodia. Nietykalna własność do napisów dla autora, który sam robił na cudzej własności, w dodatku nabytej lewym obejściem, jakim jest internet.

Wersja druga. W opisie na stronie i w samych napisach podani byli autorzy tłumaczeń, które zostały wykorzystane (trochę tłumaczyłem sam, bo wersja kinowa miała kilka scenek więcej niż OVA). Zrobiłem synchro, efekty (na podstawie subów EN) i trochę korekty.
Często robię synchra do oglądanych anime, ale nie wrzucam ich na stronę. W tym przypadku trochę się namęczyłem i postanowiłem zrobić wyjątek, tylko chyba za bardzo się pośpieszyłem nie pisząc PW do tłumaczy... smile

Wiesz, wiadomo, że jak jest kontakt z autorem, to z własnej czystej uprzejmości możnaby było się z nim skontaktować i mu to synchro podesłać, żeby dodał do paczki. Wielu ludzi mi tak podsyłało, np. DMC. Ja sam też tak robię. Jest wporzo. smile

lilith - nie chcę być modem. Napisałem tylko przykład, że wybór kogoś jest ślepy jak miłość. Jak DB to widzi? Może niech sobie admin poczyta i dopuści do siebie myśl, że średnio się nadaje? Jak mu zalezy na dobrej formie forum i serwisu, to z pewnością przekazalby to komuś innemu. Szkoda, że taipan musiał odejść.
No wlaśnie w tym problem, ze z ANSI robi się drugie ANFO i f.pl. Nie widzisz tego, co?

hikikomori - a zebys wiedziala! o to chodzi. jezor ja wiem ze ty lubisz byc ucisniona i podlegać jakiemuś mocno określonemu prawu, boś polaczek państwa prawa, ale nie ja. i tak, tak myślę. po to jest demokrejszyn, ze ma sie wolnosc wypowiedzi i prawo do buntu, jeśli coś nie pasuje. jak nie zdzialam nic sam, to trudno. mój problem.

Rozwala mnie to, jak ludzie mają bierne podejście do wszystkiego. Wy****ć się dupskiem na wszystko i  olać, bo się nic z tym nie zrobi. A potem się śmieją, że mamy głupi naród. Jak się daje podporządkować wszystkiemu zamiast coś z tym zrobić. Ja wiem, bo tak wygodniej, co nie? smile

Ostatnio edytowany przez Hatake (2010-12-08 05:41:02)

Offline

#45 2010-12-08 09:15:44

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

Rozwala mnie to, jak ludzie mają bierne podejście do wszystkiego. Wy****ć się dupskiem na wszystko i  olać, bo się nic z tym nie zrobi. A potem się śmieją, że mamy głupi naród. Jak się daje podporządkować wszystkiemu zamiast coś z tym zrobić. Ja wiem, bo tak wygodniej, co nie? smile

Bierne? Do wszystkiego? Nie ja jeden napisałem co sądzę na temat wulgaryzmów, bierne podejście oznaczałoby akceptację tego prostactwa, jakim jest przeklinanie.
Tak a propos demokracji:

Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

Sama atmosfera, jeśli już przy tym jesteśmy, to nie tylko moderatorzy czy admin, który jest, ale go nie ma, a użytkownicy. Wielu odeszło wraz z problemami z samym serwisem, i już nie wróciło. Jest wielu nowych, jest anime online, jest dużo innych serwisów... kiedyś rozmawiano tu o wszystkim, bo nie było gdzie, a teraz ludzie siedzą na forach tematycznych. Bo to tutaj samo w sobie jest o napisach. Dziwne, nie? Robi się drugie anfo czy f.pl? Jasne, bo my, stare dziady, nie mamy już innych starych dziadów, z którymi można było koty drzeć.


wladza1.png

Offline

#46 2010-12-08 10:27:53

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Co z tymi postami?

@góra
Nawiązując do wypowiedzi przedmówcy, przypomniała mi się śmieszna notatka prasowa.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ … necie.html

Edycja Nr 1:

Dla ścisłości, nie ma nic wspólnego z cytowanym przez bodzia przepisem k.w.

Edycja Nr 2:

Wesoła historia o tym, jak policja "internetu" (w tym miejscu pojęcie internet zastępuje wszelkie możliwe formy zamieszczania informacji w sieci) nie uznała za miejsce publiczne.

http://www.mmpoznan.pl/10671/2010/4/12/ … -rozbracie

BTW Nie wypowiadam się w przedmiocie prawidłowości działań policji.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2010-12-08 10:37:36)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#47 2010-12-08 10:49:32

hikikomori
Użytkownik
Skąd: z szafy
Dołączył: 2006-08-09

Odp: Co z tymi postami?

Hatake, daruj sobie ten protekcjonalny ton, bo g...o o mnie wiesz. Jesteś jak ten łoś, co się jabłek nawp...ał - myślisz, żeś wszystkie rozumy pozjadał, a to tylko fermentacja ci w mózg uderza.
To był przejaw wolności słowa;]

Offline

#48 2010-12-08 12:25:22

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Co z tymi postami?

Hatake napisał:

lilith - nie chcę być modem. Napisałem tylko przykład, że wybór kogoś jest ślepy jak miłość. Jak DB to widzi? Może niech sobie admin poczyta i dopuści do siebie myśl, że średnio się nadaje? Jak mu zalezy na dobrej formie forum i serwisu, to z pewnością przekazalby to komuś innemu. Szkoda, że taipan musiał odejść.
No wlaśnie w tym problem, ze z ANSI robi się drugie ANFO i f.pl. Nie widzisz tego, co?

Że tak tylko wtrącę: nie masz pojęcia na jakiej zasadzie są i byli wybierani modzi. Nigdy nie było tak, że sobie admin rzucił "tego chcę na moda" i tyle.
No dobra, załóżmy, że admin sobie poczytał i dopuścił, że się średnio nadaje. I co, ma teraz tak for free oddać coś za co wyłożył konkretną gotówkę, w coś co zainwestował nie tylko swój czas? Ciekawa jestem czy by się tak jedna osoba znalazła, która by tak za nic oddała. No i komu ma oddać? Kto wg Ciebie lepiej się nadaje?
Moim zdaniem do f.pl to nam jeszcze daleko. Jakby nie patrzeć mamy większą wolność słowa niż tam jezor

bodzio ma rację, to nie tak, że moderacja teraz zabija wszelką dyskusję na forum. Nie robi tego bo po prostu nie ma czego zabijać. Wielu userów pożeniło się, pozakładało rodziny, znalazło pracę itp. Nie mają już czasu na siedzenie na forum i gadanie. Ostatnie niedobitki zostały i teraz robią hałas, że nie ma z kim o czym gadać. Przez ostatnie kilka, by nie pisać kilkanaście lat powstało wiele stron tematycznych i tam są dyskusje.

Hatake tak w sumie to masz 2 wyjścia: pogodzić się z tym jak jest albo sobie poszukać innego forum smile I nie mówię tego złośliwie, takie po prostu są realia oczkod


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#49 2010-12-08 14:15:15

Oberleutnant
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-24

Odp: Co z tymi postami?

lilith_ napisał:
Baka78 napisał:

Niestety tak - przyznaję się, że skorzystałem z napisów do OVA 1-6 (z poprawkami) bez zgody autorów tych tłumaczeń. Nie zgłębiłem dokładnie regulaminu napisów i dopiero na forum zostałem "oświecony".
Zabolał mnie jedynie brak choćby automatycznego PW o powodzie usunięcia napisów. Tyle. Nic wielkiego smile

Hm no to dziwne. Może automat się przywiesił. Zawsze przy usuwaniu napisów wyskakuje okienko, gdzie trzeba wpisać powód usunięcia. Inaczej nie da się wywalić napisów.

To ciekawe, bo jakiś czas temu, moje (nie do końca wierne oryginałowi) napisy do Kejona, nie pamiętam już, który odcinek, zostały usunięte 4 razy, ani razu nie dostałem na PW powodu ich usunięcia. Oczywiście mogłem się go domyślić, ale jednak oczekiwałam właśnie jakiegoś konkretnego powodu. Specjalnie, można powiedzieć, że na złość, wrzucałem je jeszcze 3 razy i nigdy nie otrzymałem powodu. Co prawda, napisy były wulgarne i mało wierne oryginałowi, ale takie parodie do dziś są na ANSI i nikt tego nie usuwał.

Komuś się chyba "przywiesił automat" 4 razy ;p

Ostatnio edytowany przez Oberleutnant (2010-12-08 14:16:23)

Offline

#50 2010-12-08 14:56:31

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Co z tymi postami?

Nie wiem na jakiej zasadzie działa automat przy usuwaniu napisów(czy dostajecie pw), ale na mejla na pewno coś dochodzi, bo za każdym razem, jak coś usunę, dostaję takową wiadomość.

Baka78 napisał:

Wersja druga. W opisie na stronie i w samych napisach podani byli autorzy tłumaczeń, które zostały wykorzystane (trochę tłumaczyłem sam, bo wersja kinowa miała kilka scenek więcej niż OVA). Zrobiłem synchro, efekty (na podstawie subów EN) i trochę korekty.

Ktoś kiedyś wymyślił, że trzeba mieć zgodę autora, żeby wstawić jego napisy - ja trzymam się jedynie tej zasady i uważam ją za słuszną.

Hatake napisał:

To też jest parodia. Nietykalna własność do napisów dla autora, który sam robił na cudzej własności, w dodatku nabytej lewym obejściem, jakim jest internet.

A jak powstawały strony z anime online, to każdy jak jeden mąż stali obok siebie, że trzeba mieć pozwolenie. Co się stało?

Co do komentarzy do napisów - ja tam dałem pomysł, aby wywalać wszystkie teksty typu "bdb brak bledow" itp., ale inni modzi(chyba tylko jeden przyznał mi rację), jak i sam admin na to nie przystali. Jeśli komuś nie podoba się, że jego komentarz został usunięty, może śmiało do mnie napisać(czasami się zdarza, że usunę dobry koment, wtedy ja pw wysyłam), jeśli przyleci z ryjem, bo tak jest najczęściej, odeślę go z kwitkiem i nie będę niczego tłumaczył. Natomiast prawie zawsze piszę, że jeśli nie podoba mu się moje moderowanie, może iść z tym do Lili albo Kejna.

Ostatnio edytowany przez dulu (2010-12-08 14:57:43)

Offline

#51 2010-12-09 00:51:18

Issina
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-08-09

Odp: Co z tymi postami?

A ja nie rozumiem sensu wywalania komentarzy do napisów.
Bo co, można już tylko wypisywać w nich błedy?
A może zostanie wprowadzony licznik, te poniżej 100 literek out, a reszta zostaje?
Przecież jakby nie było w żaden sposób nie łamią one regulaminu, więc po kiego są kasowane?
Ocena to ocena. Taki komentarz, choćby krótki, ale na temat, przyda się tym, co chcą ściągnąc napisy i np. sprawdzają która wersja jest najlepsza/najbardziej sprawdzona.

Ostatnio edytowany przez Issina (2010-12-09 00:55:32)


Issina.png

Offline

#52 2010-12-09 04:07:40

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Co z tymi postami?

Issina napisał:

Ocena to ocena. Taki komentarz, choćby krótki, ale na temat, przyda się tym, co chcą ściągnąc napisy i np. sprawdzają która wersja jest najlepsza/najbardziej sprawdzona.

Wiadomo, że im więcej komentarzy, tym lepiej, ale chyba mi nie powiesz, że teksty typu "bdb bledow brak" jest na temat, skoro sam zawiera proste błędy...

Powiem tak - jeśli ktoś z wyższa rangą powie mi, że mam takie badziewne komentarze zostawiać, to też tak uczynię. Jak na razie jest jak jest.

Offline

#53 2010-12-09 05:10:11

Prototype
Użytkownik
Dołączył: 2009-10-12

Odp: Co z tymi postami?

Nie żebym się narzucał, czy protestował obecną politykę regulaminu, ale wyrażę drobne zdanie na temat komentarzy w napisach.


dulu napisał:
Issina napisał:

Ocena to ocena. Taki komentarz, choćby krótki, ale na temat, przyda się tym, co chcą ściągnąc napisy i np. sprawdzają która wersja jest najlepsza/najbardziej sprawdzona.

Wiadomo, że im więcej komentarzy, tym lepiej, ale chyba mi nie powiesz, że teksty typu "bdb bledow brak" jest na temat, skoro sam zawiera proste błędy...
.

Gdybym ja osobiście tworzył napisy, to motywującymi mnie czynami użytkowników byłby ich komentarze i ocena nie tylko z błędami lub o ich kompletnym braku, ale ogólnie wyrażenie podziękowania w komentarzach. Osobiście widzę, że prawie wszystkie komentarze, to są głównie wymieniane błędy lub dyskusja o nich.

Oczywiście, jak mówiłem mi to obojętne, ale gdybym tworzył napisy nie byłbym na pewno zadowolony z tego typu regulaminu.

Offline

#54 2010-12-09 06:44:46

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Co z tymi postami?

4 Moderator ma prawo usunąć komentarz do napisów, jeśli jego treść nie jest związana z oceną napisów lub w przypadku, gdy jest on wystawiony za:
a) Szybkość wykonania napisów
b) Sam fakt powstania napisów
c) Brak synchronizacji do posiadanej przez siebie wersji filmu
d) Ocena nie ma uzasadnienia

Ale wystarczy, że ktoś napisze: Dla mnie ocena bdb, podobały mi się, dobrze się czytało, zdania były zrozumiałe, błędów nie widziałem. I jest uzasadnienie.


wladza1.png

Offline

#55 2010-12-09 09:40:58

Issina
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-08-09

Odp: Co z tymi postami?

dulu napisał:

Wiadomo, że im więcej komentarzy, tym lepiej, ale chyba mi nie powiesz, że teksty typu "bdb bledow brak" jest na temat, skoro sam zawiera proste błędy...

Ale czy każdy musi znać się nie wiem jak na ortografii i interpunkcji, albo być na tyle czujnym, by wynajdywać błędy i móc napisać komentarz? Nie wszyscy krzywią się na widok brakującego przecinka czy ogonków, zwłaszcza, gdy same napisy zostały z sensem przetłumaczone i miło się je czyta.
Mówie, niedługo wprowadzicie licznik od słów i zacznie się lanie wody jakie to napisy są zaje***** ;]

Tyle ode mnie ;]

Ostatnio edytowany przez Issina (2010-12-09 10:22:37)


Issina.png

Offline

#56 2010-12-09 11:46:52

Zabuzasan
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2005-04-03

Odp: Co z tymi postami?

bodzio napisał:

Ale wystarczy, że ktoś napisze: Dla mnie ocena bdb, podobały mi się, dobrze się czytało, zdania były zrozumiałe, błędów nie widziałem. I jest uzasadnienie.

Naprawdę tak ciężko domyślić się że jeśli ktoś napisał "napisy bdb błędów brak" to oznacza że napisy dobrze mu się czytało, że zdania były dla niego zrozumiałe i że błędów się nie doszukał? Czy samo stwierdzenie "napisy bdb" nie zawiera tego w sobie ?.
Niektórym chyba w szkole piątki wstawiali za ładne oczy że teraz tak pilnują za co dokładnie jest to bdb.


Zabuzasan.jpg

Offline

#57 2010-12-09 12:31:20

jinjej
Użytkownik
Skąd: チェンストホヴァ
Dołączył: 2004-11-12

Odp: Co z tymi postami?

@góra, @góra, góra

W pełni się zwami zgadzam w kwestii tego, że ktoś ma prawo do niewylewnej opinii.

Moim zdaniem taka moderacja

u1ilzsrl87yws2c_thumb.jpg

@dół

A czym według ciebie jest opinia, dwoma zdaniami, trzema zdaniami... Wiadomo o co chodzi przy moderacji komentarzy i dlaczego wywalacie te krótkie. Ale przy okazji lecą też te, które nie są z istoty spamem.

BTW Jeżeli już mamy bić się na słówka, to nie myl pojęcia opinia z pojęciem uzasadnienie opinii. Nawet stwierdzenie napisy są bardzo dobre stanowi czyjąś opinię, w tym względzie nie wylewną, bo pozbawioną uzasadnienia. Ale nie ja ustalam reguły i nie zamierzam polemizować w tej kwestii, przedstawiam tylko swój pogląd.

Ostatnio edytowany przez jinjej (2010-12-09 13:30:37)


日本はきれいなです. 日本女の子にも..

Offline

#58 2010-12-09 13:20:18

dulu
Moderator
Dołączył: 2006-08-17

Odp: Co z tymi postami?

Issina napisał:
dulu napisał:

Wiadomo, że im więcej komentarzy, tym lepiej, ale chyba mi nie powiesz, że teksty typu "bdb bledow brak" jest na temat, skoro sam zawiera proste błędy...

Ale czy każdy musi znać się nie wiem jak na ortografii i interpunkcji, albo być na tyle czujnym, by wynajdywać błędy i móc napisać komentarz? Nie wszyscy krzywią się na widok brakującego przecinka czy ogonków, zwłaszcza, gdy same napisy zostały z sensem przetłumaczone i miło się je czyta.
Mówie, niedługo wprowadzicie licznik od słów i zacznie się lanie wody jakie to napisy są zaje***** ;]

Tyle ode mnie ;]

Przecież nie trzeba się spuszczać, jedno konkretne zdanie wystarczy. Wy chyba nie bardzo rozumiecie, dlaczego to w ogóle powstało - autorzy napisów ciągle narzekali, że konkurencja wystawia im słabe oceny bez uzasadnienia(a regulamin tego nie zabraniał), wtedy robili to bezczelnie, np. taki Hatake wystawiał konkurentowi ocenę słabą jakieś parę sekund po tym, jak tamten wstawiał napisy, chyba coś trzeba było zrobić.
I co jest teraz zabawne - nie potraficie(powiem ogółem) napisać jednego zdania w komentarzu, ale na pw to eseje mi piszecie. smile_lol

jinjej napisał:

W pełni się zwami zgadzam w kwestii tego, że ktoś ma prawo do niewylewnej opinii.

Jeśli wg ciebie jedno zdanie to opinia wylewna, to sorry, ale nie bardzo mamy o czym rozmawiać.

edit:

jinjej napisał:

A czym według ciebie jest opinia, dwoma zdaniami, trzema zdaniami... Wiadomo o co chodzi przy moderacji komentarzy i dlaczego wywalacie te krótkie. Ale przy okazji lecą też te, które nie są z istoty spamem.

Jedno zdanie byłoby wspaniałe, ale wiem, że dla większości to za duży wysiłek. Lili kazała mi zostawiać "bdb ni ma bledow", więc nie, krótkie komentarze, jak widzisz albo nie widzisz, zostają.
Jeśli ocenia się napisy do paru odcinków, zawsze można napisać jeden komentarze... Uf.

Ostatnio edytowany przez dulu (2010-12-09 13:34:56)

Offline

#59 2010-12-09 14:50:20

Issina
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2008-08-09

Odp: Co z tymi postami?

Chyba ci się, dulu, sytuacje poknociły, bo wystawianie negatywów konkurencji to co innego jak podziękowanie i stwierdzenie, że napisy są dobre Oo
Niemniej albo powinniście poprawić regulamin i konkretnie napisać, jak powinien wyglądać taki komentarz, albo zostawić je jak są, bo śmiem twierdzić, że na razie są one kasowane bezpodstawnie ;] (w końcu uzasadnienie "bardzo dobre napisy" są oceną. )
Wtedy wszyscy powinni być zadowoleni.

Ostatnio edytowany przez Issina (2010-12-09 14:50:54)


Issina.png

Offline

#60 2010-12-09 16:19:21

Mavok
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-07

Odp: Co z tymi postami?

Się tak wtrącę tylko.

dulu napisał:

Jedno zdanie byłoby wspaniałe, ale wiem, że dla większości to za duży wysiłek.

Przecież to wspomniane już "bdb bledow brak", to też jedno zdanie. Może i kaleczne, ale jednak zdanie. Jeśli chcielibyście mieć w komentarzach cosik więcej to dopiszcie, że ma to być zdanie złożone i po temacie. W wersji hardcorowej można by dać jeszcze "z zachowaniem poprawnej polszczyzny". Już teraz mało kto komentuje udostępniane napisy, po takich zabiegach to ludzie już w ogóle dali by sobie spokój.

Z tematu postów zeszło na temat komentów (to chyba było nieuniknione). Na razie tyle ode mnie.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024