#1 2010-12-22 22:01:52

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Ibitsu - dyskusja.

Przestawiam mangę Ibitsu.
Na tytuł wpadłem przypadkiem na 4chan'ie i kilka losowych stron zaszczepiły we mnie ciekawość. I opłacało się sięgnąć po to.
Wstępny opis.

A boy went to take his trash out late one night, and found a strange, creepy, lolita woman sitting amongst the garbage bags. She asked if he had a little sister, and he answered her, hurrying afterwards back to his apartment. When he looked out the window, she was gone. Who is the strange woman, and why does she give him such a bad feeling?

Bo przeczytaniu pierwszego tomu jestem wniebowzięty(zwłaszcza ustani extra ch. był fajny), manga trzyma w napięciu, bohaterowie i ich reakcje są sensowne a "siostrzyczka" uaaaaa tak właśnie wyobrażam sobie czyste zło.

W skrócie:
Historia: na razie super
Bohaterowie: na razie bez zastrzeżeń.
Kreska rysunek czy coś: poprawnie, to co ma być normal takie jest a brutalne sceny no cóż... mój grymas i ciche "ała" podpowiada że wpożo.


Chętnie zobaczył bym ekranizacja tego działa i puszczał je każdemu loli maniakowi który marzy o "loli siostrzyczce" xD

A jak wasze odczucia względem tego tytułu?

Offline

#2 2010-12-22 22:07:41

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: Ibitsu - dyskusja.

Gatunek idealny dla mnie jezor(Horror) Zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Offline

#3 2010-12-22 22:46:51

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Ibitsu - dyskusja.

Zgrzyt napisał:

Chętnie zobaczył bym ekranizacja tego działa i puszczał je każdemu loli maniakowi który marzy o "loli siostrzyczce" xD

Hahaha, kilku delikwentów i ja mógłbym dorzucić. Może jakiś turnus by się udało dla nich zrobić z "siostrunią". ^_^

A tak wracając do tematu. W pierwszej chwili myślałem, że ktoś odgrzebał z archiwów muzycznych Boris'a i ich nieziemski kawałek Ibitsu z płyty "Akuma No Uta". jezor Zajrzałem jednak na zarzuconą stronkę i miłe zaskoczenie, manga przykuła mnie na tyle, bym obejrzał wszystkie dostępne na tę chwilę rozdziały przetłumaczone na angielski.

Jak na razie trzyma poziom, więc pewnie przyjrzę się dalszemu rozwojowi wypadków.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#4 2010-12-23 01:22:26

Zgrzyt
Użytkownik
Skąd: Gliwice
Dołączył: 2006-02-08

Odp: Ibitsu - dyskusja.

kurdee właśnie przeczytałem vol. 2 i lipaa. Koniec fajny ale myślałem że będzie coś jeszcze. Dwa tomy to za mało =_=
hmmm ale nie spodziewałem się tego że jej pluszak ma aż tak bogate wnętrze xD

BTW. twórca tego tytułu Ryou Haruka wydał coś jeszcze bo wujek Google milczy na ten temat?

Ostatnio edytowany przez Zgrzyt (2010-12-23 01:22:47)

Offline

#5 2010-12-23 01:27:33

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Ibitsu - dyskusja.

Na wszystkich stronach z mangą pod Ryou Haruka jest tylko Ibitsu więc raczej nic innego nie wydał.


sokolb.jpg

Offline

#6 2010-12-24 00:01:17

aria
Użytkownik
Skąd: Krk
Dołączył: 2007-10-29

Odp: Ibitsu - dyskusja.

Przeczytałam i jestem pod wrażeniem ;d Kawałek dobrej urban legend mangi smile_big No i historia o lalkach z pierwszego tomu prześwietna.
A co do tego, czy 2 tomy to za mało, to bym się kłóciła. Tego typu mangi nie mogą być za długie, bo istnieje ryzyko zbytniego przekombinowania i powodowania znużenia u czytaczy ;D Co nie zmienia faktu, że byłabym szczęśliwa, jakby autor narysował coś jeszcze ; d Bo bardzo dobrze mu to wychodzi ^^


warneverchanges.png

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024