#1861 2011-01-12 22:53:04

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Rafaga napisał:

- Beelzebub - Trzyma poziom. Dobrze by było jakby zrobili z niego potrójny sezon, bo w standardzie 26, ciężko będzie coś

Z tego prawdopodobnie będzie tasiemiec albo coś koło 70 epków.


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1862 2011-01-13 01:26:06

Marduk
Użytkownik
Skąd: Wrocław
Dołączył: 2006-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

KieR napisał:
Rafaga napisał:

- Beelzebub - Trzyma poziom. Dobrze by było jakby zrobili z niego potrójny sezon, bo w standardzie 26, ciężko będzie coś

Z tego prawdopodobnie będzie tasiemiec albo coś koło 70 epków.

mam nadzieję, że tasiemca z tego nie zrobią - po pierwszym epiku mogę powiedzieć, że fillerów i przedłużaczy, to oni robić nie potrafią, a w tasiemcach to jest na porządku dziennym. Straszne dno by się z tego zrobiło.

Co do pierwszego odcinka - ten fragment mangi to praktycznie ciągła akcja z przerwami na sceny humorystyczne i cliffhangerem z wielkim WTF? Jak można było zrobić z tego taki średni odcinek ? Jakby wzięli 1 i 2 chapter, bez spoilerów, to akurat zmieściliby się w jednym odcinku z ładnym i efektownym zakończeniem. Zamiast tego mamy kadry i postacie z 1,2 i 3 chaptera, wrzucone bez ładu i składu, a naprawdę śmieszne sceny zastąpione średnimi wypełniaczami. Jeśli nie poprawią się do 3 odcinków, to dalej nie widzę nadziei dla tego anime.

Offline

#1863 2011-01-13 19:44:00

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

ffffffu.th.jpg

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2011-01-13 19:48:38)

Offline

#1864 2011-01-13 19:59:29

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dawno się nie zdarzyło, żebym na takim obrazku zobaczył ~10 rokujących serii. Jeśli chociaż cztery tytuły okażą się naprawdę strawne, będę miał rekordowo urodzajny sezon jezor

Offline

#1865 2011-01-13 20:04:50

Zjadacz
Użytkownik
Skąd: Głogów
Dołączył: 2006-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

A cóż to za serie? Bo ja się przyznam, że nic dobrego tam na pierwszy rzut oka nie widzę.


"Skazany na zajebistość"

Offline

#1866 2011-01-13 20:11:28

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

GINTAMA!!!!!!!!!!!!!!!


tumblr_static_bug.gif

Offline

#1867 2011-01-13 20:21:56

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Appleseed *.* najs.

Offline

#1868 2011-01-13 20:27:42

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moshidora - może, bo bierze się za to studio I.G.
Tiger&Bunny - Sunrise ma ostatnio dobrą passę. Po kilku ep poczytam opisy i może zerknę
Gintma - to na pewno, ale najpierw muszę nadrobić to, co wyszło do tej pory jezor
Showa Monogatari - seria dla staruszków, może być fajne. Się obaczy
Denpa Onna i coś tam dalej - Shaft ma lepsze i gorsze produkcje. IMO warto obadać
Deadman Wonderland - nic o tym nie wiem, ale obrazek zrobił na mnie jakieś takie 'pozytywne wrażenie' jezor
Money of Soul and Possibility of Control - reżyser lubiący bawić się treścią i formą. Może być ciekawe
Sket Dance - nie wiem, ale obrazek ani opis nie odrzucają
Hana-Saku Iroha - jeśli wyjdzie z tego skierowana dla chłopców seria  z uśmiechającymi się panienkami, to śmietnik. Ale jeśli sprawę potraktują poważnie...
Nowe Maria+Holic - pierwsze było naprawdę fajne
Hyouge Mono - historia. Jeśli nie będzie ani zbyt nudne, ani zbyt udziwnione - czemu nie
Epickiego Gundama Unicorn część trzecia - obowiązek nałożony przez religię smile_big
Tezuka Osamu no Buddha - nie wiem, ale to nazwisko...
Hosho wo Ou Kodomo - wygląda nieźle

15 serii/filmów/oav na stanowcze być może - nieźle.

Offline

#1869 2011-01-13 20:36:58

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Różowe okulary założyłeś...


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1870 2011-01-13 20:38:12

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No dobra. To moje wrażenia po pierwszych odcinkach niektórych serii:

Dragon Crisis - Jakiś Ryuuji i płaska loli, pod którą głos podkłada Rie Kugiyama? Eee... Toradora? A nie, jednak nie. No cóż, na razie nie za dobrze. Specjalnie mnie nie przyciągnęło, troszeczkę odrzuciło, jak kolejne odcinki będą trzymały poziom pierwszego, to dropnę, ale liczę, że się seria chociaż trochę rozwinie. Póki co mocny przeciętniak.

Beelzebub - Ekranizacja jednej z moich ulubionych mang komediowych. Pierrot... ło dżizas. Z pierwszego odcinka mogliby zrobić coś świetnego, gdyby trochę bardziej się trzymali mangi, która rozwala. Nie jestem poplecznikiem ekranizacja niezgodna z mangą = fail, ale w takiej produkcji lepiej dokładnie wzorować się na mandze, zamiast pomijać niektóre gagi i wpychać niepotrzebne sceny. Póki co nieźle, ale mogłoby być o wiele lepiej.

Mahou Shoujo Madoka Magika - Mahou Shoujo? Zazwyczaj trzymam się od tego z daleka. Tym razem spróbowałem, czytając pochlebne opinie. Póki co całkiem nieźle, fajny mroczny klimat miejscami. Shaft potrafi spiąć poślady i zrobić coś ciekawego. Może być hit, może być bubel. Trudno stwierdzić po pierwszym odcinku, ale wrażenia mam bardzo przyjemne.

Yumekui Merry - Też trudno mówić coś o tym po pierwszym odcinku, ale mam głównie pozytywne wrażenia. Można wyczuć lekki klimat Soul Eatera, seria może być ciekawa, bo pomysł ze snami całkiem niezły. Póki co dobrze, trzeba czekać, aż coś się rozwinie.

IS: Infinite Stratos - Ło dżiż. Zwykła haremówka z multum dziewczyn w mechach, które zapewne i tak będą tylko elementem dodatkowym. A jednak mi się, cholera, spodobało. Nic specjalnego, zwykła haremówka z tradycyjnymi postaciami (przyjaciółka, tsundere, etc.), a jakoś fajnie mi się oglądało. Wybitności tej serii nie wróżę, ale ja tam się pewnie będę przy niej dobrze bawić.

Level E - Aktualny faworyt. Super komedia to jedno. Parę razy wybuchnąłem śmiechem z niektórych sytuacji. Zapowiada się niezły kabaret. Po drugie - ciekawy pomysł. Nie jakiś skomplikowany, ale wciąga. Na dodatek postacie wyglądają normalnie, żaden moeshit czy coś w  tym stylu. Zachowuję też się w miarę normalnie, chociaż różnie bywa. Jak na razie bardzo dobra seria, oby tego nie zmarnowali. 

Freezing, Onii-chan no Koto Nanka Zenzen Suki Janain Dakara ne!! i Wolverine dropnięte od razu po przejrzeniu pierwszego odcinka.

Z serii zamierzam jeszcze obczaić 2. sezon KnT (1. seria bardzo m isię podobała), Fractale i Gosick. Zastanawiam się też nad zombie, bo mam mieszane odczucia po przeleceniu odcinka, poczekam na następne.

~~

A teraz przyszły sezon. Już wiem, że będę oglądał:
- 2. sezon Kampfera (pierwszy był tak gówniany, że aż obejrzę drugi, żeby mieć jakieś porównanie między tym kiczem a lepszymi seriami)
- 2. sezon Kami nomi (pierwszy był całkiem niezły)
- Ao no Exorcist (słyszałem bardzo pochlebne opinie na ten temat. Coś czuję, że będzie naprawdę fajne)
- Deadman Wonderland (czytałem recenzję mangi - będzie hicior, jak nie spieprzą ekranizacji)
- Steins; Gate (tak jakoś przykuło moją uwagę)
- 2. sezon Marii Holic (przy pierwszym lałem ze śmiechu, jedna z moich ulubionych komedii)


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#1871 2011-01-13 21:59:39

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Fractale i Hourou Musuko, czyli dwie nowe serie ze slotu noitaminA, zapowiadają się obiecująco, jak dla mnie. Fractale ma taki jakby oldschoolowy klimat, jak filmy Miyazakiego. Nie ogarniam settingu, ale dobra, w następnych epach na pewno będzie wsio wyjaśniane jezor humor dziecinny, powiedziałabym, ale nie prymitywny, lubię to. Hourou Musuko jest dla mnie... cięższe niż się spodziewałam (nie wiem, po prostu niechęć u bohaterów do własnej płci, własnego ciała powoduje ciężar w moim sercu ;<< XD), ale i tak mi się podobało. Mam nadzieję, że w serii bohaterowie rozwiążą ten problem, o którym napisałam w nawiasie. jezor w końcu to są gimnazjaliści, w takim wieku się ma różne odpały smile_lol
Co do wiosny: jee, Maria Holic! smile_big ciekawe, czy wreszcie się dowiemy, o co chodzi z TYM RÓŻAŃCEM (znając SHAFT zapewne nie).
Showa Monogatari wygląda fajnie XD


Qashqai.png

Offline

#1872 2011-01-13 22:43:39

Rafaga
Użytkownik
Skąd: /m/
Dołączył: 2006-12-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Na wiosnę zluknę:

Na pewno:
Tiger & Bunny - bo te pancerze/roboty wyglądają interesująco
Gintama -bo Gintama FTW!
Deadman Wonderland - bo raz że art wygląda interesująco, to i opis zapowiada moc
Maria+Holic - z jedynki miałem polewę, z dwójki mam nadzieję też mieć
X-Men - z czystej ciekawości
Appleseed XIII - kocham kinówki Appleseed i mam nadzieję że tą serie też pokocham

Może:
Toriko - jeśli ten gościu z arta jest głównym bohaterem, to zapewne obejrzę tylko po to, by się odtruć po tych ciapowatych, kluchowatych, zapłakanych emo ciotkach, które chłopakami śmią się zwać, a których ostatnio coraz więcej się zwala
Nichijou - jakoś tak mieszanką Cromartie z Azumangą mi zaleciało
Ao no Exorcist - jeśli nie zrobią z takiego takiego ecchi łajna jakim był Ichban Uchiro no Daimaou, przeniosę to do kategorii wyżej, ale na razie niech tu posiedzi
30-sai no Hoken Taiiku - trzeba się poduczyć trochę ;P o ile nie będzie za głupie
Sket Dance - ani specjalnie nie odrzuca ani nie zachęca, więc zobaczymy

Ostatnio edytowany przez Rafaga (2011-01-13 22:43:59)


War-yun.png

Offline

#1873 2011-01-13 23:14:53

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ściągam tego Wandering Son (zobaczymy co to jest), pobrałbym też:

[HorribleSubs] Fractale - 01 [360p].mkv

ಠ_ಠ

Chyba jednak zaczekam.

Aktualnie oglądam z tego sezonu dramat z czekoladkami, serię o czarodziejkach od Shaft (nie podoba mi się...) i jakieś anime o kosmicie ratującym koty.
Najbardziej wyczekuję na Appleseed XIII (chciałbym, żeby kopało zadek tak jak manga, ale nawet jeśli będzie to poziom kinówek to jakoś przeżyję).

Offline

#1874 2011-01-13 23:16:08

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

Wiosenna rozpiska...


Zdecydowanie Gundam Unicorn  smile_big
Oprócz tego pewnie wypróbuję Showa Monogatari ("the world's first anime aimed at seniors" - starość nie radość smile_big) i C. Appleseed XIII niestety w 3D i jeśli będzie prezentował podobny poziom co pierwsza kinówka to dość szybko sobie odpuszczę. Co do reszty to za wcześnie się rozwodzić, liczę że wśród tych co kolorowszych seriali znajdzie się coś z potencjałem.

Qashqai napisał:

Fractale i Hourou Musuko, czyli dwie nowe serie ze slotu noitaminA, zapowiadają się obiecująco, jak dla mnie. Fractale ma taki jakby oldschoolowy klimat, jak filmy Miyazakiego. Nie ogarniam settingu, ale dobra, w następnych epach na pewno będzie wsio wyjaśniane jezor humor dziecinny, powiedziałabym, ale nie prymitywny, lubię to.

Mnie Fractale po trailerze i opisie (nie miałem jeszcze okazji oglądać) skojarzył się z Fantastic Children i Bosco Adventure (ledwo co pamiętam ale, pierwsze anime którego zakończenie zepsuło mi psychikę i to w tak młodym wieku). Jako że to noitamina więc to skojarzenie  może okazać się słuszne.

Ostatnio edytowany przez m_jay (2011-01-13 23:37:11)


WoodenJesus.png

Offline

#1875 2011-01-13 23:25:05

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Najbardziej wyczekuję na Appleseed XIII (chciałbym, żeby kopało zadek tak jak manga, ale nawet jeśli będzie to poziom kinówek to jakoś przeżyję).

Co ty chcesz, kinówki były spoko. Przynajmniej 1 część, bo druga już taka średnia, ale również dobra. Ciekawe kiedy zwieńczenie trylogii.

Offline

#1876 2011-01-13 23:38:58

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dla kogo spoko, dla tego spoko, jako upierdliwy fan mangi byłem nimi trochę rozczarowany (szczególnie drugą częścią). Soundtracki były za to naprawdę niezłe.

Ostatnio edytowany przez Zarathustra (2011-01-13 23:39:23)

Offline

#1877 2011-01-13 23:42:39

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Taa, Boom Boom Satelite to miód dla uszu, a inne kawałki nie odbiegają od całości. Co do animca, to kwestia gustu, ja oglądając to z relka anime-gate i z ang dubem (bo JP nie działała wówczas u wszystkich), byłem pod wrażeniem. Szkoda że nikt 2 filmu nie wydał... albo od razu obu na BD >.> .

Offline

#1878 2011-01-14 08:42:35

Boomerek
Użytkownik
Skąd: Bialy-StOOk
Dołączył: 2007-04-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hoshi wo ou kodomo.... hmm wie ktoś coś na ten temat? może być ciekawe?

Ogólnie pewnie spróbuje wszystkiego co ma jakikolwiek sens, a nawet obrazki, a co zostanie to pojęcia nie mam.
Choć w pierwszej kolejności idą tytuły z zagadkowym/namiętnym/poczciwym spojrzeniem i wszystko co się spojrzy na mnie przez bieliznę na obrazkach :O

I ogólnie jest (jak dla mnie) dość sporo ciekawych OAVków Specjali itp.

A i stanowczo muszę obejrzeć pierwszy sezon Marii by wyrobić się na drugi, bo ma strasznie za.....e oczy. O_O

@dół:
Pozwolę sobie przytoczyć refren arcydzieła z gatunku Disco [O_O]
"Czy te najpiękniejsze oczy
Oczy Twe
Mogą zauroczyć?
Czemu nie i czy będą kłamać?
Kto to wie, czy serce mogą złamać."

Ostatnio edytowany przez Boomerek (2011-01-14 17:56:35)


Nie mogę palić w klubach, więc upijam się szybciej!
Postawię igloo dla palaczy przed klubem koło stycznia! [...]
Odczuwam ucisk, e-trucizn,
Oplata mnie tyle światłowodów, że zaraz się przewrócę!    || !Ruch Narodowy!Czołem Wielkiej Polsce! ||

Offline

#1879 2011-01-14 13:01:12

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Boomerek napisał:

A i stanowczo muszę obejrzeć pierwszy sezon Marii by wyrobić się na drugi, bo ma strasznie za.....e oczy. O_O

Powinieneś chyba wiedzieć, że te oczy mogą kłamać XD

Offline

#1880 2011-01-21 04:23:32

wejder
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-20

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

...

Ostatnio edytowany przez wejder (2016-04-24 16:44:42)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024