#1921 2011-02-23 19:21:55

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja osobiście już prawie wszystko dropłem, co w tym sezonie liznąłem (prócz Wolverine'a i, jak na razie, Fractale).

coellus napisał:

Madoki nawet nie tknęłam, zobaczyłam różowe lolipanienki i mi się odechciało.

Różowe lolipanienki z madoki są fe, a szara lolipanienka z Gosick jest już fana? oczkod
Oba tytuły trafiły po pierwszym epku do pudła z napisem "słłaaabbbbeeee i pedałem wieje". Jeszcze z sezonu luknąłem Level E i Beelzebuba, ale i one z marszu poleciały.

Teraz czekam na jakiegoś fansuba do Supernatural (dzisiaj premiera) - wiążę z tym tytułem sporawe oczekiwania i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-02-23 19:23:21)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1922 2011-02-23 19:41:24

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dropnięcie Madoki po pierwszym odcinku to bardzo, bardzo nieprzemyślana decyzja. Nie bez powodu Urobuchi Gen (scenarzysta Madoki oraz m.in Saya no Uta) napisał na Twitterze "próbowałem wszystkich oszukać", nawiązując do wrażenia, jakie na początku robi ta seria.

Offline

#1923 2011-02-23 20:06:48

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

arystar napisał:

Różowe lolipanienki z madoki są fe, a szara lolipanienka z Gosick jest już fana? oczkod

coellus napisał:

Gosick jest znośny

Czarna lolipanienka jest znośna oczkod. Różowa już nie jezor


Ty dulowaty userze!

Offline

#1924 2011-02-23 22:41:28

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Madoka to anime-troll tego sezonu w pozytywnym znaczeniu. Chociaż:
http://www.youtube.com/watch?v=miXLltoXLs0 <-bez spilera
http://www.youtube.com/watch?v=xYtMNFTt-Y0 <- ze spoilerem do ep3
cytując Hitlera: "This is Mahou Shoujo anime!! The theme must be warmth and content... and full of love, hope and dream. No dark, gloomy backgrounds with a depressive drama like this. [...] I just want a cheerful Mahou Shoujo. A cute, SUPER-MOE one... to come and make my depressed heart feel better. [...] They lied in the trailer that there'd be something moe, but in the end, they gave me raw, bloody pulps.'
+1
rzucanie anime po pierwszym odcinku? Nigdy tego nie rozumiałem. Nawet ocenzurowanego Seikon no Qwasera zdołałem 4 epy przetrawić zanim rzuciłem...
W Madoce nie ma różowych lolipanienek. Opening jest mylący. Bardzo... Poza tym to nie lolipanienka, bo ma 14 lat.
To są słowa gościa, który ma gatunek mahou shoujo na skromnej liście 'tego nie lubię'.

Gosick i kalka Kuroshitsuji? :OOOOO I nie zgodzę się z tym, że 24 odcinki to za dużo... Jest 8 tomów noweli, fabuła jak na razie - epizodyczna (stawiam, ze będzie grubsza i dłuższa intryga na koniec). W tej formie mogłoby być nawet 50 i więcej odcinków i nie byłoby problemów z fabułą i jej rozwlekłością.

Co do KnT2 - podobne do pierwszego sezonu - racja. Ale czy to wada? Według mnie zaleta, chociaż mniej jest komedii a więcej dramy i nieporozumień pomiędzy bohaterami. Ale mam nadzieję, że klimat się ociepli wkrótce w tym anime.

Fractale - Nessa. To wystarczający powód aby oglądać to anime smile_big Jeśli ktoś chce więcej to nadal jest to ciekawa pozycja, z fajnym klimatem, fabułą i bohaterami. Jeśli ktoś lubi przygodowe anime z s-f w tle to jak najbardziej polecam. Warto dodać, że tą serię po prostu miło się ogląda.


flzQwEU.jpg

Offline

#1925 2011-02-24 09:06:02

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

qwig napisał:

Madoka jest co najwyżej dobra, bo genialnych, "nowych" anime po souten kouro jeszcze nie stwierdzono jezor

generalnie rzecz biorąc to po 2006 roku "genialne anime" to gatunek wymierający, niemówie że niema dobrych anime, ale napewno niema takich które by zaciekawiły każdego. Pozatym nie spada tylko poziom anime, bo chociażby amerykańskie produkcje są coraz słabsze i przesycone efektami (jak dla mnie to wystarczająco odrzucające, bo lubie sobie oglądać dobrą grę aktorską). Niemówie odrazu że nowe produkcje raczej się niepodobają tylko poprostu są coraz bardziej dla fanów gatunku.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#1926 2011-02-24 09:37:04

spayker
Użytkownik
Dołączył: 2010-10-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z tego sezonu to jak na razie anime godne uwagi to:
Freezing - walki panienek i ciekawie zrobiona fabuła.
Gosick - według mnie trochę jest to sztucznie wykonane, gdyż dziewczynka to taka "złota rączka", ale ciekawie jest wykonana relacja między bohaterem.
Fractale - strasznie pokręcone, ale ciekawie wykonany sam system "Fractale".
Kore wa Zombie desu ka? - Jedno z godniejszych uwagi anime, oglądam to gdyż panowie od SnO je polecili na swojej stronie oczkod. Bohater zombie, jedno z głównych bohaterek jest kawaii. Nie podobają mi się niektóre wątki no i przekład gniotowej grupy CS/HS.

@Rycerze Zodiaku
Niestety zła wiadomość, właśnie przed paroma godzinami ukazało się to anime no i przekład grupy HS -> LordCrane będzie miał trudny orzech do zgryzienia, ewentualnie zostaje mu poczekać na inne przekłady.

Pozdrawiam

Offline

#1927 2011-02-24 10:28:10

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

...rzucanie anime po pierwszym odcinku? Nigdy tego nie rozumiałem. Nawet ocenzurowanego Seikon no Qwasera zdołałem 4 epy przetrawić zanim rzuciłem...
W Madoce nie ma różowych lolipanienek. Opening jest mylący. Bardzo... Poza tym to nie lolipanienka, bo ma 14 lat.
To są słowa gościa, który ma gatunek mahou shoujo na skromnej liście 'tego nie lubię'.

Co do pierwszego: Młodyś jeszcze, więc tego nie rozumiesz. smile_big Nie męczę z czymś, co mi się nie podoba; z marszu wywalam i stawiam na niego czerwony krzyżyk koloru zielonego.
Co do drugiego: Jak nie loli, jak loli. Tam, gdzie ta dziewczynka powinna mieć cycki, nie ma nic; wygląda na małe dziecko. Ta cała Madoka ma 14 lat? Pfe, mogli w anime przypisać jej, że ma i 27 lat, ale i tak nie zmienia to faktu, że to imo małe dziecko -> loli. Jeśli postać nie ma cycków = loli. oczkod
Skoro wszyscy twierdzą, jak jeden mąż, że Madoka z odcinkiem na odcinek jest lepsza, to jeszcze sprawdzę drugi epek.

coellus napisał:

Czarna lolipanienka jest znośna oczkod. Różowa już nie jezor

Jakiś gotycki (czyt. subkultura) fetysz? oczkod

Ktoś zarzuci linkiem do strony, gdzie jest wypiska angielskich grup i anime, za które się biorą? Coś nie mogę znaleźć, a jestem ciekawy, kto bierze się za Supernatural.

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-02-24 10:30:18)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1928 2011-02-24 10:39:59

jacellow
Użytkownik
Skąd: Płock
Dołączył: 2009-04-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

arystar napisał:

Ktoś zarzuci linkiem do strony, gdzie jest wypiska angielskich grup i anime, za które się biorą? Coś nie mogę znaleźć, a jestem ciekawy, kto bierze się za Supernatural.

http://www.fansubwiki.com/Who_Subs_What:_SPRING_2011

tylko jakoś nie widzę supernaturala w tabeli.

Offline

#1929 2011-02-24 10:48:11

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Up, dziękówa, chłopak.
Właśnie doczytałem, że S ma dual audio (jap. i ang.), więc nie ma problemu. Tylko czekać na jakiegoś fansuba i fajnie by było, żeby na czasie coś wyszło.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#1930 2011-02-24 10:54:37

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

arystar napisał:

Skoro wszyscy twierdzą, jak jeden mąż, że Madoka z odcinkiem na odcinek jest lepsza, to jeszcze sprawdzę drugi epek.

Nadal za mało. Dodaj jeszcze jeden. Ostatnio w anime lubią zaczynać "prawdziwą" fabułę dopiero od trzeciego - czwartego odcinka.

Offline

#1931 2011-02-24 20:17:03

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co do pierwszego: Młodyś jeszcze, więc tego nie rozumiesz. smile_big Nie męczę z czymś, co mi się nie podoba; z marszu wywalam i stawiam na niego czerwony krzyżyk koloru zielonego.

Ale po pierwszym odcinku? Trzeba przynajmniej 3 zobaczyć. Zawsze twierdziłem, że rzucanie anime po jednym odcinku to głupota. Gdybym tak robił to pewnie ie obejrzałbym 70% tego co obejrzałem i z czego byłem zadowolony.

Co do drugiego: Jak nie loli, jak loli. Tam, gdzie ta dziewczynka powinna mieć cycki, nie ma nic; wygląda na małe dziecko. Ta cała Madoka ma 14 lat? Pfe, mogli w anime przypisać jej, że ma i 27 lat, ale i tak nie zmienia to faktu, że to imo małe dziecko -> loli. Jeśli postać nie ma cycków = loli. oczkod

Loli - wg wiki do 13 lat ;D Więc Madoka to nie loli. Ten termin to też określenie postaci, o dziecięcym wyglądzie. Madoka jest jakby pomiędzy, ale nie ma loli-pierwiastka wg mnie. Sam wiek i wygląd to za mało!


flzQwEU.jpg

Offline

#1932 2011-02-24 20:50:16

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pierdzielenie o Szopenie. Madoka wygląda jak loli i w dużym stopniu jak loli się zachowuje. Chodzi od dziewczyny do dziewczyny i próbuje się zaprzyjaźniać, lubi róż, jest słaba, marzy o zostaniu czarodziejką i sukience z falbankami. W ogóle projekt postaci początkowo przypomina to, co znamy z papki dla masowego widza, ale... Z odcinka na odcinek klimat staje się coraz cięższy, problemy narastają, sceneria robi się coraz ciemniejsza. Wykonanie graficzne i rozmach walk, mimo że 1vs1 i króciutkich, powalają. Rozmowy też stały się jakby mniej infantylne.
Dzisiaj obejrzałem ep 5 i prawie siłą musiałem się powstrzymywać przed sięgnięciem po następny - tym trzeba się delektować ;-)


Podsumowując, z Madoki takie Mahou Shojo z loli jak z Bakemonogatari komedia z fanserwisem. IMO Shaft jest w niezłej kondycji. Tym bardziej czekam na drugą Marię+Holic smile_big

Offline

#1933 2011-02-24 21:18:33

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

jeśli tylko po wyglądzie postaci okreslano by czy jest loli czy nie to w tym sezonie przez samą zimę było by 6produkcji zaliczanych do loli, a zapowiedzi wiosenne to dodatkowe 7 takich tytułów. Ja tam niemam nic przeciwko loli wyglądowi, według mnie jest nawet lepszy niż te przesadnie wielkie cycki w wielu produkcjach.


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#1934 2011-02-24 23:15:01

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wiadomo, że loli są najlepsze. A jak to sukkuby pijące spermę to już w ogóle ;] oczywiście piszę o nowej wiosennej propozycji anime :-)

Z Madoki jest kiepska loli i już. Porównaj sobie z Kodomo no Jikan chociażby... Z resztą postu Sir_Ace wyjątkowo się zgadzam i popieram. Szkoda, że mamy różne zdania na wiele tematów, bo widzę, że także czekasz na ekranizację Blame, drugi sezon zuego pana Marii i wydaje się, że lubisz Shaft just like me.


flzQwEU.jpg

Offline

#1935 2011-02-25 19:34:20

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

Wiadomo, że loli są najlepsze. A jak to sukkuby pijące spermę to już w ogóle ;] oczywiście piszę o nowej wiosennej propozycji anime :-)

a dokładnie o którą ci chodzi??? bo opisów polskich jeszcze nie ma, a boje sie z angola tłumaczyć


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#1936 2011-02-25 19:38:02

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Lotte no Omocha

Offline

#1937 2011-02-25 19:51:56

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

no to ciekawie jak tak dalej pójdzie to w sezonie jesiennym będą hard hentai'e dla dzieci i do tego bez cenzury

Ostatnio edytowany przez Demonis Angel (2011-02-25 19:53:10)


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#1938 2011-02-26 10:14:56

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

8 ep Madoki - ciekawy, wiele spraw się wyjaśniło, i ciekawa końcówka, że

Pokaż spoiler
Sayace pękł ten klejnot to ona umarła? chociaż w sumie tego się dowiemy w dalszych odcinkach..


Coś co zaskoczyło, ale było dobre:

Pokaż spoiler
200e3io.gif

Offline

#1939 2011-02-26 10:41:57

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

zerono napisał:

8 ep Madoki - ciekawy, wiele spraw się wyjaśniło, i ciekawa końcówka, że

Pokaż spoiler
Sayace pękł ten klejnot to ona umarła? chociaż w sumie tego się dowiemy w dalszych odcinkach..

Pokaż spoiler
Sayaka zamieniła się w wiedźmę, QB na samym końcu odcinka o tym mówi. Z resztą jak dla mnie to jej jajo zaczęło się przeobrażać w coś, co przypomina jajo wiedźmy. Pewnie ta akcja z początku pierwszego odcinka okaże się być właśnie z walki z Sayaką. Sytuacja zupełnie jak w Claymore: wojowniczki upodabniające się nieco do wiedźm by z nimi walczyć, po przekroczeniu limitów zamieniają się w nie, pewnie jeszcze okaże się, że takie "przebudzone" wiedźmy są silniejsze niż zwykłe, istota dająca te moce ma w tym jakiś głębszy cel.


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#1940 2011-02-26 11:03:44

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

osobny temat dla Madoki? smile_big
@up

Pokaż spoiler
Kyubey wydaje mi się tylko narzędziem czegoś/kogoś silniejszego. Ale wiadomo, że on zabiera nasienia żalu od czarodziejek w jakimś celu.
Stworzyć czarodziejkę -> ona zbiera nasienia żalu i przy okazji sama zmienia się w wiedźmę -> tworzyć kolejne czarodziejki aby zabijały wiedźmy i się w nie zmieniały -> więcej nasień żalu dla Kyubeya.

W każdym razie walka czarodziejek z wiedźmami z początku anime (epizody 1-3) to nic - wg mnie kroi się coś znacznie większego.


flzQwEU.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024