#21 2011-03-05 20:22:10

fri
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2008-11-28

Odp: Kimi ni Todoke

Z czekaniem na Kimi ni Todoke 2 mam podobnie - na początku niezbyt mi się podobało, mimo że pierwszy sezon bardzo przypadł mi do gustu (skończyłem go we wrześniu). Po tych kilku miesiącach najwyraźniej przestałem "żyć" tonem tego anime i nie mogłem od razu przystosować się do tego, że co krok pojawiają się nowe nieporozumienia. No, ale po paru odcinkach zaczęło mi się coraz bardziej podobać i z niecierpliwością czekam na kolejne.

Pokaż spoiler
Postać Kenta faktycznie jest irytująca, ale dodała trochę mocy tej serii - wiadomo, że konkurencja podsyca stosunki! Podobał mi się efekt, jaki powstał, gdy Kent powiedział coś tam Sawako i ona wybuchnęła płaczem - scena była naprawdę mocna, Sawako była maksymalnie zrozpaczona, a animatorzy postanowili narysować ją w ten sposób, jeszcze z tymi falującymi ustami... Mam strasznie mieszane uczucia co do tej sceny; z jednej strony żal, z drugiej śmiech. Dobry efekt, jeden z tych, które potrafią utkwić w pamięci.
Poza tym, mam wysokie oczekiwania co do następnego odcinka, którego tytułem ma być "Confession". Czyżby? W końcu się uda?

Offline

#22 2011-03-18 02:09:47

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Kimi ni Todoke

Po 9 odcinku ciśnie się na usta: "Ku**a, nareszcie!" xD
Liczę, że teraz będziemy mieli upragnione od dawna lovey dovey ;d

chibi-Ryuu jak zawsze mnie rozwalił:

Pokaż spoiler
eclipsekiminitodoke2nds.jpg


flzQwEU.jpg

Offline

#23 2011-03-31 15:31:39

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Kimi ni Todoke

http://randomc.net/2011/03/30/kimi-ni-todoke-the-movie/ - Opis filmu xD (uwaga, na spoilery)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#24 2012-05-13 22:57:55

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Kimi ni Todoke

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8014

Obejrzałem ostatnio II sezon tego anime dla dziewczyn, czyli Kimi ni Todoke i muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Ta kontynuacja była wyraźnie lepsza od I sezonu i nie tylko dlatego, że krótsza (13 odcinków, a I sezon miał 25).

Anime okazało się po prostu mniej irytujące, a ich wzajemne relacje (Shouty i Sawako) mogły się później spodobać (oczywiście jak komuś bardzo nie przeszkadzała ich niesamowita nieśmiałość). Druga połowa anime była wyraźnie lepsza jak dla mnie.

Oczywiście większość ich emocji, reakcji, nieśmiałość była niesamowicie podkolorowana, ale można się przyzwyczaić.

Sawako jak wiadomo ma pewne upośledzenie umysłowe (normalnie mogłaby jedynie chodzić do szkoły specjalnej), ale jakaś bardzo irytująca nie była i właśnie w II połowie stała się jakby słodsza i fajniejsza.

Zalety:

- dało się nawet polubić głównych bohaterów (chociaż przez kilka odcinków dosyć mocno irytowali)
- bardzo ładny OP i ED (piękne piosenki)
- w ogóle ładna i przyjemna oprawa dźwiękowa była w tym anime

Wady:

- niesamowicie absurdalna nieśmiałość i naiwność głównej bohaterki (główny bohater co prawda trochę mniej, ale również był bardzo nieśmiały)
- dosyć brzydka/niedbała grafika i postacie z większej odległości (ładne były zazwyczaj zbliżenia)
- bezsensowne wyznawanie miłości w tłumie ludzi zamiast na osobności (wiadomo o co w tym chodzi, ale to strasznie głupie)

Oceniam ten II sezon 6.5/10, czyli o wiele wyżej niż wcześniejszy.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-05-14 02:32:16)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024