#2061 2011-04-25 17:16:01

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

W skrócie dla tych co nie widzieli, Hen Zemi to taki Genshiken z tym, że zamiast gadać o mandze i anime bohaterowie studiują fetysze i inne zboczenia

Już się ściąga :-).


WoodenJesus.png

Offline

#2062 2011-04-26 00:29:31

Heliar
Użytkownik
Skąd: P-ń
Dołączył: 2007-08-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Gdy oglądałem OVA anime mi się spodobało. Ucieszyłem się na wersję TV, tylko szkoda, że nikt się za to nie wziął :/

Offline

#2063 2011-04-26 00:42:43

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jak na razie zacząłem oglądać

-Ao no Exrocist - Ma zadatki na tasiemca, i w sumie chciałbym żeby się takim stało, bo się podobie smile
-The Money of Soul and Possibility Control - trochę śmierdzi pokemonem, ale fajnie się ogląda, mam nadzieję że nie popsują tego, bo może być bardzo ciekawa kreskówka.
- Ano Hana - mimo że zabrałem się z niechęcią do tego animca, bo nie miałem ochoty na dramaty, to mnie mile zaskoczyło. coś jak Kanon i Clannad ;]
- Hidan no Aria - jak na razie jedyny shit na który patrzyłem. Dotarłem z ledwością do końca pierwszego odcinka, przewidując większość scen na 2 minuty przed czasem. Polecam fanom tsundere loli i wpadania na cycki, bo fabuła zapewne będzie tylko bladym tłem, gdzieś tam.

Ogólnie to po świetnej Madoce, nie spodziewam się niczego lepszego w tym roku, ale zawsze fajnie mieć nadzieję.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#2064 2011-04-26 00:50:42

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wan, Kaiji, bucu jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2065 2011-04-26 07:39:45

Luffy_19
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2007-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

też bym chciał by Ao no Exrocist było tasiemcem lecz zapowiada się tylko na 24 odcinki smutny a manga też kiepsko wychodzi od miesiąca żadnego rozdziału....


There's Thin Line Between Being a Hero and Being a Memory...
If You're Reading This... You're Already Dead

Offline

#2066 2011-04-26 10:15:24

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wątpię, by akcję w Ao no Exorcist można było zachować w tasiemcu. Rzadko które Anime może zachować klimat w więcej niż 52 odcinkach (Tak, 52).

P.S. Moshidora już wyszła.

Offline

#2067 2011-04-26 11:38:27

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mishidora! W końcu!
oo, w tym sezonie aż 12 pozycji oglądam. A jeszcze dwie stoją pod znakiem zapytania.
TWGOK II - bo pierwszy sezon widziałem i lubię bohaterów, którzy chcą wieść spokojne życie a ktoś im w tym ciągle przeszkadza.
Steins;Gate - interesująca fabuła (troszkę mindfuck), bardzo podoba mi się graficznie, Kana <3
Dororon Enma-kun Meramera - mera mera mera mera mera mera mera mera.
Denpa Onna to Seishun Otoko - oglądam wszystko co shaftowe.
Maria+Holic Alive - jak wyżej, tu jest nawet wszystko co napisałem wyżej, plus lesbijki, plus żadnego faceta, nie licząc zuego pana Marii.
Deadman Wonderland - Kana, krew, psychol mordujący randomową (później okaże się, że nie do końca) klasę dla funu, supermoce.
Ao no Exorcist - zapowiada się jeden z lepszych (wg mnie) shounenów, opartych na znanym motywie (nie do końca dobry walczy ze złem), od jakiegoś czasu. Przypomina mi D.Gray-mana trochę.
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Boku-tachi wa Mada Shiranai - bo tytuł długi, Sagiri robi napisy, zapowiada się kanonowo-clannadowe.
Lotte no Omocha - trochę Zero no Tsukaima z domieszką Hayaty.
Hen Zemi - czy tu komentarz jest potrzebny? ;D
Moshidora - Kana, Hikasa Youko, chyba pierwsze sportowe anime jakie będę oglądał.
Hana-Saku Iroha - jest cicha nadzieja, że to będzie moja dawka wanilii w tym sezonie.

Pod znakiem zapytania stoją: Hidan no Aria oraz Ore-tachi ni Tsubasa wa Nai, które pewnie zacznę, kiedy będę głodny fanserwisu. O i jeszcze może Hoshizora e Kakaru Hashi - romance, haren, seinen.
A przed rozpoczęciem sezonu miałem na liście 'want to watch' z sezonu wiosennego ledwo 4 pozycje.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-04-26 11:52:08)


flzQwEU.jpg

Offline

#2068 2011-04-26 12:26:07

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hidan no Aria jest fajne, tak jak Hoshizora

jedynie Ore-tachi to jakiś szit jest

Offline

#2069 2011-04-26 19:22:00

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Quithe napisał:

Wan, Kaiji, bucu jezor

smile_big Pierwszej serii nie widziałem, więc nie będę drugiej zaczynał. Kreska trochę kanciata je,  ojej  jakoś nie zachęca, no ale jak mówisz że gut to może luknę.

Luffy_19 napisał:

też bym chciał by Ao no Exrocist było tasiemcem lecz zapowiada się tylko na 24 odcinki smutny a manga też kiepsko wychodzi od miesiąca żadnego rozdziału....

No wiesz, w Japonii podobno trzęsienie było i wielka fala, więc pewnie część mang się opóźni. W końcu tragedia niektórych mangaków też na pewno spotkała.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#2070 2011-04-26 21:04:38

Hei007
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jestem przeciwny zrobieniu z Ao tasiemca.

1. Przestałbym oglądać anime.
2. Zepsułoby to opinie tytułu.
3. Ciekawe co by tam wstawili?

Manga niby wychodzi co miesiąc, więc nie oczekujcie 500 chapterów jak Naruto czy One Piece.


Hei007.jpg
[size=1]Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/size]

Offline

#2071 2011-04-26 21:21:34

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hei007 napisał:

2. Zepsułoby to opinie tytułu.

Skąd wiesz? Wg mnie właśnie więcej ludzi by to oglądało. Tasiemce które obecnie wychodzą są w czołówce popularności.

Hei007 napisał:

3. Ciekawe co by tam wstawili?

Nieprzebrane są pomysły ludzkie.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#2072 2011-04-26 21:29:24

Hei007
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wanderer napisał:

Skąd wiesz? Wg mnie właśnie więcej ludzi by to oglądało. Tasiemce które obecnie wychodzą są w czołówce popularności.



No wiesz, ale te tasiemce mają te 200+ chapów, nawet nie wliczam Bleach, Naruto itp, bo to 400+
Ao ma ledwie 24 czy tam 25.


Hei007.jpg
[size=1]Anime-Planet.com - anime | manga | reviews[/size]

Offline

#2073 2011-04-27 13:27:14

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@up
Tak, ale pewnie nie sprawdziłeś ile stron mają te chaptery oczkod
Poza tym co za problem wymyślić fabułę - każde studio ma swoich scenarzystów, można poprosić autora mangi o pomoc etc. Nie trzeba robić ścisłej ekranizacji mangi, gdzie w anime wręcz widzimy konkretne strony z mangi. Oczywiście ucierpi dynamika akcji, będzie pewnie miejscami przynudzać, ale wg mnie to nie byłoby złe. Dobry shounen nie jest zły, zwłaszcza taki, gdzie syn szatana walczy z 'współbraćmi' oczkod Motyw bliski naszej kulturze i moim zdaniem, lubiany wśród odbiorców.
Ja w tej historii widzę potencjał i Ao no Exorcist jako dłuższy tytuł mógłby osiągnąć sukces podobny do FMA:B. Ale te 24 odcinki też będą dobre. O tempo akcji możemy być spokojni.

Jestem przeciwny zrobieniu z Ao tasiemca.

Twój głos został zapisany. Dziękujemy.
^^


flzQwEU.jpg

Offline

#2074 2011-04-27 13:39:37

sokolb
Użytkownik
Skąd: Newcastle upon Tyne
Dołączył: 2007-10-27

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

Poza tym co za problem wymyślić fabułę - każde studio ma swoich scenarzystów, można poprosić autora mangi o pomoc etc. Nie trzeba robić ścisłej ekranizacji mangi, gdzie w anime wręcz widzimy konkretne strony z mangi. Oczywiście ucierpi dynamika akcji, będzie pewnie miejscami przynudzać, ale wg mnie to nie byłoby złe.

Już było tak wymyślane w FMA (według mnie od połowy skończyły im się pomysły i anime zaczęło robić się bardzo słabe), Soul Eater (do 32ep czyli ekranizacja mangi wszystko było cacy, ale później strasznie się zepsuło i żal było oglądać). Do tego dołóż sobie 80 ep filerów z Naruciaka i całą sagę Bounty (czy jak to się nazywało) z Bleacha i od razu widać, że takie dopowiadanie przez scenarzystów oryginalnych historii zazwyczaj się nie sprawdza. Przynajmniej według mnie i mam nadzieję, że nie zrobią z tego tasiemca. Max 26~30 ep.

Jestem przeciwny zrobieniu z Ao tasiemca.

Też jestem przeciwny smile_big


sokolb.jpg

Offline

#2075 2011-04-27 14:13:10

DyumEcchi
Użytkownik
Skąd: Szczucin
Dołączył: 2011-04-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeżeli seria odniesie komercyjny sukces, to (jeśli nie będzie jakiegoś zamkniętego zakończenie) można przecież wziąć się za sequel, darou? smile


Dyum97.png

Offline

#2076 2011-04-27 14:29:29

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To parę słów ode mnie odnośnie bieżącego sezonu:
30-sai no Hoken Taiiku - historia o 30 letnim prawiczku, takie sobie, odcinki mają tylko 12 minut, to może dociągnę do końca
A-Channel - następny moeshit, będę oglądał dopóki mnie nie zniechęci
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai - starzy przyjaciele rozdzielający się po nieszczęściu, póki co zapowiada się ciekawie, zobaczymy, czy następne epy utrzymają poziom
Astarotte no Omocha! - loli sukkubus nienawidzący facetów, to będzie mój guilty pleasure tego sezonu jezor
C - walki person na pieniądze, zapowiada się całkiem całkiem
Deadman Wonderland - dzieciak wrobiony w morderstwo i wysłany do jakiegoś nowoczesnego więzienia, zapowiada się ciekawie, kojarzy mi się nieco z Rainbow, no i mamy reinkarnacje Nessy
Dog Days - chłopak przeniesiony do świata z jakimś dziwacznym systemem wojennym, nie wiem co o tym myśleć, więc oglądam
Dororon Enma-kun Meeramera - meramerameramerameramerameramera, jedna z ciekawszych pozycji sezonu, świetny opening, pełno bezsensowego fanserwisu
Gintama' - jakoś nie bawi mnie tak jak kiedyś, może to te pierwsze epy są takie kiepskie?
Hanasaku Iroha - dziewczyna wysłana przez matkę do obozów, może być ciekawe, zobaczymy w jakim kierunku się rozwinie
Hen Zemi - grupa badająca jakieś dziwne fetysze, generalnie nie przepadam za takimi seriami, ale to potrafi mnie nieźle rozbawić
Hidan no Aria - Shana z pistoletami? nie, dziękuję
Kami nomi zo Shiru Sekai II - to samo co w pierwszym sezonie, jeden z niewielu romansów, który lubię
Nichijou - strasznie to absurdalne, czego więcej potrzebuje seria bym ją oglądał?
Oretachi ni Tsubasa wa Nai - od razu widać, że na podstawie jakiegoś VNa to, to powstało, ludzie na to narzekają, ale mi się podoba, może dlatego, że trochę mi się kojarzy z moim ulubionym G-Senjou no Maou? (tj tym, że główni bohaterowie są zupełnymi przeciwieństwami, takich najpopularniejszych protagonistów-ciot)
SKET Dance - Gintama w szkole, parę głupot tam jest, ale póki co daje radę
Softenni - słodkie dziewczynki grające w tenisa, to też potrafi mnie całkiem nieźle rozbawić
Steins;Gate - mado scientisto, metaru uppa i hakka, kojarzy się nieco z Chaos Head, zostaje
Ao no Exorcist - Akcelerator, mający ojca Kiharę i brata Leloucha, fabuła? no, też fajna
Qwaser II - po co ja to w ogóle jeszcze oglądam?
Sekaiichi Hatsukoi wahałem się czy pobrać, wahałem się czy włączyć, ostatecznie wywaliłem po pierwszych dziesięciu sekundach

Jeśli o Ao chodzi ja tylko mam nadzieję, że nie będą robić żadnego oryginalnego zakończenia, jakieś fillery tam mogą być. Żadnej serii nie życzę końca jaki spotkał Claymore(nie żebym uważał, że takie coś da się powtórzyć czy coś...).

Ostatnio edytowany przez Thebassa (2011-04-27 14:36:31)


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#2077 2011-04-27 15:27:17

DyumEcchi
Użytkownik
Skąd: Szczucin
Dołączył: 2011-04-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

O, to ja też sobie zrobię wypiskę. smile_big

A-Channel - przy konkurencji w postaci Nichijou wypada dosyć słabo, ale da się to oglądać. Nawet sympatyczne, ale raczej mało ambitne i nie śmieszne.
Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai - mój zdecydowany fav sezonu, zapowiada się świetny slice of life, z dobrą fabułą, swego rodzaju wątkiem nadprzyrodzonym, dobrą dramą i świetnie ukazaną przyjaźnią i zmianami zachodzącymi w okresie dojrzewania.
Ao no Exorcist - pierwszy odcinek mi się bardzo podobał, drugi trochę przynudził... Co nie zmienia faktu, że anime ma ogromny potencjał, fajną fabułą, świetną kreskę i seiyuu (Nobuhiko! Fukuyama!).
C - jak na razie mi się podobało, sporo udziwnień i niedomówień, słabo omówione zasady tej całej gry, ale na to jeszcze będzie czas, trochę ponad przeciętną się wznosi, ale nie ma rewelacji. No i seyiuu nieźli, Kusuriuri z Mononoke smile_big
Deadman Wonderland - Oo tak, mroczny klimat, brutalność, krew, walka o przetrwanie - to jest to. Szkoda, że tylko 12 epów, ale znając Manglobe to pewnie zrobią sequel.
Denpa Onna To Seishun Otoko - no niezłe, designy postaci (żeńskich) robią wrażenie, niezły motyw, walnięta kuzynka, o której nie wiedział nikt z rodziny, kosmici (wyimaginowani, albo nie, ale to, że heroina spędziła pół roku na środku oceanu jest co najmniej dziwne smile_big). Z humorem nie za bardzo, choć parę motywów mnie rozbawiło (nie bardzo, ale zawsze coś).
Hanasaku Iroha - kolejny dobry slice of life, jednak według mnie nieco gorszy od Ano Hi Mita Hana [...]. Fabuła jest niezła, ale trochę kuleją bohaterowie. Oprócz Ohany, która jest przesympatyczna. Jednak, te postacie najpewniej będą się zmieniać i na tym pewnie będzie polegać ta seria. Pozitiv.
Hidan no Aria - typowy J.C.Staff. Niezła kreska, niezła animacja, ba, nawet dosyć wyczerpujący motyw na historię, ale jakoś mało sie dzieje. Przeciętniak. Kugimiya to podratowuje jednakowoż.
Hoshizora e Kakaru Hashi - nic się nie spodziewałem ze strony tej serii, a pierwszy epek był bardzo przyjemną haremówką. Nie ma rewelacji, ale będę oglądał. Mam nadzieję, że nie zrobią idiotycznej dramy i nie zepsują pozytywnego odbioru tej serii. Na dodatek ładna kreska i rewelacyjny design dziewoi.
Kami Nomi Zo Shiru Sekai II - trzyma poziom pierwszej serii, czyli: genialny main hero, dużo śmiechowych motywów, sympatyczny klimat i prześliczne dziewoje. Sasuga Manglobe. smile
Nichijou - sympatyczna komedyjka moe. Ładna kreska i animacja, fajne postacie, szalony humor i brak ciągłości historii, sprawia, że serię ogląda się niebywale wręcz lekko.
Steins;Gate - średnio mi się podoba. Przynajmniej na razie, bo zapowiada się niezły motyw z tymi całymi wymiarami, czasem itp., ale łatwo się w tym pogubić. No i postacie mi się nie specjalnie podobają.
Yondemasu Yo, Azazel-san - świetny czarny humor. Podoba mi się, choć do najambitniejszych to raczej nie należy.

Oglądałem jeszcze SKET Dance, ale rzuciłem ze względu na nużące gagi i słabe postacie (oprócz tego komputerowca, ale tylko dla niego oglądać nie będę) i Oretachi Ni Tsubasa Wa Nai, które wcale złe nie było, ale stwierdziłem, że za dużo już tytułów oglądam i muszę wybrać spomiędzy dwóch haremówek - Oretachi i Hoshizory.


Dyum97.png

Offline

#2078 2011-04-27 16:54:19

lipa3000
Użytkownik
Skąd: Olsztyn
Dołączył: 2006-12-04

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

30-sai no Hoken Taiiku
27498.jpg
Bóg miłości schodzi na ziemię by pomagać 30-letnim prawiczkom zaliczyć. Tytuł (Health and Physical Education for 30-Year-Olds) wskazywałby na anime edukacyjne, ale serii na razie przynajmniej bliżej komedii. Jeśli ktoś liczy na rady to odsyłam go do mangi Miłość krok po kroku (anime na jej podstawie bliżej do hentaja niż do filmu instruktażowego). Kreska i animacja proste, ale nie rażą. Opening i ending przyzwoite. Ciekawie wyglądają seyu: w roli głównej usłyszymy Akihisę z Baka to Test, głosem boga przemówi do nas ojciec Nagisy z Clannada, a w tle ułyszymy nawet lektora z Kaiji'ego. ^^ Pierwszy odcinek został zmasakrowany przez cenzurę, ale z każdym kolejnym jest już lepiej.

vlcsnap2011042716h48m40.th.png vlcsnap2011042716h48m52.th.png vlcsnap2011042716h49m31.th.png

Ostatnio edytowany przez lipa3000 (2011-04-27 16:56:58)


Y9SqV.pnglipa3000.png

Offline

#2079 2011-04-27 17:57:25

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tytuł jest taki, bo powstał na podstawie jakiegoś podręcznika do edukacji seksualnej czy czegoś takiego oczkod To dopiszę do listy i poczekam na wydanie BD.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2080 2011-04-27 21:31:30

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Obczaiłem dwa kolejne animce:

A Channel - Świetna komedia, strasznie azumangowata ;d lubię takie
Denpa Onna - Jak na razie widziałem jeden ep i wciągnęło mnie średnio. Zobaczymy co z tego będzie.


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024