#2101 2011-05-08 12:53:56

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja wam przypomnę, że do szerszych dyskusji na temat danego animca lepiej założyć nowy temat (vide Deadman, bo się rozpisaliście).


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2102 2011-05-08 14:50:54

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

arystar napisał:

Denpa Onna to Seishun Otoko, Yondemasu yo, Azazel-san i Deadman Wonderland - dropped; dno, jakich mało; nie polecam.

Denpa Onna to Seishun Otoko można oglądać nawet tylko dla projektów postaci, które bardzo się wyróżniają na tle innych anime. Dla wielu osób może to być niezły smaczek, np. dla mnie. Do tego dochodzi zwariowana ciotka, która chyba coś łyka oraz jej córeczka, która też nie ma równo pod sufitem (ale tutaj chociaż wiemy dlaczego). Główny bohater potrafi przypaść do gustu, zwłaszcza jego wewnętrzne dialogi.
Do tego mamy charakterystyczne dla Shaftu ujęcia, pokręcony humor, niezły OST oraz grafikę. Imo, seria warta polecenia jak najbardziej. Nawet tym, którzy do czynienia z Shaftem mają pierwszy raz a mają niezły zakres tolerancji dla omglolololololololol w anime.

Co do Deadmana to mam mieszane uczucia, bo pierwszy odcinek zapowiadał, że będzie się wszystko działo szybko. A w trzecim odcinku trochę akcja zwolniła. Graficznie jest ok, chociaż postacie wyglądają charakterystycznie i nie każdemu się spodobają - mi średnio przypadły do gustu. Świetny jest natomiast opening. Ogólnie to zacząłem oglądać to anime, bo spodziewałem się sieki, brutalności, akcji (czego nie dostałem dotąd zbyt wiele) oraz dla głosu Kany Hanazawy smile Na razie mam Kanę i fajnie wyglądające, ciekawe moce (chociaż w małej ilości), więc nie jest źle i będę kontynuował seans.

W każdym razie całkowicie się z Tobą nie zgadzam - obie te serie mają coś do zaoferowania widzowi. Oczywiście możesz mieć swoją opinię, ale jeśli wszystko postrzegasz w ciemnych barwach, nie umiesz odnaleźć (albo nie chcesz) nic dobrego w danym tytule czy choćby uargumentować - nawet jednym, dwoma zdaniami, swojej opinii to wypadałoby się wstrzymać od od słów 'polecam/nie polecam' ;D Po pierwsze takie polecanie jest  kupa  warte, po drugie i tak nikt nie będzie brał go pod uwagę.

@up
Racja, ale znowu jaka będzie aktywność w tych tematach? Kilka osób będzie spoilerować i na tym się skończy, bo nikomu nie chce się latać po działach i szukać tematów - wchodzi tu i pisze. Rozwiązaniem mógłby być osobny temat z opiniami dla każdego sezonu, gdzie można byłoby napisać coś więcej niż 'crap jakich mało, nie polecam'.


flzQwEU.jpg

Offline

#2103 2011-05-08 15:35:06

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kiedyś zakładałem temat o nowym sezonie to poleciał, bo istnieje ten temat ^^

Zresztą skoro mówisz, że nikomu nie chcę się szukać tematu danego tytułów, to wątpię by im się chciało szukać danego sezonu. Bo najpierw trzeba wiedzieć do jakiego sezonu zalicza się dany tytuł jezor.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2104 2011-05-08 17:31:51

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To Subarashi
Czyli każda opinia na temat jakiegoś tytułu ma być referatem na co najmniej 150 słów? No bez jaj. Zamiast pisać litanie na temat, jakie to anime jest słabe, wolę napisać zwięzłe jedno zdańko, że ono jest fe i styka. Ale jak tak bardzo chcesz, abym uargumentował swoją ocenę, proszę:

Na pierwszy ogień pójdzie Denpa Onna to Seishun Otoko. Przykład anime, w którym główni bohaterzy to podlatkowie (ale co się dziwić, przecież we współczesnej japońskiej animacji taki zabieg jest rzadkością, więc muszą jakoś zapełnić lukę) - mamy chłopaka z pegeeru; heroinę, która jest kosmitką skrzyżowaną z kołdrą; jest jeszcze sieknięta ciotka - łał, niesamowity trio. Projekt postaci taki sam jak w każdej innej takiej produkcji. Fabuła? Pewnie by się jakaś znalazła, może nawet dla niektórych byłaby wybitnym dziełem sztuki na miarę XXI wieku, ale ja jakoś jej się nie dopatrzałem w pierwszym epku. Motyw z jechaniem na rowerze z dziewczyną zapakowaną w kołdrę w koszyku dość spilbergowski. Albo nasz młody rolnik jest z założenia lekko "pizdnięty", albo twórcy anime chcą jeszcze bardziej upupić społeczeństwo, które już jest lekko nierozgarnięte. Humor marny, do takiego Hyouge Mono (które nie jest typową komedią) wiele mu brakuje. Tła, ujęcia, grafika, animacja takie same jak u innych produkcji tego typu, nic wybitnego. OST? Jakieś cztery dni temu to oglądałem, ale jakoś nie pamiętam miuziku, więc raczej nie wrzucałbym jej do worka z "best chińskie bajki miusic". Dla mnie poświęcenie 20 minut na obejrzenie tego było marnotrawstwem czasu. Może się starzeję, może się nie znam i mam zbaczony gust, ale Denpa Onna to Seishun Otoko naprawdę mi się nie podobało. Ale jeśli ktoś lubi takie klimaty, niech ogląda. Przecież nie zabraniam.

Drugi będzie Deadman. Drogie dzieciaczki, zgadnijcie, proszę, kim jest w tej bajce bohater? Tak, moje milusińskie, jest nim mały chłopczyk z podstawówki. Czekajcie jeszcze, bo im dalej, tym lepiej. Jego cała klasa została wyrżnięta w pień, tylko ten nasz mały chłopczyk przeżył, więc oskarżyli go o masowe morderstwo - co tam będą się szczypać. Igarashi Ganta (nasz bohater) to bydle, dwa metry w garbie, 150 kilo żywej wagi, więc było oczywiste dla prokuratury i sędziny, że to on był sprawcą tego niechlubnego czynu. Teraz najlepsze - trafia do więzienia, które jest wielkim lunaparkiem. oczkod No, bez jaj. Oprawa wizualna? Nic wybitnego; jedyne, czym się wyróżniała, to to, że 60% obrazu przez 60% czasu trwania odcinka było ocenzurowane - może w wersji blu-rejowej czy dywydy tego nie będzie, ale kto to wie. Jeśli ktoś chce luknąć jakiegoś shonena, to już lepszym wyborem będzie Naruto -  tam wszystko jakoś bardziej trzyma się kupy. Muzyka lepiej się prezentuje (na tle reszty), ale i tak nic wybitnego. W ogóle zgadzam się z tym, co pisał Ace o Deadmanie. Osobiście to się zmarszczyłem przy oglądaniu, nie polecam.

Może być w takiej formie czy za krótko?
Poza tym każda seria (nawet najgorsza) ma coś do zaoferowania, ale nie wszyscy lubię i chcą oglądać byle ścierwo, takie moje zdanie, ot co. oczkod

To Zar
Pewnie masz rację. Można jeszcze dodać, że w Hyouge Mono nie ma cycków, gimnazjalistów itd., a to wielu w nie smak i dlatego omijają to szerokim łukiem.

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-05-08 17:35:42)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2105 2011-05-08 18:32:51

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czyli każda opinia na temat jakiegoś tytułu ma być referatem na co najmniej 150 słów? No bez jaj. Zamiast pisać litanie na temat, jakie to anime jest słabe, wolę napisać zwięzłe jedno zdańko, że ono jest fe i styka. Ale jak tak bardzo chcesz, abym uargumentował swoją ocenę, proszę:

Możesz nawet książkę napisać, nic nie stoi na przeszkodzie oczkod Ale zaznaczyłem, że jedno, dwa zdania uzasadniające opinię podnosi jej wartość.

Motyw z jechaniem na rowerze z dziewczyną zapakowaną w kołdrę w koszyku dość spilbergowski.

plus
"This episode makes references to dragon ball, a famous Japanese pro wrestler, some famous 90s extraterrestrial manga, and Crayon shin-chan. See if you can spot it."
Ale też tylko to zauważyłem co ty...

Fabuła jest, ale skoro nie doczekałeś drugiego i trzeciego odcinka to trudno abyś ją spostrzegł. Tak to jest jak się przekreśla serię po pierwszym odcinku a później wyjaśnia się, że to nie wina jakiś narkotyków, że ona chodzi w tej kołdrze.
Projekty postaci nie są takie same jak wszędzie indziej i już kilka osób zwracało uwagę na to, że się wyróżniają. Humor, którego nie jest przesadnie wiele, jest specyficzny dla produkcji tego Studia i albo się go kocha, albo nienawidzi. Kwestia gustu.

Jeśli chodzi o Deadmana to główny bohater nie jest uczniem podstawówki oczkod Też nie przypadł mi do gustu w każdym razie. Co do jego oskarżenia i szybkiego skazania - nie trudno się domyślić, że to było ustawione... Wskazuje na to chociażby dowód jaki zaważył o wyroku. Więzienie jako wesołe miasteczko, w którym pracują skazani? Czemu nie. Niech coś robią, ale nie opitalają się cały dzień w celach, przed telewizorkiem. Pewnie drugiego odcinka też nie doczekałeś, więc nie mogłeś wiedzieć, że to nie jest takie sobie wesołe miasteczko oczkod Gdyby powstało w Polsce to zniknął by problem z przepełnionymi więzieniami ;d taką 'wartość przerobową' ma więzienie.
Co do cenzury - sporo, ale czemu się dziwić - nie wszystko można pokazać w telewizji, to normalne. Ale jak widać, nie wszyscy potrafią przyjąć to do wiadomości. No i nie wiadomo ile tu cenzury wpakowano - to będzie wiadomo, kiedy ukażą się blu-raye.

Poza tym każda seria (nawet najgorsza) ma coś do zaoferowania, ale nie wszyscy lubię i chcą oglądać byle ścierwo, takie moje zdanie, ot co.

Używasz zbyt mocnych słów wg mnie. Nawet jak coś mi się wybitnie nie podoba to nie nazwę tego 'ścierwem'. Po ktoś kto używa tego określenia wygląda śmiesznie, biorąc pod uwagę ilość fanów jaki dany film/serial ma. Coś tu nie gra skoro jest przewaga przychylnych komentarzy a nagle ktoś wyskakuje ze 'ścierwem'. To trochę tez brak szacunku dla ludzi, którym się to podoba. "Ta seria nie przypadła mi do gustu', najprościej i najlepiej. I nikt nie będzie się czepiał (np. ja, bo mam alergię na takie kwestie - stąd te wywody) jezor



Co do Hyouge Mono to zostawiłem sobie na później, ale skoro piszecie, że warto oglądać to chyba poczekam aż wyjdzie jeszcze kilka odcinków i wezmę się za to.


flzQwEU.jpg

Offline

#2106 2011-05-08 18:58:27

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ojej, coś ma wielu "fanów", to nie można złego słowa na to powiedzieć, ojej. Dla mnie Madoka jest "ścierwem" nie do oglądania, ale to się tyczy animca, a nie ludzi, którym się podoba. Skoro bierzesz takie określenia do siebie, to znaczy, że coś jest na rzeczy jezor


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2107 2011-05-08 19:17:35

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dobra, czas na mnie, tak się składa, że oprócz wymienionych wyżej dwóch serii, to z tego sezonu widziałem jeszcze "Aria: Scarlett Ammo" i "Dororona".

Zacznijmy, od mojej "ulubionej" serii, czyli Denpa Onna to Seishun Otoko. Ogólnie zgadzam się z kolegą arystarem, tyle że on nie miał "przyjemności" widzieć czwartego odcinka, a tym bardziej tłumaczyć całości. Owszem nawiązań jest masa, ale 70% z nich nie zrozumie żaden Polak (chyba że mocno zaznajomiony z kulturą i dziełami tego narodu), zresztą angielscy tłumacze też nie rozumieją do końca i ratują się masą ukrytych notek i odnośników do Wikipedii. Sam nie wiem, czy owa seria miała być śmieszna, czy może nie. Jedynym "elementem humorystycznym", który mnie rozbawił, była szurnięta ciotka, poza tym nic. W sumie nie wiadomo, czy śmiać, czy płakać nad efektem końcowym. W każdym razie dla mnie porażka na całej linii. Nie jest to seria szczególnie zła i można obejrzeć, ale w sumie nic ciekawego. Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego, pewnie miałem zbyt duże oczekiwania. Czwarty odcinek jest już natężeniem bezsensowności i głupoty do kwadratu. Nie będzie wielkim spoilerem, jeśli zdradzę, że przez 3/4 czasu bohater leży w szpitalu i prowadzi nic niewnoszące dialogi z samym sobą lub odwiedzającymi go gośćmi. Czasami zastanawiam się, do kogo mają być skierowane takie serie? Do dzieci? Raczej nie. Nastolatków? Oni wolą majty i cycki. Oczywiście, to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać.

Deadman Wonderland. Już nie wspominając uproszczeń fabularnych, seria jest zwyczajnie nudna i przewidywalna. Tak, wiem, to zwykły "shounen", ale są o wiele lepsze i nawet bardziej przewidywalne serie, który mimo to ogląda się z większą przyjemnością ( i bynajmniej nie mam na myśli Naruto czy Bleacha). Przemoc i krew (ocenzurowana) wydaje się być wciśnięta na siłę, a postaci jakoś nie zapadają w pamięć i nie ciekawi mnie ich los. Sam pomysł może i oryginalny, ale jak dla mnie jakiś taki "niestrawny".

Aria. Po czwartym odcinku odechciało mi się tego oglądać, mogli zostać przy konwencji głupkowatej serii podobnej do Zero no Tsukaima. Poza tym czy żeby przewyższyć wielkiego złodzieja, trzeba stać się wielkim mordercą? Nie powinno się zostać jeszcze lepszym złodziejem. No mniejsza...

Dororon. W sumie seria zabawna w swojej prostocie. Proste echii z śmiesznymi demonami w tle, raczej dla fanów gatunku i starych serii, gdyż anime jest remakem jednej z nich. Czy dobrym? Nie wiem, ponieważ nie widziałem oryginału.

Chyba tyle. Jak już mówiłem, to tylko moja opinia, ale z sezonu na sezon coraz większe pierdoły robią. Chociaż w sumie ta tendencja trwa już od kilku lat.

Ostatnio edytowany przez LordCrane (2011-05-08 19:18:33)

Offline

#2108 2011-05-08 19:51:36

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dororon Enma-kun: Meeramera to co prawda remake, jednak jest bliższy mandze niż pierwsza seria anime, której co prawda nie oglądałem, ale chyba całkowicie pozbyto się w niej elementów ecchi. Natomiast w remaku jakby jeszcze ich dodali - zmieniono ludzkiego protagonistę na protagonistkę etc.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2109 2011-05-08 20:55:39

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeśli chodzi o Denpę to, żeby nie było tak, że jestem bezkrytyczny... Ja się spodziewałem, że ona naprawdę porwali ją kosmici i będą tego typu elementy. W końcu ona zniknęła na te 6 miesięcy i pojawiła się znikąd, nagle, bez powodu. Na tym polu się zawiodłem. Dodatkowo drugi i trzeci odcinek były jakby 'za spokojne', chociaż końcowa scena w rzece miała magię. Kolejna kwestia to to, że seria powstaje na podstawie noweli, więc powinna być mocna od strony fabularnej a tu raczej jest średnio. Co ciekawe - nowela jest z gatunku science-fiction... Może coś się rozkręci.
W każdym razie oglądał będę nadal - choćby dla ładnych postaci, przemyśleń głównego boha na temat ust koleżanek i kolejnego już wcielenia Kafuki Fuury.

Dororon Enma-kun Meeramera jest jak fanserwisowy syrop. Najlepsze jest to, że to remake starej serii a więc klepie stare, utarte schematy typu 'potwór tygodnia' a i tak wszystkim się podoba oczkod Zawsze się głowię jak to się stało, że Śnieżynka znowu straciła calutką odzież xD


flzQwEU.jpg

Offline

#2110 2011-05-08 21:44:29

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Subarashi napisał:

biorąc pod uwagę ilość fanów

Pokaż spoiler
Justin%20Bieber%20Justin.png

I co by nie był offtop:
z nowych oglądam tylko Ao no exorcist i Hanasaku Iroha. Pierwszy przeciętniak, drugi w sumie też, ale klimatem przypomina Honey & Clover (chociaż jest ciut gorsze), więc jest na plus. Zobaczy się, czy nie spartolą.


Ty dulowaty userze!

Offline

#2111 2011-05-08 23:18:15

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@up
A później się dziwicie, że piszę długie posty. Ale jak czegoś nie napisze do końca to później pojawiają się takie rodzynki jak ten wyżej.
Nie wiem jak fani Justyny (napalone nastolatki w większości) mają się do fanów Denpy (otaku-prawiczki, których kręci sposób noszenia mundurku przez Erio) czy innych anime oczkod Toż to dwie wręcz przeciwstawne grupy (ofiary marketingu i komerchy, którym wciśnie się każdy crap vs zarośnięte grubasy, które nie pamiętają co to prysznic)... Poza tym fani Justyny mają wyprane mózgi, więc ciężko ich nazwać fanami. Natomiast otaku darzą swoje ulubione bohaterki 2D prawdziwą miłością z własnej woli.
Oczywiście porównuje przypadki ekstremalne (jakby ktoś się czepiał).
P.S nie traktujcie poważnie tego co napisałem.

@topic
Ano Hi Mita Hana no Namae o Boku-tachi wa Mada Shiranai - pierwszy odcinek niezbyt mi się podobał, nawet był trochę dziwny. Ale w następnych odcinkach już było lepiej - zwłaszcza reunion w 3 odcinku. Oby tak dalej.
Ale i tak najbardziej interesująca w tym anime jest Menma. Mam nadzieję, że wyjaśnią jej zagadkę i to, w jaki sposób może ona jeść czy działać na fizyczne obiekty, pomimo tego, że jest duchem/omamem...


flzQwEU.jpg

Offline

#2112 2011-05-09 17:59:37

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Pierwszy trailer z Fate/Zero oczkod

Ostatnio edytowany przez KieR (2011-05-09 17:59:58)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#2113 2011-05-09 18:13:23

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jesień nieźle się zapowiada smile_big Mirai Nikki, Fate/zero, Bakuman 2. Co jeszcze?

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-05-09 19:25:41)

Offline

#2114 2011-05-09 20:19:55

KermitEvilMan
Użytkownik
Dołączył: 2010-11-26

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Powiem Ci Kier, że teraz to mi nieźle humor poprawiłeś smile_big

Fate i Saber, dwie kwestie które uwielbiam i z którymi myślałem, że już się nie zobaczę :-)

Dzięki, bo nie miałem pojęcia, że wychodzi smile

Offline

#2115 2011-05-09 21:06:13

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

I jeszcze muzyka od Yuki Kajiury, mniam oczkod

Offline

#2116 2011-05-10 11:45:38

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

>[gg]_Armored_Trooper_VOTOMS_-_Alone_Again_(BD,1080p)_[EA07E1F7].mkv

yay, nareszcie wyszły jakieś votomsy będące votomsami, a nie mai-otome!


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2117 2011-05-10 12:50:17

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

qwig napisał:

>[gg]_Armored_Trooper_VOTOMS_-_Alone_Again_(BD,1080p)_[EA07E1F7].mkv

yay, nareszcie wyszły jakieś votomsy będące votomsami, a nie mai-otome!

O, dobrze wiedzieć.  wow


wladza1.png

Offline

#2118 2011-05-11 12:17:10

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

TWGOK wreszcie wróciło do formy. Ostatnie odcinki mi się nie podobały, ale teraz to co innego oczkod Już nie mogę się doczekać arcu tej nauczycielki xD


flzQwEU.jpg

Offline

#2119 2011-05-14 02:09:37

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

sorki za spam.
czytałem ze 30-sai no Hoken Taiiku jest prawie cale zacenzurowane.
Jest jakaś wersja bez cenzury?


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#2120 2011-05-14 21:24:33

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

dawał ktoś już obrazek z letnim sezonem?

Pokaż spoiler
summer2011animev1.jpg

Blood-C. [dalszy komentarz na temat tego anime jest zbędny - wystarczy obejrzeć artworki - cudo!]
Chyba będzie co oglądać. Coś od GAINAXu jest nawet.


flzQwEU.jpg

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024