#61 2011-05-25 19:05:01

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Po co drugie forum dla forum? Fail!
@edit:
tornadoretkinia, dzięki.
BTW. masz pokręcony nick.

Ostatnio edytowany przez JanuszQ (2011-05-25 20:22:45)

Offline

#62 2011-05-25 19:17:31

tornadoretkinia
Użytkownik
Skąd: Łódź
Dołączył: 2007-12-07

Odp: Nowe funkcjonalności forum

irc://irc.irchighway.net/ansi

Ostatnio edytowany przez tornadoretkinia (2011-05-25 19:17:51)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

crwr1.jpg

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#63 2011-05-25 20:13:30

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Nowe funkcjonalności forum

qwig napisał:

Shoutbox? To pokemońskie coś? Jak chcesz podyskutować na żywo, to wejdź na irca...

Jak dla mnie irc ssie. Za dużo zabawy, a i odpalanie co chwila. A tak z drugiej strony wszystko w jednym miejscu na forum by było. Zresztą żadnych argumentów przeciw Shoutboxowi nie widzę, no chyba, że jacyś antyfani na siłę powiedzą: "nie, bo nie chce", pomimo braku konkretnego powodu. Wadzić, by nikomu nie wadził (bo niby gdzie?), a ludzie na 100% by na nim pisali.

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2011-05-25 20:15:16)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#64 2011-05-25 20:19:50

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Za dużo zabawy z ircem? Jakieś 20 sekund Operą.
Shitboxy są dla stronek, gdzie prawie nikt nie zagląda albo dla serwisów, które są piaskownicą upupionych dzieci.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#65 2011-05-25 20:30:35

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Nowe funkcjonalności forum

arystar napisał:

Za dużo zabawy z ircem? Jakieś 20 sekund Operą.
Shitboxy są dla stronek, gdzie prawie nikt nie zagląda albo dla serwisów, które są piaskownicą upupionych dzieci.

1. Opery nie używam, a nawet gdybym używał na irca bym nie właził, bo bym nie ściągał i konfigurował.
2. Skoro by ci aż tak shoutbox wadził, to nie musiałbyś na niego zaglądać (takie trudne).
3. Spełnia on praktycznie taką samą funkcje jak irc, a jest na miejscu na forum, bez odpalania co chwila programu itp.

Argumenty przeciw, to w tym przypadku za przeproszeniem z d**y można wziąć, jak napisałem we wcześniejszym poście. Bo takich nie ma. xD

Dobra AFK ;p

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2011-05-25 20:31:26)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#66 2011-05-25 21:19:32

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowe funkcjonalności forum

shoutbox = śmierć spamu na forum a wiadomo, że nikt tego nie chce (w końcu każde forum żyje spamem). Co do IRC to chyba każdy 'fan' anime posiada zainstalowany klient, więc nie ma problemu.


flzQwEU.jpg

Offline

#67 2011-05-25 21:55:16

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Nowe funkcjonalności forum

To ze mnie chyba żaden 'fan' anime jezor

Offline

#68 2011-05-25 22:03:00

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Zależy co oglądasz... Czasem irc to jedyny sposób aby dostać niektóre serie, bo torków nikt nie seeduje a linki do hostingów są martwe.


flzQwEU.jpg

Offline

#69 2011-05-25 22:03:03

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Nowe funkcjonalności forum

HentaiDymon napisał:

To ze mnie chyba żaden 'fan' anime jezor

Ze mnie też, pomimo oglądnięcia setek tytułów w ciągu 15 lat wychodzi na to, że fanem anime nie jestem. smile_lol

Nawet jeśli pojawiłby się shoutbox, to spam może i by się zmniejszył w tematach,  ale nie do końca, bo zawsze będzie istniał, czy z czatem czy tez bez.

Subarashi napisał:

Zależy co oglądasz... Czasem irc to jedyny sposób aby dostać niektóre serie, bo torków nikt nie seeduje a linki do hostingów są martwe.

Irc = gorsza wersja shoutboxa. Bo dodatkowa robota i nie na miejscu, a to samo tu i tu.
Zresztą przecież shoutbox może mieć ograniczenie do 100 linijek, czy ilu się zrobi więc jeśli ktoś by chciał linki to tez można na nim zapodawać.

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2011-05-25 22:05:30)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#70 2011-05-25 22:06:13

HentaiDymon
Użytkownik
Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 2008-05-11

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Subarashi napisał:

Zależy co oglądasz... Czasem irc to jedyny sposób aby dostać niektóre serie, bo torków nikt nie seeduje a linki do hostingów są martwe.

Ja bym to nazwał syndromem " nie-chce-mi-się-szukać" jezor A co do samego shoutboxa to czemu nie, chociaż nie wiem czy bym korzystał jezor

Ostatnio edytowany przez HentaiDymon (2011-05-25 22:07:23)

Offline

#71 2011-05-25 22:08:03

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Irc = gorsza wersja shoutboxa. Bo dodatkowa robota i nie na miejscu, a to samo tu i tu.
Zresztą przecież shoutbox może mieć ograniczenie do 100 linijek, czy ilu się zrobi więc jeśli ktoś by chciał linki to tez można na nim zapodawać.

Nie o to chodzi. Przez irca można zasysać pliki. Próbowałem kiedyś, ale jestem na to zbyt głupi.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#72 2011-05-25 22:13:30

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Sado napisał:

Irc = gorsza wersja shoutboxa. Bo dodatkowa robota i nie na miejscu, a to samo tu i tu.
Zresztą przecież shoutbox może mieć ograniczenie do 100 linijek, czy ilu się zrobi więc jeśli ktoś by chciał linki to tez można na nim zapodawać.

Nie o to chodzi. Przez irca można zasysać pliki. Próbowałem kiedyś, ale jestem na to zbyt głupi.

No chyba że, ale wydaje mi się ze pobieranie plików prze irca, to akt desperacji w obecnych czasach, gdzie downloadu różnorodnego jest od groma od  dziesiątek różnych ddl po torenty i co tam jeszcze istnieje.
Zresztą, nie chodzi mi o download, ale czata. smile Na którym można popisać, a w tym wypadku irc jest o wiele gorszy i nie na miejscu.


Edit:
I do tej pory nikt nie podał nawet jednego konkretnego powodu przeciw. ;p Tak jak myślałem. oczkod

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2011-05-25 22:18:56)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#73 2011-05-25 22:23:14

krzykr
Użytkownik
Skąd: Słubice
Dołączył: 2006-12-18

Odp: Nowe funkcjonalności forum

A nie można zrobić Irca na stronie z 5-15 wierszami, na samym dole strony, który wyglądałby jak typowy Shoutbox? Widziałem kiedyś irca na przeglądarce. Maniacy mirca pewnie by z niego nie zrezygnowali dla tej namiastki, ale inni mogliby się włączyć do dyskusji przez przeglądarkę na stronie ansi.

Offline

#74 2011-05-25 22:28:37

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Akt desperacji? W obliczu groźby cenzury internetu, zamykania trackerów i usuwania materiałów z hostingów, IRC wydaje się najlepszym pomysłem na dystrybucje różnych treści audio-wizualnych.
Releasy Exiled-Destiny są dostępne tylko przez IRC. A do wielu serii oni jedyni robią ripy dvd, często też ich wersja jest najlepsza (np. jedyne softy i h.264, kiedy inne są tylko divx +hardusby). Przecież nie będę oglądał jakiegoś kiepskiego avi, gdzie będę miał podwójne suby (angielskie i polskie), tylko dlatego, że nie chciało mi się wejść na irca i pogadać z botem...

Jeśli chodzi o chat to na ircu można za pomocą bota prowadzić jakieś gry oczkod Na kanale jakieś grupy fansuberskiej się w to bawią.

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-05-25 22:29:18)


flzQwEU.jpg

Offline

#75 2011-05-25 22:31:50

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Co do IRC to chyba każdy 'fan' anime posiada zainstalowany klient, więc nie ma problemu.

Ja nie używam (nawet tego w operze, pomimo że jestem wielkim zwolennikiem tej przeglądarki, bo ma to, co mi jest potrzebne), gdyż irc to wylęgarnia trolli i pokemonów... Pomijając Ircowe Kółka Wzajemnej Adoracji (podramujcie sobie z tego, to mój pierwszy i ostatni post w tym temacie).

Co do shoutboxa... może byc... forum i tak jest martwe, bo ludzie boją się pisać (bo moderacja zaraz usuwa lub moderuje - z tego co słyszałem), sam tu nie zaglądam, rzadko kiedy. A jedyne tematy to jakieś forumowe nabijacze postów (dalej zwane "grami") lub jakieś mało interesujace "dyskusje" o anime... które w są przekrzykiwaniem się nawzajem... wszystkiego nie czytam, ale tak mi się to utrwaliło na przestrzeni lat.

Mi to wsio jedno.

Edit:

Releasy Exiled-Destiny są dostępne tylko przez IRC. A do wielu serii oni jedyni robią ripy dvd, często też ich wersja jest najlepsza (np. jedyne softy i h.264, kiedy inne są tylko divx +hardusby). Przecież nie będę oglądał jakiegoś kiepskiego avi, gdzie będę miał podwójne suby (angielskie i polskie), tylko dlatego, że nie chciało mi się wejść na irca i pogadać z botem...

Tylko, że dobicie się do bota graniczy z cudem. A jak już jakimś cudem się podłączy po kilku godzinach czekania w kolejce, to istnieje ryzyko zerwania transferu...

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2011-05-25 22:42:44)

Offline

#76 2011-05-25 22:34:56

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Subarashi napisał:

Akt desperacji? W obliczu groźby cenzury internetu, zamykania trackerów i usuwania materiałów z hostingów, IRC wydaje się najlepszym pomysłem na dystrybucje różnych treści audio-wizualnych.
Releasy Exiled-Destiny są dostępne tylko przez IRC. A do wielu serii oni jedyni robią ripy dvd, często też ich wersja jest najlepsza (np. jedyne softy i h.264, kiedy inne są tylko divx +hardusby). Przecież nie będę oglądał jakiegoś kiepskiego avi, gdzie będę miał podwójne suby (angielskie i polskie), tylko dlatego, że nie chciało mi się wejść na irca i pogadać z botem...
Mistrzu, chodzi mi o czata, a nie download. To całkiem inne sprawy.  smile
Przeczytaj posta/ posty wyżej. xD

A taki mini shotbox, czy tak jak zaproponował Krzykr, mogłoby być aby sobie podyskutować czasem od razu na stronie. A na forum by to nie wpłynęło, bo wygląd ramek, rubryk itp. by się nie zmienił. Po prostu na dole forum, lub na górze (do wyboru) dałoby się okienko z nim. smile
Ot wchodzisz sobie na ansi z opery/mozilli czy czego tam używasz, i przeglądasz forum, a przy okazji, możesz zapytać o coś lub podyskutować. xD
A jakiegoś spamu by nie było, bo np. co 15 linijek, czy na ile by się tam ustawiło, to by znikał, zastępowany nowymi zdaniami. smile

Ostatnio edytowany przez Shinuta (2011-05-25 22:36:12)


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#77 2011-05-25 22:38:34

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Shinuta napisał:

Irc = gorsza wersja shoutboxa. Bo dodatkowa robota i nie na miejscu, a to samo tu i tu.

Pieprzenie. Shitboksy ssą i ssać będą, są od pisanie bzdetów (typu "jest tu kto?", "cześć", "ja, spadam", "gdzie napisy do mojego animu?" itd.). Oprócz tego, że takie coś na "tak dużej stronie" musiałoby zajmować co najmniej 20 lin wysokości i całą szerokość strony, to jeszcze często nie byłoby wiadomo, kto, co, do kogo pisze, jeśliby jednocześnie z 5 osób coś skrobnęło. Jeśli się ma Operę, nic nie trzeba ściągać, konfigurować ani nic takiego, by móc czatować na ircu. Wystarczy wpisać adres, login i coś tam jeszcze - wsio, koniec. Filozofia straszna.
Czy to przypadkiem nie ty żaliłeś się jakiś miesiąc temu, że Ansi jest fe i opuszczasz ten padół, bo cię tu nie lubią? A teraz tak zaczęcie walczysz o shoutboxa? Bez jaj. oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#78 2011-05-25 22:46:08

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowe funkcjonalności forum

Tylko, że dobicie się do bota graniczy z cudem. A jak już jakimś cudem się podłączy po kilku godzinach czekania w kolejce, to istnieje ryzyko zerwania transferu...

To chyba jesteś jakiś 'specjalny' bo ja problemów z tym nie mam... Owszem, zdarza się czekać w kolejce godzinę a nawet więcej do AIL bota, ale niezbyt często.... Transfer też się zrywa (zwłaszcza jak torek chodzi, oglądam yt - nie wiem czemu nawet), ale od czego jest opcja 'resume'.....?

Co do tego, że forum jest martwe to się nie zgodzę... bo chyba żaden z moich postów nie został skasowany a pisanie o mandze w temacie o anime (lub na odwrót) to normalka dla wielu, w tym mnie.... Więc nie wiem, gdzie ta 'straszna' moderacja oczkod

P.S wielokropki zamierzone................


flzQwEU.jpg

Offline

#79 2011-05-25 22:49:27

Shinuta
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-22

Odp: Nowe funkcjonalności forum

arystar napisał:

Pieprzenie. Shitboksy ssą i ssać będą, są od pisanie bzdetów (typu "jest tu kto?", "cześć", "ja, spadam", "gdzie napisy do mojego animu?" itd.).

Lepiej pierw się zapoznaj ze shoutboxem, bo jak widzę to nie masz pojęcie jak można fajnie podyskutować czasem. oczkod  Może i trafiają się takie momęty, ale też można podyskutować i popisać man. Najlepiej, pisać gdy samemu nigdy się z niego nie próbowało (po po twoim poście tak wnioskuję).

arystar napisał:

Oprócz tego, że takie coś na "tak dużej stronie" musiałoby zajmować co najmniej 20 lin wysokości i całą szerokość strony, to jeszcze często nie byłoby wiadomo, kto, co, do kogo pisze, jeśliby jednocześnie z 5 osób coś skrobnęło.

Wiesz co to czas odstępu pomiędzy, napisaniem czegoś? Chyba nie...
Zresztą jakie 20 linii? chyba  wiesz co to suwak... Można dać 10 lini wielkości, a potem suwakiem jechać imo kolejna rzecz, którą pominąłeś. No i kto powiedział, że całą szerokość strony? Hmm? Podziękuję.

arystar napisał:

Jeśli się ma Operę, nic nie trzeba ściągać, konfigurować ani nic takiego, by móc czatować na ircu. Wystarczy wpisać adres, login i coś tam jeszcze - wsio, koniec. Filozofia straszna.
Czy to przypadkiem nie ty żaliłeś się jakiś miesiąc temu, że Ansi jest fe i opuszczasz ten padół, bo cię tu nie lubią? A teraz tak zaczęcie walczysz o shoutboxa? Bez jaj. oczkod
T

Sry opery nie zamierzam używać, a większość jej nie używa, zresztą mylisz konkrety, shoutbox to całkiem inna bajka, i jeśli jest dobrze wkomponowana w forum to tylko same zalety.  oczkod
A napisałem wtedy, i nie zmieniłem opinii, no ale postanowiłem spróbować zapodać jakiś pomysł, dzięki któremu forum by się polepszyło. Bo imo nadal nie widzę wniosków przeciw. smile

Podsumowując, jeśli dobrze by się shoutboxa ustawiło na forum, w dobrych wymiarach itp. To tylko byłby plusem, bo minusa żadnego nie ma jak to prawisz. A na silę starasz się ircem chronić, a nie o to tutaj chodzi. smile


722396467d834906med.jpg
We will continue to exist, we haven't finished what we have to do yet.

Offline

#80 2011-05-25 23:15:19

_KiRA
Użytkownik
Skąd: Eorzea
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowe funkcjonalności forum

To chyba jesteś jakiś 'specjalny' bo ja problemów z tym nie mam... Owszem, zdarza się czekać w kolejce godzinę a nawet więcej do AIL bota, ale niezbyt często.... Transfer też się zrywa (zwłaszcza jak torek chodzi, oglądam yt - nie wiem czemu nawet), ale od czego jest opcja 'resume'.....?

Kwestia neta... jak ktoś ma Tysiąc mbps to może i nie ma z tym problemów... Mnie osobiście wystarczy wejście na stronę KF, Coala lub youseia, thory i ściągniecie tego co mnie interesuje (torrent, File Serve, FileSonic, MU)... poza tym jakoś nie wyobrażam sobie ściągania 1.5 gb przez irc xD . Ja jestem wielkim przeciwnikiem irca i unikam tego wynalazku szatana jak ognia. Poza tym już dawno przestały mnie interesować wydania od Exiled-Destiny bo w sporej części ich wydania zastąpiły na moich półkach oryginały (R1 ofc).

Sry opery nie zamierzam używać, a większość jej nie używa, zresztą mylisz konkrety, shoutbox to całkiem inna bajka, i jeśli jest dobrze wkomponowana w forum to tylko same zalety.

Nie mów za ogół bo nie masz takiej mocy. W wielu byłych rankingach to opera była na szczycie (nie wiem jak teraz bo to ciągle się zmienia). W każdym razie wiodącymi są Opera, FF, Chrome i IE 9... To że ty używasz, nie znaczy że wszyscy używają FF... zresztą na forach gdzie jest info o przeglądarce widziałem właśnie sporo czerwonych "O" zamiast lisów... ja wiem, że chciałbyś, aby tak było, ale rzeczywistość jest inna.




A sam shoutbox mógłby być (na forum eventu jest i jakoś dobrze się spisuje... )... i każdy jest zadowolony.

Ostatnio edytowany przez _KiRA (2011-05-25 23:18:57)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024