#1 2009-12-01 23:37:03

andrago
Użytkownik
Skąd: Zamość / Rzeszów
Dołączył: 2007-04-13

[Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

isekaicov1.jpg

Tłumaczenie: andrago
Korekta: asmena, hawk, nagisa, nerami
Typesetting: andrago

Opis: Kenshi Masaki, przyrodni brat Tenchiego Masaki, mieszkał w Japonii do czasu, kiedy został przywołany do krainy zwanej Geminar. Geminar był świadkiem nieskończonej liczby wojen, podczas których do walki używano Seikijiny, biomechaniczne bronie kierowane przez zdolnych do tego pilotów zwanych Seikishi, używających magicznej mocy zwanej Ahou. Okazuje się, że Kenshi posiada niesamowite umiejętności jako Seikishi i wydaje się, że ktoś chce, by Kenshi pozostał w Geminar. Owa osoba, jak i jej motywy są nieznane.

Czcionki

Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4
Odcinek 5
Odcinek 6
Odcinek 7
Odcinek 8
Odcinek 9
Odcinek 10
Odcinek 11
Odcinek 12
Odcinek 13

Ostatnio edytowany przez andrago (2010-08-14 20:42:42)

Offline

#2 2009-12-01 23:51:34

tymek88
Użytkownik
Skąd: Brühl
Dołączył: 2006-11-20

Odp: [Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

Fajne to?
Postaci wyglądają ładnie, ale te potworki u góry troche zniechęcają:P

Offline

#3 2010-01-11 14:45:20

Brylant
Użytkownik
Dołączył: 2005-09-12

Odp: [Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

Mnie się podoba, jest trochę fanserwisu, trochę humoru, akcji i intrygi, ogólnie fajnie się to ogląda.

Offline

#4 2010-06-06 19:20:50

Hero
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2007-02-01

Odp: [Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

Mnie się bardzo podoba, dla fanów Tenchi'ego pozycja obowiązkowa, nawet kreska ta samo tylko troszkę ulepszona. Jedyne na co mogę narzekać, to za dużo "fanserwisu" a za mało akcji.


Oh, żałosny cieniu związany w ciemnościach patrzący z pogardą na ludzi, sprawiając iż cierpią, twa dusza pogrążyła się w karmie grzechu. Chcesz się przekonać czym jest śmierć?

Offline

#5 2010-06-06 19:24:27

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

To jedno z tych anime co na pewno obejrzę jak tylko będzie w całości. Nawet są wersje z dźwiękiem DTS 5.1.

Offline

#6 2010-07-20 01:14:37

andrago
Użytkownik
Skąd: Zamość / Rzeszów
Dołączył: 2007-04-13

Odp: [Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

Dodano odcinek 13 [END]

Offline

#7 2011-06-28 21:50:12

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: [Jinja-Temple][Soft][Z] Isekai no Seikishi Monogatari

Pisałem niedawno (trochę ponad roku temu), że jak będą wszystkie odcinki to obejrzę to anime. Ostatnio się za to zabrałem i w ciągu 3 dni obejrzałem całość (13 odcinków x 45 minut = 26 odcinków o zwykłej długości) więc teraz napiszę parę słów o anime i napisach.

Co do samego anime to wypadło słabiutko. Chociażby w kategorii fantasy widziałem wiele lepszych i ciekawszych. Nie mówię, że było najgorsze, ale mnie zawiodło. Szczególnie główny bohater nieciekawy jak i ta chmara dziewczyn wokół niego niego, która owszem na początku nawet bawiła, ale wszystko do czasu. Z bohaterek to fajniejsza mogła być Lashara, a ze złych tylko Doll. Poza tym bardzo cienko.

Postacie są płytkie bez żadnej głębi charakteru. Główny bohater to jakaś małpa o ogromnej sile. Tak to przynajmniej wyglądało. Wyjątkowo nieprzyjemna postać, która skutecznie psuła klimat tego anime. Bez niego zapewne anime było by lepsze.

A akcja ? Pod tym względem nie było prawie żadnej powagi. Mimo, że walczyli o ocalenie krajów (a nawet świata) to bardziej wyglądało na wygłupy/zabawę niż prawdziwą walkę.

Jakość (powagę) akcji w tym anime dobrze pokazuje poniższy kadr.

th_223921139_Isekai2_122_98lo.jpg

Poza tym za jedną postać po złej stronie głos podstawiała Kugimiya Rie, ale również nic lepszego z nią nie było (w dodatku irytowała swoim zachowaniem).

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … arid=12709

No i poniżej większość postaci z tego anime.

th_922410375_Isekai7_122_784lo.jpg

Bardziej lubiłem tą w żółtych i brązowych włosach (może być jeszcze ta w fioletowych).

Co do fanserwisu. Najlepszy był OP i ED pod tym względem.  smile  W samym anime chyba jedna czy dwie sceny miały coś lepszego.

Ogólnie ocenił bym anime 3/10 za dziecinadę podczas scen akcji, za odpychającego i irytującego głównego bohatera (Kenshi), za marny fanserwis no i oczywiście z powodu płytkich postaci, których po pewnym czasie ma się dosyć.

No i mechy były wzorowane NGE. Szczególnie ten głównego bohatera. Jak dla mnie to żenada.

A co do napisów to jeśli chodzi o samo tłumaczenie było raczej OK. W pierwszych odcinkach trochę gorzej, a później się polepszyło. Jednak najgorsza ich wada to bardzo dużo literówek. W pojedynczym odcinku było ich co najmniej kilka więc łącznie z kilkadziesiąt.

Napisy bym ocenił 4/5.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2011-06-28 21:57:27)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024