#1 2011-07-15 21:03:12

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Hi10P

http://ryuumaru-fansubs.com/hi10p-faq-revision-0/

http://screenshotcomparison.com/comparison/65931/

Czyżby koniec releasów 500 MB+, które nie są nawet ripami z BD? Porównanie klatek mówi wszystko i chociaż nie są to te same klatki to łatwo można zauważyć na czym polega różnica w jakości. A do tego dochodzi mniejszy rozmiar o około 40% i z tego co wyczytałem na blogu IB - mniej roboty dla kodera (zabawa z filtrami) za cenę dłuższego czasu kodowania oraz większych wymagań przy dekodowaniu.

Ponieważ na forum jest multum 'znawców' a sam jestem jestem zielony w sprawach kodowania, postanowiłem założyć temat w celu uzyskania większej ilości informacji smile

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-07-15 21:03:45)


flzQwEU.jpg

Offline

#2 2011-07-15 21:11:04

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Hi10P

To se po angielsku przeczytaj. Internet stoi otworem.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#3 2011-07-15 21:11:48

Tai_
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-11

Odp: Hi10P

To se po angielsku przeczytaj. Internet stoi otworem.


cccpdearsbanner.jpg

Offline

#4 2011-07-15 21:13:37

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Hi10P

O lol, nie ma to jak wypowiedź znawców xD You made my day.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#5 2011-07-15 21:22:13

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Hi10P

qwig napisał:

To se po angielsku przeczytaj. Internet stoi otworem.

Tai_ napisał:

To se po angielsku przeczytaj. Internet stoi otworem.

Tak więc wypowiedzi Naszych ekspertów, jak widać, są dość sceptyczne i raczej nie wróżą temu przedsięwzięciu wielkiej kariery. W temacie kodowania wszystko zostaje po staremu, więc czekamy na kolejne, rewelacyjne interpretacje niedokończonego kalendarza Majów.

Offline

#6 2011-07-15 21:29:58

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Hi10P

Przeczytałem se. Ale skoro są 'znawcy'* to myślałem, że dowiem się czegoś więcej, ktoś podzieli się jakąś opinią. Byście napisali coś konstruktywnego zamiast trollować.

Uwielbiam takie odpowiedzi. Później człowiek ma problem szuka czegoś w google, kiedy komputer szwankuje (sprawy softu, hardware), trafia na jakieś forum komputerowe, gdzie istnieje temat z tym samym problemem a pod nim 10 odpowiedzi z linkami do google lub w stylu "jesteś za głupi aby poszukać w google?".

@up
W temacie kodowania nie zostaje wszystko po staremu, bo skoro można uzyskać lepszą jakość przy 1/2 rozmiaru pliku to na przykład mnie oraz ludzi ceniących wysoką jakość a często nie mających możliwości jej doświadczać z powodu zbyt dużych plików (brak miejsca na dysku, limity w mobilnych netach) interesowałoby czy 'znawcy'* z ansi (oraz grupy fansuberskie), którzy wypuszczają hardki zainteresują się Hi10P.

*wzięcie 'znawców' w cudzysłów w pierwszym poście okazało się bezbłędne...

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-07-15 21:34:48)


flzQwEU.jpg

Offline

#7 2011-07-15 21:37:26

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Hi10P

Subarashi napisał:

Przeczytałem se. Ale skoro są 'znawcy'* to myślałem, że dowiem się czegoś więcej, ktoś podzieli się jakąś opinią. Byście napisali coś konstruktywnego zamiast trollować.

Uwielbiam takie odpowiedzi. Później człowiek ma problem szuka czegoś w google, kiedy komputer szwankuje (sprawy softu, hardware), trafia na jakieś forum komputerowe, gdzie istnieje temat z tym samym problemem a pod nim 10 odpowiedzi z linkami do google lub w stylu "jesteś za głupi aby poszukać w google?".

@up
W temacie kodowania nie zostaje wszystko po staremu, bo skoro można uzyskać lepszą jakość przy 1/2 rozmiaru pliku to na przykład mnie oraz ludzi ceniących wysoką jakość a często nie mających możliwości jej doświadczać z powodu zbyt dużych plików (brak miejsca na dysku, limity w mobilnych netach) interesowałoby czy 'znawcy'* z ansi (oraz grupy fansuberskie), którzy wypuszczają hardki zainteresują się Hi10P.

*wzięcie 'znawców' w cudzysłów w pierwszym poście okazało się bezbłędne...

Pokaż spoiler
0_0_556742101_FOCH_przez_domeniarz_middle.jpg


Ty dulowaty userze!

Offline

#8 2011-07-15 21:38:22

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Hi10P

Nie wiem o co biega, ale po tych felernych zrzutach (jakieś czarne tło z kawałkami szkła) mało co widać...

Offline

#9 2011-07-15 21:52:58

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Hi10P

@coellus
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Foch <- polecam zapoznać się z tym artykułem, bo po raz kolejny nietrafnie 'oskarżasz' mnie o strzelenie focha oczkod
Ale króliczek ładny.
@Zara
Próbowałeś najeżdżać myszką na obraz i porównywać z tym przed najechaniem (lol)? Bo nie ma bata aby nie zauważyć, że jest o wiele mniej bandingu... Na 3 screenie widać najlepiej. Nigdy nie doświadczyłeś 'pasów' pomiędzy obszarami o rożnych kolorach, zwłaszcza w ciemnych scenach?

Ostatnio edytowany przez Subarashi (2011-07-15 21:54:00)


flzQwEU.jpg

Offline

#10 2011-07-15 21:57:14

JanuszQ
Użytkownik
Dołączył: 2009-12-21

Odp: Hi10P

@topic
Jak najadę na obrazek to jest gorszy  jezor

@Subarashi, raczej to foch na ciebie od niej. Jak się mylę, to się nie mylę.

Ostatnio edytowany przez JanuszQ (2011-07-15 21:59:21)

Offline

#11 2011-07-15 21:59:03

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Hi10P

Też was lubię smile_lol


Ty dulowaty userze!

Offline

#12 2011-07-15 22:05:49

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Hi10P

Tak próbowałem, nawet ja wiem jak działa ta strona.  madrala

Czyli całe halo o to pasmowanie? Siedząc w zalecanej odległości od mojego HDTV nawet tego nie widać. oczkod
Skoro jednak to takie dobre i zaoszczędza masę miejsca to pewnie zaraz wszyscy zaczną tego używać.

Offline

#13 2011-07-15 22:55:46

MasterPLASTER
Użytkownik
Dołączył: 2007-07-26

Odp: Hi10P

coellus napisał:
Subarashi napisał:

Przeczytałem se. Ale skoro są 'znawcy'* to myślałem, że dowiem się czegoś więcej, ktoś podzieli się jakąś opinią. Byście napisali coś konstruktywnego zamiast trollować.

Uwielbiam takie odpowiedzi. Później człowiek ma problem szuka czegoś w google, kiedy komputer szwankuje (sprawy softu, hardware), trafia na jakieś forum komputerowe, gdzie istnieje temat z tym samym problemem a pod nim 10 odpowiedzi z linkami do google lub w stylu "jesteś za głupi aby poszukać w google?".

@up
W temacie kodowania nie zostaje wszystko po staremu, bo skoro można uzyskać lepszą jakość przy 1/2 rozmiaru pliku to na przykład mnie oraz ludzi ceniących wysoką jakość a często nie mających możliwości jej doświadczać z powodu zbyt dużych plików (brak miejsca na dysku, limity w mobilnych netach) interesowałoby czy 'znawcy'* z ansi (oraz grupy fansuberskie), którzy wypuszczają hardki zainteresują się Hi10P.

*wzięcie 'znawców' w cudzysłów w pierwszym poście okazało się bezbłędne...

Kto się czubi ten się lubi.

Zarathustra napisał:

Skoro jednak to takie dobre i zaoszczędza masę miejsca to pewnie zaraz wszyscy zaczną tego używać.

Tak, jak wszyscy teraz masowo używają RMVB. oczkod

Czytaliście komentarze pod tym artem?

Guys. It’s cartoons. Who really gives a fuck about banding or color depth?

I give many fucks about color banding thank you very much.

I honestly can’t understand why Hi10P support isn’t more widespread since it has been around since 2005.

Almost all 720p/1080p H264 videos nowadays are encoded in HiP (High Profile) which has a max bit-depth of 8, whereas Hi10P (High 10 Profile) bumps the max bit-depth up to 10. Earlier profiles such as Main Profile (MP) and Baseline Profile (BP) are becoming obsolete due to HD content becoming more and more widespread.

Sadly even the Blu-ray standard supports a maximum of only 8-bits. What were they thinking?!!

>What were they thinking?!!

Probably about compatibility. And possibly “hai guys, we’ve already finalized the BD standard but The Psychic says the Hi10 profile will be added to the AVC standard a few months so let’s start all over again. It’s not like 40Mb/s+ will be more than enough for transparency at 8bps kthxbai.”

How about this:
- TV releases don’t change at all. People get them because they just want to watch their animu as fast as possible, which is why speedsubs are popular. Being forced to get VLC only to watch a few minority of the releases would be a loss of time and disk space, as well.
- DVD/BR releases, which are often meant for archival and have huge filesizes, get the Hi10P treatment. People usually get those to masturbate to quality and they’re usually huge, so Hi10P would work wonderfully in this area.
- We continue being faggots as usual.

another format? fuck that shit. h264 is supported by virtually everything, there’s no need to create a new standard. and don’t even try to say file size, 2tb drives are cheap as fuck.

also, vlc can suck my dick. worthless piece of shit.

Sean :
Guys. It’s cartoons.
fruit:
No it’s tits & ass.

Ech, gdybym mógł, to ożeniłbym się z internetem. Ona jest po prostu taka piękna...

Jeden z komentarzy ma ten sam obrazek, co Invi w avku na f.pl. I'm smelling a serious business here. oczkod

Offline

#14 2011-07-15 23:10:32

Rumcajs zbooj
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-17

Odp: Hi10P

hi10p = hipster teen a to chyba samo mowi za siebie.


Jestem dzio. Bo dzio!

Offline

#15 2011-07-16 00:04:44

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Hi10P

Kto się czubi ten się lubi.

Why not? oczkod
Skoro wg Janusza się na mnie focha to chyba jest już jakieś uczucie, nie?

Co do komentarzy - ostatnio panuje dziwna moda na hejtowanie wśród ćwierćyntelygentów. Chrzanią coś o nowym formacie i standardzie a jedyne co muszą zrobić to pobrać nowe CCCP aby korzystać Hi10P. Nie rozumiem skąd w ogóle rodzi się krytyka skoro to tak jakby dostawali coś lepszego w mniejszej cenie. Mi wystarczy chociażby fakt, że odcinki będą ściągać się szybciej z powodu mniejszego rozmiaru...

Czyli całe halo o to pasmowanie? Siedząc w zalecanej odległości od mojego HDTV nawet tego nie widać. oczkod
Skoro jednak to takie dobre i zaoszczędza masę miejsca to pewnie zaraz wszyscy zaczną tego używać.

Kiedy oglądam na laptopie (15.6"@1440x900) to też w większości releasów nie zauważam pasmowania. Chociaż czasem trafiają się sceny, gdzie widać. Natomiast w domu podłączam sobie do lapka stary monitor LG (19"@1280x1024), bo lepiej mi się przy nim siedzi i pracuje (np. w cadzie). I tu niestety paski są widoczne w większości odcinków i nie wiem dlaczego a jestem zbyt leniwy aby szukać rozwiązania (w domu oprócz wakacji jestem raz na miesiąc-dwa). Więc mnie cieszy, że problem się rozwiąże sam.

@topic
Jak najadę na obrazek to jest gorszy  jezor

Specjalnie zawołałem brata aby sprawdził i wg niego na drugim obrazku jest mniejszy banding (btw. od niego się dowiedziałem jak to się nazywa 'profesjonalnie', interesuje się fotografią). Więc nie wiem, ale chyba zaufam opinii osoby, która mam w pokoju obok ;D


flzQwEU.jpg

Offline

#16 2011-07-16 09:32:29

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Hi10P

No to koderzy zmierzą się z pytaniem. Mniejszy rozmiar czy utrata kompatybilności z większością sprzętu na rynku? Podejrzewam, że żaden sprzętowy dekoder tego nie łyknie. Czyli zostają praktycznie tylko w miarę nowe komputery stacjonarne, bo laptopowy standard 2 rdzenie taktowane trochę ponad 2GHz to może być za mało.

Offline

#17 2011-07-16 09:59:01

Bakura
Użytkownik
Skąd: Tychy
Dołączył: 2006-01-21

Odp: Hi10P

Pokusiłem się i zakodziłem jeden op do profilu high 10 w Media Coderze, chciałem się ogólnie przekonać co z tym rozmiarem no i prędkością kodowania, no i ogólnie prędkość kodowania spadła poważnie, a rozmiar (śmiech na sali) o 0.7 mb mniejszy, odpaliłem przy użyciu coreavc i rzeczywiście przeskoki  jasności kolorów czy też krateczki, ściągnąłem ten wspaniały beta vlc który powinien to odtwarzać poprawnie no i nie ma tych błędów, które daje coreavc ale za to są jakieś dziwne czarne kropki na kara, tak jak w starych filmach dosłownie. No chyba, że ten profil high10 to jeszcze niedopracowana wersja tego, o czym piszą w tym temacie. Jak na razie to bez rewelacji, ale może w przyszłości coś z tego będzie.


What's the point with pointer?
Szisza jest zła a Demo jeszcze gorsze
Kainote link
Umu umu

Offline

#18 2011-07-16 10:23:16

Rumcajs zbooj
Użytkownik
Dołączył: 2010-12-17

Odp: Hi10P

ekrany lcd sa szescio lub osmiobitowe wiec milego ogladania.


Jestem dzio. Bo dzio!

Offline

#19 2011-07-16 11:14:11

marc99
Użytkownik
Dołączył: 2005-07-19

Odp: Hi10P

Na tanich LCD TN też widać poprawę.

Offline

#20 2011-07-16 12:12:29

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024