#1 2011-09-08 23:32:05

Fantazyn
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2006-02-17

Urban Rivals (trading card game)

Urban Rivals | Free Online Manga Trading Card Game | TCG | MMO

Chyba każdy już widział reklamę tej gry jak postacie podnoszą poziom (przeważnie od pierwszego do czwartego) i stają się uber. Ogólnie gra polega na zbieraniu kart, tworzeniu talii i pojedynkowaniu się (zwykłe Trading Card Game), ale dochodzą do tego różne turnieje, mnóstwo pokoji z różnymi zasadami, misje, coś w rodzaju kampanni dla pojedynczego gracza, zbieramy wirtualne pieniądze, handlujemy kartami, jest loteria, itp. Optymalnie ze wszystkich zebranych kart dobrać 8 (to najmniejsza dopuszczalna liczba) i znich ułożyć talię. Pomimo tego, że ktoś już długo gra i ma ciekawsze karty to dzięki temu, że istnieją ograniczenia sumy poziomów postaci kart (karty levelują po zdobyciu doświadczenia, maksymalny poziom kart jest między 2-5) w pokojach, nadal mamy szanse pokonywać postacie z dwukrotnie większym poziomem.

Game Play (skopiowany z wikipedii):

When 2 players enter a battle, 4 cards are randomly dealt 'face up' from each of their decks. Each player chooses one card and plays a number of 'Pillz,' resulting in an Attack Value equal to the cards power value mulitplied with the number of pillz + 1. In a random battle the card with the greater Attack Value has a greater chance of winning the round and dealing its Damage Value to the opponent's Life Points. In a non-random battle, the greatest attack always wins the round and deals its Damage Value to the opponent's Life Points. The game ends after 4 rounds or when one player loses all of their Life Points, the winner being the player whose Life Points are greater.

After each fight, players receive battle points. These points are used to upgrade a player's level. More points are earned from having a character defeat a higher level opponent, or your character leveling up after a fight. A bonus is given if a player has Pillz remaining after inflicting a KO, but a penalty is incurred for causing a battle to time out.

Characters receive experience (XP) after each fight, with which they level up (the starting and maximum level is determined by the character, with 1 being the lowest, and 5 the highest possible) and become stronger. Characters earn more XP when fighting characters at higher level and when they win. Some characters receive an ability to help them in battle when they reach a specified level

A player's level is based on their current number of battle points. When a player reaches Level 5, they can join a Guild. Upon reaching Level 10, they can create their own Guild. Upon reaching Level 15, they can play in ELO mode. A player receives a "Leader" card every 5 levels until level 50.

Pojedynek trwa około kilku minut, dysponujemy 4 kartami w pojedynku, ale liczba kombinacji ja je wykorzystać żeby pokonać przeciwnika jest naprawdę spora i daje dużo frajdy. W pamięci szybko liczymy przewidywany atak (mnożymy moc karty i wydane Pillz +/- umiejętności) przeciwnika i swój, zgadujemy czy wystawiona karta przeciwnika jest blefem (nie doładował jej) i nie musimy szarżować z Pillzami.

Czyli połączenie tabliczki mnożenia, rachunku prawdopodobieństwa i szczypta psychologii.

Aha i jeszcze jedno, gra jest darmowa... ale można też kupować za realne pieniądze wirtualne pieniądze, za które można kupować karty. Ja osobiście tego nie robię.

Mam dopiero początki za sobą, ale jak ktoś ma jakieś pytania dotyczące to pisać śmiało - spróbuję odpowiedzieć. Założenie konta nie wymaga podania prawdziwego emaila, ewentualnie można odznaczyć w koncie wysyłanie wiadomości z gry na email (do tej pory nie dostałem spamu), czas potrzebny na naukę i ogólne poznanie zasad to 1 godzina zabawy (pozostałe rzeczy poznajemy  w miarę rozwoju), więc śmiało w weekend można przysiąść i sprawdzić czy gra się spodoba.

Subiektywna ocena:
Plusy:
- wciąga, ale nie tak, żeby siedzieć parę godzin
- bardzo ładne karty
- bardzo dużo możliwości wszystkiego
- wymaga tylko przeglądarki z Flashem

Minusy:
- wciąga, ale nie tak, żeby siedzieć parę godzin
- jak ktoś ma ciągoty do kolekcjonowania kart to może mieć problemy finansowe
- wymaga zaangażowania w pojednkach (nie wiem czy to na pewno minus)
- kolejna gra online, która zabiera Ci godziny prawdziwego życia...

Gra ktoś?

Ps. Mój nick w grze to fantazyn.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024