#101 2011-09-18 21:55:23

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

SoheiMajin napisał:
bobek784 napisał:

Ale nie, ale nie, bo na manga-lib znajduje się tylko jedna reklama, która na pewno nie wystarcza

Wyłącz tego Adblocka, czy co tam masz. Albo lepiej nie wyłączaj.

http://img10.imageshack.us/img10/6633/mlib.th.jpg

Dodam, że w stopce jest jeszcze więcej.

O_o
W jakiej ja błogiej nieświadomości żyłam...


Ty dulowaty userze!

Offline

#102 2011-09-18 22:11:23

xaveq
Użytkownik
Dołączył: 2011-02-14

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Niedziela wieczór, siedzę sobie przygnębiony bo jutro rano wyganiają mnie z domu do szkoły i przed 14 mam nie wracać a tu taką zabawną rzecz znalazłem. smile_big
Tyle krzyku o nic to już dawno nie widziałem. Unie i strajki najprawdopodobniej nic nie dadzą, bo nie zaboli to nikogo poza ludźmi, którzy czytają mangi po polsku.
No cóż... Chcecie robić sceny to róbcie. Trzeba chyba ten temat podlinkować tutaj. oczkod

Ostatnio edytowany przez xaveq (2011-09-18 22:26:00)

Offline

#103 2011-09-18 23:37:48

komimasa
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Witajcie. Jestem Komimasa i właściwie to ja rozpocząłem całą tę Unię. Tu macie dowód: http://forum.wszechbiblia.net/viewtopic.php?t=362

Patrząc na Wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, że dla ludzi nie warto robić. Na szczęście jest wielu takich, co docenia naszą pracę. Nie wiecie nic, a wypowiadacie się, jakbyście temat znali od podszewki. Ja nie wiem wszystkiego, ale na pewno wiem więcej od was.

Po pierwsze, taka akcja miała miejsce odnośnie amerykańskich komiksów i zakończyła się sukcesem. Czyli się niedowiarki da.
Po drugie również grupy angielskie nie pochwalają mangafox i mu się sprzeciwiają.

Tak więc sorry, ale nie jesteśmy wyjątkowi.

Wielu z Was uważa, że chodzi tylko o to, że bez pozwolenia wstawia nasze skanlacje u siebie, podczas gdy to jest jedna część dużej całości.

I przykro mi ale:

1) Creditsy były usuwane, a K£ uparcie kłamał, że nie.
2) Łamie słowo jak mu pasuje - przykład AL odsyłam do WB
3) On wypowiedział wojnę wszystkim grupom skanlacyjnym, nie my. Tak więc przykro mi, ale on jest winnym za ten strajk.
4) Pod rozdziały była podpięta informacja, by dziękować za rozdział co zmobilizuje do pracy. Jasno dawało to do zrozumienia, że skany wykonało ML. Nie tak dawno zaczęli pojawiać się użytkownicy, którzy byli przeświadczeni, że ML to grupa sknalacyjna i te mangi mają dzięki im. Tego wcześniej nie było, więc przykro mi do tego doprowadziły działania ML.
5) Zaraz gdy ogłosił wojnę wstawił wszystkim, czy był w unii czy nie znak wodny ML, co dodatkowo sugeruje wykonanie rozdziału przez ML.

To jest tylko kilka ostatnich rzeczy, które doprowadziło do takiego stanu. Nie chodzi tu jak widzicie tylko o dodawanie rozdziałów, ale o cały stosunek jego do nas. Kłamie bezczelnie, że to czy tamto nie miało miejsca. Że nie zarabia, a reklam ma z 6 chyba i zbiera na swoją wygodną przyszłość naszym kosztem. Sam pisał, że na reklamy trzeba kliknąć, że to nie takie proste podczas gdy potem napisał, że niektóre reklamy wystarczy że są i jest płacone.  Ile można tolerować kogoś takiego?



Teraz pytanie. Nas nazywa złodziejami, bo zajmujemy się skanlacjami, gdy ktoś go nazwał złodziejem, groził sądem. A przecież jest złodziejem takim samym jak my, przecież  ma grupę skanlacyjną, też w niej działał, nawet tłumaczył FT chyba. I co? O tym to się zapomniało tak? Cały k£ obrzuca kogoś błotem stoją po pas w gównie.

I my mamy stać z założonymi rękami, tak? Patrzeć, jak z nas kpi, jak się dorabia majątku naszą pracą? Niedoczekanie jego.

Przykro mi nie ma postulatów. Po prostu koniec ML.

Ale po was i tak to spłynie. Wy macie gdzieś czyjąś pracę. Mam nadzieję, że chociaż części jest na tyle inteligenta, że przejrzy choć odrobinę na oczy.

Ostatnio edytowany przez komimasa (2011-09-18 23:41:17)

Offline

#104 2011-09-18 23:39:49

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

A na centrum-mangi ktoś upnął moją skanlację hentaja bez pozwolenia! Jestem oburzona!  deprecha

Zabawny temat smile_lol więcej obrazków ze śmiesznymi tłumaczeniami ze skanlacji plz

BTW, ktoś chyba coś pisał, że jesteśmy unikalni w kwestii dram skanlatorów - otóż nie, anglojęzyczne grupy też robią urocze dramy smile

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2011-09-18 23:40:41)


Qashqai.png

Offline

#105 2011-09-18 23:48:39

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ale taką sprawę można załatwić tylko za porozumieniem obu stron, bo jak chcecie wyegzekwować przestrzeganie prawa autorskiego kradzionego (!) materiału? Internet ma to do siebie, że co tam wrzucisz, to zostaje już na zawsze skopiowane w tysiąc różnych miejsc. Wielu mądrzejszych próbowało z tym walczyć, ale się nie da - taka jest istota globalnej Sieci. Nawet producenci legalnych rzeczy mają problem z bezprawnym udostępnianiem i nie mają zbyt wielkich możliwości, aby z tym walczyć. Tak więc pozostają dwa wyjścia:
- mieć na to wyj***ne i robić dalej
- rzucić w diabły i nie dostarczać takim serwisom pożywki

No jest jeszcze opcja trzecia, którą w tej chwili praktykujecie - tworzyć krucjaty, które z założenia skazane są na porażkę. Jedyną szansą na jej powodzenie jest chyba zainteresowanie organów ścigania danym serwisem, że łamie on prawa autorskie, ale to już raczej zmusza do większego wysiłku oczkod

Offline

#106 2011-09-18 23:58:19

komimasa
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Chciałbym jeszcze napisać, że Unia nie wstawiła tego na Kwejka. Kolega zrobił grafikę, my obmawialiśmy zmianę treści a ktoś inny, co za K£ nie przepada (wrogów nie brakuje) to wrzucił. Nie podpisujcie więc, że to Unia.


I jeszcze jedno. Pozjadaliście wszystkie rozumy ale coś widzę chyba tak tylko myślicie.

JPF nie ma licencji na cały tytuł. No przykro mi. Jest przedłużana stopniowo, ale rozdziały, które edytuje takie WT nie uderzają w nią a rozdziały dostępne u K£ tak. No cóż, niewiedza.

Ktoś jeszcze pisał, że tłumaczenie pl jest słabej jakości. Zależy w której grupie, ale oczywiście łatwo kogoś krytykować.

Offline

#107 2011-09-18 23:58:24

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Wiesz, komimasa, my tu czasem też coś robimy. Też trwonimy roboczogodziny na tłumaczenie głupich bajek i wiemy, co to wdzięczność lub jej brak. I mamy własne wojenki z zarabiającymi na nas portalami. Nawet strajkującego od czasu do czasu bodzia. Parafrazując klasykę - nas to już nie eksajtuje. I wasza, i nasza wojenka jest nie do wygrania. To internet.

A pośmiać można się zawsze i ze wszystkiego.

Offline

#108 2011-09-19 00:08:58

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

komimasa napisał:

Patrząc na Wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, że dla ludzi nie warto robić. Na szczęście jest wielu takich, co docenia naszą pracę.

Nie, po prostu takich dram tu było więcej i znacznie wcześniej. Wniosek zawsze był jeden - co byście nie robili, i tak nic z tego nie wyjdzie. Tak, wybiegam w przyszłość, bo wy do też do tego dojdziecie.

Po pierwsze, taka akcja miała miejsce odnośnie amerykańskich komiksów i zakończyła się sukcesem. Czyli się niedowiarki da.
Po drugie również grupy angielskie nie pochwalają mangafox i mu się sprzeciwiają.

Paradox detected.
Jak się udało, skoro te strony nadal działają?


I przykro mi ale:

1) Creditsy były usuwane, a K£ uparcie kłamał, że nie.

Przykro mi, niczego takiego nie zauważyłam. Proof or it didn't happen.

4) Pod rozdziały była podpięta informacja, by dziękować za rozdział co zmobilizuje do pracy. Jasno dawało to do zrozumienia, że skany wykonało ML. Nie tak dawno zaczęli pojawiać się użytkownicy, którzy byli przeświadczeni, że ML to grupa sknalacyjna i te mangi mają dzięki im. Tego wcześniej nie było, więc przykro mi do tego doprowadziły działania ML.

Przy jednoczesnych stronach z kredkami? (Bo naprawdę demonizujecie sprawę z tymi creditsami, w co nie wejdę losowo, to wszędzie są). No to młośki są, ci wasi czytelnicy.

Teraz pytanie. Nas nazywa złodziejami, bo zajmujemy się skanlacjami, gdy ktoś go nazwał złodziejem, groził sądem. A przecież jest złodziejem takim samym jak my, przecież  ma grupę skanlacyjną, też w niej działał, nawet tłumaczył FT chyba. I co? O tym to się zapomniało tak? Cały k£ obrzuca kogoś błotem stoją po pas w gównie.

Z tym sądem to lipa, ale z waszej strony:
1. że ktoś w ogóle uwierzył w baję, że pójdzie do sądu, bo to strzał w nogę jest;
2. czytałam ten wątek, gdzie było 'halo' dlaczego ten koleś przeprosił na kwejku. Fajnie się kolegi wyparliście, gdy doszło do gróźb, nie powiem.

jak się dorabia majątku naszą pracą? Niedoczekanie jego.

rotfl



Ale po was i tak to spłynie. Wy macie gdzieś czyjąś pracę. Mam nadzieję, że chociaż części jest na tyle inteligenta, że przejrzy choć odrobinę na oczy.

Racja, spłynie. Tylko nie wpadłeś na jedno, 'geniuszu', to ogólnie jest forum fansubberów, czyli też ludzi robiących coś dla innych za free. Po prostu niektórzy mają zdrowy dystans do swojego hobby. Wy go nie macie.


Ty dulowaty userze!

Offline

#109 2011-09-19 00:09:16

komimasa
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Nie macie ikry, jakbyście mieli, to byście wygrali, ot co.

Poza tym chodzi o nagłośnienie sprawy. Jak widać jest coś sensownego w tym, bo chociaż paru z was wie, że ma u siebie od metra reklam, czego jak widzę po waszym zachowaniu nie wiedzieliście.

Ten "koleś" jest moim kumplem bardzo dobrym, ale nie należy nawet do żadnej grupy, wiec sorry ale nie wyparliśmy. Ale jak zwykle niewiedza. A ja osobiście mogłem stanąć i zeznawać przed sądem, bo ja nakama nie zostawiam.

Mnie irytuje, że się śmiejecie z kolegów i koleżanek zamiast ich wesprzeć. Poddawaj się dalej a na pewno do czegoś w życiu dojdziesz, więcej wiary!

I nie piszcie mi dyrdymałów o zachowaniu interpunkcji. Co rozdział jak edytuję to przestawiam przecinki, nawet odwracamy niepoprawny zapis !?

No to powiedz mi ile co tydzień robisz napisów i ile czasu Ci to zajmuje.

Ostatnio edytowany przez komimasa (2011-09-19 00:16:55)

Offline

#110 2011-09-19 00:16:58

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

komimasa napisał:

Ten "koleś" jest moim kumplem bardzo dobrym, ale nie należy nawet do żadnej grupy, wiec sorry ale nie wyparliśmy. Ale jak zwykle niewiedza. A ja osobiście mogłem stanąć i zeznawać przed sądem, bo ja nakama nie zostawiam.

Czytałam ten wątek (w końcu to ja zarzuciłam linka do drugiego obrazka z kwejka). Bezczelnie się go wyparliście. I mówię to jako osoba z zewnątrz, tak to właśnie wyglądało. "My to popieramy, ale się nie podpisujemy pod tym" itede.

komimasa napisał:

No to powiedz mi ile co tydzień robisz napisów i ile czasu Ci to zajmuje.

I co, będziemy się licytować, kto ile czasu spędza nad tym? Czy ty więcej nad mangą czy ja więcej nad napisami? Bo nie widzę innego sensu tego pytania.

Ostatnio edytowany przez coellus (2011-09-19 00:21:52)


Ty dulowaty userze!

Offline

#111 2011-09-19 00:23:49

Tanis
Użytkownik
Skąd: Planeta Kuluglux
Dołączył: 2007-06-22

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Tak poważnie to ile zarabiają tamci "źli" na reklamach? 200-400zł? Niech mają kieszonkowe jezor

ps. Chyba że 2-3k zł jezor

Ostatnio edytowany przez Tanis (2011-09-19 00:25:32)


PC: i5 6600k, Gainward Phoenix GTX 970, DDR4 16Gb 3200Mhz.

Offline

#112 2011-09-19 00:30:57

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

komimasa napisał:

Chciałbym jeszcze napisać, że Unia nie wstawiła tego na Kwejka. Kolega zrobił grafikę, my obmawialiśmy zmianę treści a ktoś inny, co za K£ nie przepada (wrogów nie brakuje) to wrzucił. Nie podpisujcie więc, że to Unia.


I jeszcze jedno. Pozjadaliście wszystkie rozumy ale coś widzę chyba tak tylko myślicie.

JPF nie ma licencji na cały tytuł. No przykro mi. Jest przedłużana stopniowo, ale rozdziały, które edytuje takie WT nie uderzają w nią a rozdziały dostępne u K£ tak. No cóż, niewiedza.

Ktoś jeszcze pisał, że tłumaczenie pl jest słabej jakości. Zależy w której grupie, ale oczywiście łatwo kogoś krytykować.

Sorry, ale jak wyjeżdżacie z taką akcją, to niech ma to ch... i ręce. A to, co pisaliście w swojej "proklamacji", gówno mówi komukolwiek z zewnątrz. Jak macie jakieś uwagi i stawiacie żądania, to artykułujcie je jasno i wyraźnie, by każdy wiedział do czego pijecie. To po pierwsze.

Po drugie, oszczędź sobie tekstów w stylu: "Pozjadaliście wszystkie rozumy ale coś widzę chyba tak tylko myślicie." (itp.), bo nie jesteś od nasz lepszy.
Rozumiem rozdrażnienie, ale niech do was dotrze, że ogół i tak ma to w dupie. Wielu z tłumaczy na ANSI "dostąpiło" zaszczytu zdziadzienia ich pracy po różnych stronach on-line, więc jak pisał Sir_Ace, nie jest to dla nas "novum". My też mieliśmy swoje wojenki podjazdowe, ale przyniosły nam więcej nerwów niż realnego pożytku. Większość z nas obecnie zlewa takie rzeczy, o ile przestrzega się choć minimum przyzwoitości (stopki, itd). Dlatego wolimy to obrócić w żart.

By the way, sami przyznacie, że występuje dziwna zbieżność. Zaczynają strajkować kolejarze, zaraz na ulice Warszawy wyleją się górnicy, nauczyciele i zapewne pielęgniarki, a wszystko w otoczeniu służb mundurowych. Wiadomo idą wybory. Czy wasz protest wpisuje się w obecny nurt? brecht
Polska Partia Protestująca protestuje zawsze do końca! PPP!

Pozdrawiam
Zgorzkniały


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#113 2011-09-19 00:33:19

komimasa
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Coellus, nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy. Jako osoba, która założyła unię nie mogłem siedzieć bezczynnie i patrzeć, jak ludzie się śmieją, że Unia go przeprasza, podczas gdy nie miała z tym nic wspólnego. Jesteś dorosła to rozróżniaj te dwie rzeczy. On nie jest w grupie, więc jak się go wyparliśmy? No zastanów się, jak można się kogoś wyprzeć, skoro nie należy do naszej społeczności. Do opnakamy i owszem, jest nie zastąpiony, ale to są dwie inne sprawy. Ty jednak zdajesz się tego nie dostrzegać.

Pytałem o to, ile Ci to zajmuje, bo ja nie po to siedzę kilkanaście i więcej godzin co tydzień (już suba do Op anwet nie licze bo K3 na tym nie korzysta NA RAZIE), by potem wychwalali ML i K3nsei sobie na mnie zarabiał. Nie trudno policzyć, ile na tym zarabia jak ma tyle odwiedzin.

K3 zasłania się, że robi to wszystko dla fandomu. Powiedzcie mi więc po co chce zrobić anime online? Dla kasy, no przykro mi taka jest odpowiedź, pociesza mnie to, że Wy też będziecie musieli się z nim użerać.

EDIT
O "pozjadaniu rozmów" pisałem ogólnie, bo ani nie wiedzieliście o reklamach ani o tym, jak jest z licencją. W pierwszym poście napisałem, ze nie jestem wszechwiedzący.

Ale pies to. Skoro jesteście tak zwanymi starymi wilkami, bez żartów, docinków, chciałbym posłuchać jak wyglądała Wasza akcja. Serio, może to pomoże, na Waszym miejscu nie poddawałbym się.

Ostatnio edytowany przez komimasa (2011-09-19 00:38:50)

Offline

#114 2011-09-19 00:36:58

slymsc
Użytkownik
Skąd: Mszczonów [Kuruoshii Anime]
Dołączył: 2004-10-14

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

komimasa napisał:

Pytałem o to, ile Ci to zajmuje, bo ja nie po to siedzę kilkanaście i więcej godzin co tydzień (już suba do Op anwet nie licze bo K3 na tym nie korzysta NA RAZIE), by potem wychwalali ML i K3nsei sobie na mnie zarabiał. Nie trudno policzyć, ile na tym zarabia jak ma tyle odwiedzin.

Przyznaj się. Chodzi po prostu o kompleks e-penisa.


Nie bądź zbyt hardy, życie krótko trwa,
A los twój marny, co przeznaczył, to ci da.
Nie bądź zbyt hardy...

Offline

#115 2011-09-19 00:38:48

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Macie na stronie jakiegoś manga readera? Wrzucaj tam najnowsze rozdziały OP, zareklamuj go i manga-lib na pewno część ludzi straci - bo po co mają tam wchodzić, skoro nie będą musieli. Chyba proste do zrealizowania.

Offline

#116 2011-09-19 00:44:55

lilith_
Moderator
Skąd: Poznań (SRS)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Tak tylko profilaktycznie "chlusnę zimną wodną" na ochłodę coby się tu jakieś wyzywanie i obrażanie innych nie zaczęło, bo będę zmuszona porozdawać "nagrody".

I tak tylko dorzucę, że powoli to zaczyna wyglądać jak: "albo jesteście z nami albo jesteście głupi i nic nie rozumiecie". Co z kolei zaowocuje w/w smile

PS: komimasa jest takie przysłowie: nie życz drugiemu co tobie nie miłe oczkod


"Chodź, poluj ze mną. Zostaw ból i bądź znowu wolny. Tu każdy czas jest teraźniejszością i wybór należy do ciebie. Wilki nie mają króla."

Offline

#117 2011-09-19 00:44:57

Robal15
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

SoheiMajin napisał:

Macie na stronie jakiegoś manga readera? Wrzucaj tam najnowsze rozdziały OP, zareklamuj go i manga-lib na pewno część ludzi straci - bo po co mają tam wchodzić, skoro nie będą musieli. Chyba proste do zrealizowania.

Słuszna uwaga. Ja korzystam z manga-lib tylko dlatego, ze mają AMR, a wy nie.


"Humans aren't just comprised of a single color, but with many different ones. What our true colors are, what our own colors are, we will never know and no one else knows. Progress colorfully and continue to live colorfully. "

Offline

#118 2011-09-19 00:45:53

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

komimasa napisał:

Coellus, nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy.

lol. Sam przytoczyłeś przykład z sądem. Ja dopowiedziałam, jak było - wasze wyparcie się kolegi jest ogólnodostępne, Sado linka rzucał. No i jak zakładacie tu temat, to chyba nie liczycie, że ze wszystkim będą się z wami zgadzać, a jak nie to "nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy"?

Jako osoba, która założyła unię nie mogłem siedzieć bezczynnie i patrzeć, jak ludzie się śmieją, że Unia go przeprasza, podczas gdy nie miała z tym nic wspólnego.

Ale na tym obrazku 'przepraszającym' nie było nic o tej waszej unii oczkod

Jesteś dorosła to rozróżniaj te dwie rzeczy. On nie jest w grupie, więc jak się go wyparliśmy? No zastanów się, jak można się kogoś wyprzeć, skoro nie należy do naszej społeczności.

No przestał należeć, w momencie gdy kensei zaczął grozić sądem. I wisi mi to, czy był w jakiejś grupie, czy nie. Zrobił coś dla waszej idei i jej rozpowszechnienia, a wy się go potem wyparliście.

Pytałem o to, ile Ci to zajmuje, bo ja nie po to siedzę kilkanaście i więcej godzin co tydzień (już suba do Op anwet nie licze bo K3 na tym nie korzysta NA RAZIE), by potem wychwalali ML i K3nsei sobie na mnie zarabiał. Nie trudno policzyć, ile na tym zarabia jak ma tyle odwiedzin.

Obawiam się, że twój rachunek będzie co najmniej chybiony z kilku powodów:
1. cud natury w postaci adblocka - wątpię, czy ktoś go dzisiaj nie ma;
2. w co poniektóre reklamy pewnie trzeba kliknąć (nie we wszystkie, ale w część na pewno, a od tych, co mogą tylko wisieć, kokosów nie ma)
3. laudemort bodajże wywalił na ansi kiedyś kosztorys i ile można 'zarobić' na takich reklamach. I pamiętam, że jak na demonizowanie sprawy, jakie to nie są kokosy, wyszło na jaw, że raczej grosze.
Więc takie rzeczy to tylko w Erze.

K3 zasłania się, że robi to wszystko dla fandomu. Powiedzcie mi więc po co chce zrobić anime online? Dla kasy, no przykro mi taka jest odpowiedź, pociesza mnie to, że Wy też będziecie musieli się z nim użerać.

Po nas to spłynie, jak już zauważyłeś. Bo i bez niego jest w cholerę serwisów online i jakoś żyjemy, unii nie mamy, strajków też nie.


Ty dulowaty userze!

Offline

#119 2011-09-19 00:46:03

komimasa
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Powiedz mi, czy z tak błahego powodu szefowie i wiceszefowie prawie 30 grup zgodziliby się nagle zjednoczyć i nawet nie wydawać mang, co przecież wszystkim bardzo zaszkodzi. Ty pomyślałeś chociaż, ile to jest ludzi? Ilu ludzi popiera ten protest? W samym WT jest blisko 25, Hayate ma pewnie grubo ponad 30. Wszyscy zjednoczeni razem.
Może Ty masz taki kompleks, skoro tak się z tym powtarzasz.

Zgodzę się z tym, że ten pierwszy news za dużo to nie mówi, ale miał przykuć uwagę, jego rola spełniona.

Ale powtarzam, jestem bardzo ciekaw metod, jakie stosowaliście, jak walczyliście:) Sam miałem zatargi z kreskówkafani więc też co nie co wiem, jednak na pewno wiele mniej od Was.

Ostatnio edytowany przez komimasa (2011-09-19 00:53:02)

Offline

#120 2011-09-19 00:50:28

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Strajk grup skanlacyjnych.

Ale why so serious? To tylko głupie i bezproduktywne hobby (i skany, i suby, żeby było jasne). Powinno dawać radochę, a nie generować jeszcze więcej stresu. Bez dystansu nie dość, że żyje się kilka lat krócej, to jeszcze naraża się na śmieszność.

Za cynk, że bierze się za animu online, dzięki. Trzeba do niego uderzyć, kiedy prace są we wczesnym stadium rozwoju. Może uda się wypracować jakąś rozsądną formę współpracy. Już lepiej udostępniać swoje SRS FKN BSNS wydania na wspólnie ustalonych warunkach, niż potem fochować i tupać nóżką.


[edit]

Mimo wszystko po lekturze tekstów pisanych przez 'wielkiego złego' i obecnego tu skanlatora ten pierwszy wydaje się być... rozsądniejszy.

Ostatnio edytowany przez Sir_Ace (2011-09-19 00:52:24)

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024