#2421 2011-09-19 16:03:40

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Wakabayashi napisał:
LagoonCompany napisał:

Na co warto zwrocic uwage?
Bo nie wiem co ssac po S;G i Usagi Drop

Mawaru Penguindrum - zakręconone anime. Warto zapoznać się choć z pierwszym odcinkiem.

To serio jest takie dobre? Czekam na opinie jezor

LagoonCompany napisał:

Ale, ale, co radzicie z sezonu jesiennego?

Bakuman 2, Fate/Zero, Guilty Crown (szczególnie 2. trailer zachęcił mnie do obejrzenia - no i to w końcu nowa seria w ramach Noitamina), Persona 4 (gra jest podobno świetna), Ben-To (komedyjka o walkach o przecenione jedzenie w markecie - tak bdw. to jest na podstawie Light Novel), Shana 3 (jeśli oglądałeś poprzednie 2. serie, ta powinna być nastawiona raczej na walki). Tyle teraz przychodzi mi do głowy.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-09-19 16:08:41)

Offline

#2422 2011-09-19 16:14:22

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mawaru Pengiundrum w 1 odcinku jest lekką komedią, 2 odcinek jest mocno komedyjny, następne to przeciąganie 1 wątku fabularnego, później w tle inny wątek i wprowadzenie go na główny plan oraz retrospekcja. Tylę mogę powiedzieć po 10 epach. Mi się podoba, ale niektórzy mogą być wkurzeni na gapowatość jednego z bohaterów. Mnie się osobiście podoba (anime, nie 1 z bohaterów), jest nietypowy i przez to wciągający. Najbardziej mnie wciągnął opening i ending (chociaż ta przeróbka endingu w 10 odcinku mnie się nie podobała). Moim koleżankom podobają się pingwinki, które tam występują xD

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-09-19 16:15:36)

Offline

#2423 2011-09-19 16:39:50

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Widzę że większość to kontynuacje wiec trza oblookać podstawki.

Ale dziś walczę z Mawaru Pengiundrum, fajne, tylko im dalej w las, tym mniej się dzieje :PP


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#2424 2011-09-19 16:47:51

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mawaru jest genialne. To będzie post fangirla.
Pierwszy odcinek mnie zniechęcił (lol incest), ale po każdym następnym coraz bardziej się przekonywałam do serii, aż w końcu wciągnęłam się na maksa. Duuużo miejsca na spekulacje (po dziewiątce w łóżku chyba z godzinę nie mogłam zasnąć, bo myślałam o tym odcinku smile_big czy dzieciak z czapką to jakiś młodszy brat Natsume, czy to on jest "przeznaczonym" Himari, na czym polega projekt M Natsume, czy jest w podobnej sytuacji co rodzeństwo Takakurów etc. smile_big), wciągająca, chociaż dość wolno rozkręcająca się historia, sympatyczne postaci, ładna grafika, ciekawa reżyseria... no i w ogóle to anime jest FABULOUS MAX (jak to mawia jedna z bohaterek) >3< ciężko jest czekać tydzień na kolejny odcinek!
Pingwinki #1, #2 i #3 są mega, to co robią w tle czasami strasznie śmieszy (#1 zaglądający pod spódniczki, #2 zabijający robactwo albo wsuwający coś...) smile_lol no i Esmeralda <3 na dodatek jako niereformowalny shipfag mam słit pairing do shipowania, więc w ogóle jestem szczęśliwa smile_lol
Zaiste. Mawaru jest najlepsze w tym sezonie. Jeszcze Usagi Drop i Ikoku Meiro no Croisee były bardzo dobre, ale Penguindrum... Nic mnie tak nie wciągnęło od końca mangi Fullmetal Alchemist >3< no i po 24 odcinkach spodziewam się naprawdę dobrej historii. Skoro można tyle spekulować, to myślę, że pod koniec będzie mi towarzyszyło to uczucie "mogłam się domyślić" smile_big


Qashqai.png

Offline

#2425 2011-09-19 16:56:09

Masato
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ale mayo chiki to wy obejrzyjcie, bardzo ładnie operuje na kliszach i miło się ogląda.

Offline

#2426 2011-09-19 17:54:13

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

LagoonCompany napisał:

Ale dziś walczę z Mawaru Pengiundrum, fajne, tylko im dalej w las, tym mniej się dzieje :PP

Wieje nudą aż do 8 odcinka. Ale ostatnie trzy mi się podobały i teraz nawet czekam na więcej. Nie rzuciłem tej serii w diabły tylko dlatego, że jest tak specyficzna, to ją ratuje. Przypomina mi pod pewnymi względami Shaftowe produkcje.

A Mayo chiki jest w porządku, dopóki nie zbaczają z głównego wątku. Chyba najlepsza komedia/harem tego roku (Usagi... znaczy Usami rządzi oczkod ).

Offline

#2427 2011-09-19 18:04:17

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Puotek napisał:
LagoonCompany napisał:

Ale dziś walczę z Mawaru Pengiundrum, fajne, tylko im dalej w las, tym mniej się dzieje :PP

Wieje nudą aż do 8 odcinka. Ale ostatnie trzy mi się podobały i teraz nawet czekam na więcej. Nie rzuciłem tej serii w diabły tylko dlatego, że jest tak specyficzna, to ją ratuje. Przypomina mi pod pewnymi względami Shaftowe produkcje.

Przy 9 odcinku maczał palce jakiś gościu z tego studia, ale ogólnie to Ikuhara robił takie reżyserskie zagrywki w Utenie jeszcze zanim Akiyuki Shinbo dołączył do SHAFTu.

Mayo Chiki oglądałam 3 odcinki i mnie zawiodło - miał być reverse trap, a ogólnie bohaterka wcale na taki nie wygląda, na dodatek już chyba w 2 odcinku łaziła ubrana normalnie smutny poza tym oklepane takie toto.


Qashqai.png

Offline

#2428 2011-09-20 00:01:36

skam123
Użytkownik
Skąd: Lublin
Dołączył: 2006-02-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

kiedy bedzie CG:S3 ??

/
a to mam jeszcze sporo czasu na one pieca
dzieki za szybka odpowiedz  papa

Ostatnio edytowany przez skam123 (2011-09-20 00:48:30)


8e91e6824c8563f6m.jpg

Offline

#2429 2011-09-20 00:26:35

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mówisz o Code Geass Gaiden: Boukoku no Akito? Ma wyjść gdzieś w 2012.

@marek2fgc, Qashqai, Puotek
Dzięki, sprawdzę serię i napiszę co o niej myślę (opinia za opinię).

Qashqai napisał:

Mayo Chiki oglądałam 3 odcinki i mnie zawiodło - miał być reverse trap, a ogólnie bohaterka wcale na taki nie wygląda, na dodatek już chyba w 2 odcinku łaziła ubrana normalnie smutny poza tym oklepane takie toto.

Za to dobre  na odmóżdżenie jezor Poza tym, w którymś ep pojechali na plażę, założyli jej okulary i (fanfary!) nikt jej nie rozpoznał! Spoilery z nowego ep (jestem z lekka w plecy z tym) mówią,

Pokaż spoiler
że dziewczyna straciła robotę, więc teraz pewnie chodzić normalnie w żeńskich ciuszkach i cały ten reverse trap poszedł w diabły jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-09-20 00:36:59)

Offline

#2430 2011-09-20 03:19:30

Masato
Użytkownik
Dołączył: 2010-04-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kurrrr spoiler ;_;
Dzisiaj w dzien nadrobię zaległości.

Offline

#2431 2011-09-20 22:13:09

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dzisiaj skończyłem oglądać Steins;Gate.
Prawdę powiedziawszy początek lekko mnie wynudził, dlatego przestałem oglądać po kilku odcinkach. Jednak dzięki temu uniknąłem cotygodniowego czekania na następny odcinek - co w sumie wyszło mi jedynie na plus...
Bo gdy tylko akcja nabrała tempa, tak mnie ten tytuł wciągnął, że lekko nudnawy początek poszedł w zapomnienie, i aż chciało się oglądać następne odcinki.
Nawet już nie pamiętam, kiedy ostatnio jakieś anime tak mnie wciągnęło...

Tytuł obowiązkowy dla każdego fana Sci-Fi.


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2432 2011-09-20 22:21:32

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM napisał:

Dzisiaj skończyłem oglądać Steins;Gate.
Prawdę powiedziawszy początek lekko mnie wynudził, dlatego przestałem oglądać po kilku odcinkach. Jednak dzięki temu uniknąłem cotygodniowego czekania na następny odcinek - co w sumie wyszło mi jedynie na plus...
Bo gdy tylko akcja nabrała tempa, tak mnie ten tytuł wciągnął, że lekko nudnawy początek poszedł w zapomnienie, i aż chciało się oglądać następne odcinki.
Nawet już nie pamiętam, kiedy ostatnio jakieś anime tak mnie wciągnęło...

Tytuł obowiązkowy dla każdego fana Sci-Fi.

Moim zdaniem seria roku (Gintamy, Kaijego i Hyouge Mono nie oglądałem). Tytuł naprawdę fajny, zwłaszcza że była w nim obecna dobra fabuła, której ostatnio w produkcjach brak.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#2433 2011-09-21 06:21:58

Demonis Angel
Użytkownik
Skąd: Tarnów
Dołączył: 2010-08-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Takie ciekawe info dla fanów Madoki!

http://myanimelist.net/forum/?topicid=329083


Proszę wszystkich użytkowników o przesyłanie mi nieudostępnionych synchronizacji.

O mnie.
Lista synchronizacji.
Link do folderu na pw.

Offline

#2434 2011-09-21 07:21:44

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Co do S;G racja, tyle że, no cóż, pod koniec fabuła zaczęła perzastać sama siebie, gdzie, aby dalej miało sens, zrezygnowano z logiki xD
Ale od tego jest osobny temat :PP

Wracjąc do tematu, ciekawi mnie gintama, ale musiałbym podgonić koncowke, hmm serii 1?,
No i nie mogę się doczekać oglądania Kaiji'ego.


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

#2435 2011-09-21 14:42:38

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

LagoonCompany, możesz śmiało walić najnowszą serie, bo Gintama to zbiór różnych wątków z udziałem tych samych bohaterów. Jednak radzę zacząć od początku, bo humor jest nie do zastąpienia (tylko ci subberzy oprócz kuruoshii (OtakuJaro) zawalili sprawę). Dzięki temu poznasz skąd się kto wziął. Nie trzeba oglądać starych odcinków, by wiedzieć o co chodzi w nowych, ale to by było marnotrastwo. Ja jestem na 86 i nie mam dość, tylko że muszę też podgonić One Piece, więc idzie mi wolno.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-09-21 14:44:47)

Offline

#2436 2011-09-21 14:59:49

marconii2002
Użytkownik
Dołączył: 2005-02-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czwarty sezon Natsume w przyszłym roku http://myanimelist.net/forum/?topicid=329379

Offline

#2437 2011-09-21 15:09:48

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@marek2fgc
Czy ja wiem, w końcu w taki sposób można ominąć przedstawienie jakichś ważnych postaci, co im się zdarza w "dłuższych" arcach :/

Jest już rozpiska na nowy sezon na randomic.net, jak zawsze dłuższe opisy z trailerami. Moja lista "do obejrzenia/sprawdzenia" będzie wyglądać mniej więcej tak:
Bakuman 2 - ale poczekam, aż wyjdzie całość
WORKING’!! -  pierwszą serię przyjemnie się oglądało, ale wybitne to to nie było jezor
Fate/Zero - muszę coś dodawać?
Kyoukai Senjou no Horizon - sprawdzę przynajmniej jeden ep, bo to ekranizacja Light Novel... i to raczej nie krótkiej, więc coś czuję, że te 12/13ep zekranizuje jedynie 1 tom
Phi Brain: Kami no Puzzle - sprawdzę ze 2ep, może będzie ciekawe
Persona 4 - bo słyszałem, że gra jest świetna
Boku wa Tomodachi ga Sukunai - na podstawie Light Novel, więc sprawdzę i porównam jak to im ekranizacja wyszła jezor
Shakugan no Shana III - Bo oglądałem poprzednie dwie serie, więc skoro to ostatni sezon, to wypada obejrzeć zakończenie.
Last Exile -Ginyoku no Fam- - Muszę to uzasadniać? smile
Ben-To - Walki o przecenione jedzenie w markecie? Brzmi na tyle epicko, że sprawdziłbym nawet gdyby to nie była ekranizacja Light Novel jezor
Mirai Nikki - opis jest ciekawy, poza tym, słyszałem że manga jest dobra
Guilty Crown - skoro to pierwsza 2. sezonowa seria noitaminA , to wypada dać jej szansę.

Połowy z tych animców pewnie nie obejrzę (o dropnięciu po paru ep nie warto wspominać), a jak już, to część w następnym sezonie, bo ta lista jest ciut za długa jezor

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-09-21 15:13:21)

Offline

#2438 2011-09-21 15:13:49

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Sacredus, dlatego apisałem

Dzięki temu poznasz skąd się kto wziął.

Ja od teraz najpierw oglądnę wszystkie 1 odcinki serii i te, które mi się nie spodobają odrzucam, bo zwykle patrząc na opisy czy gatunki omijam wiele fajnych anime (oprócz BL i GL xD).

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-09-21 15:15:50)

Offline

#2439 2011-09-21 15:20:34

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mi chodziło raczej o to pierwsze zdanie. Powinieneś mu napisać żeby oglądał to od początku, bo jeśli zacznie to oglądać od nowej serii, na przemian ze starymi ep, to szybko spotka postacie, które pojawiły się gdzieś po 50ep pierwszego sezonu i nie będzie wiedzieć o co chodzi.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-09-21 15:31:59)

Offline

#2440 2011-09-26 22:49:48

LagoonCompany
Użytkownik
Skąd: Elgin
Dołączył: 2010-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

nie ma tematu o OP, a jestem ciekawy czy bedzie jakas przerwa (w anime ponoc ma minac 2 lata a 517 ma nazwe A New Chapter Begins - The Straw Hat Crew Reunites)


sk1HmOJ.gif
filazaf.jpg
[CENTER]13.jpg[/CENTER]

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024