#2541 2011-10-24 20:49:08

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Uwaga, ciężki spoiler - oczywiście niepotwierdzony - dotyczący Gundam AGE. Czytać na własną odpowiedzialność jezor2.
Gundam AGE: The Mystery of the U.E. [Unknown Enemy] Revealed?!


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2542 2011-10-27 20:17:44

Subarashi
Użytkownik
Dołączył: 2010-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Gościu z Guilty Crown wymięka pod względem ciotowatości przy głównym bohu Mirai Nikki. Dawno takiego strachacza nie widziałem w anime. Sam pewnie bym robił w gacie, gdybym znalazł się w podobnych sytuacjach (w końcu ma dziewczynę yandere), ale bez przesady... Historia kręci się jakby wokół niego bez żadnego wpływu, działania z jego strony - takich bohaterów nie lubię najbardziej ;/
Dobrze, że Yuno nadrabia to z nawiązką (nie dość, że sama ma jaja to jeszcze zastępuje ich brak u głównego boha). Gdyby nie ona to darowałbym sobie to anime - w końcu do jego obejrzenia skłoniło mnie zdjęcie Yuno z siekierą za plecami i psychicznym uśmieszkiem.


flzQwEU.jpg

Offline

#2543 2011-10-27 22:17:18

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

FAiM napisał:

Uwaga, ciężki spoiler - oczywiście niepotwierdzony - dotyczący Gundam AGE. Czytać na własną odpowiedzialność jezor2.
Gundam AGE: The Mystery of the U.E. [Unknown Enemy] Revealed?!

Tylko syn Flita i nawet jego wnuczek zostali zaprezentowani jeszcze przed emisją, więc dziecko z Yurin odpada. Kolor włosów potomka jasno daje do zrozumienia, że mamą będzie na 99% blond włosa Emily. Zresztą podróże w czasie zupełnie nie pasują do Gundama i takiej technologii nie posiadał nawet UBER HAX w postaci Turn A.

Offline

#2544 2011-11-12 00:17:16

Deviant
Użytkownik
Skąd: 沖縄本島
Dołączył: 2008-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ma ktoś może link do jesiennego graficznego przeglądu anime ?


or2yv7gv3.gif

Offline

#2545 2011-11-12 00:21:02

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

@Deviant, http://neregate.com/blog/wp-content/upl … ime-v6.jpg

Nieprawdą jest tylko speciale Lupin III. One mają wyjść w sezonie zimowym.

Na neregate.com są zawsze listy anime na obecny sezon, 1 przeszły i 1 przyszły.

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2011-11-12 00:25:49)

Offline

#2546 2011-11-12 00:29:47

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tu macie rozspiskę na zimę - wrzucam link na forum animesuki, bo  zawsze uaktalniają grafiki w 1. poście, gdy tylko pojawiają się nowe wersje.

Sprawdzę:
Amagami SS+ Plus - bo 1. seria mi się podobała
Mouretsu Pirates - ekranizacja Light Novel... nie oczekuję za wiele jezor
ZnT F - chcę zobaczyć zakończenie ZnT... mam nadzieję, że tego nie spier****
Brave10 - gościu na grafice ma wielki miecz, więc może będzie w tym animcu jakaś akcja
Nisemonogatari - bo to kontynuacja Bakemonogatari...
High School DxD - ekranizacja Light Novel.. ale przed obejrzeniem 1ep obadam o czym jest książka

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-11-12 01:33:54)

Offline

#2547 2011-11-12 00:51:32

Deviant
Użytkownik
Skąd: 沖縄本島
Dołączył: 2008-05-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dziekuje bardzo za Jesień 2011 i Zimę 2011 okej


or2yv7gv3.gif

Offline

#2548 2011-11-12 18:51:58

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sacredus napisał:

Brave10 - gościu na grafice ma wielki miecz, więc może będzie w tym animcu jakaś akcja

Raczej nic specjalnego z tego nie wyniknie (jeśli będzie to ekranizacja mangi). oczkod

Ostatnio edytowany przez arystar (2011-11-12 19:07:14)


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2549 2011-12-03 22:24:28

zerono
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-17

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Z zimowego:
Another
Ano Natsu de Matteru (w końcu będę tłumaczył)
Nisemonogatari
Papa no Iu Koto
ZnT F
Amagami 2

zastawiam się jeszcze nad Kill Me Baby i Black Rock Shooter, z resztą - wszystko wyjdzie w praniu, jak to będzie zobaczymy

Ostatnio edytowany przez zerono (2011-12-03 22:24:47)

Offline

#2550 2011-12-10 19:01:10

FAiM
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Na Twitterze GundamAGE pojawił się art z "drugiej generacji":
agowe2ccaaa1llj.th.jpg
Więcej informacji ma się ukazać w styczniowym numerze CoroCoro Comic już 15 grudnia

źródło: link


Ja niestety wymiękłem już po 4 odcinku... może ta druga generacja mnie zachęci.

Ostatnio edytowany przez FAiM (2011-12-10 19:01:41)


K5Cqyo6.png?1

Offline

#2551 2011-12-10 19:32:37

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Nisemonogatari coś czytałem, że już 7 stycznia startuje.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#2552 2011-12-15 16:16:51

spayker
Użytkownik
Dołączył: 2010-10-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Może za bardzo się zagalopowałem, ale zapowiedzieli już 3 sezon bakumana jezor
Źródło:

Offline

#2553 2011-12-15 17:06:21

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Dzięki za info. Trzeba czekać do jesieni smile

Offline

#2554 2011-12-20 13:07:01

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jakiś czas temu obiecałem zrobić mini reckę Horyzontu, ale skoro sezon się kończy, a ja jestem z tamtym animu sporo w plecy (zresztą nie tylko z tym), to postanowiłem podsumować cały sezon.

Fate/Zero - słabych punktów nie stwierdzono, anime sezonu. Nie mam nic więcej do dodania jezor Moja ocena 9/10
Ben-to - Na długo przed premierą tej bajki mówiłem, że to będzie epickie. I co? Jednak animiec ma swoje wady. Choćby odcinek 9, który, chyba, powinien być wcześniej... w każdym razie, to wygląda jakby pomyliła im się kolejność nadawania odcinków. Drugą sprawą jest zmiana w op pod koniec serii. Po co dodawać tam bliźniaczki, spoilerując, że będą w klubie przecenionego żarcia? To przecież nie stanie się w tej serii. A skoro mowa o bliźniaczkach, ignorując, że jedna z nich zakocha się w Sato (w końcu harem musi być), to w 11ep jedna z nich strzeliła małym spoilerem z wydarzeń z 3. tomu, kiedy to Sato będzie razem z tamtym drugim typem będzie walczyć o zmianę jego przydomku na dwa psy. Chociaż trzeba przyznać, że zasłużył sobie (i że do niego pasuje) na ten jego obecny...
Persona 4 - Uprzedzam, że jestem z tym trochę w plecy. Pomijając słabe op i ed ogląda się to całkiem przyjemnie. Jednak robią z tego anime typu "przeciwnik tygodnia", mam nadzieję, że to się zmieni i dadzą jakąś fabułę, bo póki co nic ciekawego, poza pokonaniem paru cieni i dodaniu kilku bohaterów, się nie dzieje.
Shana 3 - Po 9. odcinkach mogę powiedzieć: Smuty mamy już za sobą, reszta serii to, podobno, będą głównie walki.
Working 2 - To samo, co w pierwszej serii, tylko doszło parę nowych postaci.
Boku ha tomodachi ga sukunai - Dobre anime, chociaż fanserwisowe wstawki psują cały komediowy efekt. Poza tym od dawna jedna z postaci nie wywarła na mnie tak negatywnego wrażenia... Yozora, po prostu jej nienawidzę.
Guilty Crown - To ma jakąś większą fabułę? Może i od 9. odcinka zaczęło dziać się coś ciekawego, tylko czemu tak późno? Te pierwsze odcinki nie miały w sobie nic poza świetną kreską. Mało tego, jak ktoś doszukał się podobieństw między tym animcem a code geass, to robiło się to nawet zabawne, a nie powinno. Poza tym, podobno miało być dwu sezonowe, a teraz na MALu podają, że ma mieć 13ep? Widać nie tylko mi ten animiec nie przypadł do gustu.
Horyzont - Nie wiem, co o tym napisać. Z jednej strony pierwsze odcinki są jedynie wstępem/wyjaśnieniami, ale później nie dzieje się wiele więcej. Jest za to mnóstwo postaci, coś jak w Bacano i Drurarze, i trudno się połapać, kto kim jest i po co w ogóle pokazują scenę z tą postacią. Z drugiej strony należy pamiętać, że te 12 odcinków, to tylko ekranizacja pierwszego tomu (?), a pierwszy arc kończy się dopiero w drugim, więc wypada dać animcowi szansę... Problem w tym, że w ogóle nie ciągnie mnie do oglądania tego dalej. W dodatku w serii jest za mało wyjaśnień i jeśli chce się to oglądać, to wypada przeczytać opisy w novelce. Seria nie jest zła, ale nie mogę jej z czystym sumieniem polecić do oglądania, zwłaszcza, że wątpię czy to dostanie drugą serię, która miałaby zakończyć pierwszy arc.

A i małe porównanie serii TV i novelki:
TV

The Quasi-Bahamut level of Aerial Metropolitan Ship Musashi shall ring the toll of 8:30 AM, courtesy of Musashi Ariadust Academy.

We shall enter an information blackout stealth mode at 10:00 AM.

A w novelce:

"Our citizens, I inform you that in Quasi-Bahamut Class Aerial City Ship - Musashi, by the bell of Musashi Ariadust Academy it is currently 8:30. The ship is presently withdrawing from the Sagarmatha Corridor and sailing southwest. In the afternoon, we will be docking at main port of Far East Representative State Mikawa. In the hospitable atmosphere, we will be entering stealth flight, and will experience information cutoff, therefore we wish for your co-operation. --That is all."

Prawda, że prościej zrozumieć?

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2011-12-20 13:09:05)

Offline

#2555 2011-12-20 13:28:50

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Guilty Crown mi się nadal kojarzy z E7, dlatego to oglądam z nadzieją, że jeszcze coś fajnego z tego będzie... Przy epku "fanserwisowym" miałam ochotę dropnąć, ale trzymam się dzielnie jezor
Co do Persony 4. Ogólnie spotykam się ze złymi opiniami na temat tej serii, no i w sumie się nie dziwię (chociaż w przeciwieństwie do Sacredusa, mi się bardzo podoba OP i ED; OP oglądam za każdym razem, tu aż się dziwię, że się może nie podobać xD), ale żarty w tej serii są cudowne. XD dla humoru to oglądam, couldn't care less about the murder case czy tam ich więzi. Btw tła-przerabiane-zdjęcia w ostatnim epku mnie rozwaliły xD
W Last Exile się pojawił Vincent, więc jak dla mnie jest zajebiście. smile_lol ale i tak najlepsze co teraz leci to MPD jezor szkoda, że w przyszłym tygodniu koniec. :<
Mirai Nikki mi się jeszcze podoba, muszę powiedzieć, że jako seria rozrywkowa jest świetne, miło się ogląda i czekam na następne odcinki. smile

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2011-12-20 14:38:22)


Qashqai.png

Offline

#2556 2011-12-20 14:16:14

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Jeśli o Personę 4 chodzi, to mogę powiedzieć, że ratowania przed niechcianymi uczuciami za dużo już nie będzie. Teraz już się skupią bardziej na sprawie i eventach łączonych z SL(tak jak wcisnęli na parę minut Naokiego do wycieczki szkolnej), co wcale nie znaczy, że nie będzie już walk po drugiej stronie. Mi jako fanowi gry bardzo podoba się anime i myślę, że to głównie w takich  jest ono celowane. Nie podoba mi się trochę, że tak wszystko jest przyśpieszane, w grze właśnie podobało mi się, że wszystko było rozgrywane na powoli, a tutaj Rise i Misia wcisnęli do jednego epa. Same walki wyglądają całkiem nieźle, ludzie nie mdleją gdy tylko Cień się przemieni, przez co nigdy nie jest to sama bijatyka. Byłem ciekawy, co zrobią z przytwierdzonym do ziemi Cieniem Misia, jakoś z tego wyszli. Dodali Aikę, której nie było w grze z tym całym dostarczaniem wszędzie, to jak cała reszta rzeczy, których nie było w grze prezentuje się całkiem nieźle. Muzykę też ładnie wpasowują, są różne Persony(byleby tylko Alicję dali), ja tam jestem zadowolony, chociaż wciąż chcę P3 i Devil Survivora.
I tak krótko o reszcie bardziej istotnych serii:
Fate/Zero - bardzo podobały mi się pierwsze epy, ale dalej jest trochę gorzej, ale wciąż jedna z lepszych anime sezonu.
Mirai Nikki - czytałem mangę już dość dawno, słabo pamiętam co tam się działo, toteż bardzo przyjemnie mi się ogląda, obok Fate/Zero i Persony 4 najlepsze serie sezonu jak dla mnie.
Boku wa tomodachi -strasznie podobały mi się odcinki, w których grali w gry, ostatnio trochę za dużo dramatyzują
Hunter x Hunter - bardziej podobała mi się starsza seria, byleby pokazali dalszy ciąg po greed island
Shana - straszną trudnoś mi sprawia oglądanie tego, oby nie dramatyzowali tak dalej i skupili się tylko na walkach, to może dobrnę do końca.
Working - pierwszy sezon był taki meh, drugi jest świetny i nieraz mnie rozbawił


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#2557 2011-12-20 14:24:37

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ci co oglądali C³  lub Last Exile -Fam, The Silver Wing - warto bo nie zacząłem i nie wiem czy nadrabiać smile


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#2558 2011-12-20 14:28:54

Thebassa
Użytkownik
Skąd: Damian
Dołączył: 2007-12-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:

Ci co oglądali C³  lub Last Exile -Fam, The Silver Wing - warto bo nie zacząłem i nie wiem czy nadrabiać smile

Co do C3 to dokończyłem, ale dla mnie historia nie jest specjalnie ciekawa. Na uwagę zasługuje bardziej to, jak jest pokazana. Generalnie jak lubiłeś Baka Test to myślę, że ci się spodoba,


<KieR> robotic notes bylo niezle

Offline

#2559 2011-12-20 15:07:20

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Thebassa napisał:
Hunter Killer napisał:

Ci co oglądali C³  lub Last Exile -Fam, The Silver Wing - warto bo nie zacząłem i nie wiem czy nadrabiać smile

Co do C3 to dokończyłem, ale dla mnie historia nie jest specjalnie ciekawa. Na uwagę zasługuje bardziej to, jak jest pokazana. Generalnie jak lubiłeś Baka Test to myślę, że ci się spodoba,

Bardzo lubię Baka Test, ale dla mnie C3 to słabizna. Tylko postać przewodniczącej ratuje sytuację. A Last Exile obadam w najbliższym czasie i wtedy może coś napiszę.

@Sacredus: ładnego spoilera mi walnąłeś z Ben-to... :|

Offline

#2560 2011-12-20 15:20:46

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tymczasem w Gundam AGE...

Pokaż spoiler
464356435.jpg
Co tu się dużo rozpisywać, jest grubo. smile_big

Penguindrum13_60.jpg
Za to Penguindrum mógłby się ciągnąć niczym Moda na sukces, nie miałbym nic przeciwko. oczkod

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024