#2601 2012-01-08 15:18:56

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

I Gintama...


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#2602 2012-01-08 23:57:22

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

arystar napisał:

Za kolejne szity się bierzesz, a Votomsy... :[

Quithe napisał:

I Gintama...

Dobra, nie będę, bo coś czuję, że mnie zlinczujecie  szalony

Ostatnio edytowany przez bodzio (2012-01-08 23:58:08)


wladza1.png

Offline

#2603 2012-01-09 08:55:21

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

bodzio napisał:

Dobra, nie będę, bo coś czuję, że mnie zlinczujecie  szalony

Wkopałeś się, to teraz cierp. ;p

Offline

#2604 2012-01-10 22:29:30

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zaobserwował już ktoś oglądalne, nowe animu w tym sezonie (niedoróbki Shafta nieszczególnie mnie interesują)?


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2605 2012-01-10 22:47:24

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja zamierzam oglądać tylko DEEP animu od shafta (co prawda nawet nie czuję chęci do pobrania pierwszego odcinka).
Another może być jakimś lepszym tytułem według moich przeczuć, ale nie ręczę za to nawet paznokciem u stopy.

Offline

#2606 2012-01-11 00:52:53

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ja póki co obczaiłam tylko "Recorder to Randoseru" z uwagi na zawrotną długość odcinka: 3 minuty. jezor
Sam pomysł jest zbyt debilny jak na mój gust. Znaczy, dzieciak z podstawówki wyglądający na dorosłego i licealistka wyglądająca na małą dziewczynkę? Aczkolwiek podejrzewam, że może to być oglądalne - po pierwsze, krótkie, po drugie, dla ludzi, którzy w tym rysunkowym facecie mogą dostrzec dziecko z podstawówki - może być zabawne. Nie pamiętam, czy to qwig, czy ktoś inny mi polecał na ircu "Morita-san wa Mukuchi" kiedy zaczynało lecieć, ale jeśli tak, to qwigu, możesz spróbować to "Recorder to Randoseru" jezor w sumie tylko 3 minuty^^


Qashqai.png

Offline

#2607 2012-01-11 00:55:52

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ale polecił do zsubowania, żeby licznik epów wbić w górę xd


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2608 2012-01-11 02:30:03

Qashqai
Użytkownik
Skąd: Józefów
Dołączył: 2008-01-10

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zawsze można też wbić licznik epów w górę na jakimś MALu czy coś :>
Tak mi się jeszcze przypomniało: Area no Kishi obczaiłam! I jak najbardziej oglądalne moim zdaniem, no i manga z tego co patrzyłam zbierała niezłe noty... Może być fajne smile jakoś sportowe anime mi ostatnio podchodzą (najpierw - i nadal - Chihayafuru, a teraz to).

Swoją drogą, gdyby ktoś się interesował newsami na temat nowej serii Eureka 7:
Skan 1, skan 2
I opisik: "Główny bohater, trzynastoletni Ao Fukai, mieszka na wyspie Iwado w Okinawie. Ojciec Ao zaginął, a matka została pojmana przez pewnych ludzi 10 lat temu. Teraz Ao mieszka w pewnym starym lekarzem, Toshiem. Ma przyjaciółkę o imieniu Naru Arata, która jest bardzo wątła od małego i nie może przeżyć bez inhalatora. Kiedy była mała, zdarzył się wypadek w którym obudziły się w niej moce Yuta."
Yuta to jakaś tajemnicza moc związana z okinawańskim kultem.
Historia zaczyna się, kiedy chłopak odkrywa Nirvasha i używa go, żeby ochronić przed czymśtam swoją wyspę.

Brzmi to... dziwne brakslow
Już mniejsza o to, że to brzmi jak jakieś AU, a nie jak sequel, ale musieli dawać to w Japonii...?
W oryginalnej serii w ogóle była Japonia? jezor tak czy siak, te engrish nazwy miejsc były częścią klimatu smutny a teraz jakieś Okinawy, Iwady smutny
Już nawet nie liczę, że będzie jak z Last Exile, że chociaż częściowo wrócą starzy bohaterowie :<

(btw stary lekarz Toshio - chyba z "Shiki" się urwał jezor)

Ostatnio edytowany przez Qashqai (2012-01-11 14:58:33)


Qashqai.png

Offline

#2609 2012-01-11 15:53:56

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Rinne no Lagrange - jest mech, który jest bardziej mechowy od reszty mechów, jest dziewczyna w dresie przypominającym Naruto i z ADHD przypominającym Naruto. Są kosmici, którzy prawdopodobnie chcą zdobyć nowy dom, bo ze starym coś popsuli. Jest kosmitka, która pomaga dziewczynie z ADHD walczyć z tymi w domyśle złymi kosmitami. Jakiś fanserwis też jest. Ratowania świata nie ma, ale zapewne ratowanie miasta/wyspy będzie. Przemęczę drugi ep, ale imo seria raczej dla osób mających dużo wolnego czasu czasu.

Senki Zesshou Symphogear - trąca trochę mniej dziecinnym mahou shoujo. Dziewczynki są, tajemnicza moc jest, największy wróg ludzkości jest. W zasadzie najciekawszym elementem chyba będzie jednak OST.

Natsume 4 i New Prince of Tennis - jak ktoś obejrzał poprzednie 3 serie Natsume i/lub Prince of Tennis z oavkami to obejrzy i to. Z drugą serią Amagami to samo - jeśli ktoś przez pierwszą nie przebrnął, to kontynuacji nie ruszy.

High School DxD - cycki. Nawet jeśli kiedyś pojawi się fabuła to i tak będzie o cyckach. I drugim SnQ raczej też to nie będzie.

Kill me baby - to chyba sobie pooglądam. Zawodowa zabójczyni, zawodowa ninja, zawodowa szkolna gapo-przyjaciółka. Komedyjka sytuacyjna, w sam raz na odmóżdżenie po ciężkim dniu.

Area no Kishi - kiedyś kochałem piłkę i grałem, ale coś się stało i już tylko ją kocham, bo coś się wydarzyło i dlatego już nie gram. Ale stanie się coś, po czym znowu zacznę. Sportowych anime jakoś mało, więc obejrzeć można, zwłaszcza, że zapowiada się, że będzie coś więcej niż tylko 'droga do marzeń'. Znaczy pewnie będzie sztampowy wątek przewodni: mam wzór/marzenie i muszę się stać lepszy, etc, ale i graficznie wygląda to ładnie i wydaje się, że fabularnie chyba nie skupi się wyłącznie na samym sporcie, bez czegoś pobocznego, rozjaśniajacego. Od czasu Giant Killing piłkarskiego anime w zasadzie nie było, więc obejrzeć można.

Zero no Tsukaima F - pierwszy ep trzyma poziom nieporozumień, fanserwisu, napadów złości, kontrolowanych wybuchów niszczycielskiej różdżki z poprzednich części, więc fani serii raczej zawiedzeni nie będą.

Brave 10 - kolejna wariancja o erze Sengoku/Azuchi. Zapowiada się nawet ciekawe i nietasiemcowate mordobicie. Do tego wpadający w ucho op.

Nisemonogatari - bo Bakemonogatari.

Moretsu Pirates - może być śmieszne. W zasadzie jeśli weźmie się pod uwagę już samo to, że oto mamy dziewczynę, która dziedziczy piracki statek, niechybnie wraz z całą gromadką ludzi, którzy chcieliby skrzywdzić ją lub statek czy też wykorzystać, ale już chyba tylko sam statek to musi być to być komedia. Tylko czemu w większości przypadków part-time job to albo paradowanie w stroju pokojówki albo roznoszenie gazet?

Czyli AnK, Brave10, Nisemono na pewno sobie obejrzę. Co do reszty raczej out - może za wyjątkiem Moretsu Pirates i Kill me baby w zależności od czasu.


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2610 2012-01-11 16:31:18

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tantei Opera Milky Holmes S2 - Dla tych, którzy oglądali poprzedni sezon, dla loliconów, dla fanów domin w lateksowych wdziankach (czytaj - główna zła bohaterka) oraz "typowego tria złoczyńców", które musi się pojawiać w każdym tego typu anime.

Aquarion Evol - Podobnie jak prequel, mamy dokładnie to samo + nowe postacie, które złudnie przypominają te z z pierwszej serii.

Another - pierwszy odcinek trzyma klimat tajemniczości i zagadek, jakich zapewne będzie więcej w kolejnych odcinkach. Jedyne, co martwi, to to, że z dwutomowej ~900 stron/tom powieści mogą wyciąć niektóre wątki.

Papa no Iukoto o Kikinasai! - czyli poradnik o tym, jak student będzie musiał wychować trzy swoje siostrzenice, bo ich rodzice "zaginęli w akcji". Siostrzenice w wieku 3, 10 i 14 lat kompletnie wywracają jego życie do góry nogami.

Thermae Romae - starożytny rzymianin, projektant ówczesnych łaźni przenosi się w czasie do współczesnej Japonii i ogląda, jak wyglądają współczesne łaźnie. - WTF Japan, czyli: nic nowego. xD

Offline

#2611 2012-01-11 17:33:46

arystar
Użytkownik
Skąd: Dzierżoniów
Dołączył: 2008-05-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Zarathustra napisał:

Another może być jakimś lepszym tytułem według moich przeczuć, ale nie ręczę za to nawet paznokciem u stopy.

No i dobrze, że nie ręczysz, bo szitem wieje. oczkod W ogóle to każdy tytuł z tego sezonu taki jest.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-
dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2612 2012-01-11 19:41:47

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mały przegląd tego, co obejrzałem, chociaż i tak nikogo to nie obchodzi.
Brave 10 - Liczyłem, że animiec będzie pełen akcji i się nie zawiodłem. Co prawda pokazano jedynie jedną dobrą walkę, ale to w końcu dopiero pierwszy odcinek i będzie tego na pewno więcej. Fabuła? To w takiej serii jest potrzebna jakaś głębia fabularna?
Amagami SS Plus - Jeśli komuś podobała się pierwsza seria, to z pewnością się nie zawiedzie, bo to praktycznie to samo, tylko w mniejszej ilości.
Moretsu Pirates - Sądząc po pierwszym odcinku zapowiada się ciekawy serial przygodowy z nutką komedii. Dodatkowo gacie, ani nic podobnego, nie pojawiły się na ekranie nawet na moment (a wielu ludzi spodziewało się tego po tym serialu), a sama seria nie jest przesadnie durna (no może poza motywem z legalnymi piratami), więc można się spodziewać, że bajka będzie przynajmniej dobra.
Nisemonogatari - Ten sam humor co w Bakemonogatari, chociaż pierwszy odcinek mi się nie podobał :/
Aquarion Evol - Powrót efekciarskiej serii o mechach. Pierwsze dwa odcinki pełne akcji, trochę fabuły też się wkradło... choć nie za wiele. Chyba poczekam z tym aż seria się skończy i obejrzę w maratonie.
Zero no Tsukaima F - Cieszę się z nowego sezonu ZnT, nowa kreska jest całkiem niezła, ale, kurna, żeby tak bezczelnie wciskać zapychacze zmieniać fabułę i wycinać sceny już od pierwszego odcinka? Dla przykładu

Pokaż spoiler
Tiffania przyzywająca chowańca pod koniec pierwszego odcinka. To się, kurna, miało stać dopiero w 20. tomie w czasie wojny z elfami i miało jej się udać - Saitowi pojawiły się wtedy runy na klatce piersiowej i został Lifdarfrem. - a tu.... ech.

Area no Kishi - Chciałem strzelania goli z połowy boiska, a nudziłem się przez cały pierwszy ep. A tak na marginesie: Japończycy też mówią na nogę soccer? Bo to mnie z lekka odrzuciło na początku odcinka...

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2012-01-11 19:44:11)

Offline

#2613 2012-01-11 19:45:58

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sacredus napisał:

Zero no Tsukaima F - Cieszę się z nowego sezonu ZnT, nowa kreska jest całkiem niezła, ale, kurna, żeby tak bezczelnie wciskać zapychacze zmieniać fabułę i wycinać sceny już od pierwszego odcinka? Dla przykładu

Pokaż spoiler
Tiffania przyzywająca chowańca pod koniec pierwszego odcinka. To się, kurna, miało stać dopiero w 20. tomie w czasie wojny z elfami i miało jej się udać - Saitowi pojawiły się wtedy runy na klatce piersiowej i został Lifdarfrem. - a tu.... ech.

Nigdy nie licz, że anime będzie szło tak, jak oryginał...

Sacredus napisał:

Area no Kishi - Chciałem strzelania goli z połowy boiska, a nudziłem się przez cały pierwszy ep. A tak na marginesie: Japończycy też mówią na nogę soccer? Bo to mnie z lekka odrzuciło na początku odcinka...

Tak, już w Kapitanie Tsubasa tak było.

Offline

#2614 2012-01-11 19:53:33

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sacredus napisał:

Area no Kishi - Chciałem strzelania goli z połowy boiska, a nudziłem się przez cały pierwszy ep. A tak na marginesie: Japończycy też mówią na nogę soccer? Bo to mnie z lekka odrzuciło na początku odcinka...

Hamburgeryzacja, ho~~


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#2615 2012-01-11 20:44:40

Ariakis
Użytkownik
Skąd: Opole
Dołączył: 2007-11-19

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Xellos_Akatsuki napisał:

Papa no Iukoto o Kikinasai!

Gruby sensei w okularkach wygląda na starszą wersję grubego gościa w okularkach z High School of the Dead czy tylko mi się wydaje?


Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Offline

#2616 2012-01-11 20:52:18

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ariakis napisał:

Gruby sensei w okularkach wygląda na starszą wersję grubego gościa w okularkach z High School of the Dead czy tylko mi się wydaje?

Bardziej mi przypomina tego kolesia z Green Green - również gruby i w okularach oraz równie zboczony. xD

Offline

#2617 2012-01-12 07:13:39

Mark
Użytkownik
Skąd: Radzyń Podlaski
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sacredus napisał:

Moretsu Pirates - Sądząc po pierwszym odcinku zapowiada się ciekawy serial przygodowy z nutką komedii. Dodatkowo gacie, ani nic podobnego, nie pojawiły się na ekranie nawet na moment (a wielu ludzi spodziewało się tego po tym serialu), a sama seria nie jest przesadnie durna (no może poza motywem z legalnymi piratami), więc można się spodziewać, że bajka będzie przynajmniej dobra.

Sam pomysł z legalnymi piratami wcale nie jest durny. Istnieli kiedyś legalni piraci. Poczytaj kim byli korsarze albo kaprzy.

Offline

#2618 2012-01-12 12:16:37

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ano Natsu de Matteru - 100% klon Onegai Teacher. Mamy bohatera, który interesuje się filmowaniem i jest świadkiem lądowania UFO, biuściastą kosmitkę, ma ona stworka, który jej towarzyszy, grupka przyjaciół taka sama, jest klon Morino Ichigo (Ufufu~)... Można by wymieniać bez końca... Jednak... to właśnie jest w tym dobre!

Ostatnio edytowany przez Merry_Nightmare (2012-01-12 12:16:50)

Offline

#2619 2012-01-12 12:43:21

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mark napisał:
Sacredus napisał:

Moretsu Pirates - Sądząc po pierwszym odcinku zapowiada się ciekawy serial przygodowy z nutką komedii. Dodatkowo gacie, ani nic podobnego, nie pojawiły się na ekranie nawet na moment (a wielu ludzi spodziewało się tego po tym serialu), a sama seria nie jest przesadnie durna (no może poza motywem z legalnymi piratami), więc można się spodziewać, że bajka będzie przynajmniej dobra.

Sam pomysł z legalnymi piratami wcale nie jest durny. Istnieli kiedyś legalni piraci. Poczytaj kim byli korsarze albo kaprzy.

Gdyby tu chodziło o korsarzy, to zapewniam cię, że tak by było w tekście novelki/animca. Po za tym korsarze wcale nie byli tacy legalni, to byli raczej, z tego co pamiętam, "najemnicy" grabiący statki jednego konkretnego kraju na zlecenie "swojego" rządu.

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2012-01-12 12:45:01)

Offline

#2620 2012-01-12 14:25:16

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Najemnik Morgan skończył jako gubernator i admirał Royal Navy oczkod Więc wiesz,
Ct7B3.jpg


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024