#1 2006-02-16 23:37:03

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Rendez Vous z RPG

Ktoś tu dostaje RPGowego zajoba. "Garnitur 13+", "-20 HP from enemies..."
P.S. Właściwa pisownia to raczej "Randez Vous" - nie ja nazwałem ten temat!

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-02-18 02:43:37)

Offline

#2 2006-02-16 23:57:38

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Rendez Vous z RPG

Tu Cię zaskoczę.. w RPGi nie gram.

Po prostu jak nie trudno się domyślić, w informatyce (a więc też w PHP, czyli języku w jakim jest napisany przez Taipana ten CMS) wszystko się wylicza. Aby móc jaknajbardziej takie coś zautomatyzować, to trzeba jakiś algorytm wyliczeń opracować. Nie mniej jak wiadomo nie wszystko się da wyliczyć, a nawet najlepszy algorytm nie myśli jak człowiek, to musi być też możliwośc modyfikacji wartości. Prościutkie? Jak słoneczko. smile_lol

P.S.
Jakbyś chciał wiedzieć, takie rankingi i statystyki są włąśnie bardzo często podobnie wyliczane, choćby w sporcie, na giełdzie czy też, jak wspomniałeś, w grach.

Offline

#3 2006-02-17 00:00:28

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Rendez Vous z RPG

Suchy napisał:

Tu Cię zaskoczę.. w RPGi nie gram.

Nie? Naprawdę? Toś mnie zaskoczył... Ale może w hack & slashe?

Offline

#4 2006-02-17 01:22:41

Suchy
Użytkownik
Skąd: Łódź (GTW)
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Rendez Vous z RPG

A i owszem (obie serie Diablo). Z gier które mają więcej lub mniej elementów PRG grałem (i uważam je za najlepsze gry w jakie grałem) System Shock, DeusEx, i DeusEx2.

No, ale oftop się robi.
Poproszę moderatora o wydzielenie tych postów do nowego wątku.

Offline

#5 2006-02-17 01:56:18

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Rendez Vous z RPG

Też jestem za 4 stopniową skalą, najlepiej odda jakość napisów.
Co do siły głosu, może przydzielić ją tylko osobom robiącym napisy. Na podstawie ocen ich napisów wyliczana byłaby ta siła.
Chociaż tak właściwe pomysł tej siły mi nie pasuje, dużo kombinowania będzie z jej określaniem i zdobywaniem (choćby poprzez udzielanie się na forum, tu akurat ja:P)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#6 2006-02-17 10:21:04

gracol
Użytkownik
Skąd: GTW
Dołączył: 2005-06-02

Odp: Rendez Vous z RPG

Wątek wydzielony z tematu "Jakość tłumaczenia".

Offline

#7 2006-02-18 02:38:52

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Rendez Vous z RPG

Suchy napisał:

Z gier które mają więcej lub mniej elementów PRG grałem (i uważam je za najlepsze gry w jakie grałem) System Shock, DeusEx, i DeusEx2.

Nie znam Deus Exa 2 (długo nie miałem karty z shaderami), ale i nie wiem, czy poznam. Slyszałem, że to było wielkie rozczarowanie dla tych, co znają jedynkę. Jedynka wielka jest. Rozmachem równać może się z nią tylko Thief 2 - The Metal Age (z rzeczy, w które grałem - w ogóle nie cRPG, ale podobnie złożone misje i poziomy).
Podobno władze ChRL rzuciły grubą kasą na produkcję MMORPG - żeby tą drogą indoktrynować społeczeństwo. Jak będzie następna okupacja, to Polacy nie zejdą do podziemia, tylko wyżywać będą się w jakimś MMOPolska_podziemna. Tam przetrwa narodowa kultura i duch niezłomny.

Ostatnio edytowany przez Obiwanshinobi (2006-03-20 22:13:50)

Offline

#8 2006-02-18 03:44:33

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Rendez Vous z RPG

Suchy napisał:

A i owszem (obie serie Diablo). Z gier które mają więcej lub mniej elementów PRG grałem (i uważam je za najlepsze gry w jakie grałem) System Shock, DeusEx, i DeusEx2.

system shock to napewno rpg smile_big tylko ze w klimacie cyberopunkowym, ale rasowy rpg smile serie deusex tez spokojnie moza jako rpg uwazac smile


ara ara...

Offline

#9 2006-02-18 03:53:57

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Rendez Vous z RPG

Zgadzam się, że Deus Ex pierwszy to cRPG (w dwójkę nie grałem i nie bardzo mam ochotę po tym, co o niej pisano). Tylko, że nazwanie Deus Ex cRPGiem nie oddaje wielkości i wyjątkowości tej gry. Obok takich np. Falloutów spokojnie mogę wymienić tytuły zbliżone klasą: Arcanum i Planescape: Torment. Niewiele ich, ale są. Tymczasem z Deus Ex (pierwszym) na pioruny mocy łuzgać może się jedynie wspomniany Thief , który jednak nie jest cRPGiem, a czystą skradanką. O System Shock słyszałem same dobre rzeczy, więc może kiedyś...

Offline

#10 2006-02-18 07:57:18

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Rendez Vous z RPG

RPG > cRPG

A z cRPG to najlepsze IMO:
TES (Arena za pomysł, Daggerfall za rozległość, Morrowind za całokształt)
Deus Ex 1 (nie trzeba tłumaczyć... cRPG w FPP, lol ^_^)
Icewind Dale 2 (za klasyczny system)
FABLE (nie do końca cRPG ale niezłe pomysły, autorzy innych gier mogliby wziąć przykład)

A Diablo to N-I-E jest cRPG!!! Jakieś marne punkciki siły i innego badziewia nie wystarczą żeby grę nazwać cRPG`iem!!!

Offline

#11 2006-02-20 01:45:19

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Rendez Vous z RPG

RiXeD napisał:

A Diablo to N-I-E jest cRPG!!! Jakieś marne punkciki siły i innego badziewia nie wystarczą żeby grę nazwać cRPG`iem!!!

Owszem, należy podkreślać, że DIABLO TO HACK & SLASH. Nie cRPG. Bo niektórzy mają tej grze za złe, że nie jest cRPGiem. Bez sensu - ja się nie czepiam PESa, że nie jest FPSem, ani Gran Turismo, że nie jest bijatyką. Jeśli nie zagram w te rzeczy, to głównie dlatego, że piłka nożna i samochody mało mnie interesują. Gdy chce mi się hack & slasha NIE odpalam Fallouta, a kiedy chce mi się cRPGa - NIE odpalam Diablo. Nikt chyba tu nie stwierdził, że Diablo to cRPG.
Nie wymieniłeś Gothica i Twoją nieznajomością tej gry mogę sobie tłumaczyć, że chwalisz Morrowind. Właśnie całokształt Morrowinda jest niedorobiony skandalicznie. Mógłbym wymieniać, co tam skaszaniono w porównaniu z Gothikiem, czego w ogóle nie ma, a być powinno. Ogólnie rzecz biorąc - Morrowind nie posiada grywalności.

Offline

#12 2006-02-20 02:16:57

Wanderer
Użytkownik
Skąd: Kędzierzyn
Dołączył: 2004-12-06

Odp: Rendez Vous z RPG

Morrowind nie posiada grywalności? A tu mnie zdziwiłeś. Dla mnie ta gra jest jedną z miodniejszych w jakie grałem. Moze to przez to, że była pierwszą z tego typu gier, z tak wielkim światem, w jakie grałem. Przede wszytskim chwalę sobie tam swobodę ruchu i wykonywania zadań. Nikt cię do niczego nie zmusza. Poza tym edytor świata i możliwość ściągnięcia nowych questów, wyposażenia czy innych bajerów. Jeśli o mnie chodzi to mogę powiedzieć, że ta gra wciągnęła mnie na całe 3 miechy po kilka godzin grania dziennie. Po przejściu gry można było stwierdzić, że posiadasz 2/3 nieodkrytego świata i grać mozesz dalej jezor Jak dla mnie grywalność super. Jedyną grą jaką przebiła wyżej wymienionego Morrowinda, to Planescape: Torment, który zachwycił mnie swoim światem, ilością dialogów, zagadek i przede wszystkim fabułą. Grę tą przeszłem do tej pory kilka razy i za każdym razem odkrywałem coś, czego nie udało mi się odkryć wcześniej. Baldurs Gate, także świetna, choć bardziej przypadła mi do gustu dwójka. Ciekawszy ekwipunek. Większa możliwość operowania czarami no i fabuła lepsza, jedyne co mi się nie podobało to zpolszczona ścieżka dźwiękowa, która czasami brzmiała jak mówiona przez program komputerowy (gorsza była tylko w Diablo II)


"Choć uliczna burda jest ze wszech miar godna potępienia, to nie ma nic złego w energii, jaką wyzwala ona w ludziach" John Keats

Offline

#13 2006-02-20 02:20:49

Piter666
Użytkownik
Skąd: Gdynia
Dołączył: 2005-03-15

Odp: Rendez Vous z RPG

Zgadzam sie prawie ze wszystkim co powiedzial ~Wanderer, poza jedna rzecza: wole baldura 1 od 2 respekt

Offline

#14 2006-02-20 02:31:17

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Rendez Vous z RPG

Wanderer napisał:

Moze to przez to, że była pierwszą z tego typu gier, z tak wielkim światem, w jakie grałem.

Ja przed Morrowindem grałem w Gothica i trudno mi było uniknąć porównań. Jedno, co lepsze jest w Morrowind, to shaderowana woda. Cała reszta niedorobiona. Próbowałem się rozegrać (wszak w cRPG początki bywają nieciekawe), ale po iluś tam godzinach dałem sobie spokój. Sam kiedyś przycinałem w Icewind Dale - teraz szkoda by mi było zdrowia na tak sztampowy single. Do Baldurów podchodzę z rezerwą - w dzisiejszych czasach trzeba wstydu nie mieć, aby umieszczać jakąkolwiek seriozną fabułę w tak wtórnych światach, jak Zapomniane Krainy. Planescape: Torment - to prawie "Cień Kata" G. Wolfe'a na komputer. Niesamowita gra (bardziej książka).

Offline

#15 2006-02-20 05:49:55

Kilgur
Użytkownik
Dołączył: przed 2004-07-25

Odp: Rendez Vous z RPG

ja tam wole Batrayal at Krondor i Mordor smile_big niewiem czy ktos gral, swietna giera bez grafiki praktycznie smile_big


ara ara...

Offline

#16 2006-02-20 07:34:47

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Rendez Vous z RPG

Obiwanshinobi napisał:
Wanderer napisał:

Moze to przez to, że była pierwszą z tego typu gier, z tak wielkim światem, w jakie grałem.

Ja przed Morrowindem grałem w Gothica i trudno mi było uniknąć porównań. Jedno, co lepsze jest w Morrowind, to shaderowana woda. Cała reszta niedorobiona. Próbowałem się rozegrać (wszak w cRPG początki bywają nieciekawe), ale po iluś tam godzinach dałem sobie spokój. Sam kiedyś przycinałem w Icewind Dale - teraz szkoda by mi było zdrowia na tak sztampowy single. Do Baldurów podchodzę z rezerwą - w dzisiejszych czasach trzeba wstydu nie mieć, aby umieszczać jakąkolwiek seriozną fabułę w tak wtórnych światach, jak Zapomniane Krainy. Planescape: Torment - to prawie "Cień Kata" G. Wolfe'a na komputer. Niesamowita gra (bardziej książka).

A ja grałem w Gothika PO Morrowindzie i twierdzę dokładnie odwrotnie.
Spory GothikxMorrowind są na porządku dziennym w dyskusjach o RPG`ach. Cóż, jedno jest pewne- Oblivion zmiecie was do Oblivionu xP

Zapomniałem dodać Arcanum ^^

Ostatnio edytowany przez RiXeD (2006-02-20 07:35:47)

Offline

#17 2006-02-20 08:15:19

m_jay
Użytkownik
Skąd: Kraków
Dołączył: 2004-11-27

Odp: Rendez Vous z RPG

[cytuj]Zapomniałem dodać Arcanum ^^[/quote]

Arcanum jest swietne, taki fallout w bardzo ciekawych realiach :-)

[cytuj]A ja grałem w Gothika PO Morrowindzie i twierdzę dokładnie odwrotnie. [/quote]

ja jednak wole gothica ;-) W Morrowindzie nie podoba mi sie swiat :-) Jest duzy, nieciekawy i odpychajacy jezor Ale to tylko moje zdanie bo wielkosc morrowinda ktora dla mnie jest wada dla wielu ludzi jest zaleta.:-)


WoodenJesus.png

Offline

#18 2006-02-20 09:52:08

Wishmaster
Użytkownik
Skąd: Ostrowiec Św.
Dołączył: 2005-12-17

Odp: Rendez Vous z RPG

Osobiście też wole Gothica (i to 1 mimo że tyle bugów miała:P) od Morrowinda. Jak dla mnie fabuła jest bardziej wciągająca świat dużo mniejszy, ale za to bardziej dopracowany (w Morrowindzie jest pełno identycznych miejsc) i nie ma tego wkurzającego wczytywania co kilkanaście minut[cholera]. Według mnie Morrowind byłby może dobrą grą gdyby powiększyć świat i wypuścić jako MMORPG.[cool]

Offline

#19 2006-02-20 19:51:44

RiXeD
Użytkownik
Dołączył: 2005-10-24

Odp: Rendez Vous z RPG

Wishmaster napisał:

Osobiście też wole Gothica (i to 1 mimo że tyle bugów miała:P) od Morrowinda. Jak dla mnie fabuła jest bardziej wciągająca świat dużo mniejszy, ale za to bardziej dopracowany (w Morrowindzie jest pełno identycznych miejsc) i nie ma tego wkurzającego wczytywania co kilkanaście minut[cholera]. Według mnie Morrowind byłby może dobrą grą gdyby powiększyć świat i wypuścić jako MMORPG.[cool]

Faktycznie- główna wada Morrowinda- szwy.

Ale Morr jako MMORPG?! NIGDY!!! Jeśli już, to trzeba by usunąć PvP (już widzę tych power levelerów dla expa zabijających newbów), co obniżyło by realność. Poza tym Seyda neen było by zatłoczone, natomiast Vivek puste, a to byłby już paradoks.

Offline

#20 2006-02-21 00:40:00

Obiwanshinobi
Użytkownik
Dołączył: 2005-11-05

Odp: Rendez Vous z RPG

m_jay napisał:

Arcanum jest swietne, taki fallout w bardzo ciekawych realiach

No, warto uprzedzić, że przed odinstalowaniem Arcanum należy skopiować save'y w bezpieczne miejsce - inaczej mogą się zmarnować.

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024