#201 2012-03-07 18:29:52

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Wyłączmy ANSI, wyłączmy Internet!!

A tak naprawdę who cares? Jak i tak do końca świata pozostało kilka miesięcy.

Ostatnio edytowany przez KieR (2012-03-07 18:30:43)


tumblr_static_bug.gif

Offline

#202 2012-03-07 18:40:40

DUDi
Użytkownik
Dołączył: 2006-06-01

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Fari napisał:

Co do wyłączenia ANSI...  Przy nowych napisach widnieje często pewna ilość pobrań. Jak chcecie te osoby które u nas pobierają oddelegować do stron z online nie rzadko z ch**owej jakości subami (a takowe zapewne wówczas będą się pojawiać) - droga wolna.

Błąd w rozumowaniu. Wszystkie (no, minimum 90%) napisy na stronach z anime online są pobierane z ANSI. To, jakiej są jakości, to już inna sprawa.

Offline

#203 2012-03-07 21:08:19

luki349
Użytkownik
Skąd: Poznań
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

DUDi napisał:

Wszystkie (no, minimum 90%) napisy na stronach z anime online są pobierane z ANSI. To, jakiej są jakości, to już inna sprawa.

ano, konkurencji się wymarło  wow

Offline

#204 2012-03-08 00:38:37

Hyuga
Użytkownik
Skąd: Bristol UK
Dołączył: 2005-03-29

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kenshiro napisał:
Hyuga napisał:

ja uważam ze oglądanie anime online za kilka lat będzie normą .

Ja uważam, że oglądanie anime online to kompletna głupota. Oczywiście jak ktoś ma niskie wymagania, nie ceni jakości obrazu, dźwięku i zadowala się byle jakim oglądaniem w przeglądarce to będzie wychwalał anime online.

Zresztą ile jest wersji Blu-Ray serii TV na stronach anime online ? Czy jak wychodzi seria TV w wersji Blu-Ray to również można to oglądać online ? Czy głównie wersje z cenzurą i często gorszą grafiką/animacją (Madoka) co jak wiadomo jest normą w seriach TV ?

Oglądanie online nigdy nie będzie normą (no chyba, że wśród gimnazjalistów i innych dzieciaków, które nie cenią jakości i komfortu oglądania). Ja od wielu lat nie wyobrażam sobie obsługi programów do oglądania anime (i nie tylko tych) przy pomocy myszki i klawiatury. Od dawna mam pilot komputerowy i dopiero wtedy komfortowo ogląda się anime w MPC HC czy przegląda zdjęcia (oczywiście to trzeba wpierw ustawić, ale trudno nie jest).

Jest świetna paczka kodeków K-Lite Codec Pack 8.4.0 razem z MPC HC.


chodziło mi o to ze niedlugo oglądanie anime ,seriali online bedzie normą nawet w najwyższej rozdzielczości!! przypuszczam ze niedługo kazdy zapomni o niskiej jakości wszystko bedzie w HD!!( moja prywatna opinia) skoro mówisz ze oglądanie online nigdy nie będzie normą a netfix ogladasz seriale ile chcesz za kilka groszy miesięcznie masz tez playstation store ,mubi a bedzie tego jeszcze wiecej .i ludzie wykupują abonament i oglądają i cieszą sie wysoką jakoscią.

Offline

#205 2012-03-08 01:23:20

Sir_Ace
Użytkownik
Dołączył: 2006-11-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Idziemy w tym kierunku. Ba, właściwie już doszliśmy. Miesięczny abonament na Crunchyrolla to 7 dolców, co ceną zaporową raczej nie jest. Na długiej liście "Co kupię, kiedy będę zarabiał prawdziwe pieniądze"gdzieś w połowie mam nawet odpowiedni wpis jezor

Offline

#206 2012-03-08 01:35:45

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Hyuga, tyle że roztaczasz wizję legalną i porządną jakościowo. Gdybym miał dostęp do takowej sensownej (bardziej seriale z dobrymi PL subami, bo o animcach nie ma co myśleć), pewnie też bym płacił abonament.
Za to wszystkie polskie anime online teraz walczą z ponownymi uploadami i mają z tym jakieś problemy, bo część serwisów narzuciła różne ograniczenia. Generalnie ich przyszłości aż takim pewnym być nie można. Niech spadają, pijawy jedne smile_big


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#207 2012-03-08 02:02:14

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Shinden trzyma wszystko u siebie, czy na jakimś serwisie pokroju Megavideo? Zastanawiam się, czy byłaby jakaś reakcja ze strony dostawcy hostingu / organów po otrzymaniu kilkuset zgłoszeń o piractwie oczkod

Offline

#208 2012-03-08 02:07:31

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kensai napisał:

Shinden trzyma wszystko u siebie, czy na jakimś serwisie pokroju Megavideo? Zastanawiam się, czy byłaby jakaś reakcja ze strony dostawcy hostingu / organów po otrzymaniu kilkuset zgłoszeń o piractwie oczkod

Że niby ze zgodą tłumacza to nie jest piractwo? Hahaha.


Ty dulowaty userze!

Offline

#209 2012-03-08 02:13:17

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

coellus napisał:
Kensai napisał:

Shinden trzyma wszystko u siebie, czy na jakimś serwisie pokroju Megavideo? Zastanawiam się, czy byłaby jakaś reakcja ze strony dostawcy hostingu / organów po otrzymaniu kilkuset zgłoszeń o piractwie oczkod

Że niby ze zgodą tłumacza to nie jest piractwo? Hahaha.

Pokaż spoiler
not-sure-if-serious-or-trolling.jpg.pagespeed.ce.65hFlv0G15.jpg


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#210 2012-03-08 02:21:25

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Quithe napisał:
coellus napisał:
Kensai napisał:

Shinden trzyma wszystko u siebie, czy na jakimś serwisie pokroju Megavideo? Zastanawiam się, czy byłaby jakaś reakcja ze strony dostawcy hostingu / organów po otrzymaniu kilkuset zgłoszeń o piractwie oczkod

Że niby ze zgodą tłumacza to nie jest piractwo? Hahaha.

Trolling.
Aczkolwiek moralność Kalego - nasze wsio, jak to mawiają Rosjanie. W kontekście słów Kenseia - pasuje aż za dobrze.

Ostatnio edytowany przez coellus (2012-03-08 02:24:52)


Ty dulowaty userze!

Offline

#211 2012-03-08 02:42:22

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ja na razie testuję zapowiedź kogoś z redakcji shindena, że żądania usunięcia uploadów będą respektowane (konkretnie chodzi o obie kinówki Genius Party). Najbardziej rozwala mnie wyjście z założenia: "nie chcesz, żeby ludzie oglądali, nie udostępniaj" jezor Jakoś nie może do nich dotrzeć, że można nie chcieć, aby akurat w tej formie były napisy. Tym bardziej gdy chce się wydać harda albo już wydało (nie mówiąc o przerobieniu takowego na shitline - tak, kostek00, gadzie jeden, do Ciebie piję za Kemonozume!).

Ostatnio edytowany przez Quithe (2012-03-08 02:42:58)


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#212 2012-03-08 10:42:13

Urizithar
Użytkownik
Dołączył: 2011-04-07

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kenshiro napisał:

Zresztą ile jest wersji Blu-Ray serii TV na stronach anime online ? Czy jak wychodzi seria TV w wersji Blu-Ray to również można to oglądać online ? Czy głównie wersje z cenzurą i często gorszą grafiką/animacją (Madoka) co jak wiadomo jest normą w seriach TV ?

To zależy od konkretnego uploadera i serii. W sytuacji gdy cenzura zasłania jedną scenę na kilka odcinków albo nie ma znaczących zmian w animacji, takie coś mija się z celem. Na pewno jednak jeśli jest taka możliwość preferowana jest wersja bluray niż tv przy reuploadzie lub wrzucaniu czegoś co wyszło kiedyś. No i nie wiem jak inni, ale ja jak byłem uploaderem na shindenie, to poprawiałem część tytułów (np Freezing czy R-15). Dodatkowo w pewnym stopniu padanie uploadów sprzyja reuploadowi do BD, choć z drugiej strony gdyby nie kasowano ich, to wolni uploaderzy mogliby zając się poprawieniem czegoś do lepszej jakości/wersji bez cenzury.

Offline

#213 2012-03-08 13:05:29

Kensai
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-15

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Ale ja nie mówię o prawach autorskich do subów, tylko o piraceniu samego anime. Teoretycznie dostawca hostingu ma obowiązek sprawdzić i usunąć wszystkie materiały łamiące prawa autorskie - tym bardziej po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie.

Offline

#214 2012-03-08 13:08:24

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Kensai napisał:

Ale ja nie mówię o prawach autorskich do subów, tylko o piraceniu samego anime. Teoretycznie dostawca hostingu ma obowiązek sprawdzić i usunąć wszystkie materiały łamiące prawa autorskie - tym bardziej po otrzymaniu zgłoszenia w tej sprawie.

Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby serwer był zagraniczny. Tak na wszelki słuczaj.

O, komentarze znów są aktywne i można poczytać. Jednak postawa roszczeniowa - mnie się należy - dalej żyje. Co za debile  szalony
Najlepsze są wypowiedzi dzieciaków o braku poszanowania dla uploaderów, że im tłumacze raczą chamsko odmawiać, więc należy brać ich suby bez pytania.  rotfl

Ostatnio edytowany przez bodzio (2012-03-08 13:17:24)


wladza1.png

Offline

#215 2012-03-08 14:48:43

SoheiMajin
Moderator
Skąd: Gdańsk
Dołączył: 2009-04-10

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

bodzio napisał:

Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby serwer był zagraniczny. Tak na wszelki słuczaj.

To na zagranicznych można łamać prawa autorskie? Nie mówię tu o jakichś Chinach czy Rosji, bo tam raczej nie mają.

Offline

#216 2012-03-08 14:56:03

bodzio
Użytkownik
Skąd: Szczecin
Dołączył: 2006-05-18

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

SoheiMajin napisał:
bodzio napisał:

Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby serwer był zagraniczny. Tak na wszelki słuczaj.

To na zagranicznych można łamać prawa autorskie? Nie mówię tu o jakichś Chinach czy Rosji, bo tam raczej nie mają.

You don't get it  ziew
Mimo wszystko łatwiej o odzew w wypadku rodzimego usługodawcy.
Ale znając serwer i firmę można rozpocząć dzieło wysyłania jakże przemiłych e-maili.  kombinuje


wladza1.png

Offline

#217 2012-03-08 16:08:44

Quithe
Użytkownik
Skąd: Bytom / Warszawa (głównie)
Dołączył: 2005-03-28

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Z zabawnych motywów: zbanowali mnie na shindenie za to, że nazwałem bucem uploadera, który bez pytania wziął suby, a "użytkowników" młotkami smile_big Dostałem też oficjalne potwierdzenie, że przelałem jakąś czarę goryczy (Hiki ponoć też miała w tym udział oO), więc strzelają focha i pytać już nie będą.


myhandhelds.pl - tam robię recki gier na Vitę i Switcha, zamiast tłumaczyć animu :V
Zakupy na Play-Asia $3 taniej z kodem MYPSVITA smile

Offline

#218 2012-03-08 16:10:41

Superniania
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Złodziej ma pretensję do innego złodzieja, że ten coś mu ukradł.
Strajk skanlacyjny anyone?

Ach te podwójne standardy  wow

Offline

#219 2012-03-08 16:28:40

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Superniania napisał:

Złodziej ma pretensję do innego złodzieja, że ten coś mu ukradł.
Strajk skanlacyjny anyone?

Ach te podwójne standardy  wow

Akurat nie, napisy są legalne, nie jak skanlacje czy hardsuby, tchórzliwy Trollu ze skanlacji oczkod


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

#220 2012-03-08 16:35:08

Superniania
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-08

Odp: Precz z anime on-line! (Wojenna Dyskusja)

Napisy nie są legalne, bo tłumaczenie to stworzenie nowego dzieła.
Zbijam właśnie podstawy działania waszego serwisu, co wy na to?

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024