#1 2011-12-18 18:15:51

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

[RTT] Miyamoto Musashi: Marzenie ostatniego samuraja (Zakończony)

MusashiMovie.png

AniDB

Oparta o prawdziwe fakty opowieść o Miyamoto Musashim, najsłynniejszym japońskim wojowniku, jakiego widział świat. Film ociera się prawie o dokument. Bogactwo faktów historycznych i szczegółowe opisy technik walk mogą odstraszyć ludzi poszukujących wartkiej akcji. Reszta będzie mogła poznać zagmatwaną osobowość Musashiego i dowiedzieć się, jak powstała jego niepokonana technika walki dwoma mieczami.

Dane techniczne:

Video: 1280x544 (x264 10bit)
Audio: AAC
Napisy: ass

FILM FTP
Film FileSend

Ostrzegam (co jest wspomniane w opisie, ale kto go tam czyta ), iż jest to w zasadzie animowany film dokumentalny, który z typową japońską kreskówką ma niewiele wspólnego, niemniej kilku ciekawostek historycznych można się z niego dowiedzieć. Nie polecam miłośnikom akcji.

Offline

#2 2011-12-18 20:19:47

Katana_Blade
Użytkownik
Skąd: >Mazury
Dołączył: 2010-01-09

Odp: [RTT] Miyamoto Musashi: Marzenie ostatniego samuraja (Zakończony)

Nom ciekawy jestem co tam naskrobali w filmie, po przeczytaniu książki Musashi Miyamoto "Księga Pięciu Kręgów" ciekawi mnie co może zawierać taki dokument. Pewnie jak książka skłania raczej do głębszych przemyśleń.
Ciekaw czy będzie poruszone, że był niesfornym chłopcem, zaczepnym lubił bójki, a pierwszego przeciwnika pokonał

Pokaż spoiler
wiosłem.

Podobnież był chory na pęcherzycę, co za tym idzie rzadko się mył i można rzecz, że za młodu był to dosłownie śmierdzący łobuz i to dosłownie.
Aż do czasu gdy zrozumiał, że "Wiem, że nic nie wiem". Co ja będę się rozpisywał ktoś jak będzie zainteresowany przeczyta książkę i obejrzy film oczkod.
Z mistrzem dwóch mieczy Musashim Miyamoto, który nie przegrał żadnego pojedynku.

Wielki ukłon w stronę grupy za poważniejsze dzieło, na pewno w pseudo święta obejrzę i może wystukam w miarę sensowny komentarz.


"Wysłuchaj wszystkich, ale miej własny rozum.
Vagabond MMV

Offline

#3 2011-12-18 20:27:35

darthdragon
Użytkownik
Skąd: Ruda Śląska
Dołączył: 2008-12-21

Odp: [RTT] Miyamoto Musashi: Marzenie ostatniego samuraja (Zakończony)

Więc się rozczarujesz. Połowa filmu to wzdychanie jaki to Musashi był wspaniały, a druga połowa to pseudohistoryczny bełkot.


favoped_banner.jpg

Offline

#4 2012-01-29 20:22:46

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: [RTT] Miyamoto Musashi: Marzenie ostatniego samuraja (Zakończony)

Film znowu dostępny, jeśli ktoś nie miał okazji, a ma zamiar go pobrać, to niech lepiej nie zwleka, bo różnie bywa...

Offline

#5 2012-03-17 01:21:18

Katana_Blade
Użytkownik
Skąd: >Mazury
Dołączył: 2010-01-09

Odp: [RTT] Miyamoto Musashi: Marzenie ostatniego samuraja (Zakończony)

darthdragon napisał:

... Połowa filmu to wzdychanie jaki to Musashi był wspaniały, a druga połowa to pseudohistoryczny bełkot.

Krótkie i trafne podsumowanie, obejrzałem to coś i co tu powiedzieć, przedstawili postać Musashiego niby dokumentalnie ale ten "narrator z asystentką". Pewnie mieli być śmieszni, ale według mnie raczej to nie wyszło, tak jak kreska jaką zostali narysowani taki poziom "skeczów", przedszkolak może i by się rozweselił.
Sceny niby historyczne (bo kto sprawdzi ile w nich prawdy, jak błędy historyczne na temat rycerzy w europie dało się wyłapać z ich podejściem "jacy my fajni jesteśmy") walk naprawdę dobrze się prezentowały, ale niestety to co dobre mało i na dodatek szybko się kończy. beznadzieja
Brak mi słów ale nie z powodu tego, że taki wspaniałe dzieło to było jezor

Manga powstała ( a raczej została zaczerpnięta z legedy M. M.) na podstawie życia Musashiego o wiele lepiej się prezentuje.
==>Inoue Takehiko "Vagabond", facet ma talent, naprawdę dobra kreska. oczkod


"Wysłuchaj wszystkich, ale miej własny rozum.
Vagabond MMV

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024