#581 2012-03-24 20:56:15

KieR
Użytkownik
Skąd: タルヌフ
Dołączył: 2008-02-11

Odp: Zero no Tsukaima

madmax9502 napisał:

ok zawiodło mnie właśnie sprawdziłem wcześniejsze części też miały 12 odc szkoda nadzieja matką głupich  deprecha  ale może będą jakieś ovy

To coś słabo patrzyłeś, skoro pierwsza seria miała 13 odcinków  madrala


tumblr_static_bug.gif

Offline

#582 2012-03-24 21:07:58

madmax9502
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-11

Odp: Zero no Tsukaima

no słabo jeśli chodzi o anime to jestem nowy dopiero 4 miesiące siedzę w tym ~ ok  5 miesięcy

Offline

#583 2012-03-24 21:14:46

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Zero no Tsukaima

To poznaj stronę anidb.net - w 99% niezawodne źródło dotyczące anime powstałych/powstających i ich charakterystyki.

Offline

#584 2012-03-24 21:41:53

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Zero no Tsukaima

Które uważa Spice and Wolf za ecchi... jezor

Offline

#585 2012-03-24 21:46:21

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Zero no Tsukaima

No, nawet jak jest najmniejszy przejaw czegoś, to do tego gatunku zaliczają :p Między innymi dlatego dałem to 99% smile

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-03-24 21:46:36)

Offline

#586 2012-03-24 22:10:08

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Sacredus napisał:

Które uważa Spice and Wolf za ecchi... jezor

Anidb nie uważa Spice and Wolf za ecchi, ale jest na dole taka kategoria napisana małymi literami (czyli prawie nieistotna i nie w głównych kategoriach) informująca, że to anime zawiera sceny, które mogą zostać uznane za ecchi. A zresztą ta kategoria jest tylko odnośnie I sezonu.

Przykładowo jak jest kategoria o nazwie Seinen to często nie oznacza, że anime jest Seinenem, ale że zawiera sceny, które pasują pod tą kategorię.

marek2fgc napisał:

No, nawet jak jest najmniejszy przejaw czegoś, to do tego gatunku zaliczają :p

Tyle, że słowo ecchi w Spice and Wolf nie ma nic wspólnego z gatunkiem.  smile
Jak pisałem to po prostu informacja, że jest jakaś scena/sceny w anime, które mogą zostać uznane za ecchi.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-03-24 22:13:43)

Offline

#587 2012-03-24 22:15:57

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Zero no Tsukaima

Kenshiro napisał:
Sacredus napisał:

Które uważa Spice and Wolf za ecchi... jezor

Anidb nie uważa Spice and Wolf za ecchi, ale jest na dole taka kategoria napisana małymi literami

Sam sobie przeczysz. Skoro jest tam napisane, że to ecchi, to według tego serwisu, jest to ecchi.

EDIT:  koniectematu

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2012-03-24 22:17:14)

Offline

#588 2012-03-24 22:21:06

madmax9502
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-11

Odp: Zero no Tsukaima

według mnie to anime posiada niewielkie sceny ecchi przynajmniej 2 chodź niewiele nawet bardzo niewiele

Offline

#589 2012-03-24 22:22:22

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Sacredus, a zobacz kategorię (żeby było na temat) odnośnie Zero no Tsukaima F. Też masz informację, że to Seinen.  smile
Jednak czy Zero no Tsukaima to Seinen ?

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8593

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … t&relid=79

Offline

#590 2012-03-25 11:13:51

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Zero no Tsukaima

Ok, zjechaliście z tematu po równi pochyłej (zresztą jak zawsze na tym forum - -). Zakończenie naciągnęli jak gumkę od majtek...

Pokaż spoiler
Brakowało tylko, żeby dali rodziców Saito i "Mamo, tato. Oto moja żona.". Zgon byłby na miejscu. Ale cóż, w sumie mamy happy end, jaki był mniej więcej do przewidzenia. Raczej w to wątpię, ale chciałbym, żeby zrobili prawidłowe zakończenie, gdy już powieść dobrnie do końca.

Offline

#591 2012-03-25 11:47:09

madmax9502
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-11

Odp: Zero no Tsukaima

Xellos_Akatsuki napisał:

Ok, zjechaliście z tematu po równi pochyłej (zresztą jak zawsze na tym forum - -). Zakończenie naciągnęli jak gumkę od majtek...

Pokaż spoiler
Brakowało tylko, żeby dali rodziców Saito i "Mamo, tato. Oto moja żona.". Zgon byłby na miejscu. Ale cóż, w sumie mamy happy end, jaki był mniej więcej do przewidzenia. Raczej w to wątpię, ale chciałbym, żeby zrobili prawidłowe zakończenie, gdy już powieść dobrnie do końca.

Pokaż spoiler
czekaj może będzie  jakieś ova w którym poznamy rodzinkę saito  hehe

Offline

#592 2012-03-25 12:21:24

Sacredus
Użytkownik
Skąd: Jinja-Temple
Dołączył: 2008-10-12

Odp: Zero no Tsukaima

Wątpię, a nawet jak zrobią, to będzie pewnie filerowe, więc i tak by mnie nie interesowało. Zresztą, jakby chcieli być wierni zakończeniu novelki, to musieliby zrobić remake całej 4 serii, bo IMO wycięli/zmienili o wiele za dużo.

W każdym razie, zawiodłem się na tym anime. Miałem nadzieję, że seria TV obejmie materiałem jedynie wojnę z Josephem, bo jest wystarczająco materiału na 12ep, a kiedy novelka się skończy to z krucjaty przeciw elfom zrobią film kinowy. Ale wojna w Galli zakończyła się w 3ep, a novelkę dogonili już w 8. odcinku. Ba, jeśli chodzi o samą ekranizację było jeszcze gorzej niż w 3 serii...  Podsumowując 3/10

EDIT: Aż zacytuję fragment 1. posta o ostatnim ep z animesuki

*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*
*slames head on desk*

Ostatnio edytowany przez Sacredus (2012-03-25 13:20:43)

Offline

#593 2012-03-25 18:03:30

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Zero no Tsukaima

Jedyna dobra rzecz tej serii, to chyba tylko

Pokaż spoiler
Louise w sukni ślubnej. Ale na serio... Saito zakrada się do bazy wojskowej, zapierdala samolot i nikt go nie próbuje gonić... Na dodatek "Jak wlecę w zaćmienie słoneczne, to będę mógł wrócić!" - dafaq? Później jeszcze gorzej... Delf pojawiający się jako komputer samolotu "Spałem w twoich runach" - niemal jak Pokemon wracający do pokeballa... (potem licho wie, gdzie się przeniósł, skoro wykonał manewr kamikaze) i Louise używająca World Door, by pojawić się w kokpicie i okładać Saita pięściami... Fajnie też, że nikt nie opłakiwał papieża, którego pożarł smok. - Not a single fuck was given that day. xD

Offline

#594 2012-03-25 19:54:14

madmax9502
Użytkownik
Dołączył: 2012-03-11

Odp: Zero no Tsukaima

tak masz racje, w sumie to tam jeszcze brakuje żeby jego rodzina wparowała z załogą S.W.A.T na tego smoka

Offline

#595 2012-03-26 00:15:16

LordCrane
Użytkownik
Dołączył: 2008-04-25

Odp: Zero no Tsukaima

Po obejrzeniu czwartego sezonu:

images?q=tbn:ANd9GcTZuZFJ3E-njS8yL3V-cy6kXit5_loaUwgNBrhmNL2c3zY4aynUNg

Powieści nie czytałem, więc nie wiem, czy mogło być tak pięknie, ale wierzę Sacredusowi na słowo. Po serii nie spodziewałem się wiele, bo chociaż dwa pierwsze sezony były bardzo fajne, to trzeci zaliczył już mocną tendencję spadkową, a niezwykle rzadko zdarza się, że kolejna druga część jakiegoś dzieła (a co dopiero czwarta) była lepsza od pierwszej. Ogólnie miałem wrażenie, że seria jest niezwykle chaotyczna, zdziwiło mnie, że król Galii poległ w jednym z pierwszych odcinków, później bohaterowie przemieszczali się "z kata w kąt", bez konkretnego celu, by na koniec pokonać złego bossa, którym ni z gruchy ni z pietruchy okazał się czarny smok (coś ostatnio smoki w modzie). Tak w ogóle gdyby nie współczesna technika, to świat magii zostałby już kilka razy zniszczony, a przynajmniej podbity przez jakiegoś tyrana.

Offline

#596 2012-05-06 12:18:08

Bartthew
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2012-05-06

Odp: Zero no Tsukaima

Obejrzałem wszystkie sezony i tak jak napisał LordCrane pierwsza dwa były naprawdę fajne. W zasadzie trzeci sezon też nie był, aż tak zły...natomiast czwarty to już kompletny chaos. Motyw ze smokiem....brak mi słów. Tak samo jak super umiejętności pilotażu myśliwców przez głównego bohatera. Kurczę jak tak teraz o tym myślę to śmiać mi się z tego chce. smile_big Czekałem tyle czasu na czwarty sezon a tutaj taka tragedia. smile_big Mimo wszystko dalej jestem fanem całej serii.

Offline

#597 2012-11-12 23:30:51

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Zero no Tsukaima

Obejrzałem Zero no Tsukaima F i muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak dobrej ostatniej serii. Uważam, że jest najlepsza ze wszystkich. Prawdę mówiąc ciężko mi znaleźć jakieś większe wady oprócz tych standardowych, czyli głównie mam na myśli te częste wybuchy złości Louise. Co prawda może brakowało jeszcze logiki w niektórych scenach i postępowaniach postaci, ale zbytnio w oglądaniu to nie przeszkadzało.

Anime zostało skonstruowane rewelacyjnie, a zakończenie (ostatnie odcinki) jest po prostu świetne.

Powiem, że odcinki 1-3 były dosyć dobre, później niestety miałem wrażenie, że fabuła się skończyła i kolejne 3 odcinki okazały się już trochę słabsze. Słabe jednak na pewno nie były, gdyż oglądanie ich i tak uważam za przyjemne (szczególnie księżniczka fajna).

Również relacje Saito-Louise bardziej mi się podobały (te scena jak chciała się z nim wykąpać bardzo mnie zaskoczyła, a to nie była jedyna z takiego rodzaju) i te nagłe zmiany nastroju (na poważny jak byli we dwoje) również.

Jednak to tylko część zalet, gdyż potem od 7 odcinka anime znowu stawało się coraz ciekawsze, a 3 ostatnie odcinki były chyba najlepsze z całej Tsukaimy. Świetne sceny akcji i jak na to anime dosyć emocjonujące. Poza tym kilka rzeczy mnie zaskoczyło, a to uważam również za dużą zaletę tego anime.

Pokaż spoiler
Powrót do Japonii najpierw samego Saito, a na końcu razem z Louise.

Odnośnie odcinków luźniejszych to w 7 pojawiła się najpiękniejsza dziewczyna w tym anime. Wreszcie nie była ani płaska ani cycata, gdyż wyglądała przepięknie (oczywiście to anime nie słynie z wysokiej jakości graficznej) no i jej charakter był wyjątkowo sympatyczny (po prostu idealna). Szkoda, że tylko w jednym odcinku pokazali z nią trochę nagości, ale lepsze to niż nic. W 6 i 7 odcinku były najlepsze sceny fanserwisowe z całego anime.

Zalety:

- całkiem ciekawe fabularnie (były jakby 3 różne wątki) nie licząc 3 odcinków
- bardzo dobre zakończenie anime i ostatnia walka
- świetny fanserwis (szczególnie w 7 odcinku)
- niektóre sceny pomiędzy Saito, a Louise  były wyjątkowo fajne

Wady:

- zbyt częste (głównie w pierwszych odcinkach) wybuchy złości Louise i to z byle powodu
- przeciętna grafika

Oceniam je 8/10. Ta seria jest przykładem tego jakie może być świetne zakończenie w anime

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … e&aid=8593

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-11-13 15:32:51)

Offline

#598 2012-11-12 23:43:14

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Zero no Tsukaima

Co do posta wyżej - skończyłem czytać po 2. zdaniu i zobaczeniu fragmentu o najpiękniejszej dziewczynie.

Tom, kiedyś to było jeszcze śmieszne, ale już się skończyło...


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

#599 2012-11-12 23:46:28

coellus
Użytkownik
Dołączył: 2009-08-25

Odp: Zero no Tsukaima

Sado, jeszcze nie odpaliłeś tego skryptu?


Ty dulowaty userze!

Offline

#600 2012-11-12 23:50:56

Sado
Użytkownik
Dołączył: 2009-05-30

Odp: Zero no Tsukaima

coellus napisał:

Sado, jeszcze nie odpaliłeś tego skryptu?

Jeny, człowiek najpierw o coś prosi, a potem o tym zapomina. Ech. Muszę chyba sobie w kalendarzu zapisać.


aaxbae.jpg

"Ore no Imouto jednak miało jakieś tam przesłanie czyli, że 14 latka może grać w zboczone, incestowe gry +18 pod warunkiem, że się dobrze uczy i nie sprawia innych problemów" - Ken-chan

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024