#2841 2012-03-23 18:57:41

haitani
Użytkownik
Dołączył: 2009-01-11

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Moyashimon?? Wypas. Pierwsza seria miłe zaskoczenie.

Offline

#2842 2012-03-24 00:01:55

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Sir_Ace napisał:

ATakie Now and Then, Here and There jest z 10x pojemniejsze od  Anothera.

Nie oglądałem jeszcze Anothera, więc nie oceniam. Jednak Now and Then, Here and There było fajne(lecz bardzo smutne), gdyż obecnie mało jest (prawie w ogóle nie ma) poważnych anime o takim klimacie.

A co do Gulity Crown to również nie oglądałem. Przeczytałem jednak kilka komentarzy, z których wynikało, że to bardzo dobre wizualnie anime, ale zarazem bardzo głupie. Nie wiem czy to prawda, ale obejrzę je na pewno bo może akurat będzie lepsze niż sądzę.

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-03-24 00:02:53)

Offline

#2843 2012-03-24 00:19:47

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Mnie tam się Guilty Crown podobało. Naprawdę bardzo przyjemnie się to oglądało. Może dlatego że gdzieś w połowie serii wyłączyłem myślenie przy tym? Wtedy niedoróbki i absurdy twórców już tak nie dają po oczach.
No i zdecydowanie obok Anothera to najlepiej wyglądające anime w ostatnim czasie. Inna bajka że do takiego Unicorna daleko im brakuje. Ale co porównywać serię TV do OAVki.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#2844 2012-03-24 00:27:15

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tristan napisał:

No i zdecydowanie obok Anothera to najlepiej wyglądające anime w ostatnim czasie. Inna bajka że do takiego Unicorna daleko im brakuje. Ale co porównywać serię TV do OAVki.

OAVka to jeszcze żaden wyznacznik jakości (już bardziej film kinowy, choć też nie zawsze). Przykładowo seria TV Angel Beats! jakościowo przebija większość anime OAV.
Z tym, że co logiczne utrzymanie wysokiej jakości wizualnej w całej serii TV to duże koszty. Dlatego często da się zauważyć spadki jakości w poszczególnych odcinkach (przykładowo na początku serii jest lepiej, a potem gorzej lub odwrotnie).

Offline

#2845 2012-03-24 00:36:25

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Raczej chodziło mi że OAVki mają zwykle większy budżet niż serie TV. Choć Gundam Unicorn wybija się na tym polu szczególnie. Angel Beats! oglądałem jakiś czas temu więc nie pamiętam czy aż tak świetnie wyglądało.
Akurat Guilty Crown trzyma stały poziom przez całą serię.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#2846 2012-03-24 00:41:19

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tristan napisał:

Choć Gundam Unicorn wybija się na tym polu szczególnie.

Dwa odcinki na rok.  smile

Tristan napisał:

Angel Beats! oglądałem jakiś czas temu więc nie pamiętam czy aż tak świetnie wyglądało.

Jak na serię TV to więcej niż świetnie.

Tristan napisał:

Akurat Guilty Crown trzyma stały poziom przez całą serię.

Też sądzisz, że to głupie anime ?

EDIT:

Mógłbyś coś więcej napisać, a nie się powtarzać.  smile

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-03-24 00:46:29)

Offline

#2847 2012-03-24 00:44:55

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kenshiro napisał:

Dwa odcinki na rok.  smile

Za to jakie są to odcinki smile

Kenshiro napisał:

Też sądzisz, że to głupie anime ?

Cytując to co napisałem wcześniej.
Mnie tam się Guilty Crown podobało. Naprawdę bardzo przyjemnie się to oglądało. Może dlatego że gdzieś w połowie serii wyłączyłem myślenie przy tym? Wtedy niedoróbki i absurdy twórców już tak nie dają po oczach.

edit:
Żeby napisać coś więcej musiał bym walić spoilerami. W pewnym momencie miałem wrażenie że twórcy sami nie do końca wiedzieli co chcieli w tym anime osiągnąć. Od całkiem niezłych akcji latają do niezłych absurdów.

Ostatnio edytowany przez Tristan (2012-03-24 00:59:29)


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#2848 2012-03-24 01:15:52

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Kenshiro napisał:
Tristan napisał:

Choć Gundam Unicorn wybija się na tym polu szczególnie.

Dwa odcinki na rok.  smile

Jak na serię OAV takiej jakości bardzo dobrze, że jeden vol nie wychodzi raz na rok. Unicorn na szczęście w pełni zasłużenie sprzedaje się zawrotnie i Sunrise pakuje w produkcję sporo kasy, więc mamy okazję oglądać go w dosyć krótkich odstępach czasu.

Hellsing Ultimate nie ma takich wyników i częstotliwość kolejnych OAVek jaka jest każdy zainteresowany wie (przynajmniej nie tną po łebkach i oprawa trzyma wysoki poziom).

Offline

#2849 2012-03-24 22:02:01

Tristan
Użytkownik
Dołączył: 2008-07-07

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

I to jest właśnie Zarathustra najdziwniejsze. Hellsing jest bardzie przystępny i powiedział bym że popularniejszy. Przy Unicornie wypada znać U.C., które raczej jest mało znane wśród nowszych fanów anime. Nie czarujmy się, MSG czy Zeta są dość stare i wielu osobą nie podejdą. Inna sprawa że Sunrise ogólnie pakuje sporą kasę w Gundamy. 00 czy starsze produkcje jak The 08th MS Team wyglądają świetnie (choć w tym drugim przypadku może to być wina tego że mam słabość do starszych anime).

Kenshiro napisał:

Jak na serię TV to więcej niż świetnie.

Wiesz, taki Ef – a tale of memories też wyglądał całkiem nieźle. Wszystko zależy ile kasy jest przeznaczone na dane anime.


- No to wchodzę do Jakuba na podwórze - ciągnął opowieść Semen - A on coś opieka na ognisku. Na rożnie znaczy się...Ja go pytam: “Jakub, gdzie upolowałeś taką żółtą wiewiórkę? “, a on mi na to: “Powiedziało, że nazywa się Pikaczu”...

Offline

#2850 2012-03-24 22:29:21

marek2fgc
Użytkownik
Skąd: Lubin
Dołączył: 2010-06-28

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Daję takie info, że Busou Shinki Moon Angel już wyszedł na BD wraz ze specialem smile Tylko czekać na tłumaczenie (dla niedoinformowanych, 1 odcinek (kilkominutowy) był na necie, resztę wydali na BD.)

Ostatnio edytowany przez marek2fgc (2012-03-24 22:31:42)

Offline

#2851 2012-03-25 10:45:02

Merry_Nightmare
Użytkownik
Skąd: 夢と希望もないの場所
Dołączył: 2006-06-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

marek2fgc napisał:

Daję takie info, że Busou Shinki Moon Angel już wyszedł na BD wraz ze specialem smile Tylko czekać na tłumaczenie (dla niedoinformowanych, 1 odcinek (kilkominutowy) był na necie, resztę wydali na BD.)

Dokładniej mówiąc reszta była płatnie udostępniana na PlayStation Store, ale wszyscy wiedzieli o BD, więc woleli poczekać. ;p Sam chętnie obejrzę całą serię. Btw, już widzę gadżety i figmy z tej serii. xD

Offline

#2852 2012-03-25 11:18:10

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Tristan napisał:

I to jest właśnie Zarathustra najdziwniejsze. Hellsing jest bardzie przystępny i powiedział bym że popularniejszy. Przy Unicornie wypada znać U.C., które raczej jest mało znane wśród nowszych fanów anime. Nie czarujmy się, MSG czy Zeta są dość stare i wielu osobą nie podejdą. Inna sprawa że Sunrise ogólnie pakuje sporą kasę w Gundamy. 00 czy starsze produkcje jak The 08th MS Team wyglądają świetnie (choć w tym drugim przypadku może to być wina tego że mam słabość do starszych anime).

Jeden vol Unicorna sprzedaje się zwykle w okolicach 120 000 sztuk (BD i DVD), Hellsing pewnie schodzi w ilości 7000-8000 max. Przygody Alucarda może i są popularniejsze w środowisku fanów anime, którzy nie interesują się mecha, ale jakoś już nie kupują oni w przeciwieństwie do wielbicieli robotów płyt.

Offline

#2853 2012-03-26 14:27:11

wariacikV2
Użytkownik
Dołączył: 2012-02-12

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

No dobra, Gintama się skończyła (znowu), a wraz z nią co tygodniowa dawka szalonego humoru, sprośnych żartów oraz najbardziej nieprzewidywalnych postaci ostatnich lat.


Pozostaje mieć nadzieje że nie będziemy musieli czekać zbyt długo na następną serie?

Ostatnio edytowany przez wariacikV2 (2012-03-26 14:27:35)


...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.


The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield

Offline

#2854 2012-03-26 14:41:41

Zarathustra
Użytkownik
Dołączył: 2008-05-05

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Lupin !!! (w zasadzie i tak nic nie pokazali, ale jest klimatycznie).

Offline

#2855 2012-03-26 15:37:28

Hunter Killer
Moderator
Skąd: Zielona Góra
Dołączył: 2011-03-29

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Po Kanonie, Air i Clanaad czas na... Little Busters!

Liczę, że weźmie się Kyoto Animation - ale kto ich tam wie smile.


155222.jpg zzsldjt.png

Offline

#2856 2012-03-26 16:31:05

Puotek
Użytkownik
Dołączył: 2011-07-22

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Hunter Killer napisał:

Po Kanonie, Air i Clanaad czas na... Little Busters!

Liczę, że weźmie się Kyoto Animation - ale kto ich tam wie smile.

Mała szansa, że tego nie schrzanią. Pewnie skończy się jak z Majikoi. Ale nie obrażę się, jeśli mile mnie zaskoczą. oczkod

A nadchodzący sezon zapowiada się ciekawie, Lupin, Apollon, Kore wa zombie 2, Saint Seiya, Ozuma, Uchuu Kyoudai - będzie na co rzucić okiem (nawet za dużo tego).

Offline

#2857 2012-03-26 16:38:42

Fenel
Użytkownik
Dołączył: 2010-03-08

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Czy Kyoto czy PA Works - oba studia cieszą bardzo dobrymi tłami i ogólnie grafiką, osobiście stawiałbym bardziej na PA Works za sprawą Angel Beats!, które było ostatnim zekranizowanym dziełem Jun'a Maedy (scenariusz Little Busters pisał kto inny, ale sam Maeda jest jednym z głównych udziałowców Key'a).
Ale i tak takie gdybanie nie ma sensu, adaptacją zajmie się studio, które zaoferuje lepszą oferte ; p .

Ostatnio edytowany przez Fenel (2012-03-26 16:39:31)

Offline

#2858 2012-03-26 22:21:17

Kenshiro
Użytkownik
Skąd: Polska
Dołączył: 2008-07-13

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

Ekranizacja nowej gry Key o nazwie Little Busters!

http://magazyn-arigato.com.pl/index.php … c097237c1b

Mam nadzieję, że będzie co najmniej tak dobre jak Angel Beats! czy Kanon 2006.

Hunter Killer napisał:

Liczę, że weźmie się Kyoto Animation - ale kto ich tam wie smile.

Z rewelacyjnej jakości wizualnej słynie P.A. Works, ale przy Kyoto Animation również było by świetnie.

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh … torid=1385

Ostatnio edytowany przez Kenshiro (2012-03-26 22:26:10)

Offline

#2859 2012-03-26 22:23:29

Maryskowo
Użytkownik
Dołączył: 2010-07-24

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

SERIO... 3 raz ktoś pokazuje to na tym forum, w tym drugi raz w tym temacie i to jeszcze na tej samej stronie.
Zanim umieścisz "njusa", sprawdź, czy go już nie było (chociażby na aktualnej stronie, gdzie pojawi się post).

Offline

#2860 2012-03-26 22:40:03

qwig
Użytkownik
Skąd: Warszawa
Dołączył: 2007-10-23

Odp: Nowy sezon anime już za pasem

To jest KenSHITiro, nie wymagaj od niego więcej niż poprawnego oddychania.


-=PIERWSZA TROLLOWA MIĘDZYNARODÓWKA=-

dobre, lepsze, radzieckie!

Offline

Stopka forum

© Animesub.info 2024